SAMORZĄD
WOŚP w PSP6


dodał: WK | autor: A. Zakrzewska

W dniu 9 stycznia 2019 roku po raz kolejny graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, DOSŁOWNIE! Odbył się bowiem mecz w piłkę siatkową pomiędzy nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Charytatywną rywalizację poprzedził wzajemny uścisk dłoni kapitanów obu zespołów, Dyrektora Ryszarda Hapońskiego, oraz ucznia klasy 8c Mateusza Zadurskiego.

Pierwszy set, choć wyrównany padł łupem uczniów i ostatecznie zakończył się rezultatem 25:21. Nauczyciele zmobilizowali się jednak w drugim secie i odrobili stratę, pokonując uczniów po grze na przewagi 24:26. O ostatecznym wyniku musiał zatem zadecydować tie-break. Więcej zimnej krwi zachowali uczniowie i wygrali 15:13. Meczowi towarzyszyła znakomita oprawa muzyczna i i publika licząca około 150 uczniów!

Dzień później tj. 10 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna, na której ponownie pojawiło się wielu uczniów gotowych wesprzeć WOŚP i by bawić się w rytmie najnowszych hitów.

Łączny dochód z dwóch imprez, po rozliczeniu w sztabie WOŚP wyniósł 1071 zł, a to tylko dzięki Waszym dobrym sercom! Grajmy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
MIKOŁAJKI


dodał: WK | autor: A. Zakrzewska

Jak co roku naszą szkołę odwiedził Mikołaj! W tym roku stało się to 7 grudnia, ponieważ w Mikołajki nasi najstarsi uczniowie pisali próbny egzamin gimnazjalny. W tym dniu wszyscy uczniowie mieli na głowach czerwone czapki. Mikołaj wraz z Elfami chodzili po szkole z głośnym dzwonkiem i odwiedzali każdą klasę.

Z racji tego, że w naszej szkole wszyscy uczniowie są grzeczni, Mikołaj każdego częstował cukierkami. Każdy uczeń miał okazję porozmawiać z Mikołajem i przekazać świąteczne życzenia. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i czekali na nadejście Mikołaja. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nas odwiedzi!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ ŚPIOCHA


dodał: WK | autor: A. Zakrzewska

Nareszcie nadszedł ulubiony dzień naszych uczniów - Dzień Śpiocha! Obchodziliśmy go w minioną środę. Po korytarzach naszej szkoły biegali uczniowie w piżamach i szlafrokach z poduszkami i ogromnymi pluszakami. Samorząd Uczniowski odwiedził każdą klasę i spisał ilość śpiochów.

W klasie IVa wszystkie osoby były przebrane, brawo! W nagrodę za 100% frekwencję otrzymali słodkości. Na lekcjach z głośników słychać było kołysanki, a na jednej z przerw zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Śpiocha!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ CHŁOPAKA


dodał: WK | autor: A. Zakrzewska

W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień chłopaka. W związku z tym przeprowadzone zostały wybory Mistera i Miśka wśród naszych uczniów. Każda klasa wytypowała swoich kandydatów, a następnie dziewczyny głosowały na swoich faworytów.

Tytuł Mistera roku 2018/2019 zdobył Jakub Wacholc, a tytuł Miśka roku 2018/2019 zdobyli Mateusz Zadurski i Franek Miszewski. Frekwencja na wyborach wyniosła 79%. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, szarfy i upominki, które zostały wręczone przez Dyrektora szkoły oraz SU.
Gratulujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia chłopaka!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SU 2018/2019


dodał: WK | autor: A. Zakrzewska

Dnia 19 września 2018 r. odbyły się wybory przewodniczącego SU Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Uczniowie klas szóstych, siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum wybrali przewodniczącego spośród trzech kandydatów. Frekwencja na wyborach wyniosła 73%.

Najwyższą liczbę głosów oraz stanowisko przewodniczącej SU w roku szkolnym 2017/2018 otrzymał Marek Landowski z klasy IIIa. Zastępcą przewodniczącego jest Alicja Bułat z IIIa. W skład samorządu wchodzą również gospodarze wszystkich klas IV-VIII oraz III gimnazjum.
Dziękujemy za udział w głosowaniu i życzymy udanej współpracy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
WOŚP w PSP 6

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Tegoroczny szkolny finał WOŚP w PSP 6 był niezwykle udany. Zgłosiło się wielu uczniów do występów wokalnych i tanecznych w ramach naszego koncertu charytatywnego. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za chęć pomocy, czas poświęcony na przygotowania i odwagę! Po koncercie cała szkoła zaproszona była na dyskotekę.

