NOC W BIBLIOTECE!

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

W nocy z 29 na 30 marca w bibliotece szkolnej odbyła się "Noc w bibliotece". Wzięli w niej udział uczniowie klas 6, którzy odznaczyli się największą ilością przeczytanych książek, a także uczniowie uczęszczający na zajęcia z socjoterapii oraz uczennice z aktywu bibliotecznego. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 zapoznaniem uczestników z programem i regulaminem. Podczas tego nocnego spotkania uczniowie wzięli udział we wspólnym czytaniu, podchodach literackich na terenie szkoły, zabawie w chowanego oraz wojnie na poduszki. Na zakończenie imprezy, przed snem, odbyła się projekcja filmu "Tarapaty". Każdy z uczestników, jak w prawdziwym kinie otrzymał popcorn.
Wszyscy dobrze się bawili i już czekają na kolejną noc w bibliotece.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

7 lutego w bibliotece szkolnej miało miejsce Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Po obejrzeniu przedstawienia "Urodziny Kopciuszka" przygotowanego przez uczennice klasy 5c (aktyw czytelniczy), pierwszoklasiści mogli wykazać się znajomością tytułów baśni i bajek. Bibliotekarze zapoznali nowych czytelników z zasadami wypożyczania i obchodzenia się z książką. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i po raz pierwszy wypożyczył książkę z biblioteki szkolnej. Gratulujemy nowym czytelnikom i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Bibliotekarze.

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Z myślą o czytelnikach zakupiono do biblioteki szkolnej sporo nowych książek.
Są wśród nich bajeczki dla dzieci, książki przygodowe, obyczajowe, popularnonaukowe, mangi oraz filmy DVD. Nowości zakupiono dzięki funduszom pozyskanym ze zbiórki makulatury oraz kiermaszu świątecznego.
Zapraszamy do biblioteki!

NOC W BIBLIOTECE!

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Zapraszamy uczniów klas szóstych
W marcu organizujemy Noc w bibliotece połączoną z czytaniem książek, rozwiązywaniem zagadek, literackimi podchodami i innymi atrakcjami.
Do udziału zapraszamy uczniów klas szóstych. W tej imprezie może wziąć udział po 5 osób z każdej klasy 6, które do tego czasu przeczytały najwięcej książek.

ZBIÓRKA MAKULATURY

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

W dniach 9-10 października 2018 r. odbyła się w PSP nr 6 zbiórka makulatury. Przebiegała na zasadzie rywalizacji klas.
Podczas zbiórki makulatury zebraliśmy 4288 kg.
Najwięcej zebrała klasa 4C aż kg.1106,5kg
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w naszą akcję. Kolejna zbiórka za rok!!!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

dodał: WK | autor: Monika Nitka

28 września 2018 r. uczniowie klasy 5c wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci wysłuchały i czytały wzruszającą książkę Joanny Papuzińskiej pt. "Asiunia", poruszającą trudny temat II wojny światowej. Następnie wzięły udział w zabawie polegającej na rozpoznawaniu znanych polskich postaci historycznych oraz charakterystycznych miejsc w Polsce. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia biblioteki i zapoznania się z ofertą wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Gra terenowa "W drodze do niepodległości: śladami zasłużonych dla Kociewia"

dodał: WK | autor: M. Nitka

16 maja 2018 r. uczniowie klasy 2cg: Mateusz Mroczkowski, Paweł Morawski i Dominik Łada wraz z opiekunem p. Moniką Nitką reprezentowali naszą szkołę w grze terenowej. Impreza została zorganizowana w ramach Sieci Współpracy Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego. Głównym celem tegorocznej edycji gry było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poznanie różnych instytucji, stowarzyszeń i bibliotek działających na rzecz ochrony i propagowania dziedzictwa historycznego i regionalnego. Gra rozpoczęła się w Bibliotece Pedagogicznej, w której uczniowie losowali numery startowe i otrzymali zestawy zadań do wykonania. Uczestnicy musieli pojawić się w czterech punktach w centrum miasta: w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Muzeum Szwoleżerów Rokitniańskich i Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych. Po wykonaniu zadań uczniowie udali się do Strzelnicy czyli do siedziby Bractwa Kurkowego. Tam czekało na uczniów wiele atrakcji m. in. konkurencja strzelecka i spotkanie z przedstawicielami Bractwa Kurkowego. Imprezę zakończyło uroczyste wręczenie nagród.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: Monika Nitka

