Memoriał Maćka Olszewskiego

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W ostatnim tygodniu września graliśmy w turnieju Maćka Olszewskiego, u siebie w Starogardzie. A tak naprawdę u rywali za miedzy. Podjęliśmy wyzwanie, gramy w kategorii kadetów z chłopakami o dwa lata starszymi. Dzień zaczął się niezbyt dobrze przegrywamy 1:2 z Darłowem. Zagraliśmy zbyt bojaźliwie, niepewnie, strasznie przestraszeni. Drugi mecz z silnym Lęborkiem wygląda zupełnie inaczej, chociaż są jeszcze przestoje. Wygrywamy po niezłej walce 2:1.Pozostałe dwa mecze to popisy chłopców z Seta,3:0 z Jurandem i SKSem. Kończymy Memoriał Maćka Olszewskiego na II miejscu. W finale przegrywamy z Lęborkiem 2:0. Chłopaki zagrali dobre zawody, gra mogła się podobać. Byliśmy bardzo blisko od sprawienia dużej niespodzianki, wygrania w wyższej kategorii. Dla nas najważniejsze jest dużo grać i nie z rówieśnikami tylko starszymi chłopcami. Na tym turnieju gra w kategorii młodzika nie miała żadnego sensu, jesteśmy zupełnie w innym miejscu.

UKS SET NIEPOKONANY W WARSZAWIE

W drugi weekend września w Warszawie odbył się VI Turniej o Puchar Białołęki. W imprezie uczestniczyli młodzicy z całej Polski, w tym silny zespół ze Starogardu Gdańskiego. W pierwszym dniu odbywały się gry eliminacyjne w grupie, systemem każdy z każdym do dwóch zwycięstw. Dwa najlepsze zespoły grają w grupie finałowej. W pierwszym dniu wygrywamy z Warszawą, Ostrołęką, Poznaniem i Wołominem w stosunku 2:0.Gra drużyny nie zachwyca ,ale przynajmniej wszystko do przodu. Awansujemy do finałów z pierwszego miejsca. W drugim dniu gramy bardzo dobrze, niewielka liczba błędów, wychodzi prawie wszystko. Pokonujemy Energetyka, Avię , Wifamę Łódź i wygrywamy cały turniej. Jest to dobry prognostyk przed nadchodzącą ligą wojewódzką młodzików. Za dwa tygodnie następny turniej tym razem u nas w Starogardzie. Gramy w kategorii wyższej, aby wyrównać szanse i znaleźć przeciwników na swoim poziomie. Skład zespołu:Szymon Adamczyk, Kacper Myśków, Miłosz Prus ,Maciej Burczyk, Tomasz Rudnicki, Antek Buda, Jakub Wacholc, Kacper Kopczyński.
Trener: Mariusz Fryźlewicz

IX Memoriał Maćka Olszewskiego

Wygrywamy IX Memoriał Maćka Olszewskiego.
Pokonujemy w stosunku 2:0 SKS, Stoczniowiec, Delfina, Stocznie i Juranda Malbork.
Janek zostaje MVP turnieju, a Miłosz najlepszym rozgrywającym. Dobrze rozpoczynamy nowy sezon w kategorii młodzika.
JEST NIEZŁA PAKA!!!

Chłopcy z Seta najlepsi w lidze Starogardzko-Chwaszczyńskiej

Chłopcy z Seta najlepsi w lidze
Starogardzko-Chwaszczyńskiej.

W ostatnim turnieju, jak i klasyfikacji generalnej na pierwszym i drugim miejscu.

Mogło być trochę lepiej...