Maks i Paweł profesjonalnie przygotowali salę, Gabrysia, Julia i Ziemowit niesamowicie rozkręcili towarzystwo. Uczniowie bawili się doskonale, a w rezultacie uzbieraliśmy rekordową dla naszej szkoły kwotę 1145,15. A gdyby jeszcze zsumować środki uzyskane przez ponad 40 naszych wolontariuszy w zbiórce ulicznej....ho, ho, ho!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

zdjęcia - dyskoteka
DZIEŃ ŚPIOCHA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Jakie pytanie słyszy najczęściej opiekun samorządu w naszej szkole? - Kiedy będzie Dzień Śpiocha?! Uczniowie niecierpliwie czekali od września Maks i Paweł profesjonalnie przygotowali salę, Gabrysia, Julia i Ziemowit niesamowicie rozkręcili towarzystwo. Uczniowie bawili się doskonale, a w rezultacie uzbieraliśmy rekordową dla naszej szkoły kwotę 1145,15. A gdyby jeszcze zsumować środki uzyskane przez ponad 40 naszych wolontariuszy w zbiórce ulicznej....ho, ho, ho! i wreszcie 23 stycznia nadszedł ten uwielbiany przez dzieci i młodzież (a także ponoć niektórych nauczycieli).

Jego urok polega na tym, że każdy może przyjść do szkoły w swojej najmilszej piżamce, z podusią, przytulanką i w kapciuszkach, a z radiowęzła płyną kołysanki. I to jest to!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
MIKOŁAJKI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

6 grudnia, zgodnie z tradycją, gościliśmy w szkole świętego Mikołaja. Czy rzeczywiście świętego? Nie wiadomo. Czy jednego?

Na pewno nie! Tego dnia w naszej szkole roiło się od czerwonych mikołajowych czapeczek. Każda grzeczna klasa otrzymała też paczkę słodyczy ufundowaną przez SU. Mikołajki powinny być częściej!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
KONKURS NA NAJBARDZIEJ ZGRANĄ I AKTYWNĄ KLASĘ 2017/2018


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Punkty w konkursie można zdobyć za:
- organizację imprez wg harmonogramu SU
- udział klas w imprezach i uroczystościach szkolnych
- pomoc nauczycielom w organizacji ich działań
- strój "galowy" w dni świąteczne szkoły
- dostarczanie materiałów do gabloty samorządu, na stronę internetową
- dostarczanie fantów na kiermasze szkolne
- udział w akcjach charytatywnych
- poświadczoną przez nauczyciela regularną pomoc kolegom w nauce
SAMORZĄD MA GŁOS?!


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

13 września w Publicznej Szkole Podstawowej odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów pod hasłem "Samorząd ma głos?!". Uczniowie poznali podstawy prawne działalności i nowy regulamin samorządu naszej szkoły, zmodyfikowany ze względu na likwidację ZSP i połączenie samorządów gimnazjum i szkoły podstawowej. Ustępujący przewodniczący – Ziemowit Malinowski – zdał sprawozdanie z działalności w minionym roku szkolnym. Przedstawiona przez niego bogato ilustrowana zdjęciami prezentacja przywołała wiele miłych wspomnień.

Następnie ks. Andrzej Szcześniewski przybliżył młodzieży ideę wolontariatu i zachęcił do podjęcia konkretnych działań na rzecz potrzebujących w ramach szkolnego koła "Caritas". przewodniczącego SU 2017/2018. Ponadto klasy otrzymały zadanie do realizacji na godzinach wychowawczych – przygotowanie loga, haseł promocyjnych oraz propozycji do planu pracy nowego samorządu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SU 2017-2018


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Szkolna Komisja Wyborcza informuje, że dnia 25 września 2017 roku przeprowadzono wybory przewodniczącego SU Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego PG 4 (§ 6) władze SU są wybierane w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych.

