dodał: WK

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 6
IM. JANA PAWŁA II

ZAPRASZA

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

OD 6:30 DO 16:00

1. REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ >--> Czytaj (PDF)


2. DZIENNY PLAN DNIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ >--> Czytaj (PDF)
CZERWIEC | autor: A. Piekarczyk

Ostatni miesiąc szkoły to przede wszystkim od dawna wyczekiwane zajęcia na świeżym powietrzu. Tworzyliśmy wakacyjny wystrój sali, nauczyciele omówili z dziećmi następujące zagadnienia: wszystkie dzieci nasze są, podróże kształcą, witajcie bezpieczne wakacje. Zanim wszyscy rozstaliśmy się na czas wakacji nauczyciele przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas letniej przerwy. Przez cały czerwiec numery alarmowe zdobiły naszą tablicę i na bieżąco przypominaliśmy o nich dzieciom.

Świetlica życzy wszystkim niezapomnianych wakacji. Widzimy się we wrześniu, gdzie na świetlicy będziemy wspomnienia przenosić na kartki papieru. Do zobaczenia !.

ZdjęciaMAJ 2019r. | autor: A. Piekarczyk

W tym miesiącu upowszechnialiśmy wiedzę na temat świąt obchodzonych w maju np. Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja. W związku z nadchodzącym Dniem Matki, wspólnie wykonaliśmy gazetkę i wykonaliśmy piękne laurki dla mam. "Jan Paweł II patronem naszej szkoły" - przybliżono uczniom sylwetkę największego z Polaków i wykonano gazetkę z pamiątkami o papieżu. "Wszystkie dzieci nasze są" - cały tydzień na świetlicy poświęcono "Dniu Dziecka".

Towarzyszyły temu nauka wierszy, piosenek; zapoznanie z życiem i wyglądem dzieci z różnych stron świata. Festyn na świeżym powietrzu - gry i zabawy ruchowe oraz konkurencje sportowe sprawiły, że każde dziecko było uśmiechnięte i szczęśliwe.

ZdjęciaKWIECIEŃ 2019r. | autor: A. Piekarczyk

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli, którzy wzięli udział w Kiermaszu Wielkanocnym organizowanym przez świetlicę szkolną. Zebrano ponad 1000 zł. Uzyskany dochód został przeznaczony na wyposażenie naszej świetlicy. Zakupiono drewniane klocki, poduchy oraz domek dla lalek. Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć.MARZEC 2019r. | autor: A. Piekarczyk

Wszyscy czekali na marzec i na nadejście pierwszych oznak wiosny. Takie też pojawiły się na naszej świetlicy. W pierwszej kolejności pożegnaliśmy z naszej tablicy Panią zimę i powitała nas piękna Pani wiosna z kwiatów zdobiona. W święto Kobiet uczniowie poznali sylwetki znanych kobiet i zawody, które wykonują współczesne kobiety; zasady zachowania prawdziwego dżentelmena.

Wykonano z uczniami gazetkę, na której znalazły się najważniejsze informacje o bezpieczeństwie podczas ferii. Rozmowa kierowana czym jest miłość – w ramach Walentynek. Dzieci wykonały piękne serca, które ozdobiły świetlicę szkolną. W tym miesiącu towarzyszył nam wiersz Jana Brzechwy "Wiosenne porządki" i piosenka "Idzie wiosna". Nie mogło zabraknąć rozmowy na temat zwyczaju topienia Marzanny. Zrealizowano blok tematyczny – Nasze zdrowie zależy od nas. Uczniowie poznali zasady zdrowego stylu życia. Uczniowie wraz z opiekunami wykonali plakat "Zasady zdrowego stylu życia".

Dzieci posadziły rzeżuchę, dzięki temu uczą się odpowiedzialności, ponieważ każdy z nich musi ją podlewać. Mnóstwo prac wiosennych zagościło w naszej świetlicy: pszczoły, bukiety kwiatów, które utworzyły piękny ogród na parapecie; baletnice. Miło przywitał nas patyczak, owad ten ukrył się między grami planszowymi na świetlicy i po zimie postanowił do nas dołączyć.
Wszystkie prace dostępne w galerii do której serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do galerii zdjęć.LUTY 2019r. | autor: A. Piekarczyk

Początek lutego na świetlicy szkolnej został poświęcony omówieniu zasad, które należy stosować podczas ferii zimowych. Zabawy bezpieczne i niebezpieczne, zasady ruchu drogowego, zasady zachowania podczas zabaw na śniegu.