MISTRZOSTWA POLSKI W MINISIATKÓWCE

W ostatnim tygodniu czerwca w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w minisiatkówce. W każdej kategorii uczestniczyły 32 drużyny, mistrz i wicemistrz województwa. Z pomorskiego, z pierwszego miejsca w czwórkach zakwalifikował się UKS Set Starogard Gdański - Mistrz Polski z ubiegłego roku. Na początku trafiliśmy do grupy z Lubinem, Elblągiem i Chobrzanami, łatwe zwycięstwa po 2:0 dało nam pierwsze miejsce. --> czytaj dalej

MINI GRYF 2016 DLA SETA

Kolejny wielki sukces odnieśli młodzi siatkarze Seta, którzy wygrali ogólnopolski turniej minsiatkówki, tym razem
w Szczecinku. Był to trzeci wygrany turniej tej rangi.
W zawodach uczestniczyło 18 zespołów z całej Polski. Chłopcy zagrali świetne zawody, wygrywając 12 meczów.
W finale pokonali znakomity zespół z Kędzierzyna - Koźla. Szymon zdobywa kolejną nagrodę najlepszego zawodnika turnieju.

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Miłosz Prus, Maciej Burczyk, Kacper Kopczyński

UKS SET WYGRYWA TURNIEJ OGÓLNOPOLSKI
W KOŁOBRZEGU

W grudniu udaliśmy się do Kołobrzegu na turniej minipiłki siatkowej chłopców. Były to kolejne zawody w ramach przygotowań do mistrzostw województwa i Polski.
W imprezie startowało 30 zespołów z województwa pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego
i zachodniopomorskiego, które podzielono na trzy grupy.
W eliminacyjnej Set wygrał dziewięć pojedynków i zajął pierwsze miejsce. Do gier w grupie finałowej przystąpiło sześć najlepszych drużyn. Starogardzianie pokonali Sulechów I ,Sulechów II, Szczecinek, Krotoszyn, a przegrali z Gubinem. W meczu o pierwsze miejsce ponownie spotkali się z Krotoszynem, z którym po raz drugi zwyciężyli i zajęli pierwsze miejsce. Zapraszamy do obejrzenia meczu finałowego z tego turnieju.

Skład drużyny: Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Miłosz Prus, Dawid Wacholc, Tomasz Marszałek, Kacper Kopczyński, Kacper Myśków, Tomasz Rudnicki, Marek Landowski, Patryk Lekan

UKS SET STAROGARD GDAŃSKI DRUGI W WAŁCZU

Kolejnym sukcesem zakończył się dla siatkarzy Seta V Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej, który odbywał się w dniach 07-08 listopada 2015r. w Wałczu. Do turnieju zgłosiły się dwadzieścia cztery zespoły z całej Polski. W grupie eliminacyjnej chłopcy ze Starogardu stoczyli jedenaście zwycięskich pojedynków, co dało im pierwsze miejsce. Do fazy finałowej przystąpiło sześć najlepszych zespołów z dwóch grup. Zawodnicy Seta wygrali z Sulechowem, Szczecinkiem, Krotoszynem i w meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z Kędzierzynem Koźle, który już pokonali w grupie eliminacyjnej. Mecz nie ułożył się najlepiej, dużo własnych błędów, szczególnie w odbiorze zagrywki, a co za tym idzie, mało skuteczny atak. To za mało, aby wygrać z tak dobrą drużyną. Pozostaje mały niedosyt, bo przecież wygraliśmy z nimi na niższym etapie rozgrywek

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Miłosz Prus, Jakub Wacholc

RUNDA ELIMINACYJNA W MALBORKU

Od wyjazdu do Malborka, 25 października 2015 r. UKS SET Starogard Gdański zaczął ligę młodzika. Jest to debiut klubu w rozgrywkach ligowych w zespołach szóstkowych. Wszyscy zawodnicy są młodsi, a trzech z pierwszego składu to uczniowie piątych i szóstych klas szkoły podstawowej. Po ostatnich sparingach miałem małe obawy, ale wierzyłem ,że stać ich na wiele. Nie mamy w tym roku w tej klasie rozgrywkowej wielkiego ciśnienia na wynik. Zespół ma się ogrywać i w optymalnym wieku młodzika zdobyć medal. Zaczęliśmy od meczu z Omegą Gdynią II, łatwe zwycięstwo 2:0(25:5,25:7). Następnym przeciwnikiem był gospodarz Jurand Malbork, zespół o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Nasi chłopcy nie przestraszyli się wyższych kolegów i również wygrali 2:0(25:13,25:12).Trzeci mecz ze Stoczniowcem Gdańsk wygrali walkowerem z powodu braku aktualnych badań lekarskich. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze, jestem z nich dumny. Oby tak dalej.