Najwyższą liczbę głosów i stanowisko przewodniczącej SU w roku szkolnym 2017/2018 otrzymała Gabriela Zadurska z klasy IIIa. Zastępcą przewodniczącego jest Marek Landowski z IIa. W skład zarządu SU weszli ponadto Ziemowit Malinowski IIIa, Monika Szymanek IIa, Maciej Batkowski IIc, Aleksandra Czapor VIIb i Karolina Ziętara VIa.
2017-2018
Konkurs klasowy na najbardziej zgraną klasę


dodał: WK | autor: Z. Malinowski

Przez cały rok uczniowie aktywnie brali udział w działaniach samorządowych, mających na celu wyłonienie najbardziej aktywnej i zgranej klasy.Oczywiście ich wysiłek nie poszedł na marne ponieważ w poniedziałek 19 czerwca gospodarze trzech najlepszych klas zostali poproszeni do Pana dyrektora Ryszarda Hapońskiego gdzie w oboecności opiekuna Samorządu Pani Moniki Dzwonkowskiej zostały przydzielone nagrody pieniężne do rozdysponowania dla klasy.
I miejsce za najbardziej zgraną klasę otrzymała klasa 2b gim.
II miejsce otrzymała klasa 2a gim,
III miejsce klasa 3a gim.

Zwycięskim klasom gratulujemy, a pozostałe klasy mają szansę za rok.
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Od kilku lat 21 marca - pierwszy dzień wiosny - jest w naszej szkole Dniem Samorządności, w którym młodzież szczególnie wykazać się może pomysłowością i inicjatywą. Co wymyślili tym razem? Tradycyjnie już na niektórych lekcjach zajęli miejsce nauczycieli i poprowadzili zajęcia. Poza tym gimnazjaliści pod hasłem "Jak się bawili nasi dziadkowie?" prowadzili zabawy w salach i na świeżym powietrzu dla dzieci z najmłodszych klas.

Klasa Ia gimnazjum zorganizowała "Pluszakowy Kiermasz", na którym niepotrzebne pluszaki znalazły nowych właścicieli, a pozyskane środki zasiliły konto Samorządu Uczniowskiego. Uwieńczeniem tego dnia był pokaz mody "Z modą przez dekady" i karaoke dla całego gimnazjum. Impreza była bardzo efektowna, a wspólne śpiewanie starych i nowych szlagierów przyniosło wszystkim wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ KOBIET


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W tym roku Samorząd Uczniowski nikomu nie pozwolił zapomnieć o Dniu Kobiet. 8 marca już od świtu chłopcy malowali kolorowymi kredami ogromny bukiet przed wejściem do szkoły. Tuż za drzwiami ich koledzy częstowali wszystkie wchodzące kobietki cukierkami, można też było wygrać miłą niespodziankę. Były oczywiście obchody w klasach i słodki poczęstunek w pokoju nauczycielskim, tradycyjne już wybory najładniejszej (Ewa Godlewska IIIc) i najmilszej ( Nadia Żurawska Ia) gimnazjalistki oraz po raz pierwszy "Babskie disco" (bardzo udane!). Na finał szkolny boysband brawurowo wykonał przez radiowęzeł piosenkę z dedykacją dla pań w każdym wieku. Było miło!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
BOMB(K)OWY KONKURS


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie PG4 wzięli udział w zorganizowanym prze Samorząd Uczniowski konkursie na najładniejszą samodzielnie wykonaną bombkę. Następnie odbyło się głosowanie nauczycieli, w wyniku którego za zwycięską została uznana praca dziewcząt z klasy IIa: Zosi Partyki, Sandry Biesik i Pauliny Cybulskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki od SU, a piękne bombki zawisły na szkolnej choince.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
KAŻDY KOCHA MIKOŁAJA


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Uczniowie starszych klas podstawówki i gimnazjaliści bardzo pragnęli, aby i do nich przyszedł Mikołaj. Byli przecież bardzo grzeczni i pilnie się uczyli!!! Nie było to łatwe, ale Samorząd Uczniowski sprowadził dla nich Mikołaja z workiem pełnym słodyczy. Z okazji jego wizyty niemal wszyscy uczniowie założyli niezwykle twarzowe mikołajowe czapki. Było więc smacznie i ślicznie :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ DRESA


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Kiedy jesień i zima już trochę się dłużą, a wszystkie dni wydają się takie same, to trzeba coś zrobić, żeby było trochę ciekawiej. Może na przykład wyjątkowo lubiany przez dużych i małych Dzień Dresa?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
KIERMASZ SŁODKOŚCI


dodał: WK | autor: Samorząd uczniowski

Dnia 10 listopada jak co roku w naszej szkole odbył się "Kiermasz Słodkości"
z okazji Święta Niepodległości. Oprócz zakupu wielu pysznych, domowych wypieków, uczniowie mieli możliwość pomalowania swoich twarzy w barwach narodowych. Rozdawane były również kotyliony, które uczniowie i nie tylko, dumnie nosili przypięte na koszulkach.