W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbył się IV Szkolny konkurs Pięknego Czytania dla klas 4-7 SP. Podczas eliminacji klasowych wyłoniono po jednym reprezentancie z każdej klasy. Tak jak w ubiegłym roku, Każdy uczestnik prezentował dwa teksty prozatorskie. Jeden tekst dowolny, wybrany przez siebie oraz drugi wylosowany podczas konkursu. Jury w składzie: Kamila Breszka, Beata Koprowska i Monika Nitka wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce zdobyła Aleksandra Bławat z klasy 7c
II miejsce zdobyła Ewa Buczyńska z klasy 5b
III miejsce zdobyłyMarta Partyka z klasy 4c i Julia Winiarska z klasy 7b

Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Pielak, Natalia Maziakowska i Oliwier Meka
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i zwycięstwa.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

W ostatnim tygodniu przed feriami odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uczennice z aktywu bibliotecznego: Marta Partyka, Aleksandra Czarnecka, Karolina Zwara i Weronika Jendernalik wraz z bibliotekarzami, przygotowały przedstawienie pt. "Urodziny Kopciuszka", które zaprezentowały dzieciom. Uczniowie poznali zasady poszanowania książek, zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i złożyli uroczyste przyrzeczenie. Po pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy oraz po raz pierwszy wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że nasi nowi czytelnicy będą nas często odwiedzać i czerpać przyjemność z czytania książek.

ZBIÓRKA MAKULATURY

dodał: WK | autor: B. Koprowska

W dniach 15-16 listopada 2017 r. odbyła się w PSP nr 6 zbiórka makulatury. Przebiegała na zasadzie rywalizacji klas.
Podczas zbiórki makulatury zebraliśmy 3220 kg.
Najwięcej zebrała klasa 3a SP - aż 327kg. W nagrodę została zaproszona na pizzę Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w naszą akcję. Uzyskany dochód przeznaczymy na nowe książki do biblioteki szkolnej. Kolejna zbiórka za rok!!!
--> wyniki zbiórki poszczególnych klas! (pdf))

TYDZIEŃ LITERATURY SZWEDZKIEJ

dodał: WK | autor: M. Nitka

W listopadzie 2017 roku w bibliotece szkolnej miała miejsce impreza czytelnicza, której celem było przybliżenie młodszym uczniom literatury szwedzkich autorów. Odbywała się ona w scenerii miasteczka Volleby, w którym rozgrywa się akcja lubianej przez dzieci serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Z tej okazji, na specjalnie przygotowane zajęcia, zaproszono uczniów klas drugich i trzecich SP. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z wystawami na temat najciekawszych książek literatury szwedzkiej oraz poznały ciekawostki dotyczące tego kraju. Po wysłuchaniu fragmentu "Tajemnic biblioteki" uczniowie mogli wcielić się w rolę detektywów i pomóc rozwiązać zagadkę zaginięcia "cennej" książki z naszej biblioteki. Przy okazji uczniowie mogli obejrzeć wystawę nowości wydawniczych .