Skład drużyny: Kacper Godlewski, Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Maciej Ryk, Michał Musz-Porazik, Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Dawid Skrzypczak, Janusz Wrycza.

TURNIEJ SIATKÓWKI Z OKAZJI 20 - LECIA SZKOŁY

18 września 2015r. z okazji 20 - lecia naszej szkoły odbył się turniej piłki siatkowej pod patronatem Prezydenta Miasta.

Zawody zostały przygotowane przez istniejący w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy Set Starogard Gdański. Zaprosiliśmy najlepsze zespoły województwa pomorskiego rocznika 2002.

UKS SET STAROGARD GDAŃSKI NAJLEPSZY W POZNANIU

Najmłodsi adepci siatkówki UKS-u SETA Starogard Gdański, mistrzowie województwa pomorskiego udali się do Poznania na I Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. W zawodach uczestniczyły najlepsze zespoły z północnej i zachodniej Polski. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych, wygrali bardzo łatwo dwanaście meczów. Był to pierwszy w tym sezonie wygrany ogólnopolski turniej minisiatkówki w ramach przygotowań do Mistrzostw Województwa i Polski. Szymon Adamczyk został najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej. Trenujemy dalej i przygotowujemy się do następnego turnieju, który odbędzie się w Wałczu.

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Miłosz Prus

UDANY DEBIUT W KATEGORI MŁODZIKA

W sobotę i niedzielę (26-27.X) w ekonomiku odbył się VII Memoriał Macieja Olszewskiego. Był to pierwszy turniej zawodników Seta w tym sezonie i debiut w kategorii młodzików. Zaczęliśmy bardzo dobrze, wygrywając trzy mecze z Darłowem, Gdynią i bardzo dobrym zespołem z Lęborka. W niedzielę w meczu o pierwsze miejsce ulegliśmy po walce zespołowi z Torunia. Wielkie gratulację dla wszystkich zawodników, zważywszy, że wszyscy chłopcy są młodsi, a dwóch aż o trzy lata (V klasa).WIELKIE BRAWA!

Skład drużyny: Ziemowit Malinowski, Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Janusz Wrycza, Maciej Ryk, Adam Spychalski, Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Michał Musz-Porazik, Dawid Skrzypczak.

UKS SET DWUKROTNIE ZDOBYWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA

9 maja w SP nr 85 w Gdańsku odbyły się finały wojewódzkie Kinder +Sport. UKS SET Starogard Gdański w kategorii dwójek po wygraniu ligi wojewódzkiej stawiany był w roli faworyta i rozstawiono go z jedynką. Chłopcy stanęli na wysokości zadania - wygrali swoją grupę, ćwierćfinał, półfinał i w finale pokonali SAPS Starogard Gdański.

Tym samym zdobyli wszystko, co było do zdobycia w tym roku w naszym województwie. --> czytaj dalej.

KOLEJNY UDANY TURNIEJ

18 i 19 kwietnia w naszym mieście, u naszych rywali zza miedzy odbył się ogólnopolski turniej minisiatkówki chłopców. W zawodach reprezentowały nas dwie drużyny. Pierwszy zespół (Maciek, Janek, Szymon i Marek) zajął trzecie miejsce, natomiast drugi (Marcel, Maciek, Miki i Michał) dziesiąte. Oba zespoły zasłużyły na wielkie brawa, rozegrały wiele dobrych meczów. Mnie najbardziej cieszy zwycięstwo w ćwierćfinale z Suchanikem (bardzo klasowy zespół) i w walce o brąz z SAPS - em. I kto "rządzi" w Starogardzie? ( Ha, ha, ha..) Trzeba pamiętać, że w pierwszym składzie występuje trzech zawodników o rok młodszych. Cieszy również indywidualna nagroda dla Jana. Specjalne podziękowanie dla Pana Adama Burczyka za opiekę podczas zawodów i cenne uwagi. Dziękuję rodzicom za obecność i doping podczas turnieju.

UKS SET JEDZIE NA MISTRZOSTWA POLSKI

W Łebieniu odbyła się ostatnia runda ligi wojewódzkiej dwójek siatkarskich chłopców. Ten turniej, jak i pozostałe, wygrała drużyna z Żabna, nie przegrywając żadnego meczu w całej lidze. Zwycięzca ligi, UKS SET Starogard Gdański zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach od 2 do 5 lipca w Krakowie.

Ciekawostką jest fakt, że drugie miejsce w lidze przypadło również drużynie ze Starogardu (SAPS Starogard Gdański), co świadczy, że w tej kategorii wiekowej starogardzianie są bardzo silni. --> czytaj dalej.

SREBRNI MEDALIŚCI WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2015

27 lutego 2015 r. w Lęborku odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej chłopców. Uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim po wygraniu mistrzostw miasta, powiatu i półfinałów wojewódzkich zakwalifikowali się do ostatniego etapu tych zawodów - finału wojewódzkiego. Po losowaniu grup trafili do drużyn z Lęborka i Prabut. Oba mecze wygrali w stosunku 2:0 i awansowali do meczu finałowego. O złoty medal walczyli z drużyną ze Szkoły Podstawowej Nr 42 z Gdańska, która wygrała drugą grupę. Pierwszy set drużyna PSP nr 6 wygrała bardzo łatwo 25:11, drugi przegrała 22:25. O wszystkim rozstrzygną taibrek, gdzie do momentu 12:12 gra toczyła się punkt za punkt, Na co dzień uczniowie PSP NR 6 w Starogardzie Gdańskim są zawodnikami UKS "SET" Starogard Gdański, który jest zeszłorocznym mistrzem województwa w zespołach klubowych, w kategorii "trójek " siatkarskich.

Skład "drużyny": Ziemowit Malinowski, Dawid Karbowski , Janusz Wrycza, Kacper Godlewski, Maciej Ryk, Michał Musz Porazik, Michał Kazusek, Mikołaj Raczyński, Maciej Ogórek, Dawid Skrzypczak, Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Marcel Szkodowski.

Trener: Mariusz Fryźlewicz --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINIPIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR POMORZA

W ostatni weekend ferii w Gdańsku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Pomorza. UKS Set Starogard Gdański wystawił dwie drużyny, jedną w roczniku 2003 i jedną w 2002. W młodszym wystartowało 18 zespołów, natomiast w starszym 13 z całej Polski. "Trójka" wypadła nieco lepiej, zajmując trzecie miejsce, przegrywając tylko dwa mecze. Natomiast starsi po dwóch dniach zawodów zajmowali drugie miejsce.

W przedostatnim meczu turnieju z Treflem Gdańsk kontuzji łokcia doznał Zimowit. Po niezłej walce mecz zakończył się naszym zwycięstwem, ale pozbyliśmy się bardzo dobrego zawodnika, którego nie da się zastąpić. W ostatnim dniu jedno zwycięstwo i dwie porażki, i ostatecznie piąte miejsce w turnieju.

Skład "trójki": Jan Wrycza, Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Maciej Ogórek i Mikołaj Raczyński.

Skład "czwórki": Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Jan Wrycza, Michał Musz – Porazik, Kacper Godlewski --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

MISTRZOSTWA POWIATU W NASZEJ SZKOLE

19 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w minisiatkówce chłopców. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny - zwycięzcy swoich rejonów. Szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego, Skórcza, Zelgoszczy i Zblewo. Gospodarze okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze w stosunku dwa do zera i awansowali do następnego etapu rozgrywek. Półfinał wojewódzki odbędzie się 20 lutego w Brusach.