Frekwencja okazała się bardzo wysoka, więc ciasta sprzedały się w przeciągu trzech przerw. Kiermasz cieszył się popularnością również wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Podsumowując, kiermasz był bardzo pozytywnie przyjętym przedsięwzięciem,
z którego dochód przeznaczony będzie na organizacje Mikołajek w naszej szkole. Projekt przygotowała klasa III a Gim. natomiast opiekunem i ogólnym koordynatorem tej misji była p. Monika Dzwonkowska . Po raz kolejny, razem udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY


dodał: WK | autor: Z. Malinowski

7 listopada w naszej szkole odbył się turniej międzyklasowy w piłkę ręczną. W turnieju wzięło udział 5 klas gimnazjalnych: I b, I c, 2 a, 2 b, 3 b. Rozgrywki odbyły się na 5 i 7 godzinie lekcyjnej, po zaciętej walce wyniki wyglądają następująco:

1 miejsce-II a
2 miejsce-III b
3 miejsce-I c
PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ


dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Dnia 11 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Uroczystość ta jest wieloletnią tradycją naszej placówki. Na akademii obecni byli: Dyrekcja, wychowawcy klas oraz główni bohaterowie tego wydarzenia- uczniowie klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu i złożeniu przysięgi wybrani reprezentanci klas pierwszych sprostali zadaniom i poleceniom zawartym w części artystycznej pasowania. Było kocie mruczenie, sprawdzanie gibkości, picie mleka przez dziurawe słomki, malowanie z zasłoniętymi oczyma portretów wychowawców.

W zabawach uczniowie brali udział ochoczo i z zaangażowaniem. W pogodnej atmosferze „świeżo upieczeni gimnazjaliści” zostali zaproszeni przez organizatorów do wspólnego, symbolicznego posiłku i śpiewu przy "ognisku" na szkolnym holu. Ten dzień z pewnością na długo utrwali się w pamięci gimnazjalistów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
ACH, CI MĘŻCZYŹNI...


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W ramach obchodów Dnia Chłopaka gimnazjalistki zorganizowały plebiscyt na najmilszego i najprzystojniejszego chłopaka w PG4. Najpierw przeprowadzały klasowe eliminacje, a później głosowanie szkolne. W kategorii Mister (najprzystojniejszy) wygrał Mateusz Szwemiński z klasy Ia. W kategorii Misiek (najmilszy) był remis: Aleksander Bzdek IIb i Łukasz Konkel z Ic. Ponadto były życzenia przez radiowęzeł, oryginalne prezenty w klasach i sporo śmiechu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SU 2016-2017


dodał: WK | autor: Natalia Komorowska

Szkolna Komisja Wyborcza informuje, że dnia 3 października 2016 roku przeprowadzono wybory przewodniczącego SU naszego gimnazjum. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego PG 4 (§ 6) władze SU są wybierane w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Najwyższą liczbę głosów i stanowisko przewodniczącego SU w roku szkolnym 2016/2017 otrzymał Ziemowit Malinowski z klasy IIa. Zastępcą przewodniczącego jest Gabriela Zadurska z klasy IIb. Skarbnikiem natomiast została Wiktoria Żywek z klasy IIIb. Dziękuję komisji wyborczej za przeprowadzenie wyborów i gratuluję Ziemowitowi! Życzę owocnej współpracy z samorządem i dyrekcją.
SAMORZĄD MA GŁOS?!


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

14 września w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów pod hasłem "Samorząd ma głos?!". Celem tych zajęć było zachęcenie młodzieży do działania w Samorządzie Uczniowskim i poszukiwania partnerów do realizacji własnych pomysłów. Opiekunka SU p. Monika Dzwonkowska do współprowadzenia warsztatów zaprosiła absolwentów szkoły, a obecnie społecznie zaangażowanych uczniów ILO: Dominikę Gapską (MRM), Mateusza Tomaszewskiego (MRPS) i Artura Spychalskiego. Dzielili się oni swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami, a później oceniali efekty ich pracy warsztatowej: projekty, teksty reklamowe, plany pracy. Tego dnia uczniowie mogli dowiedzieć się wiele o sobie, odkryć przywódcze talenty i wykazać się kreatywnością, co na pewno przełoży się w bieżącym roku szkolnym na aktywność samorządu Uczniowskiego. Jeśli po nadchodzących wyborach do SU (30.09.2016) młodzież weźmie sprawy w swoje ręce, to będzie się działo w PG 4!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
2016-2017
MAJOWA ROCZNICA