III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: Monika Nitka

29 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 4-6 SP. Wzięło w nim udział po dwóch uczniów z każdej klasy, którzy zostali wyłonieni podczas klasowych eliminacji przez nauczycielki języka polskiego. Każdy uczestnik prezentował dwa teksty prozatorskie, jeden wybrany przez siebie, drugi wylosowany podczas konkursu. Poziom był wyrównany, a zwyciężyli następujący uczniowie wyłonieni przez jury w składzie:
panie Kamila Breszka, Beata Koprowska i Monika Nitka.
I miejsce zdobył Oliwier Meka z klasy 5b,
II miejsce zdobył Jerzy Dzwonkowski z klasy 6b,
III miejsce ex aequo Emilia Szymanel z klasy 4b i Olaf Domachowski z klasy 6a.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i przygotowanie do konkursu.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Przyszli czytelnicy podczas spotkania rozwiązywali zagadki, krzyżówkę oraz wyszukiwali poprawnych tytułów bajek i baśni, dzięki temu mogli zaprezentować zdobyte umiejętności, umożliwiające im wejście do wspaniałego świata książki. Nasi najmłodsi uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Uroczycie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz listy dla rodziców dotyczące roli czytania. Uroczystość przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze.

Nowych czytelników zapraszamy do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYCIK LEKTUR"

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Podczas obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych podsumowano konkurs ogłoszony w zeszłym roku szkolnym na najpiękniejszy zeszycik lektur. Wygrała klasa III b wykonując piękne prace, w których przedstawiła i zilustrowała czytane przez cały rok lektury. Klasie tej wręczono nagrody i dyplomy. W podziękowaniu wszystkie dzieci zaproszone zostały na zajęcia dotyczące zdrowego trybu życia, a na koniec otrzymały smaczne i zdrowe jabłka.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
w naszej bibliotece czekało na uczniów wiele atrakcji.
11 października odbyła się sesja zdjęciowa pod hasłem "Ćwicz ciało i umysł", połączona z wystawami książek
o sporcie i zdrowym odżywianiu, przepisami na zdrowe dania oraz gazetkami informacyjnymi promującymi zdrowy styl życia. ----> Czytaj dalej |

CZYTANIE NA ŚNIADANIE

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W ostatnim tygodniu kwietnia w klasach 1-3 SP realizowany był projekt edukacyjny "Czytanie na śniadanie". Przez tydzień na każdej pierwszej lekcji nauczycielki nauczania zintegrowanego czytały przez 10-20 min swoim uczniom wybraną wspólnie z dziećmi książkę zakupioną z rządowego programu "Książki naszych marzeń". Projekt ten miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie nowości czytelniczych, wyrabianie nawyku korzystania z biblioteki szkolnej, a także rozwijanie pamięci i wyobraźni. Ostatniego dnia przeprowadzono konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację dotyczącą czytanej książki. Do biblioteki szkolnej wpłynęło wiele ciekawych prac, z których jury wybrało najładniejsze i wręczyło nagrody.

FLASH MOB CZYTELNICZY

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W pierwszy dzień wiosny w naszej szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie – flash mob czytelniczy. Na pierwszej przerwie obiadowej wszyscy uczniowie klas 6 ze swoimi ulubionymi książkami pojawili się na holu pierwszego piętra, aby wspólnie z kolegami i koleżankami poczytać. Akcja ta, zorganizowana przez nauczycielki z biblioteki szkolnej, miała za zadanie zwrócić uwagę uczniów, że można też w inny, niebanalny sposób spędzić przerwę oraz przede wszystkim wypromować kupione z rządowego programu "Książki naszych marzeń" nowości. Udostępniona była także uczniom "mobilna biblioteka", z której można było wypożyczyć książki na przerwie. Z minuty na minutę czytających przybywało, a książek w mini – biblioteczce ubywało. Wydarzenie to zaliczamy do bardzo udanych. Miło patrzyło się na uczniów tak zainteresowanych książkami.
Monika Nitka, Beata Koprowska

II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: B. Koprowska

30 kwietnia w bibliotece odbył się II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Brali w nim udział najlepiej czytający uczniowie klas 4-6, wybrani spośród wielu chętnych osób. Najpierw uczestnicy zaprezentowali wybrany przez siebie fragment książki, a w kolejnym etapie losowali fragmenty przygotowane przez bibliotekarzy.

Oceniając, brano pod uwagę poprawność czytania, dykcję, płynność i interpretację czytanego tekstu. Uczestnicy wykazali się dużą umiejętnością poprawnego i pięknego czytania.