Skład drużyny: Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Ziemowit Malinowski, Michał Musz-Porazik, Szymon Adamczyk, Janusz Wrycza, Maciej Burczyk, Maciej Ogórek, Dawid Srzypczak, Mikołaj Raczyński, Maciej Ryk. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

MISTRZOSTWA MIASTA... BEZ HISTORII

Pierwszy etap Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej okazał się dla nas spacerkiem. Pokonaliśmy wszystkie starogardzkie szkoły w stosunku 2:0 i zajęliśmy pierwsze miejsce. Już 19 stycznia czeka nas następna przeprawa, tym razem będą to Mistrzostwa Powiatu, które odbędą się w naszej szkole.

Skład drużyny: Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Ziemowit Malinowski, Michał Musz - Porazik, Marcel Szkodowski, Janusz Wrycza, Maciej Burczyk, Maciej Ogórek, Dawid Srzypczak i Michał Kazusek. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

SET WYGRYWA W STAROGARDZIE

W sobotę, 15 listopada 2014 r. uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez Starogardzką Akademię Piłki Siatkowej. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: dwójek (rocznik 2004 i młodsi) i czwórek (rocznik 2002 i młodsi). W młodszej wystawiliśmy dwie drużyny. Maciej Burczyk i Szymon Adamczyk wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce.

Nieco gorzej wypadli Nikodem Szwemiński i Marek Landowski, zajmując piąte miejsce. W kategorii starszej wystawiliśmy trzy drużyny. Z dwóch grup eliminacyjnych (11 drużyn) do finału awansowały tylko cztery drużyny, w tym trzy z naszej szkoły. Ostatecznie zajęliśmy pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Na trzecim uplasowała się drużyna z Chwaszczyna. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju

ZBIERAMY PUSZKI!!!

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zbiórki puszek aluminiowych. Celem akcji jest pomoc powstałemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu "Set" Starogard Gdański oraz niezbędna dla naszego środowiska potrzeba segregacji śmieci. Przez dwa ostatnie miesiące poprzedniego roku szkolnego (maj, czerwiec ) zebraliśmy ponad 30 kg, co dało kwotę 100zł. Udało się kupić profesjonalną piłkę do gry w minisiatkówkę.

Każdy, kto chce pomóc , mile widziany- znacząca jest nawet jedna puszka!

Odpowiedzialny Mariusz Fryźlewicz

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO

Jak co roku dla uczczenia Święta Niepodległości zawodnicy "Seta" Starogard Gdański uczestniczyli w turnieju drużyn trzyosobowych w Kwidzynie. Wystawiliśmy cztery zespoły, które zostały rozlosowane do pięciu grup. Tę fazę rozgrywek wszystkie drużyny zakończyły z kompletem zwycięstw. Jednak pechowe losowanie grup spowodowało, że nasze zespoły trafiły na siebie w dalszym etapie rozgrywek. Dwie z czterech drużyn musiały odpaść z dalszych gier. Do finału dotarli nasi mistrzowie województwa, którzy nie dali żadnych szans drużynie z Kwidzyna, wygrywając do pięciu. Ciekawostką jest fakt, że nasz zawodnik - Marek Landowski, który na czas tego turnieju został wypożyczony do drużyny z Kwidzyna, zajął drugie miejsce. Brąz także przypadł naszej drużynie.

Skład złotych medalistów: Ziemowit Malinowski, Kacper Godlewski, Dawid Karbowski.

Skład brązowych medalistów: Szymon Adamczyk, Mikołaj Raczyński, Marcel Szkodowski. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

SINGLE SIATKARSKIE

Od turnieju jedynek zaczęliśmy sezon siatkarski 2014/2015.Do turnieju zgłosiło się 18 chłopców w wieku od 9 do 12 lat, których rozlosowano do dwóch grup. Na tym etapie rozgrywkowym graliśmy systemem każdy z każdym. Po zakończeniu tej rundy zawodnicy, którzy zajęli te same pozycje w dwóch grupach, grali o końcowe miejsce w turnieju. Natomiast dwa pierwsze miejsca grały krzyże o wejście do finału.

Najlepszym zawodnikiem, a co za tym idzie, mistrzem szkoły został Kacper Godlewski, na drugim miejscu uplasował się Dawid Karbowski, a na trzecim Ziemowit Malinowski. Na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu - Maciek Burczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju. --> Zdjęcia