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Co roku świętujemy 3 maja rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Tegoroczne miejskie obchody, w których wzięła udział również delegacja naszej szkoły (Natalia Balda, Ewa Godlewska, Jakub Witkowski), składały się z uroczystej mszy świętej w kościele św. Katarzyny, przemarszu pocztów sztandarowych wokół rynku oraz okolicznościowego przemówienia i złożenia kwiatów pod pomnikiem na
ul. Paderewskiego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
MIKOŁAJKI


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Wszyscy lubią Mikołajki, dlatego w tym roku również przenieśliśmy je do szkoły.
6 grudnia uczniowie i nauczyciele nosili mikołajowe czapki, a niektórzy nawet przebrali się za Mikołajów od stóp do głów. Za pieniądze uzyskane z listopadowego kiermaszu SU gimnazjum zakupił mnóstwo cukierków, które tego dnia trafiły do wszystkich grzecznych chłopców i dziewczynek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DYSKOTEKA


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Dnia 25.11.2015 r. Samorząd Uczniowski PG 4 zorganizował dyskotekę szkolną dla klas IV-VI SP oraz uczniów gimnazjum. W programie imprezy był pokaz tańców towarzyskich (Dominika I Kacper) oraz konkurs grup tanecznych. W szkole podstawowej najlepszy układ zaprezentowała klasa Vb, w gimnazjum grupa składająca się z uczniów klas Ia i Ib. Bardzo profesjonalnie poprowadzili dyskotekę nasi absolwenci DJ Manio i DJ Benio. Było świetnie - dziękujemy Panowie!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ DRESA PO RAZ DRUGI


dodał: WK | autor: K. Necel

18 listopada w naszej szkole odbył się "Dzień dresa". Uczniowie chodzili po szkolnych korytarzach w dresowych spodniach, oraz bluzach. Tego dnia również nauczyciele wzięli bardzo aktywny udział w zabawie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
SŁODKI SMAK WOLNOŚCI


dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSP w Starogardzie Gd. odbyły się 10 listopada. Chcieliśmy, aby wiedzy historycznej na temat odzyskania niepodległości towarzyszyła refleksja na temat wolności i współczesnego patriotyzmu oraz aby dzieci i młodzież miały możliwość radośnie uczcić to święto.

czytaj dalej
AKCJA ZNICZ DLA CMENTARZA W KOCBOROWIE


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji nad tym, co istotne w naszym życiu. Ten czas szczególnie sprzyja chwilom zadumy nad przemijaniem, nad wspaniałością i kruchością człowieka. Odwiedzając groby najbliższych, często spotykamy opuszczone mogiły, o których nikt już nie pamięta. To nad nimi pochylali się w minionym tygodniu nasi gimnazjaliści. Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski PG4 akcja "Znicz dla cmentarza w Kocborowie" przyniosła wspaniałe efekty. Niemal 150 zniczy zapłonęło na smutnych, zapomnianych grobach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ ŚPIOCHA


dodał: WK | autor: Paulina

Dnia 22 października odbył sie w naszej szkole dzień śpiocha. Korytarze były wypełnione uczniami ubranymi w kolorowe piżamki i kapcie. Całości dopełniły kocyki, pluszami i poduchy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
WŁADZE SAMORZĄDU 2015/2016


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska i J. Jeleń

 1. PRZEWODNICZACA - NATALIA KOMOROWSKA IIB
 2. ZASTĘPCA - DOMINIKA GAPSKA IIIB
RADA GOSPODARZY KLAS:

 • Ia - Ziemowit Malinowski
 • Ib - Gabriela Zadurska
 • IIa - Katarzyna Necel
 • IIb - Michał Jedwabski
 • IIc - Ewa Godlewska
 • IIIa - Julia Specht
 • IIIb - Paulina Bławat
 • IIIc - Marta Roll

POCZET SZTANDAROWY:

 • CHORĄŻY- Jakub Witkowski IIb
 • ASYSTA – Natalia Balda IIb, Ewa Godlewska IIcwybory przewodniczącego SU


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Szkolna Komisja Wyborcza informuje, że dnia 30 września 2015 roku przeprowadzono wybory przewodniczącego SU. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego PG 4 (§ 6) władze SU są wybierane w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Najwyższą liczbę głosów i stanowisko przewodniczącej SU w roku szk. 2015/2016 otrzymała Natalia Komorowska z IIb. Zastępcą przewodniczącej będzie Dominika Gapska z IIIa. Frekwencja wyborcza wyniosła 57%. Najwyższa frekwencja była w klasie Ib – 80%.
Gratulacje dla Ib za postawę i oczywiście, dla Natalii za wygraną!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Szkoły Podstawowej nr 6 - czytaj (PDF)
Wybory na mistera i miśka szkoły


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Dnia 30 września odbyły się w naszej szkole wybory na mistera i miśka szkoły. Dziewczęta z gimnazjum wytypowały najprzystojniejszego i najmilszego chłopaka z klasy.

