Akcja Kilogram

autor: N. Komorowska

Z dnia 11 na 12.12.15r. odbyła się Akcja Kilogram. Szkolne Koło Caritas stało w ponad ośmiu sklepach na rejonie parafii. Byli podzieleni na , dyżury, które odbyły się z piątku na sobotę. Poświecili swoje lekcje i weekend, żeby zebrać żywność dla uboższych z parafii NSPJ w Starogardzie. Kolejna akcja jest zaplanowana na marzec.

Wyjście do sióstr Elżbietanek w Starogardzie

autor: N. Komorowska

Szkolne Koło Caritas dnia 08.12.15r. wybrał się do domu Sióstr Elżbietanek, które opiekują się chorymi i starszymi osobami. Przed spotkaniem podarowaliśmy w prezencie środki czystości, które przydadzą się siostrom w opiece nad podopiecznymi. Młodzież wypiła herbatkę z osobami starszymi, porozmawiali z nimi, wysłuchali ich porywających historii życiowych, poświęcili im swój czas. W domu opieki poleciało też kilka łez, osoby były bardzo szczęśliwe, że młodzież w dzisiejszych czasach chcę im poświęcić trochę swojego czasu. Na styczeń są zaplanowane kolejne wyjścia do tych wspaniałych osób jakimi oni są.

Szkolne Koło Caritas w Eksperymencie w Gdyni

autor: N. Komorowska

Dnia 01.12.15r. nasze Szkolne Koło Caritas pojechało z niepełnosprawnymi z Zespołu Caritas naszej parafii do Centrum Eksperyment. Nasi wolontariusze sprawdzili się świetnie jako opiekunowie, przyjaciele, pomocnicy dla niepełnosprawnych. Zawarli nowe znajomości, które są czymś wyjątkowym. To nie pierwszy jak i nie ostatni wspólny wyjazd integracyjny.