Wykonano z uczniami gazetkę, na której znalazły się najważniejsze informacje o bezpieczeństwie podczas ferii. Rozmowa kierowana czym jest miłość – w ramach Walentynek. Dzieci wykonały piękne serca, które ozdobiły świetlicę szkolną.
Zapraszamy do galerii zdjęć.STYCZEŃ 2019r. | autor: A. Piekarczyk

Nowy rok na świetlicy szkolnej obejmował takie zagadnienia jak: noworoczne postanowienia, karnawał i zabawy z nim związane. Grunt to dobre wychowanie – nauczyciele omówili z uczniami jak zachowywać się wobec osób starszych, magiczne słowa ( proszę, przepraszam, dziękuję).

Omówiono kształtowanie właściwego zachowania się w miejscach publicznych. W świetlicy szkolnej uczniowie wykonali laurki z okazji Dnia babci i dziadka. Podczas poznawania krain wiecznego lodu wykonano pracę plastyczną "Mój pingwin".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.GRUDZIEŃ 2018r. | autor: A. Piekarczyk

Na świetlicy szkolnej wszyscy wyczekiwali momentu aż zaczną się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Poruszaliśmy wiele zagadnień dotyczących miłości i tolerancji, zwłaszcza w okresie świątecznym. Dzieci po raz kolejny wykazały się kreatywnością, tworząc mnóstwo pięknych prac: ozdoby świąteczne, portret Mikołaja, bałwanki, pierniki wraz z dekoracją, ozdoby z masy solnej.

Nauczyciele zorganizowali konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Jednym z najważniejszych wydarzeń był świetlicowy kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się 6 i 7 grudnia. Dochód został przekazany na potrzeby świetlicy szkolnej. Szczególne podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w pomoc przy tym wydarzeniu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.LISTOPAD 2018r. | autor: A. Piekarczyk

Listopad na świetlicy był poświęcony wielu blokom tematycznym. Narodowe Święto Niepodległości było w tym roku szczególne. Wychowawcy świetlicy opowiadali o wydarzeniach, które miały miejsce. Uczniowie zapoznali się z patriotyczną postawą, mapą Polski. Wspominaliśmy tych, których nie ma już z nami. Dzieci szczególnie zapamiętają Dzień Pluszowego Misia oraz słynną fotobudkę, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Andrzejki to święto obchodzone w Polsce i również na naszej świetlicy. Towarzyszyła nam świetna zabawa i wróżby.

Liczne prace plastyczne to nieodłączny element w tym miejscu. Pozwalają one rozwijać kreatywność i umiejętności uczniów. Symbole narodowe (godło, flaga) zostały wykonane różną formą np. bibułą, krepą, z pomocą kolorowego papieru. Misie powycinano i pokolorowano oraz wykonano witraże i klucze z papieru. Dodatkowo uczniowie stworzyli akwarium „podwodny świat” i przepiękne parasolki, które nawiązywały do jesiennej pory roku. ---> Zapraszamy do galerii zdjęć.LISTOPAD 2018r. | autor: S. Kosecka

W dniu 14 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej z przedstawicielami OTOZ Animals. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, których celem było pokazanie dzieciom, na czym polega praca w schronisku oraz jak można pomóc bezdomnym lub źle traktowanym zwierzętom.

Dzieci dowiedziały się również, jak trzeba postępować w kontakcie ze zwierzętami. Największą atrakcją był piesek, który przyjechał razem z pracownikami schroniska. Spotkanie było zwieńczeniem trwającej od października akcji zbiórki darów dla starogardzkiego schroniska, podczas której zebraliśmy około 130 kg karmy i innych produktów żywnościowych. Dziękujemy wszystkim za przekazane dary.
Kolejna zbiórka za rok.


PAŹDZIERNIK 2018r. | autor: S. Kosecka

W październiku nasza Świetlica zorganizowała zbiórkę karmy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz odpowiedzialnego opiekuna, a także uwrażliwienie na los porzuconych zwierząt.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych czworonożnych przyjaciół nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zwieńczeniem akcji będzie spotkanie z Inspektorami OTOZ Animals i przekazanie zebranych darów.
Dziękujemy za okazane serce


PAŹDZIERNIK 2018r. | autor: A. Piekarczyk

Październik to taki czas, gdzie w świetlicy króluje jesień. Zobaczyć można mnóstwo prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Rozpoczyna się coroczna zbiórka karmy dla psów i kotów dla starogardzkiego schroniska i trwa cały październik. Obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej.

Uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy wykonują dekoracje jesienne.
Pzyszła Pani jesień w kolorach czerwieni. Zdobią ją liście żółte, brązowe aż cała się mieni.

Jeżyki z wachlarza pięknie zdobią parapet. Wykorzystanie liści klonu jako okienne girlandy.

Temu dam rączki i nóżki z patyka. Będę miał zgrabnego kasztanka – ludzika.

---> zdjęcia


WRZESIEŃ 2018r. | autor: A. Piekarczyk

Od września swą pracę rozpoczęła świetlica szkolna. Uczniowie uczą się poprzez zabawę oraz rozwijają talenty artystyczne. Pierwszym zadaniem było przedstawienie zasad panujących na świetlicy. Ustalono kontrakt, który każdy z uczniów przypieczętował, stawiając swój odcisk palca.

"Wspomnienia z wakacji". Wszyscy mogli opowiedzieć o swoich przygodach, wykonano prace plastyczne. Następnie poruszono zagadnienia dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Uczniowie poznali znaki drogowe, które również samodzielnie wykonali.

Na bieżąco w świetlicy szkolnej rozwijane są uzdolnienia i zainteresowania uczniów. Prezentujemy "Rybki w akwarium".

---> zdjęcia


NAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY ŚWIETLICY 2018-2019r.

SEMESTR I

 • Sabina Kosecka
 • Joanna Sierant
 • Adrian Dudkiewicz
 • Beata Koprowska
 • Adrianna Sikora
 • Angelika Piekarczyk
 • Magdalena Drewek
 • Adma Becker

PLAN PRACY ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 >--> Czytaj (PDF)

ROK SZKOLNY 2018-2019


MAj - | autor: S. Kosecka

Dnia 21 maja nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz klas 1 szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance oraz pokazie przygotowanym przez strażaków. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków.

Dzieci i panie nauczycielki mogły przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec spotkania, pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznych wozów strażackich. Dzieci mogły wejść do wozu, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zainteresowanie było ogromne. Chłopcy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu marzyło, że w przyszłości zostanie strażakami. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

--->zdjęcia

NAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY ŚWIETLICY 2017-2018r.:

SEMESTR II

 • Sabina Kosecka
 • Joanna Sierant
 • Adrian Dudkiewicz
 • Monika Nitka
 • Beata Koprowska
 • Joanna Bednarek
 • Adrianna Sikora


GRUDZIEŃ - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY | autor: S. Kosecka

W dniach 6-7 grudnia odbył się ŚWIETLICOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby świetlicy szkolnej. Szczególne podziękowania składamy Rodzicom klasy 6b za przekazanie ciast i pierników oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w naszą coroczną sprzedaż ozdób bożonarodzeniowych.

--->zdjęcia

LISTOPAD - Spotkanie z Inspektorami OTOZ Animals | autor: S. Kosecka

W dniu 8 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej z przedstawicielami OTOZ Animals. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, których celem było przybliżenie uczniom działań pracowników schroniska, do których należy przede wszystkim opieka nad porzuconymi zwierzętami oraz pomoc w odnalezieniu odpowiedniego domu. Aby dzieciom łatwiej było przyswoić informacje, Inspektorzy zabrali ze sobą pieska o imieniu Łapek, po amputacji nóżki. Opowiedzieli smutną historię zwierzaka, aby uwrażliwić dzieci na los zaniedbanych i źle traktowanych stworzeń. Spotkanie było zwieńczeniem trwającej od października akcji zbiórki karmy dla starogardzkiego schroniska, którą zorganizowała p. Sabina Kosecka. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

WRZESIEŃ 2017r. | autor: S. Kosecka

We wrześniu świetlicę szkolną odwiedzili wyjątkowi goście – pracownicy Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim. Goście przybyli, aby przeprowadzić z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dzieci dowiedziały się jak należy się zachowywać w sytuacji przechodzenia przez przejście dla pieszych. Jaka sygnalizacja uprawnia nas do przechodzenia przez przejście a jaka nam tego zabrania.