Najprzystojniejszym chłopakiem został Dawid Karbowski z Ia, a najmilszym Ziemowit Malinowski również z kl. Ia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DELEGACJA SZKOŁY


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Dnia 17 września delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział przy złożeniu wiązanek kwiatów przed zbiorową mogiła starogardzian - ofiar II wojny światowej w uroczystości "76 Rocznicy Agresji Wojsk Sowieckich Na Polskę" na cmentarzu przy ul. 2 płk. Szwoleżerów Rokitniańskich.
WARSZTATY klas II i III GIMNAZJUM


dodał: WK | autor: P. Bławat, A. Jankowska

Dnia 14 września w naszej szkole odbyły sie specjalne warsztaty dla klas II i III gimnazjum dotyczące samorządu uczniowskiego. Po krótkiej prezentacji wyjaśniającej jego rolę i przypomnieniu sobie zeszłorocznych akcji naszego SU uczniowie udali się do sal. Tam w grupach przygotowywali plakaty zawierające autorskie pomysły działań na rzecz szkoły w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Następnie wszystkie klasy przedstawiły publicznie owoce swojej pracy. Do najciekawszych z nich należy zaliczyć rap chłopców z IIIb pt. "Głosuj" (a boysband z IIb juz depcze im po pietach!)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
POCZET SZTANDAROWY


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Jak powszechnie wiadomo, zadaniem pocztu sztandarowego jest reprezentowanie naszej szkoły na różnego rodzaju uroczystościach. W ostatnich tygodniach było takich okazji kilka: święto patrona Starogardu św. Wojciecha, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, rocznica zakończenia drugiej wojny światowej.

Wśród reprezantacji szkół i instytucji nie mogło zabraknąć i nas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
PO EGZAMINACH


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Miło było, ale się skończyło ;) Maraton egzaminacyjny, do którego w tym roku przystąpiło w naszej szkole 58 uczniów, już za nami. Gimnazjaliści zacięcie walczyli z zadaniami i własnymi nerwami.

O to, aby nie opadli z sił, zadbał Samorząd Uczniowski, który organizował słodkie poczęstunki w czasie przerw. Teraz stresy już za nami, pozostaje oczekiwanie z nadzieją na bardzo dobre wyniki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

26 marca miała miejsce najbardziej oczekiwana przez uczniów w naszej szkole impreza, jaką rokrocznie jest Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Wystąpili przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Śpiewano po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i ... koreańsku. Przeplatały się występy solistów i grup, wystąpiło w sumie blisko 30 wykonawców. Dominowała współczesna muzyka pop , ale były również muzyczne "wycieczki" aż do lat 70-tych.

Publiczności zaproponowano również karaoke i multimedialną krzyżówkę. Koncertom towarzyszyła wystawa poświęcona historii muzyki rozrywkowej i nowoczesnym metodom nauczania języków obcych. Taka impreza to zarówno nauka i promocja języków obcych, jak i pokaz talentów oraz wspaniała rozrywka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim klasom IV-VI i gimnazjum "przejęcie władzy" w szkole w pierwszym dniu wiosny - 20 marca. Za zgodą nauczycieli uczniowie mieli prowadzić prawdziwe lekcje. Zgłosiło się sporo chętnych, w niektórych klasach tak dużo, ze zabrakło dla nich lekcji. Było to ciekawe doświadczenie dla uczniów i nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
ZA NAMI DZIEŃ KOBIET


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Samorząd gimnazjum postarał się, aby to święto nie było zapomniane. Na 6 marca zapowiedziano dzień spódniczkowo-sukienkowy. Pomysł polegał na tym, by każda przedstawicielka płci pięknej podkreśliła tego dnia swoją urodę , przychodząc do szkoły w sukience lub spódniczce. Jak wyszło? Dzięki dziewczynom, które włączyły się w tę zabawę, wyszło ślicznie, kobieco, słodko, atrakcyjnie.... Tego samego dnia wszystkie gimnazjalistki otrzymały od kolegów z SU życzenia i lizaki. Chłopcy zaś wzięli udział w głosowaniu na MISS 2015.

Tytuł NAJPIĘKNIEJSZEJ (oraz stosowna szarfa i diadem) trafił do Elizy Wojewódki, za NAJMILSZĄ została uznana Eryka Sokun. Dziewczynom gratulujemy, a wszystkim głosującym dziękujemy za udział w zabawie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
WYRÓŻNIENIE ZA HOJNOŚĆ


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

9 stycznia w naszej szkole odbyły się imprezy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem przeprowadzonych zbiórek było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację najmłodszych i najstarszych potrzebujących. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował koncert i mecz. W koncercie wystąpili wokaliści z naszego gimnazjum, urozmaiceniem były pokazy taneczne, a "wisienką na torcie" występ z pogranicza kabaretu.

Następnie drużyna siatkarzy z podstawówki zmierzyła się ze swoimi belframi i wyszła z tego starcia zwycięsko. Tego dnia bawiliśmy się świetnie, ale najważniejsze, ze udało się zebrać aż 582,85 zł. Okazało się, że jest to suma rekordowa wśród starogardzkich szkół i otrzymaliśmy za to oficjalne "wośpowe" wyróżnienie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
KONKURS - NAJBARDZIEJ ZGRANA KLASA


Przypominamy, że w gimnazjum trwa całoroczny konkurs na najbardziej zgraną klasę. "Wielki brat" czuwa, obserwuje i pilnie notuje, które klasy najbardziej angażują się w życie szkoły, biorą udział w zbiórkach, akcjach, konkursach, przebierankach itp., itd. Działajcie, proponujcie, organizujcie i wciągajcie innych! Na koniec roku będzie nagroda!!!
MIKOŁAJKI NA BOGATO


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Tego dnia w szkole było czerwono od mikołajowych przebrań i czapek, ale prawdziwych Mikołajów było dwóch – Marcin Kulaszewski z IIb i Cyprian Dziewiątkowski z IIIb. Obaj tacy, że HO, HO, HO.

A worki były pełne – obdarowali wszystkie klasy od zerówek po trzecie gimnazjalne i jeszcze zostało trochę cukierków dla grzecznych nauczycieli ?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
SZOŁ I SZAŁ CZYLI DYSKOTEKA!


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Od dawna wyczekiwana dyskoteka doszła do skutku 27.11.2014 i naprawdę się udała.

Klasy zaprezentowały się w konkursach tanecznych (wygrała VB)

a DJ Manio i DJ Benio rozruszali wszystkich 225 uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Może powtórka w karnawale?
KIERMASZ PLUSZAKÓW


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Oj, działo się, działo!
9 Pluszaków było niemało,
Większość się sprzedało,
a trochę jeszcze zostało!

Zarobiliśmy na zakup mikołajkowych słodyczy dla wszystkich uczniów szkoły

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
DZIEŃ DRESA


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Nowy samorząd gimnazjum wymyślił akcję dni tematycznych. Na początek 23 października został zorganizowany "Dzień dresa". Było luźno, przyjemnie i wesoło.

Ku uciesze młodzieży nauczyciele włączyli się do akcji i chcą powtórki!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
WYBORY DO SAMORZĄDU 2014/2015

Dnia 7 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego PG4.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW WYBORÓW DO SU:

 • Artur Spychalski (49 głosów)
 • Katarzyna Ogórek (47 głosów)
 • Dominika Gapska (14 głosów)
 • Jakub Jeleń (10 głosów)
 • Maciej Kędziorski (7 głosów)
PAMIĘTAMY...


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Poczet sztandarowy PG4 w składzie Marcin Bonk, Julia Specht i Paulina Bławat uczestniczył w uroczystościach rocznicowych w Szpęgawsku.

Poczet sztandarowy PG4 w składzie Marcin Bonk, Julia Specht i Paulina Bławat uczestniczył w uroczystościach rocznicowych w Szpęgawsku. W południe 28 września 2014r. na miejscu masowych zbrodni hitlerowskich odbyła się msza polowa i koncert pieśni patriotycznych.

Była to piękna uroczystość – na pamiątkę śmierci i na cześć życia.
WARSZTATY "SAMORZĄD MA GŁOS"


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

24.09.2014 gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach pt. „Samorząd ma głos”. Był wykład, prezentacja, praca w grupach, a nawet występy artystyczne.Zamiast szczegółowej relacji cytaty z ankiet przeprowadzonych w klasach trzecich:.

X: "Dowiedziałem się, że samorząd to bardzo ważna i potrzebna instytucja. Dzięki niemu szkoła może się rozwijać i stawać coraz lepszą i przyjemniejszą dla uczniów. Dowiedziałem się też, że moja klasa jest bardzo kreatywna i ma świetne pomysły."