Mistrzem Pięknego Czytania został Michał Kazusek.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W dniach 26 i 27 lutego 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych na Czytelników. Podczas spotkania bibliotekarki zapoznały uczniów z zasadami wypożyczania i poszanowania zbiorów. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali przyjęci do grona czytelników. SPo pasowaniu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i po raz pierwszy wypożyczyły książki.

Cieszymy się z naszych nowych czytelników i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

"Kto czyta książki – żyje podwójnie"

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

Takie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. 23 października tradycyjnie, jak co roku przygotowano wiele atrakcji dla odwiedzających bibliotekę szkolną. Wcześniej uczniowie klas 1-3 wykonali zakładki do książek, uczniowie klas 4-6 narysowali okładki swoich ulubionych książek, a gimnazjaliści zareklamowali czytanie - przygotowując plakaty. Ze wszystkich otrzymanych prac utworzono piękne wystawy, które można było obejrzeć tego dnia. Zaprezentowane zostały książki – nowości otrzymane podczas akcji "Książka dla biblioteki". Przygotowano również prezentacje multimedialne m.in. o największych bibliotekach w Polsce i na świecie. W zajęciach przeprowadzonych tego dnia przez bibliotekarzy uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Na wszystkich, odwiedzający nas czytelników, czekały słodycze.

Światowy Dzień Uśmiechu

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

Od kilku lat w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku postanowiliśmy obchodzić go również w naszej szkole. W tym celu na drzwiach do klas oraz wszystkich innych pomieszczeniach pojawiły się żółte uśmiechnięte buźki wraz z krótkim dowcipem. Wszystkim uczniom i pracownikom, bibliotekarki (B. Koprowska i M. Nitka) i dziewczęta z tzw."Aktywu bibliotecznego", przyklejały "uśmiechy" na bluzach i koszulkach. Na początku każdej lekcji ,dla rozluźnienia atmosfery, przez szkolny radiowęzeł puszczane były kilkuminutowe audycje radiowe z serii "Dzieci wiedzą lepiej". Tego dnia wszyscy byli bardziej uśmiechnięci i weseli.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

17 marca 2014r. zorganizowano w bibliotece uroczystość "Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników". Pomimo niewielkich przeciwności (brak prądu), uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z regulaminem wypożyczalni, poznali zasady obchodzenia się z książką i uczestniczyli w zabawach. Podczas części oficjalnej, nasi nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie nadeszła ta najbardziej wyczekiwana chwila, czyli wypożyczenie książki. Po mniej lub bardziej wnikliwych poszukiwaniach, wszystkie dzieci z wybranymi przez siebie książeczkami udały się do klas.Cieszymy się, że grono naszych czytelników powiększyło się o pierwszoklasistów, zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki a przede wszystkim do czytania książek!!!

Turniej czytelniczy pt. "Magiczne wiersze J. Tuwima"

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Dnia 5.11.2013r., z okazji Roku Tuwima, zorganizowany został przez nauczycieli bibliotekarzy, turniej czytelniczy dla klas trzecich pt. "Magiczne wiersze Juliana Tuwima".

Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w wielu ciekawych konkurencjach. Rozwiązywano krzyżówkę, odpowiadano na pytania ukryte w balonikach i jajkach, odgadywano tytuły wierszy na podstawie rekwizytów i przeczytanych fragmentów, układano alfabet i puzzle. Turniej przebiegał w atmosferze zabawy i dopingu publiczności. Uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą ze znajomości wierszy tego autora. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody. Pierwsze m-ce ex aequo zajęli uczniowie z klasy 3a i 3b, miejsce drugie z niewielką różnicą punktów przypadło drużynie z klasy 3c. Rozstrzygnięto również konkurs rysunkowy na najpiękniejszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Monika Nitka i Beata Koprowska