Pracownicy Straży przypomnieli dzieciom również o konieczności noszenia odblasków. Ponadto nasi uczniowie zapoznali się z zawodem strażnika miejskiego. Spotkanie bardzo się wszystkim podobało. Dzieci zadawały mnóstwo pytań przybyłym gościom, oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami ze swojego życia. --->zdjęciaNAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY ŚWIETLICY 2017-2018r.:

SEMESTR I

 • Adam Becker
 • Henryka Osińska
 • Sabina Kosecka
 • Monika Nitka
 • Mateusz Plata
 • Małgorzata Rutkowska
 • Beata Koprowska

PLAN PRACY ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 >--> Czytaj (PDF)
CZERWIEC ZE ŚWIETLICĄ

Ostatni miesiąc roku szkolnego przyniósł wiele radości, gdyż czerpaliśmy z możliwości częstszego i dłuższego pobytu na świeżym powietrzu. Urządzaliśmy zabawy ruchowe: dzieci grały w piłkę nożną i koszykowa, skakały na skakance i relaksowały się na ławeczkach szkolnych.

Poza zabawami wychowankowie tworzyli tematyczne prace plastyczne, malowali- rozdmuchiwanie farby słomką, oglądali albumy i wskazywali miejsca, które warto odwiedzić w wakacje oraz brali udział w pogadankach, które związane były z następującymi tematami:

 • Wszystkie dzieci nasze są
 • Podróże kształcą
 • Witajcie, bezpieczne wakacje
 • 23 czerwiec- świętem mojego Taty

Świętowaliśmy Dzień Dzieci, tworzyliśmy gazetki, dekoracje do wakacyjnego wystroju sali oraz przygotowaliśmy prezenty (laurki) z okazji zbliżającego się Dnia Taty.
Na zakończenie zajęć świetlicowych wychowawcy przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia ---> zdjęć

MAJ ZE ŚWIETLICĄ

Maj to taki miesiąc, kiedy wychowankowie świetlicy w pełni korzystają z uroków wiosny. To czas, gdy przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących kwiatów.
Dlatego też dzieci inspirowały się jej pięknem, a wiosenne akcenty można dostrzec w ich pracach plastycznych, na gazetce oraz podziwiając wystrój sali świetlicowej. Wszechobecne są bociany, kolorowe kwiaty i barwne motyle oraz uśmiechnięte żabki.

26 maja to Dzień Matki. W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętały i chętnie wykonywały kartki dla swoich Mam. Następnie wypełniały ich wnętrze pięknymi życzeniami i wręczyły jako prezent. Wychowankowie wykonywali tez portrety swoich Mam techniką kolażu.

Zapraszamy do obejrzenia ---> zdjęć

KWIECIEŃ ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

W kwietniu wychowankowie świetlicy poznali zaczarowany świat baśni i bajek różnych narodów (Wilk i zając, Sąsiedzi, Pinokio, Mądralinka), przygotowywali wystrój Sali świetlicy z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w tym celu wykonywali różnorodne prace plastyczne, które można podziwiać w dołączonej galerii zdjęć.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych - "Przyroda wokół nas" (poznały zwierzęta i rośliny chronione, rozpoznawały gatunki drzew owocowych) oraz "Sztuka porozumiewania się" (przypomniały sobie zasady poprawnego zachowania się w grupie, wyrażały uczucia w kulturalny sposób, używali form grzecznościowych).
---> galeria zdjęćDziękujemy za udział w kiermaszu

W dniach od 27 do 28 kwietnia 2017 roku w szkole odbył się kiermasz wielkanocny przygotowany przez nauczycieli szkolnej świetlicy, z którego dochód został przeznaczony na zakupienie klocków konstrukcyjnych Incastro oraz akcesoriów do sklepiku.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów klasy Vb, którzy upiekli pyszne babeczki

Zapraszamy do obejrzenia ---> zdjęć

MARZEC ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

W marcu wychowankowie świetlicy obchodzili Święto Kobiet: poznali sylwetki sławnych kobiet i zawody, które wykonują współczesne kobiety; zasady zachowania się prawdziwego dżentelmena; wspólnie redagowali życzenia i laurki; tworzyli kwiaty techniką orgiami. Uczniowie żegnali zimę i witali wiosnę!

Dyskutowali na temat aury wczesnowiosennej. Na spacerze obserwowali otaczającą ich przyrodę i wykonywali prace plastyczne i techniczne np.: marzanna, wiosenna pogoda. Poznali wiersz Jana Brzechwy "Wiosenne porządki" i piosenkę "Idzie wiosna" oraz rozmawiali o zwyczaju topienia Marzanny i pierwszych wiosennych kwiatach. Największe emocje wzbudziło dekorowanie sali świetlicy: wiosenne kwiaty na parapetach (min. tulipany), zajączki wykonane różnymi technikami (min. z wykorzystaniem rolek papieru toaletowego, opakowań po jajkach, z tektury i inne). Wszystkie prace można było podziwiać na bieżąco w sali. Dzieci rozwiązywały "łamigłówki mądrej sówki"- rebusy, zagadki, łamigłówki matematyczne oraz grali w gry rozwijające spostrzegawczość i logiczne myślenie. Zdobyły również wiedzę w temacie - Książka moim przyjacielem. Wychowankowie prezentowali swoje ulubione książki i przypominały sobie zasady panujące w bibliotece. Tworzyli zakładki do książek- "książkowe zajączki". W marcu nauczyciele świetlicy realizowali blok tematyczny- Nasze zdrowie zależy od nas. Uczniowie zostali wdrożeni do dbania o własne zdrowie i zwrócili uwagę na rolę właściwego odżywiania się, higieny i uprawiania sportu w życiu człowieka. Zwieńczeniem zagadnień pod hasłem- w zdrowym ciele zdrowy duch było wykonywanie plastycznych prac tematycznych.

Zapraszamy do galerii ---> zdjęć

LUTY ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

"Lutowa świetlica" to czas poświęcony zabawom i grom karnawałowym oraz poznaniu legend i podań ludowych, historii krajów wiecznego śniegu i lodu z wykorzystaniem globusa i popularnych czasopism dziecięcych na temat zwierząt arktycznych. Z okazji walentynek salę świetlicy zdobiły barwne serca, które można było oglądać na tablicach, girlandach oraz szybach okien. Dzieci rozwiązywały krzyżówki tematyczne, rebusy; projektowały maski karnawałowe; tworzyły kartki walentynkowe i tematyczną gazetkę, do której wycinały serduszka; redagowały zabawne wierszyki.

Zapraszamy do galerii ---> zdjęć

STYCZEŃ ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

Hasła przewodnie, które towarzyszyły "noworocznej" świetlicy to: Nowy Rok - nowy czas oraz bezpieczne ferie zimowe. Dzieci mogły porozmawiać na temat: sylwestrowego szaleństwa; pór roku, miesięcy oraz dni tygodnia; zabaw bezpiecznych i niebezpiecznych; zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, korzystania z Internetu oraz o zachowaniu się podczas zabaw na śniegu w czasie ferii.

Zapraszamy do noworocznej galerii ---> zdjęć

GRUDZIEŃ ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

Miesiąc grudzień na świetlicy szkolnej to najbardziej barwny i radosny czas, gdyż od pierwszego dnia miesiąca rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Poruszaliśmy następujące tematy: grudniowe tradycje - barbórka, mikołajki, miłość i tolerancja w świetle Świąt Bożego Narodzenia, poznajemy obrzędy z różnych stron świata. Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe wykonywały drobne upominki mikołajkowe; rysowały portret Mikołaja; wykonywały ozdoby choinkowe i śpiewały kolędy oraz pastorałki.

Mogły zapoznać się z legendą "Gustlikowy skarb", wierszykami oraz opowiadaniami o obdarowywaniu się prezentami oraz z obrzędami z różnych stron świata. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem prezentowali swoje prace w sali świetlicy. Prace dzieci można obejrzeć w udostępnionej galerii zdjęć. Serdecznie zapraszamy do grudniowej świetlicy

zapraszamy do obejrzenia ---> zdjęć

Listopad ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

Zajęcia świetlicowe w listopadzie podporządkowane były następującym blokom tematycznym: czcijmy pamięć tych, którzy odeszli; Narodowe Święto Niepodległości; Przeciwdziałanie agresji - sztuka rozwiązywania konfliktów; Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki - zwyczaje ludowe. Dzieci uczęszczające na zajęcia brały udział w pogadankach i dyskusjach na tematy związane ze znaczeniem tradycji w życiu człowieka; zachowaniem się na cmentarzu; szacunkiem dla zmarłych; symboliką Grobu Nieznanego Żołnierza; patriotyczną postawą i jej znaczeniem dla narodu; mapą Polski; rozwiązywaniem konfliktów bez przemocy; różnymi historiami pluszowego misia oraz tradycjami andrzejkowymi i zabawami z nimi związanymi.

Dzieci poszerzały swoje zainteresowania czytelnicze. Chętni uczniowie wysłuchali opowieści "Bartek i Zaduszki"; poznali ciekawe mity i legendy polskie min.: "Bazyliszek", "Syrenka warszawska", "Wars i Sawa", "Pan Twardowski"; czytali historię Kubusia Puchatka oraz po wysłuchaniu fragmentów książki E. Zubrzyckiej "Dręczyciel w klasie" mogli porozmawiać na temat agresji.

Mogły też rozwijać swoje talenty plastyczne, których efekty można było podziwiać na bieżąco w sali świetlicy. Dzieci rysowały węglem "Cmentarz nocą"; z krepy i bibuły albo wydzieranki z kolorowego papieru tworzyły symbole narodowe- flagę, godło; ilustrowały wybrany mit lub legendę polską; wycinały i kolorowały misie oraz wykorzystując klej i brokat zdobiły klucze z papieru.

W ostatnim tygodniu listopada w sali świetlicy poczuć już można było nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Powstał wtedy ogromny bałwan z plastikowych kubeczków oraz rozpoczęły się przygotowania do świetlicowego kiermaszu świątecznego.

zapraszamy do obejrzenia ---> zdjęć

PAŹDZIERNIK ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

Październik w szkolnej świetlicy to czas, kiedy króluje jesień (dekoracje, wierszyki), dzieci przenoszą się w świat niesamowitych baśni Andersena i świętują Dzień Edukacji Narodowej. W tym miesiącu rozpoczęła się zbiórka karmy dla piesków i kotków ze starogardzkiego schroniska.

zapraszamy do obejrzenia ---> zdjęć

Wszystkie prace plastyczne i techniczne, pogadanki i rozmowy oraz zajęcia świetlicowe podporządkowane są następującym blokom tematycznym: Złota Polska Jesień, Dzień Edukacji Narodowej, Tydzień z Panem Andersenem oraz Mój kolega, mój przyjaciel. Nasi milusińscy wkroczyli w rzeczywistość baśniową podczas wspólnego czytania m.in. takich utworów jak: "Dziewczynka z zapałkami", "Imbryk", "Królowa śniegu", "Bałwan" ze śniegu”… oraz ilustrowali wybraną baśń.


Świętowali Dzień Edukacji Narodowej przy czym poznali rangę tego święta. Rysowali portret nauczyciela, co było nie lada wyzwaniem nie tylko dla małego artysty, ale też atrakcją dla nauczyciela, który musiał się rozpoznać?


Złota polska jesień odzwierciedlona została w pracach plastycznych dzieci. "Przeszedł sobie dawno śliczny, złoty wrzesień, teraz nam październik dała pani jesień"- portret "Pani Jesień" techniką kolażu. "Lecą liście z drzewa różnokolorowe, te są żółte-złote,
a tamte- brązowe"- wykorzystanie liści w pracy twórczej: okienne girlandy z liści; liście
z kolorowego papieru; "Jesienne drzewo" (wycinanie i zdobienie liści);
sowy z woreczków wypełnionych liśćmi; liściaste skrzaty.


"Kolorowa ze mnie Pani, tutaj kosze mam z darami… Tu kasztany i żołędzie, z których potem ludzik będzie" – kotki z kasztanów, dynie z balonów malowane farbami.


" Idzie jeż, idzie jeż…" - inne prace dzieci: jeżyki z wachlarza, koty z talerzyków papierowych, sowy z kolorowego papieru, jeże z krepy oraz przepiękny latawiec.


WRZESIEŃ ZE ŚWIETLICĄ | autor: M. Rutkowska

Z dniem pierwszego września swą pracę prężnie rozpoczęła świetlica szkolna. Zajęcia się tam odbywające charakteryzuje bogactwo i różnorodność tematyki.Dzieci uczęszczające na zajęcia mogą rozwijać między innymi swoje talenty artystyczne. Prace naszych młodych artystów można podziwiać na bieżąco w sali świetlicy.

W pierwszym miesiącu szkoły prace plastyczne i techniczne odzwierciedlają następującą tematykę zajęć: witaj szkoło, witaj świetlico; wakacyjne wspomnienia; bezpieczna droga do szkoły; grunt to dobre wychowanie (kontrakt świetlicowy przypieczętowany odrysowaną, własną dłonią) oraz zapowiedź złotej polskiej jesieni: jeże z wyprodukowanej przez nas ciastoliny, wiewiórki i grzyby z krepy i inne. Oto zmagania dzieci w świetlicowym obiektywie? --->zdjęcia


MARZEC - SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY
"Najpiękniejsze jajo"
--->regulamin (pdf)

W marcu świetlica szkolna zorganizowała konkurs na najpiękniejsze jajo wielkanocne. Był on przeznaczony dla klas 1 - 3 szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 54 uczniów. 23 marca p. Katarzyna Paul wybrała zwycięzców:

w kategorii klas 1:

 • I miejsce - Anna Grojs 1a
 • II miejsce - Klaudia Czaja 1a
 • III miejsce - Miłosz Bukowski 1c

w kategorii klas 2:

 • I miejsce - Roksana Kosecka 2b
 • II miejsce - Oskar Klein 2a
 • III miejsce - Weronika Mecka 2a

w kategorii klas 3:

 • I miejsce - Emilia Szymanel 3c
 • II miejsce - Katarzyna Tomaszewska 3c
 • III miejsce - Marta Ryk 3b

Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły
p. Ryszarda Hapońskiego, pozostali uczniowie nagrody pocieszenia --->zdjęciaMARZEC - WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE -
wspólne przygotowywanie świetlicy do świąt -
zajączki, baranki, kurczaczki
--->zdjęcia

MARZEC - KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM - zakładka do książki --->zdjęciaMARZEC - ŚWIĘTO KOBIET - wspólne tworzenie gazetkiMARZEC - W MARCU JAK W GARNCU -
parapetowy ogródek oraz wiosenne kwiatki
--->zdjęciaLUTY - WALENTYNKI --->zdjęciaLUTY - BEZPIECZNE FERIE --->zdjęciaSTYCZEŃ - PRACE PLASTYCZNE PANI ZIMA, KLAUN, PINGWINY --->zdjęciaSTYCZEŃ - SPORTY ZIMOWE --->zdjęciaSTYCZEŃ - DOKARMIAMY PTAKI --->zdjęciaSTYCZEŃ - ZIMA WOKÓŁ NAS - KRAJOBRAZ ZIMOWY --->zdjęciaSTYCZEŃ - Dzień Babci i Dziadka --->zdjęciaSTYCZEŃ - WESOŁY KARNAWAŁ -
projektowanie maski karnawałowej, malowanie twarzy
--->zdjęciaGRUDZIEŃ - WITAJ ŚW MIKOŁAJU -
WSPÓLNE STROJENIE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
---> zdjęciaGRUDZIEŃ - ŚWIĘTA TUŻ TUŻ ---> zdjęciaGRUDZIEŃ - KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY ---> zdjęcia

PODZIĘKOWANIE

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, uczniów, nauczycieli,
oraz wszystkim którzy wzięli udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym organizowanym przez świetlicę szkolną

Dzięki Państwa szczodrości w czasie kiermaszu zebrano łącznie 890 zł. Uzyskany dochód został przeznaczony na wyposażenie naszej świetlicyLISTOPAD - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIALISTOPAD - STOP AGRESJI:
GNIOTKI ANTYSTRESOWE ORAZ KOTKI PRZYTULAKI
---> zdjęciaLISTOPAD - BALONOWE PTASZKI ---> zdjęciaLISTOPAD - POLSKA - NASZA OJCZYZNA ---> zdjęciaLISTOPAD - ŚWIĘTO ZMARŁYCH
TWORZENIE RYSUNKU KOLEGI / KOLEZANKI W SKALI 1:1OTO EFEKT KOŃCOWY:PAŹDZIERNIK – MÓJ KOLEGA, MÓJ PRZYJACIELPAŹDZIERNIK - TYDZIEŃ Z PANEM ANDERSENEMPANI JESIEŃ ---> zdjęciaPAŹDZIERNIK - wykonywanie dekoracji jesiennych.WRZESIEŃ - bezpieczeństwo na drogach, ulicach i w szkole. ---> zdjęcia
WRZESIEŃ - ustalenie kontraktu grupowego dot. zasad zachowania

NAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

 • Adam Becker
 • Adrian Dudkiewicz
 • Sabina Kosecka
 • Monika Nitka
 • Kamila Sroka

1. REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ ... >--> Czytaj (PDF)


1. PLAN PRACY ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 ... >--> Czytaj (PDF)


3. DZIENNY PLAN DNIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ ... >--> Czytaj (PDF)