Y: "Dzisiejsze warsztaty uświadomiły nam, jak ważne jest oddanie głosu na osobę odważną, kreatywną, odpowiedzialną i przede wszystkim mądrą, która będzie w naszym imieniu podejmować właściwe decyzje."

Z: "Te warsztaty pokazały, jak ważna jest nasza współpraca i jak ważną rolę odgrywają uczniowie. Jak najbardziej jestem za taką formą zajęć . Świetny pomysł i skutecznie zachęcił mnie do pomocy w działaniach samorządu."

W: "Każda klasa fajnie przedstawiła swoje pomysły i wygląda na to, że większość pragnie tego samego."

30.09.2014 dziewczęta z PG4 wybierały najprzystojniejszego (Mister) i najmilszego (Misiek) chłopca w swojej szkole. Wyniki głosowania:

MISTER

 1. Maciej Tomaszewski
 2. Jakub Jażyński
 3. Maciej StolcMISIEK

 1. Cyprian Dziewiętkowski
 2. Szymon Marszałek
 3. Maciej Kędziorski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
ZMIANA OBUWIA


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska i J. Jeleń

Niestety, pogoda na dworze coraz gorsza zaczęło rzucać się w oczy to, że niektórzy uczniowie nie zmieniają butów. W związku z tym od 20.11 SU przeprowadza wyrywkowe kontrole obuwia. Przedstawiciele sekcji porządkowej zapisują je w specjalnym zeszycie nazwiska osób, które nie zmieniają butów.Przypominamy, że zmiana obuwia to jeden z regulaminowych obowiązków gimnazjalisty, jest zatem brane pod uwagę przy wystawianiu oceny z zachowania.
DYŻURY W STOŁÓWCE


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska i J. Jeleń

Od listopada pełnione są młodzieżowe dyżury w stołówce. Co tydzień inna klasa gimnazjum wyznacza dwóch sumiennych i odpowiedzialnych uczniów do dyżurowania w czasie dużych przerw.

Do obowiązków dyżurnych należy:

 • kontrola kartek na obiady
 • pilnowanie porządków w kolejce
 • wytarcie stolików po obiedzie

Dyżurni starają się wypełniać swoje zadania tak sprawnie, aby nie spóźniać się na lekcje.


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska i J. Jeleń

Pod koniec października pojawiły się w naszej szkole przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta II kadencji Iga Bielińska i Natalia Menczykowska, aby zachęcić młodzież do wzięcia udziału w kolejnych wyborach.

Przedstawiły cele i zasady działania MRN. Zgłosiło się dwóch kandydatów Mateusz Kołakowski z IIIa oraz Artur Spychalski z IIa, którzy zebrali niezbędną ilość podpisów na listach poparcia i złożyli je w Urzędzie Miejskim. W wyniku wyborów wewnątrzszkolnych Mateusz otrzymał 64 głosy, a Artur - 26. Zwycięzca wyborów szkolnych będzie nas reprezentował w Młodzieżowej Radzie Miasta. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
PEŁNY SKŁAD NOWEGO SAMORZĄDU


dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska i J. Jeleń

Radę Przedstawicieli Samorządów Klasowych tworzą gospodarze klas:

 • Ia - Julia Specht
 • Ib - Agata Jankowska
 • IIa- Jakub Jeleń
 • IIb - Marta Kowalska
 • IIc- Katarzyna Ogórek
 • IIIa - Bartosz Brauer
 • IIIb - Wiktoria Jankowska
 • IIIc- Marta Roll

Przydzielono im następujące zadania:

 1. sekcja porządkowa:
  • przeprowadzanie kontroli obuwia zmiennego oraz dyżurów w stołówce szkolnej;
 2. sekcja informacyjna:
  • umieszczanie informacji nt. działania SU w gablocie i na stronie internetowej szkoły.WYBORY DO SAMORZĄDU 2013/2014

Dnia 30.09.2013r. odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego PG4. Zgłoszono troje kandydatów spełniających wymogi formalne:

 • Dominika Gapska Ia
 • Jakub Jeleń IIa
 • Marta Roll IIIc

Frekwencja wyborów wynosiła blisko 90%. W wyniku wyborów równych, tajnych i bezpośrednich przewodniczącą SU na rok szkolny 2013/2014 została Marta Roll, a jej zastępcą Jakub Jeleń. Na pierwszym zebraniu SU w skład zarządu SU weszła Wiktoria Jankowska jako skarbnik.