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

23 października, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym dniu dzięki zaangażowaniu naszych czytelników udało nam się pobić rekord wypożyczeń, wypożyczono 194 woluminy. Podczas całodziennej imprezy prezentowaliśmy sylwetkę i twórczość Edmunda Niziuśkiego. Odwiedzający nas uczniowie obejrzeli wystawę książek tego pisarza oraz fragment zekranizowanej powieści pt. "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa". Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę szkolną. Beata Koprowska i Monika Nitka

Urodziny biblioteki

dodał: WK | autor: Bibliotekarze

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

23 października (środa) zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do biblioteki szkolnej.
W tym dniu będzie można:

- wypożyczyć wszystkie nowości, które dotychczas były na wystawie

- otrzymać słodki upominek, za każdą wypożyczoną książkę

- wziąć udział w pobijaniu rekordu wypożyczeń

- zobaczyć wystawę książek cenionego polskiego pisarza Edmunda Niziurskiego, a także obejrzeć fragmenty zekranizowanych powieści tego autora

- obejrzeć wystawę prac pokonkursowych, na najpiękniejszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima

Zapraszamy Bibliotekarze

Sąd nad książką

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

14 czerwca odbyła się prezentacja warsztatów "Od tabliczki glinianej do książki multimedialnej", które odbywały się przez cały rok szkolny w bibliotece. Brały w nich udział uczennice klasy 5b, które poznawały historię pisma i książki oraz wykonywały różne ich formy : tabliczki gliniane, zwoje, książki harmonijkowe, książkę rękopiśmienną i drukowaną.

Poza wystawą prac, zaproszone klasy 4 i 5 mogły obejrzeć inscenizację pod tytułem „Sąd nad książką”, którą przygotowały razem z uczniami p. Monika Nitka i p. Beata Koprowska.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych czytelników szkoły: Martynę Kukawka kl. 5a, Annę Semrau kl. 6b i Kingę Kozera 2c. Po rozdaniu dyplomów i książek, dyrektor szkoły Ryszard Hapoński podkreślił, jak ważna jest książka w życiu młodego człowieka.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

dodał: WK | autor: M. Nitka, B. Koprowska

W dniu 23 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się impreza, która uświetniła Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych, którzy wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach. Dzieci zobaczyły wystawę książek, których bohaterami są misie oraz gazetkę pt."Bohaterowie bajek i baśni - misie" Następnie dzieci nauczyły się wierszyka Jana Brzechwy "Niedźwiedź", oraz wzięły udział w porannej gimnastyce ze swoimi misiami. Nauczycielki przeczytał także uczniom pouczający tekst o poszanowaniu zabawek oraz przeprowadziły quiz z wiedzy o niedźwiedziach brunatnych. Na zakończenie spotkania bawiono się na holu szkoły z wykorzystaniem chusty KLANZA. Zajęcia prowadziły: Beata Koprowska i Monika Nitka.

"Moje hobby - jazda konna" warsztaty w bibliotece

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

Rok szkolny 2011/2012 to rok szkoły z pasją, dlatego też grupa uczennic z klasy 6a postanowiła zaprezentować swoją pasję, którą jest jazda konna. Podczas zajęć w bibliotece, pod kierunkiem bibliotekarzy, opracowały one scenariusz warsztatów zatytułowany "Jazda konna – moje hobby".

Relacja z wydarzenia (pdf).

Zdjęcia z warsztatów w głebi wiadomości.

Dzień Pluszowego Misia

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

25 listopada w bibliotece szkolnej, tradycyjnie, odbył się Dzień Pluszowego Misia. Na zajęcia z misiami, w tym roku szkolnym zaproszone zostały klasy pierwsze szkoły podstawowej. Podczas spotkań uczniowie Brali udział w różnorodnych zajęciach i zabawach, takich jak:

  • oglądanie wystaw: "Misie w przyrodzie", "Miś - bohater literacki", książki o misiach
  • czytanie tekstu pt. "Mój przyjaciel miś"
  • zagadki o misiach
  • zabawy ruchowe z przyniesionymi pluszakami
  • dorysowanie elementów misia

Największą popularnością tegorocznej imprezy cieszyły się zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty KLANZA.

