Osiągnięcia Artystyczne

XXIV Regionalny Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt.

"Ulubiona postać z książki"

dodał: WK | autor: K. Paul

Organizatorem konkursu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kociewie" w Starogardzie gdańskim. W Tegorocznej edycji uczestniczyło 84 placówek. Nadesłano 1206 prac, z czego na wystawę, która odbyła się 31 maja zakwalifikowano 380, z których 50 wyróżniono.

Nasi uczniowie z gimnazjum byli wśród wyróżnionych :

• Cyprian Dziewiątkowski
  • Mateusz Zieliński

XIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

"Śpiewaj razem z nami" – Czersk 2014

W dniach 9-10 maja odbył się już po raz trzynasty, Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W Czersku zaprezentowali się wokaliści z województwa pomorskiego i województw ościennych – soliści i zespoły m.in. z Helu, Pucka, Gdyni, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna, Pelplina, Słupska, Bytowa, Kościerzyny, Człuchowa, Tucholi, Legbąda, Świekatowa, Łomianki, Osiecznej, Kalisk oraz Czerska (63 solistów, 13 zespołów). Organizatorem WPPDiM są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II oraz Ośrodek Kultury w Czersku.

Zespół Quatro otrzymał II miejsce: Weronika Skiba, Tina Peplińska, Karolina Hoppe, Łukasz Godlewski, Bartek Jażyński, Julia Przytarska, Filip Zakrzewski i Katarzyna Paul

Wernisaż prac w "Konkursie Bożonarodzeniowym"

W dniu 17 grudnia w Parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wernisaż prac w konkursach bożonarodzeniowych. Uroczystość umilił występ dzieci z Klubu Maluszka działającego przy OPP , a nagrody wręczali Starosta Starogardzki Leszek Burczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Marek Gabriel i Dyrektor naszej placówki Grzegorz Oller.

Nasza uczennica gimnazjum Julia Przytarska otrzymała nagrodę specjalną Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej. Trzecią nagrodę w kategorii gimnazjum otrzymała Małgorzata Bławat. Gratulacje!!!

Konkurs plastyczny "Jesień na Grodzisku"

W kategorii szkół gimnazjalnych, miejsce I zajęła Katarzyna Ogórek

miejsce II zajął Marcin Kilich

w kategorii szkół podstawowych, miejsce III zajął Maciej Kędziorski

Konkurs plastyczno-fotograficzny "Krajobraz Kociewia"

W dniu 28 listopada w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie plastyczno-fotograficznym "Krajobraz Kociewia".

Nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami wręczali Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Marek Gabriel i Dyrektor OPP Grzegorz Oller.

Nasz uczeń szkoły podstawowej Maciej Kędziorski otrzymał III miejsce,

a Ewa Godlewska wyróżnienie. W kategorii gimnazjum wyróżniona została Marta Karcz. Gratulacje!!!

VII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

7 czerwca 2013r. w CSW Łaźnia w Gdańsku odbyły się eliminacje do VII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Wśród 16 zespołów zakwalifikowało się 7 - wśród nich zespół Quatro.

8 czerwca w Nadbałtyckim Centrum Kultury - Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się koncert laureatów.
Zespół "Quatro" w składzie:

Iga Bielińska, Marta Walecka, Agata Klasa, Ada Peplińska i Dorota Osowicka zdobył II miejsce.

XII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

"Śpiewaj razem z nami" Czersk'2013

• Zespół Quatro wyróżnienie

XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Niemieckiej i Angielskiej w Jabłowie

Zespół "Quatro" III miejsce

XXI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Na Kociewską Kartkę Pocztową O Tematyce Bożonarodzeniowej

I miejsce zajęła Katarzyna Kuczkowska - PG 4

• wyróżnienie Daria Weisbrodt - PG 4
  • wyróżnienie Kuba Mostowy i Monika Lasecka - SP 6

IV Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej

W dniu 21 listopada 2012r. odbył się finał IV Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej "Jedziemy do lasu". Organizatorami imprezy jest Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. Łącznie swój talent wokalny zaprezentowało: 23 solistów, 1 duet i 4 zespoły 5-osobowe. Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego i sportowo-rekreacyjnego ufundowane zostały przez Wydział Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim. Ponadto nagrodzeni upominkami zostali nauczyciele, którzy zgłosili na festiwal największa liczbę uczestników: Panie: Beata Samulska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Starogardzie Gdańskim i Katarzyna Paul z PSP nr 6 i PG nr 4 w Starogardzie Gdańskim oraz Pan Jerzy Jędrzejczyk z II LO w Starogardzie Gdańskim.

W kategorii Gimnazjum-dwa równorzędne I miejsca Zespół Quatro i Marta Walecka i z kategorii Szkoła Podstawowa Zosia Partyka II miejsce.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z konkursu

Konkurs Plasytczny pt."Jak żyć bez samochodu"

Konkurs Plastyczno-Fotograficznym dla Dzieci i Młodzieży"

W dniu 16.11.2012 roku jury dokonało oceny prac w Kociewskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym dla Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Kociewia - Tradycje i Współczesność".Podobnie jak w latach poprzednich konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęły łącznie 382 prace, w tym 285 prac rysunkowych i 97 fotograficznych