Klub przyjaciół Franklina

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

W tym roku szkolnym w bibliotece odbywają się zajęcia w ramach klubu Przyjaciół Franklina, do którego należą uczniowie klas 1-3 SP. Każdego miesiąca prowadzone są spotkania, w których biorą udział wybrane klasy. Podczas zajęć uczniowie poznają przygody żółwika Franklina oraz jego przyjaciół. Czytane są kolejne opowiadania o różnorodnej tematyce, prowadzone są rozmowy na temat treści przeczytanej książki. Uczniowie biorą też udział w zabawach ruchowych i logicznych oraz rozwiązują krzyżówki i rebusy.

Celem powstania klubu było przede wszystkim propagowanie czytelnictwa, kształtowanie motywacji do samodzielnego czytania oraz propagowanie właściwych postaw i zachowań w różnych sytuacjach życiowych, a Franklin jest właśnie takim bohaterem, którego warto naśladować.

Wielka zbiórka książek, filmów

dodał: Cpr

W dniach od 26 września do 20 października organizujemy w bibliotece szkolnej wielką zbiórkę książek, filmów na DVD/VCD, oraz płyt CD. Otrzymane zbiory wystawione będą na kiermaszu, który odbędzie się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych (25-28 X). Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup nowości do biblioteki szkolnej.

Zachęcamy zarówno uczniów jak i nauczycieli do przejrzenia swoich szafek oraz księgozbiorów.

Przyłapani na czytaniu

dodał: Cpr

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny pt. "Przyłapani na czytaniu". Zrób ciekawe zdjęcie przedstawiające osobę czytającą książkę lub czasopismo. Wywołane zdjęcia przynieś do biblioteki do 15 października 2011 roku.

Czekają atrakcyjne nagrody!!!

Zdjęcia konkursowe będzie można obejrzeć na wystawie podczas urodzin biblioteki.

Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych 2009

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

W dniach od 26 do 30.10.2009 w bibliotece szkolnej obchodzono "urodziny" biblioteki pod hasłem "Filemon kontra Reksio, czyli koty i psy w książkach i nie tylko".

Z tej okazji przeprowadzono szereg działań mających na celu zaangażowanie w obchody wszystkich uczniów naszej szkoły.

W głębi wiadomości sprawozdanie oraz zdjęcia.

Warsztaty w bibliotece

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

W tym roku szkolnym zorganizowane zostały warsztaty dla chętnych uczniów z klas szóstych. Celem cotygodniowych spotkań jest przybliżenie młodzieży historii pisma i książki w sposób nie teoretyczny, ale praktyczny. Uczniowie własnoręcznie wykonują różnorodne formy książek od tabliczek glinianych poprzez zwoje, średniowieczne kodeksy rękopiśmienne do współczesnych ich odpowiedników czyli książek multimedialnych.

Zajęcia odbywają się w bibliotece, raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o 13.40.

Zainteresowanych uczniów klas 6 zapraszamy do nas.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

25 listopada 2008 roku w bibliotece szkolnej królowały wszelkiego rodzaju misie. Tego dnia "biletem wstępu" do biblioteki był ulubiony pluszowy miś. Bibliotekarki (Beata Koprowska i Monika Nitka) przygotowały wystawę książek i gazetkę informacyjną o Kubusiu Puchatku. Zaproszono uczniów klas "O" oraz klas pierwszych na specjalnie przygotowane zajęcia. Dzieci ze swoimi "pluszakami" bawiły się świetnie przy muzyce, konkursach i głośnym czytaniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

W dniach 27-31 października w bibliotece odbywały się uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzono je pod hasłem "100 lat Ani Shirley". Z tej okazji bibliotekarki przygotowały dla uczniów wiele atrakcji.

Nasza biblioteka aktywnie włączyła się w obchody, a uczniowie tłumnie ją odwiedzili.

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć.