Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

autor: WK

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć uczniów, którzy osiągneli najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego, pan dyrektor wraz z gośćmi: Wiceprezydentem Miasta ds. społecznych Maciejm Kalinowskim, Ks. prałatem Józefem Pick, Rafałem Żywek i wychowawcami klas wręczyli wyróżnienia i nagrody. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

SKRZYDLATA GALA TALENTÓW

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się 19 czerwca i została nazwana „Skrzydlatą Galą Talentów”.
Motywem przewodnim stały się skrzydła anielskie, które zdobiły scenografię oraz stanowiły złote myśli w tekstach konferansjerów, a także wiązały się z muzycznymi przerywnikami. ...--> czytaj dalej

MISTRZOSTWA POLSKI W MINISIATKÓWCE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W ostatnim tygodniu czerwca w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w minisiatkówce. W każdej kategorii uczestniczyły 32 drużyny, mistrz i wicemistrz województwa. Z pomorskiego, z pierwszego miejsca w czwórkach zakwalifikował się UKS Set Starogard Gdański - Mistrz Polski z ubiegłego roku. Na początku trafiliśmy do grupy z Lubinem, Elblągiem i Chobrzanami, łatwe zwycięstwa po 2:0 dało nam pierwsze miejsce. --> czytaj dalej

Omnibus z "szóstki"

dodał: WK | autor: I. Karnauch


Bartek Lange z klasy 2c z Zespołu Szkół Publicznych, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym.
To chłopiec niezwykle ambitny i pracowity, mający na swoim koncie udział w wielu konkursach przedmiotowych: humanistyczny, recytatorski, matematyczny, przyrodniczo-ekologiczny, czytelniczy. --> czytaj dalej

BAL GIMNAZJALNY

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Dnia 2 czerwca 2017 r. na sali hotelu REN odbył się bal absolwenta. W tym roku pożegnaliśmy trzy trzecie klasy. We wspólnej zabawie brali udział uczniowie, dyrekcja oraz przedstawiciele grona pedagogicznego. Pan Dyrektor oraz przedstawicielka uczniowskiej braci Natalia Komorowska wygłosili krótkie przemówienia, a potem wszyscy ruszyli na parkiet. Zabawa była przednia, co potwierdza galeria upamiętniających ją zdjęć.

Podziękowanie za charytatywny kiermasz słodkości

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

W imieniu organizatorów i społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnej "Pomóżmy Mikołajowi w walce o zdrowie". Doceniamy zaangażowanie w niesieniu pomocy i dziękujemy za "okazane serce" oraz upieczenie przepysznych ciast!
Przy okazji rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsza muffinkę. Nagrodziliśmy dyplomami i książkami cztery osoby: Iga Szymikowska z klasy 2c, Norbert Gdanietz, Wiktor Łukasiak oraz Szymon Ślusarczyk z klasy 2a. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny
"ORLIK 2017"

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Dnia 8 czerwca 2017 roku na boisku Orlik przy Zespole Szlół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się IV Międzyszkolny Turniej Spotrowo- Rekreacyjny "Orlik 2017" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdanski. W imprezie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe ze Starogardu Gdanskiego: PSP 1, PSP 2, PSP 3, PSP 4 filia, Szkoła Chrześcijańska oraz PSP 6. Każdą szkołę reprezentowała dwunastoosobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III ... czytaj dalej

Dzień Patrona Szkoły - Jana Pawła II

dodał: WK | autor: R. Hapoński


Uroczystą akademię rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Ryszard Hapoński, który przywitał zaproszonych gości. Wśród nich byli - Zastępca Prezydenta Miasta do Spraw Społecznych Maciej Kalinowski, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM Agnieszka Buczyńska, ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, ksiądz dziekan Józef Pick oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Unstädt. --> czytaj dalej

NASTOLETNI POLIGLOCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

19 maja 2017r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Lingwistycznego "Szkolny Poliglota".

Biorący w nim udział w gimnazjaliści musieli wykazać się świetną znajomością dwóch języków: angielskiego
i niemieckiego w mowie i w piśmie. ... czytaj dalej

Dziękujemy za udział w kiermaszu wielkanocnym

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

W dniach od 27 do 28 kwietnia 2017 roku w szkole odbył się kiermasz wielkanocny przygotowany przez nauczycieli szkolnej świetlicy, z którego dochód został przeznaczony na zakupienie klocków konstrukcyjnych Incastro oraz akcesoriów do sklepiku.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów klasy Vb, którzy upiekli pyszne babeczki

Nowoczesne metody nauczania języka angielskiego

dodał: WK | autor: J. Bona

20 uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim wzięło udział w obozie językowym w Międzygórzu - malowniczo położonej miejscowości
w Kotlinie Kłodzkiej.
W dniach od 01 do 05.04.2017r. grupa uczniów już kolejny raz wraz z nauczycielami: Justyna Bona-Kramkowska
i Monika Nitka
z Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gdańskim --> czytaj dalejDZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Od kilku lat 21 marca – pierwszy dzień wiosny – jest w naszej szkole Dniem Samorządności, w którym młodzież szczególnie wykazać się może pomysłowością i inicjatywą. Co wymyślili tym razem? Tradycyjnie już na niektórych lekcjach zajęli miejsce nauczycieli i poprowadzili zajęcia. Poza tym gimnazjaliści pod hasłem "Jak się bawili nasi dziadkowie?" prowadzili zabawy w salach i na świeżym powietrzu dla dzieci z najmłodszych klas. Klasa Ia gimnazjum zorganizowała "Pluszakowy Kiermasz", na którym niepotrzebne pluszaki znalazły nowych właścicieli, a pozyskane środki zasiliły konto Samorządu Uczniowskiego. Uwieńczeniem tego dnia był pokaz mody "Z modą przez dekady" i karaoke dla całego gimnazjum. Impreza była bardzo efektowna, a wspólne śpiewanie starych i nowych szlagierów przyniosło wszystkim wiele radości.

Udane rozpoczęcie sezonu

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Wygrywamy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Poznaniu. Są to pierwsze poważne zawody w nowym sezonie i do tego w nowym składzie, gramy teraz w „czwórkach” siatkarskich. Sprawdzian wypadł dobrze, chociaż w jednym meczu, bardzo duża ilość błędów spowodowała kłopoty, co mogło zakończyć się porażką. Trenujemy dalej, zgrywamy się w nowym systemie gry i czekamy na przeciwników.

Podstawówka z Żabna najlepsza w mieście i powiecie

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Młodzi siatkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej nie mieli sobie równych, wygrywając Mistrzostwa Miasta i Powiatu. Poziom był bardzo wyrównany, większość pojedynków kończyła się w trzecim secie. W Starogardzie najbardziej zacięty pojedynek stoczyliśmy z PSP 3, który dał nam zwycięstwo mieście i awans do Mistrzostw Powiatu. Następny szczebel rozgrywek okazał się dość łatwy. Pokonaliśmy w nim podstawówki z Zelgoszczy, Skarszew i Pączewa.

Pierwsze i piąte miejsce Seta w III rundzie Ligi Starogardzko - Chwaszczyńskiej

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Oba zespoły mnie bardzo rozczarowały. Nasz najlepszy zespół zaprezentował bardzo słaby poziom, duża ilość błędów, brak koncentracji i nerwówka we wszystkich meczach z zespołami o trzy klasy słabszymi. Natomiast dwójka zagrała bardzo bojaźliwie, były fragmenty dobrej gry, ale końcówki należały do przeciwników i stąd takie miejsce. Trochę usprawiedliwia duża absencja na treningach, zespół już od dłuższego czasu trenuje w bardzo okrojonym składzie.

Szczecinek drugi raz zdobyty

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz


W pierwszy weekend ferii zimowych udaliśmy się do Szczecinka na Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej.

Pierwsza drużyna wygrała zawody, natomiast druga zajęła ósme miejsce.
Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Kołobrzegu

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Bardzo udane zakończenie roku w Kołobrzegu

W grudniu wygrywamy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Kołobrzegu.

Druga drużyna dostaje się również do grupy finałowej i zajmuje wysokie szóste miejsce.
BRAWO SET!!!

III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: Monika Nitka

29 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 4-6 SP. Wzięło w nim udział po dwóch uczniów z każdej klasy, którzy zostali wyłonieni podczas klasowych eliminacji przez nauczycielki języka polskiego. Każdy uczestnik prezentował dwa teksty prozatorskie, jeden wybrany przez siebie, drugi wylosowany podczas konkursu. Poziom był wyrównany, a zwyciężyli następujący uczniowie wyłonieni przez jury w składzie:
panie Kamila Breszka, Beata Koprowska i Monika Nitka.
I miejsce zdobył Oliwier Meka z klasy 5b,
II miejsce zdobył Jerzy Dzwonkowski z klasy 6b,
III miejsce ex aequo Emilia Szymanel z klasy 4b i Olaf Domachowski z klasy 6a.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i przygotowanie do konkursu.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Przyszli czytelnicy podczas spotkania rozwiązywali zagadki, krzyżówkę oraz wyszukiwali poprawnych tytułów bajek i baśni, dzięki temu mogli zaprezentować zdobyte umiejętności, umożliwiające im wejście do wspaniałego świata książki. Nasi najmłodsi uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Uroczycie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz listy dla rodziców dotyczące roli czytania. Uroczystość przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze.

Nowych czytelników zapraszamy do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

DZIEŃ KOBIET

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W tym roku Samorząd Uczniowski nikomu nie pozwolił zapomnieć o Dniu Kobiet. 8 marca już od świtu chłopcy malowali kolorowymi kredami ogromny bukiet przed wejściem do szkoły. Tuż za drzwiami ich koledzy częstowali wszystkie wchodzące kobietki cukierkami, można też było wygrać miłą niespodziankę. Były oczywiście obchody w klasach i słodki poczęstunek w pokoju nauczycielskim, tradycyjne już wybory najładniejszej (Ewa Godlewska IIIc) i najmilszej ( Nadia Żurawska Ia) gimnazjalistki oraz po raz pierwszy "Babskie disco" (bardzo udane!). Na finał szkolny boysband brawurowo wykonał przez radiowęzeł piosenkę z dedykacją dla pań w każdym wieku. Było miło!


"Z ŻABNEM W NOWY ROK - PO RAZ PIĄTY"

dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

24 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych
im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbyła się doroczna impreza integracyjno-charytatywna "Z ŻABNEM W NOWY ROK". Tego wieczoru w niewiarygodnie odmienionej sali gimnastycznej, przy pięknie nakrytych kawiarnianych stolikach spotkali się pracownicy szkoły, uczniowie z rodzinami, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. Spotkanie miało na celu integrację środowiska lokalnego, prezentację osiągnięć artystycznych uczniów, promocję szkoły, a także pozyskanie środków finansowych na potrzeby działalności statutowej szkoły. Główną atrakcją wieczoru były występy wokalne, taneczne, teatralne i kabaretowe w wykonaniu uczniów, rodziców i absolwentów. Ponadto organizatorzy jak zwykle zapewnili dużo dodatkowych atrakcji, m.in. kawiarenkę, w której obsługiwali nauczyciele i rodzice, loterię fantową, licytacje, malowanie twarzy, a także kącik szachowy.
Koordynatorką tego udanego przedsięwzięcia była pani Katarzyna Paul.

W opinii bardzo wielu osób, był to niezwykle przyjemy i integrujący społeczność szkolną wieczór. Przy okazji bardzo dobrej zabawy, udało się zebrać rekordową kwotę – 5 000 zł., która zasiliła konto Rady Rodziców.
Z tej okazji Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych składa serdeczne podziękowania Prezydentowi Miasta Panu Januszowi Stankowiakowi za objęcie patronatem tego wydarzenia, a także dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej organizacji i przebiegu. Zaangażowanie wielu osób, pracowników szkoły, rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły, kolejny raz potwierdziły sens organizowania takiego spotkania.

NASZA NIEWIELKA ORKIESTRA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Jak co roku nasza szkoła zorganizowała własną akcję wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Odbył się przegląd szkolnych kabaretów, na którym ujawniły się prawdziwe talenty komiczne. Następnie uczniowie i najdzielniejsi nauczyciele wzięli udział w charytatywnym meczu siatkówki. Ostatnim punktem programu był spektakl teatralny na motywach powieści "Ten obcy" zrealizowany przez klasę VIB pod kierunkiem pani Kamili Breszki. Wszystkie działania były bardzo udane i dzięki nim mogliśmy wesprzeć WOŚP niebagatelną kwotą...
Gratulujemy i dziękujemy pomysłodawcom, wykonawcom i ofiarodawcom!

BOMB(K)OWY KONKURS

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie PG4 wzięli udział w zorganizowanym prze Samorząd Uczniowski konkursie na najładniejszą samodzielnie wykonaną bombkę. Następnie odbyło się głosowanie nauczycieli, w wyniku którego za zwycięską została uznana praca dziewcząt z klasy IIa: Zosi Partyki, Sandry Biesik i Pauliny Cybulskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki od SU, a piękne bombki zawisły na szkolnej choince.


KAŻDY KOCHA MIKOŁAJA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Uczniowie starszych klas podstawówki i gimnazjaliści bardzo pragnęli, aby i do nich przyszedł Mikołaj. Byli przecież bardzo grzeczni i pilnie się uczyli!!! Nie było to łatwe, ale Samorząd Uczniowski sprowadził dla nich Mikołaja z workiem pełnym słodyczy. Z okazji jego wizyty niemal wszyscy uczniowie założyli niezwykle twarzowe mikołajowe czapki. Było więc smacznie i ślicznie ?

DZIEŃ DRESA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Kiedy jesień i zima już trochę się dłużą, a wszystkie dni wydają się takie same, to trzeba coś zrobić, żeby było trochę ciekawiej.

Może na przykład wyjątkowo lubiany przez dużych i małych Dzień Dresa?JASEŁKA

dodał: WK | autor: M. Burczyk

Dnia 22.12.2016r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II z okazji świat Bożego Narodzenia odbyły się "Jasełka". Uczniowie klasy IIa Gim. pod kierunkiem p. Małgorzaty Burczyk i p. Justyny Kilich przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Betlejem to my sami", w którym wcielili się w role młodych ludzi, szukających celu w życiu. Podczas swych poszukiwań właściwej drogi schodzili oni na kręte ścieżki i przeżywali ból, rozczarowanie. To opowieść o tych, którzy dzięki spotkaniu z Bogiem wreszcie odnaleźli najważniejsze wartości w życiu jakimi są: miłość, przyjaźń, rodzina.
Podczas spektaklu uczniowie kl. IIa Gim. w pełni oddali magię tych cudownych świąt.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KIERMASZU

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Dnia 05 grudnia br., pod kierunkiem Pani Sabiny Koseckiej, odbył się ŚWIETLICOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY , z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkolnej świetlicy.
Szczególne podziękowania składamy Rodzicom klasy 5b za przekazanie ciast i pierników oraz Państwu Stawickim za choinkę


FINAŁ AKCJI - POMOC DLA SCHRONISKA

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Dnia 24 listopada świetlica szkolna zakończyła zbiórkę karmy i innych przydatnych rzeczy dla podopiecznych starogardzkiego schroniska. W akcję zaangażowali się uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zebrane dary zostały zawiezione przez Panią Sabinę Kosecką wraz z samorządem klasy Vb. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z warunkami tam panującymi; mogli wyprowadzić psiaki na spacer i z uśmiechem na twarzach wręczyli zebrane podarunki.

Nie obyło się też bez wzruszeń… Widok bezpańskich zwierząt porusza serca. Zwłaszcza ten czarny piesek o wiernych, ale smutnych oczach. Apelujemy do osób, które pragną posiadać wiernego, psiego przyjaciela - by adoptować zwierzęta ze schroniska. Za zebrane dary gorąco dziękujemy

KIERMASZ SŁODKOŚCI

dodał: WK | autor: Samorząd uczniowski

Dnia 10 listopada jak co roku w naszej szkole odbył się "Kiermasz Słodkości" z okazji Święta Niepodległości. Oprócz zakupu wielu pysznych, domowych wypieków, uczniowie mieli możliwość pomalowania swoich twarzy w barwach narodowych. Rozdawane były również kotyliony, które uczniowie dumnie nosili przypięte na koszulkach. Frekwencja okazała się bardzo wysoka, więc ciasta sprzedały się w przeciągu trzech przerw. Kiermasz cieszył się popularnością również wśród nauczycieli i pracowników szkoły.
Podsumowując, kiermasz był bardzo pozytywnie przyjętym przedsięwzięciem, z którego dochód przeznaczony będzie na organizacje Mikołajek w naszej szkole. Projekt przygotowała klasa III a Gim. natomiast opiekunem i ogólnym koordynatorem tej misji była p. Monika Dzwonkowska . Po raz kolejny, razem udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym

POBUDKA ŚPIOCHY!

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Jesień to taki senny czas... Misie układają sie do snu, a uczniowie po dwóch miesiącach nauki wyglądają już na lekko znudzonych. Dlatego Samorząd Uczniowski PG 4 zorganizował Dzień Śpiocha. Tego dnia w salach, na korytarzach i w pokoju nauczycielskim zapanowała moda na piżamki i szlafroczki (im śmieszniejsze, tym lepsze), a uczniowie przy wtórze płynących z radiowęzła kołysanek mogli tulić się do woli do miśków i jaśków. Była to bardzo miła odskocznia od szkolnej codzienności

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

dodał: WK | autor: M. Bonk

Uczniowie klasy I a i klasy I b Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 od kilku tygodni wytrwale uczyli się wierszy, piosenek oraz właściwego zachowania. Z bijącym sercem oczekiwali wspaniałego wydarzenia – uroczystości pasowania na pierwszoklasistę. 17.10.2016r. w szkole była przygotowana dekoracja, nagłośnienie, a dzieci po raz ostatni podczas próby generalnej sprawdzały, czy wszystko dobrze zapamiętały.--> ... czytaj dalej

"Z PODWÓRKA NA STADION"

dodał: WK | autor: A. Dudkiewicz

Dnia 24.10.2016 na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gd. odbył się pierwszy etap najwięksego turnieju piłkarskego dla dzieci w Polsce
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

W kategorii dziewcząt poniżej 12 lat nasza szkoła spotkała się z gospodarzem PSP1 --> ... czytaj

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

13 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły to dzień szczególny dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Tego dnia uczniowie złożyli życzenia i podziękowania wszystkim nauczycielom za przekazaną wiedzę i włożony trud wychowawczy.
>--> czytaj dalej ...

PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Dnia 11 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Uroczystość ta jest wieloletnią tradycją naszej placówki. Na akademii obecni byli: Dyrekcja, wychowawcy klas oraz główni bohaterowie tego wydarzenia- uczniowie klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu ...
>--> czytaj dalej

SAMORZĄD MA GŁOS?!

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

14 września w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów pod hasłem "Samorząd ma głos?!". Celem tych zajęć było zachęcenie młodzieży do działania w Samorządzie Uczniowskim >--> czytaj ...Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

dodał: WK

Dnia 1 września jak co roku w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017

Uczniowie mieli przygotowaną krótką część artystyczną, która umiliła dźwięk pierwszego dzwonka w szkole.

Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

autor: WK

Dnia 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016 w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum.
Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor wraz z gośćmi
i wychowawcami nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce oraz udanych wakacji.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego

Wizyty w Starogardzkich Firmach

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W ramach projektu "Otwarci na sukces" 13 czerwca 2016 r. odbyły się spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, młodzież naszego gimnazjum odwiedziła firmy PESTAR, POMORZANKA, GILLMET. Celem spotkań było zainteresowanie uczniów lokalnym rynkiem pracy, przybliżenie im wiedzy na temat możliwości wyboru przyszłego zawodu. Podczas spotkań uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami wielu zawodów, a także potrzebami i wymaganiami jakie stawia się przyszłym pracownikom.

Wizyty w Urzędach i Instytucjach w Ramach Projektu "Otwarci na sukces"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Uczestnicy projektu edukacyjnego "Otwarci na sukces" w maju odwiedzili starogardzkie urzędy i instytucje, które związane są z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Młodzież naszego gimnazjum odwiedziła Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Stację Sanitarno- Epidemiologiczną, Powiatowy Urząd Pracy. W czerwcu odbyło się również spotkanie z przedstawicielką Państwowej Inspekcji Pracy. Wszystkie te działania mają na celu wzrost wiedzy i zdobycie umiejętności praktycznych z zakresu ekonomii a w szczególności w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych, nabycie umiejętności tworzenia biznes planu oraz uzyskanie informacji o instytucjach i urzędach wspierających w rozpoczęciu działalności gospodarczej.

GALA GWIAZD

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Od 4 lat w ostatnich dniach roku szkolnego odbywa się w naszej szkole tzw. gala czyli uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i podziękowań uczniom, którzy wyróżnili się w bieżącym roku szkolnym sukcesami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, oraz ich rodzicom. W tym roku uroczystość odbyła się 17 czerwca, a nazwaliśmy ją "Galą Gwiazd". Motyw gwiazd przewijał się w scenografii, tekstach konferansjerów, muzycznych przerywnikach. Było niezwykle elegancko, panował iście oskarowy klimat, a wszystko po to, aby uhonorować nasze szkolne "gwiazdy" oraz ich dumnych rodziców. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych!!!

BAL GIMNAZJALNY 2016

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Pięknie było! Szkoda, że się skończyło i już się nie powtórzy… Bal klas III odbył się 9 czerwca 2016 roku w restauracji "Biały Kruk". Było bardzo elegancko, bardzo wesoło i odrobinkę nostalgicznie, bo "zapachniało" końcem roku i rozstaniem trzeciaków. Impreza rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, potem był jeszcze walc, humorystyczne wierszyki naszych absolwentów o koleżankach i kolegach, mnóstwo prowadzonych przez wodzireja zabaw i pląsów oraz tańce solo, w parach, grupach. Nasi uczniowie bawili się wspaniale, przy czym wykazali się dużą kulturą i świetną kondycją fizyczną. Zakwasy mieli przez kilka dni, ale piękne balowe wspomnienia zostaną im na całe życie.

Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny
"Orlik 2016"

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Dnia 15.06.2016r. na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się III Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny "Orlik 2016" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. W imprezie wzięły udział następujące szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego: PSP Nr 1, PSP Nr 3, PSP Nr 4 oraz PSP Nr 6. Każdą szkołę reprezentowała 12 osobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III. Gości i uczestników turnieju przywitał Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Hapoński. Rozpoczęcie imprezy poprzedził wspólny taniec dzieci. Układ taneczny został przygotowany przez uczennice z klasy VI. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej i proekologicznej; wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i o środowisko; rozbudzanie zasad zdrowej rywalizacji "fair play"; dobra zabawa poprzez sport oraz integracja uczniów. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach. Wykazały się odpowiednią sprawnością ruchową, wytrwałością oraz wiedzą prozdrowotną i proekologiczną. Oficjalnego zamknięcia turnieju i wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dokonała Dyrekcja ZSP. Zwycięzcy turnieju - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 otrzymali przechodni puchar.

Organizatorami imprezy były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DZIEŃ DZIECKA DNIEM SPORTU I ZABAW

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", te słowa Janusza Korczaka w pełni potwierdzają, że Dzień Dziecka to najfajniejszy dzień w roku, radosny i pełen atrakcji. A przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. To jakże radosne święto nasza szkoła spędziła na sportowo. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Przygotowano dla nich 15 zadań sportowych w formie stacyjnej, min.: rzuty do celu, ćwiczenia równoważne, piłki uszatki, skoki w workach, tor przeszkód z wykorzystaniem opon, tunel itp. Za każde wykonane zadanie najmłodsi uczniowie otrzymywali kolorowe pieczątki. Największą atrakcją święta była wata cukrowa. Dzieci otrzymały również słodycze. Sponsorom bardzo dziękujemy !!!

Organizatorami imprezy były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IX Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
w Ruchu Drogowym

dodał: WK | autor: : H. Osińska

Dnia 24 maja 2016r. w Smętowie Granicznym odbył się IX Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
w Ruchu Drogowym
. W turnieju brało udział 7 szkół. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów klasy IIIb: Aleksandra Ryk, Ignacy Bieliński i Kacper Nierzwicki wraz z opiekunem Henryką Osińską. Turniej składał się
z dwóch etapów. Pierwszy obejmował wykazanie się znajomością przepisów ruchu drogowego, drugi praktyczną jazdą na rowerze. Po dwóch etapach trudnej rywalizacji zajęliśmy I miejsce. W części teoretycznej nasi uczniowie wykazali się stu procentową wiedzą. Gratulacje!

Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II

dodał: WK | autor: M. Bonk


18 maja 2016 roku Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim obchodził po raz kolejny DZIEŃ PATRONA.
Uroczystości rozpoczęła Msza Św. o godz. 8:00, którą odprawił ks. prałat Józefa Pick dziekan Dekanatu Starogardzkiego.
Uczniowie i pracownicy szkoły z wielkim wzruszeniem i dumą wspominali dzień 16 maja 2003 r., w którym Papież Jan Paweł II niekwestionowany autorytet, najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca naszych czasów, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży został patronem naszego Zespołu Szkół. --> czytaj dalej

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

19 maja 2016 r. odbył się I Owidzki Festiwal Kulinarny pod hasłem "Śniadanie – smaczne, zdrowe, kolorowe". Była to bardzo udana impreza i miło będą ją wspominać uczestnicy – drużyna z klasy IIIb gimnazjum, która zajęła tam II miejsce. Aleksandra Biesik i Anna Ciecholińska opracowały i przygotowały wiosenne menu śniadaniowe – oparte na sezonowych produktach, pełne witamin
i składników odżywczych, bajecznie kolorowe, a przede wszystkim przepyszne.

CZYTANIE NA ŚNIADANIE

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W ostatnim tygodniu kwietnia w klasach 1-3 SP realizowany był projekt edukacyjny "Czytanie na śniadanie". Przez tydzień na każdej pierwszej lekcji nauczycielki nauczania zintegrowanego czytały przez 10-20 min swoim uczniom wybraną wspólnie z dziećmi książkę zakupioną z rządowego programu "Książki naszych marzeń". Projekt ten miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie nowości czytelniczych, wyrabianie nawyku korzystania z biblioteki szkolnej, a także rozwijanie pamięci i wyobraźni. Ostatniego dnia przeprowadzono konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację dotyczącą czytanej książki. Do biblioteki szkolnej wpłynęło wiele ciekawych prac, z których jury wybrało najładniejsze i wręczyło nagrody.

IV Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Jana Pawła II

dodał: WK | autor: A. Szarmach

Dnia 20.05.2016 r. odbyła się impreza dla młodych pasjonatów "królewskiej gry". Zorganizowano ją w ramach szkolnych Dni Patrona ku czci Jana Pawła II. Papież był wielkim miłośnikiem szachów. Rozgrywał on partie praktyczne, interesował się teorią, układał również zadania szachowe dla lokalnych gazet. W zawodach uczestniczyło 20 uczniów szkół podstawowych z 5 placówek powiatu starogardzkiego. Zawodnicy rozgrywali półgodzinne partie. Rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze. Na zakończenie turnieju rozdano dyplomy oraz pamiątkowe nagrody rzeczowe.
Zwycięzcami turnieju zostali:
dziewczęta kl. I-II : Karolina Zwara PSP 6 Starogard Gd.
chłopcy kl. I-II : Jakub Gwizdała PSP Sumin
dziewczęta kl. III-IV : Agata Niedziela PSP 3 Starogard Gd.
chłopcy kl. III-IV : Leonhard Kasper PSP 6 Starogard Gd.
dziewczęta kl. V-VI : Weronika Górska PSP 4 Starogard Gd.
chłopcy kl. V-VI : Szymon Walczak PSP 4 Starogard Gd.
Sędzia turnieju: Andrzej Szarmach

PO ANGIELSKU I PO NIEMIECKU

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

13 maja 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych Gmnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbył się III Powiatowy Konkurs Językowy
"Szkolny Poliglota"
,
pod patronatem honorowym Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Starogard Gd. ...czytaj dalej

Konkurs matematyczny "Złote liczydło"

dodał: WK | autor: W. Konieczka

Dnia 7 maja w ZSP w Bobowie odbył się konkurs matematyczny "Złote liczydło" zorganizowany dla klas gimnazjalnych. W konkursie brało udział 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Natalia Kołakowska kl. I, Jakub Radomski z kl. II i Marcin Bonk z kl. III wraz z opiekunem W. Konieczka. Po dwóch etapach ciężkiej rywalizacji zajęliśmy I miejsce, gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli p. A. Pieczyrak i M. Kolaska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

XXXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

dodał: WK | autor: H. Osińska

Bardzo miło nam poinformować, że Ignacy Bieliński uczeń klasy IIIb PSP nr 6 zdobył II miejsce w Okręgowych Eliminacjach XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Na koncercie laureatów w Rejonowych Eliminacjach XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej zajął III miejsce.Ucznia przygotowywała wychowawczyni Henryka Osińska. Ignacy recytował wiersze Danuty Wawiłow "Daktyle" oraz Ludwika Jerzego Kern "Phaaaw". Gratulacje!

WYSTAWA "CZAR PRL-U"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Uczniowie klasy VI b wraz z opiekunem p. Jolantą Wichrowską w ramach lekcji historii przygotowali wystawę pt. "Czar PRL-u". Przez kilka tygodni uczniowie poszukiwali pamiątek-przedmiotów codziennego użytku z lat 60, 70, 80 XX wieku. W czasie tych poszukiwań, podczas rozmów z dziadkami, rodzicami mogli oni poznać realia życia w czasach PRL-u.Dzięki wystawie uczniowie naszej szkoły mogą lepiej poznać historię naszego kraju, a dorośli mają okazję powrócić do czasów dzieciństwa.

Wystawa znajduje się na holu , przy gabinecie pedagoga. Serdecznie zapraszamy.

FINALISTA X WOJEWÓDZKIEJ MAŁEJ OLIMPIADY HISTORII POLSKI

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

26 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 39 w Gdańsku odbył się finał X Wojewódzkiej Małej Olimpiady Historii Polski dla szkół podstawowych. Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finału.
Podczas etapu szkolnego zostali wyłonieni najlepsi historycy:
Jerzy Dzwonkowski kl. Vb
Kacper Połom kl. VI b
Michał Kazusek kl. VI c

Reprezentowali oni naszą szkołę w międzyszkolnych eliminacjach, w których udział wzięło 64 uczestników z województwa pomorskiego.
Do finału zakwalifikowało się 11 uczniów, wśród nich był Jerzy Dzwonkowski, który wykazał się bardzo dobrą znajomością historii Polski i uzyskał wysoki wynik.

MŁODZIEŻOWE TARGI PRACY

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Młodzież naszego gimnazjum, w ramach projektu
"Otwarci na sukces", 21 kwietnia 2016 uczestniczyła
w Młodzieżowych Targach Pracy zorganizowanych w Pomorskiej Szkole Wyższej.

Uczniowie zapoznali się z oferta starogardzkich pracodawców oraz wysłuchali wykładu
dr Wojciecha Drzeżdżona "Ścieżki kariery zawodowej"

Starogardzka "szóstka" mistrzem województwa

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Młodzi zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Starogardzie Gdańskim wygrali Mistrzostwa Miasta w minisiatkówce chłopców. Chłopcy pokonali wszystkie szkoły podstawowe w stosunku 2:0 i awansowali do Mistrzostw Powiatu. Na tym etapie również nie mieli większych problemów z pokonaniem Zelgoszczy, Skarszew i Skórcza. Na półfinał wojewódzki udali się do Brus, gdzie czekali mistrzowie innych powiatów. --> czytaj dalej

Nasze gimnazjum zajęło I miejsce, a szkoła podstawowa III, w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 8 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016.

Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. W imieniu Prezydenta, Turniej otworzyła Naczelnik WSS Pani Urszula Domachowska --> Czytaj dalej.

SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY
"Najpiękniejsze jajo"

dodał: WK | autor: S. Kosecka

W marcu świetlica szkolna zorganizowała konkurs na najpiękniejsze jajo wielkanocne. Był on przeznaczony dla klas 1 - 3 szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 54 uczniów. 23 marca p. Katarzyna Paul wybrała zwycięzców. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły p. Ryszarda Hapońskiego, pozostali uczniowie nagrody pocieszenia.
WYNIKI
w kategorii klas 1:

 • I miejsce - Anna Grojs 1a
 • II miejsce - Klaudia Czaja 1a
 • III miejsce - Miłosz Bukowski 1c

w kategorii klas 2:

 • I miejsce - Roksana Kosecka 2b
 • II miejsce - Oskar Klein 2a
 • III miejsce - Weronika Mecka 2a

w kategorii klas 3:

 • I miejsce - Emilia Szymanel 3c
 • II miejsce - Katarzyna Tomaszewska 3c
 • III miejsce - Marta Ryk 3b

FLASH MOB CZYTELNICZY

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W pierwszy dzień wiosny w naszej szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie – flash mob czytelniczy. Na pierwszej przerwie obiadowej wszyscy uczniowie klas 6 ze swoimi ulubionymi książkami pojawili się na holu pierwszego piętra, aby wspólnie z kolegami i koleżankami poczytać. Akcja ta, zorganizowana przez nauczycielki z biblioteki szkolnej, miała za zadanie zwrócić uwagę uczniów, że można też w inny, niebanalny sposób spędzić przerwę oraz przede wszystkim wypromować kupione z rządowego programu "Książki naszych marzeń" nowości. Udostępniona była także uczniom "mobilna biblioteka", z której można było wypożyczyć książki na przerwie. Z minuty na minutę czytających przybywało, a książek w mini – biblioteczce ubywało. Wydarzenie to zaliczamy do bardzo udanych. Miło patrzyło się na uczniów tak zainteresowanych książkami.
Monika Nitka, Beata Koprowska

DRZWI OTWARTE

dodał: WK| autor: H. Osińska

Dnia 15.03.2016r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się "Dzień otwarty dla przyszłych klas pierwszych". Uroczystość rozpoczęła p. H. Osińska wraz ze swoją klasą humorystycznym przedstawieniem "Wizyta kandydata na pierwszoklasistę w sekretariacie szkoły
PSP nr 6". Na tę uroczystość uczniowie klasy III b przygotowali kukiełki warzyw, które wykorzystali w przedstawieniu kukiełkowym pt. "Na straganie" J. Brzechwy. Teatrzyk wzbudził duże zainteresowanie, szczególnie u najmłodszych widzów. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne nabyte podczas zajęć tanecznych w zespole "Gabi". Na sali gimnastycznej odbywały się pokazy uczniów naszej szkoły uczestniczących na zajęcia karate. Po przedstawieniach, przyszli pierwszoklasiści wraz z nauczycielami rozeszli się do sal, gdzie uczestniczyli w zajęciach komputerowych, sportowych i plastycznych. Każde dziecko otrzymało "sówkę" z wykazem książek i pomocy niezbędnych w klasie pierwszej. Rada Rodziców ufundowała dzieciom słodycze. Rodzice w tym czasie mieli okazję przy kawie i cieście na rozmowę z dyrekcją szkoły, nauczycielami i pedagogiem. Dziękujemy wszystkim przybyłym do nas gościom za uczestnictwo i miłą atmosferę podczas zabaw i wspólnych rozmów.
Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały: p. H. Osińska i p. M. Bonk.

Euroweek - Szkoła Liderów

dodał: WK | autor: J. Bona

Nasi uczniowie w składzie: Julia Jankowska, Jagoda Jankowska, Nadia Ryk, Paulina Czaplewska, Natalia Komorowska, Szymon Stosik oraz Przemysław Pastwa wzięli udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym "Euroweek"- Szkoła Liderów 6-10 marca 2016 r.
W Międzygórzu. Uczniowie zostali przeszkoleni m.in w następujacym zakresie: leadership, poznaj Unię Europejską, praca i motywacja w grupie, program Erasmus +, poznawanie kultur świata, prowadzenie prezentacji/autoprezentacji, wolontariat, szok kulturowy. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Meksyku, Kenii, Filipin, Azerbejdżanu,Indii, Turcji, Wietnamu,Francji, Łotwy.

W trakcie pobytu zwiedziliśmy Bystrzycę Kłodzką oraz Kłodzko. Uczniowie nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu!!!MINI GRYF 2016 DLA SETA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Kolejny wielki sukces odnieśli młodzi siatkarze Seta, którzy wygrali ogólnopolski turniej minsiatkówki, tym razem
w Szczecinku. Był to trzeci wygrany turniej tej rangi.
W zawodach uczestniczyło 18 zespołów z całej Polski. Chłopcy zagrali świetne zawody, wygrywając 12 meczów.
W finale pokonali znakomity zespół z Kędzierzyna - Koźla. Szymon zdobywa kolejną nagrodę najlepszego zawodnika turnieju.

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Miłosz Prus, Maciej Burczyk, Kacper Kopczyński

JEDZIEMY NA FINAŁY WOJEWÓDZKIE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Młodzi zawodnicy z Publicznego Gimnazjum Nr 4
w Starogardzie Gdańskim wygrali Mistrzostwa Miasta
w minisiatkówce chłopców. Chłopcy pokonali wszystkie szkoły podstawowe w stosunku 2:0 i awansowali do Mistrzostw Powiatu. Na tym etapie również nie mieli większych problemów z pokonaniem Zelgoszczy, Skarszew i Skórcza. Na półfinał wojewódzki udali się do Brus, gdzie czekali inni mistrzowie powiatów. Nasi uczniowie przystąpili do pierwszego meczu lekko stremowani, jednak po chwili wszystko wróciło do normy. Wygrali i ten mecz, i pozostałe. Na finały wojewódzkie już wkrótce pojadą do Lęborka.

Skład drużyny: Dawid Wacholc, Tomasz Marszałek, Szymon Adamczyk, Sebastian Wojewódka, Mateusz Szwemiński, Maciej Burczyk, Janusz Wrycza, Mikołaj Raczyński, Maciej Ogórek, Marcel Szkodowski, Marek Landowski, Michał Kazusek.

UKS SET WYGRYWA TURNIEJ OGÓLNOPOLSKI
W KOŁOBRZEGU

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W grudniu udaliśmy się do Kołobrzegu na turniej minipiłki siatkowej chłopców. Były to kolejne zawody w ramach przygotowań do mistrzostw województwa i Polski.
W imprezie startowało 30 zespołów z województwa pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego
i zachodniopomorskiego, które podzielono na trzy grupy.
W eliminacyjnej Set wygrał dziewięć pojedynków i zajął pierwsze miejsce. Do gier w grupie finałowej przystąpiło sześć najlepszych drużyn. Starogardzianie pokonali Sulechów I ,Sulechów II, Szczecinek, Krotoszyn, a przegrali z Gubinem. W meczu o pierwsze miejsce ponownie spotkali się z Krotoszynem, z którym po raz drugi zwyciężyli i zajęli pierwsze miejsce. Zapraszamy do obejrzenia meczu finałowego z tego turnieju.

Skład drużyny: Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Miłosz Prus, Dawid Wacholc, Tomasz Marszałek, Kacper Kopczyński, Kacper Myśków, Tomasz Rudnicki, Marek Landowski, Patryk Lekan

CHEMIA DLA CIEKAWYCH

dodał: WK | autor: A. Pograniczny

W klasie IIIC PSP 14 i 15 stycznia odbyły się zajęcia z udziałem rodziców p. K. Tomaszewskiej i E. Pastwy, którzy wspólnie z wychowawczynią A. Pograniczny zachęcali do wykonywania prezentów dla dziadków i babć z wikliny papierowej.

Drugie zajęcia „Chemia dla ciekawych” poprowadzone przez p. Ewę Pastwa n-la chemii w szkole średniej, miały zainteresować dzieci w tym działem nauki poprzez ciekawe doświadczenia i aktywny w nich udział

"Z ŻABNEM W NOWY ROK - PO RAZ CZWARTY"

dodał: WK | autor: R. Hapoński

5 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych
Szkole Podstawowe nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II
w Starogardzie Gdańskim, odbyła się niecodzienna impreza integracyjno - charytatywna pt.
"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ CZWARTY" . Organizatorem była dyrekcja, rada pedagogiczna i Radą Rodziców Zespołu Szkół.
Tego wieczoru spotkali się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. --> czytaj dalej

OTWARCI NA SUKCES

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W ramach projektu edukacyjnego
"Otwarci na sukces"
15 uczniów klas drugich 2 lutego 2016 roku wzięło udział w spotkaniu z doradcą zawodowym.
Podczas zajęć uczniowie m.in. zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy, sprawdzili swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe.

WOŚP 2016

dodał: WK | autor: G. Zadurska kl. 1b

Dnia 13 stycznia od godz. 9.50 do 11.45 w naszej szkole odbył się pokaz tańca i mecz siatkarski na charytatywny cel- WOŚP. Na każdą z imprez wstęp kosztował 2 zł. Łącznie nasza szkoła zebrała 530 zł i 61 gr. na sprzęt medyczny do szpitali dla osób starszych i dzieci. Całość została zorganizowana przez SU gimnazjum, na którego czele stoi p. Monika Dzwonkowska i przewodnicząca Natalia Komorowska.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

dodał: WK | autor: K. Sroka

Dnia 7 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mikołajem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 1-3 SP. Wielką niespodziankę przygotowali także, rodzice dzieci z klasy 2A, którzy wystąpili w przedstawieniu pt. "Kopciuszek". Dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja, a w ramach podziękowania uczniowie z klasy 2A i 2B pięknie zaśpiewali piosenki świąteczne. Podczas występu można było obejrzeć prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaja wykonane przez dzieci.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"DZIADY" MICKIEWICZA NA GIMNAZJALNEJ SCENIE TEATRALNEJ

dodał: WK | autor: J. Król

W piątek 27.11.2015r. o godz.17.00 w Publicznym Gimnazjum Nr4 w Starogardzie Gdańskim odbyło się przedstawienie "Dziady II" w wykonaniu uczniów klasy I B gimnazjum. Reżyserem sztuki była pani Monika Dzwonkowska. Scenografia przedstawienia była imponująca i sprawiała, że widz czuł, jak gdyby przebywał w wiejskiej kaplicy w odległych czasach. Młodzi aktorzy, mimo braku warsztatu aktorskiego, w pełni oddali klimat i nastrój panujący w dramacie Adama Mickiewicza. --> Czytaj dalej

STAROGARDZKIE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W dniach 16-22 listopada 2015uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Starogardzkich Dniach Przedsiębiorczości w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości. W tych dniach zostały zorganizowane warsztaty, które odbyły się w formie gry biznesowej. Celem zajęć było kształtowanie w uczniach nawyku poprzedzania decyzji dokonaną analizą jej konsekwencji, aby w sposób racjonalny dokonywać wyborów, zwłaszcza w zakresie gospodarowania swoimi finansami.--> Czytaj dalej.

XIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY "DYKTANDO KOCIEWSKIE".

dodał: WK | autor: K. Breszka

W Zespole Szkół Publicznych Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim w dniu 20 listopada 2015 r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Dyktando Kociewskie”, pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego Pana Leszka Burczyka.

Wzięło w nim udział 53 uczniów ze szkół całego powiatu. Od tego roku w zmaganiach uczestniczyli również gimnazjaliści.

STARSI MŁODSZYM

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Dnia 26.11.2015 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się turniej rekreacyjno-sportowy "Dbaj o swój kręgosłup". Turniej ten odbywa się w naszej szkole od 15 lat, jednak tym razem został zorganizowany i przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klas II gimnazjum. W imprezie brały udział dzieci z klas III szkoły podstawowej. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej, dobra zabawa poprzez sport i rekreację oraz wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała. Konkurencje sportowe były przygotowane w formie stacyjnej i opierały się na ćwiczeniach z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie. Za każde wykonane zadanie otrzymywały kolorowe pieczątki. Na koniec imprezy wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce, a gimnazjaliści uczyli dzieci specjalnie przygotowanego układu tanecznego.

Na koniec Dyrektor Szkoły wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały p. J. Sierant i p. S. Kosecką.

"DZIEŃ DRESA" PO RAZ DRUGI

dodał: WK | autor: K. Necel

18 listopada w naszej szkole odbył się
"Dzień dresa".
Uczniowie chodzili po szkolnych korytarzach w dresowych spodniach, oraz bluzach.

Tego dnia również nauczyciele wzięli bardzo aktywny udział w zabawie.

SŁODKI SMAK WOLNOŚCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSP w Starogardzie Gd. odbyły się 10 listopada. Chcieliśmy, aby wiedzy historycznej na temat odzyskania niepodległości towarzyszyła refleksja na temat wolności i współczesnego patriotyzmu oraz aby dzieci i młodzież miały możliwość radośnie uczcić to święto.

UKS SET STAROGARD GDAŃSKI DRUGI W WAŁCZU

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Kolejnym sukcesem zakończył się dla siatkarzy Seta V Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej, który odbywał się w dniach 07-08 listopada 2015r. w Wałczu. Do turnieju zgłosiły się dwadzieścia cztery zespoły z całej Polski. W grupie eliminacyjnej chłopcy ze Starogardu stoczyli jedenaście zwycięskich pojedynków, co dało im pierwsze miejsce. Do fazy finałowej przystąpiło sześć najlepszych zespołów z dwóch grup. Zawodnicy Seta wygrali z Sulechowem, Szczecinkiem, Krotoszynem i w meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z Kędzierzynem Koźle, który już pokonali w grupie eliminacyjnej. Mecz nie ułożył się najlepiej, dużo własnych błędów, szczególnie w odbiorze zagrywki, a co za tym idzie, mało skuteczny atak. To za mało, aby wygrać z tak dobrą drużyną. Pozostaje mały niedosyt, bo przecież wygraliśmy z nimi na niższym etapie rozgrywek

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Miłosz Prus, Jakub Wacholc
Trener: Mariusz Fryźlewicz

RUNDA ELIMINACYJNA W MALBORKU

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Od wyjazdu do Malborka, 25 października 2015 r. UKS SET Starogard Gdański zaczął ligę młodzika. Jest to debiut klubu w rozgrywkach ligowych w zespołach szóstkowych. Wszyscy zawodnicy są młodsi, a trzech z pierwszego składu to uczniowie piątych i szóstych klas szkoły podstawowej. Po ostatnich sparingach miałem małe obawy, ale wierzyłem ,że stać ich na wiele. Nie mamy w tym roku w tej klasie rozgrywkowej wielkiego ciśnienia na wynik. Zespół ma się ogrywać i w optymalnym wieku młodzika zdobyć medal. Zaczęliśmy od meczu z Omegą Gdynią II, łatwe zwycięstwo 2:0(25:5,25:7). Następnym przeciwnikiem był gospodarz Jurand Malbork, zespół o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Nasi chłopcy nie przestraszyli się wyższych kolegów i również wygrali 2:0(25:13,25:12).Trzeci mecz ze Stoczniowcem Gdańsk wygrali walkowerem z powodu braku aktualnych badań lekarskich. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze, jestem z nich dumny. Oby tak dalej.

Skład drużyny: Kacper Godlewski, Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Maciej Ryk, Michał Musz-Porazik, Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Dawid Skrzypczak, Janusz Wrycza.
Trener: Mariusz Fryźlewicz

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ -
JUBILEUSZ DWUDZIESTOLECIA

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 13 października 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych tj. Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku z tą uroczystością związany był także z jubileuszem dwudziestolecia szkoły... ---> Czytaj dalej.

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

dodał: WK

6 października 2015r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II dzieci wzięły udział w uroczystości pasowania na ucznia i złożyli ślubowanie. Licznie przybyli rodzice, rodzeństwo i inni członkowie rodzin. Zebranych rodziców powitał Dyrektor Zespołu Szkół Pan Ryszard Hapoński, który w ciepłych słowach scharakteryzował drogę dzieci, które przez najbliższe lata znajdować będą się pod opieką oddanej i fachowej kadry. Zapewnił, że dzieci będą mogły rozwijać zdolności i zainteresowania, kształtować charakter przez co w przyszłości będą kreatywnymi i świadomymi obywatelami.

TURNIEJ SIATKÓWKI Z OKAZJI 20-LECIA SZKOŁY

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

18 września 2015r. z okazji 20 - lecia naszej szkoły odbył się turniej piłki siatkowej pod patronatem Prezydenta Miasta.

Zawody zostały przygotowane przez istniejący w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy Set Starogard Gdański. Zaprosiliśmy najlepsze zespoły województwa pomorskiego rocznika 2002.

AKCJA ZNICZ DLA CMENTARZA W KOCBOROWIE

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji nad tym, co istotne w naszym życiu. Ten czas szczególnie sprzyja chwilom zadumy nad przemijaniem, nad wspaniałością i kruchością człowieka. Odwiedzając groby najbliższych, często spotykamy opuszczone mogiły, o których nikt już nie pamięta. To nad nimi pochylali się w minionym tygodniu nasi gimnazjaliści. Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski PG4 akcja "Znicz dla cmentarza w Kocborowie" przyniosła wspaniałe efekty. Niemal 150 zniczy zapłonęło na smutnych, zapomnianych grobach.

DZIEŃ ŚPIOCHA

dodał: WK | autor: Paulina


Dnia 22 października odbył sie w naszej szkole dzień śpiocha.

Korytarze były wypełnione uczniami ubranymi w kolorowe piżamki i kapcie. Całości dopełniły kocyki, pluszami i poduchy,
zapraszamy do obejrzenia zdjęć

UKS SET Starogard Gdański
najlepszy w Poznaniu

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Najmłodsi adepci siatkówki UKS-u SETA Starogard Gdański, mistrzowie województwa pomorskiego udali się do Poznania na I Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. W zawodach uczestniczyły najlepsze zespoły z północnej i zachodniej Polski. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych, wygrali bardzo łatwo dwanaście meczów. Był to pierwszy w tym sezonie wygrany ogólnopolski turniej minisiatkówki w ramach przygotowań do Mistrzostw Województwa i Polski. Szymon Adamczyk został najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej. Trenujemy dalej i przygotowujemy się do następnego turnieju, który odbędzie się w Wałczu.

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Miłosz Prus
Trener: Mariusz Fryźlewicz

Wybory przewodniczącego SU

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Szkolna Komisja Wyborcza informuje, że dnia 30 września 2015 roku przeprowadzono wybory przewodniczącego SU. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego PG 4 (§ 6) władze SU są wybierane w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Najwyższą liczbę głosów i stanowisko przewodniczącej SU w roku szk. 2015/2016 otrzymała Natalia Komorowska z IIb. Zastępcą przewodniczącej będzie Dominika Gapska z IIIa. Frekwencja wyborcza wyniosła 57%. Najwyższa frekwencja była w klasie Ib – 80%.
Gratulacje dla Ib za postawę i oczywiście, dla Natalii za wygraną!

Wybory na mistera i miśka szkoły

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Dnia 30 września odbyły się w naszej szkole wybory na mistera i miśka szkoły. Dziewczęta z gimnazjum wytypowały najprzystojniejszego i najmilszego chłopaka z klasy.

Najprzystojniejszym chłopakiem został Dawid Karbowski z Ia, a najmilszym Ziemowit Malinowski również z kl. Ia

Srebro chłopców z podstawówki

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

30 września 2015 r. odbyły się zawody międzyszkolne w sztafetowych biegach przełajowych. Była to druga z cyklu imprez organizowanych przez OSiR. Nasi chłopcy po dobrym występie w indywidualnych biegach przełajowych (siedmiu uczniów w pierwszej dwudziestce) stawiani byli w roli kandydatów do medali. Na pierwszej zmianie pobiegł Janusz Wrycza, który zakończył bieg na drugim miejscu. Tę pozycję utrzymywaliśmy do szóstej zmiany. Wtedy na trasę wyruszył Szymon Adamczyk, który po znakomitym biegu, uzyskując dużą przewagę, wyprowadził nas na pierwsze miejsce. Prowadziliśmy jeszcze przez jakiś czas, jednak na przedostatniej zmianie nasz zawodnik stracił wypracowaną przewagę i nie utrzymał prowadzenia . Ostatni Mateusz Szwemiński nie zdołał dogonić prowadzącego zawodnika i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce, które dało nam awans do Mistrzostw Powiatu.

Skład drużyny: Janusz Wrycza, Adam Mokwiński , Jakub Stencel, Mikołaj Raczyński, Marek Mucha, Sebastian Wojewódka, Mateusz Szwemiński, Szymon Adamczyk, Miłosz Kurszewski, Jakub Laser

Ślubowanie

dodał: WK | autor: A. Pieczyrak


29 września uczniowie pierwszych klas Publicznego Gimnazjum Nr 4 złożyli ślubowanie. Dyrektor szkoły pan Ryszard Hapoński podkreślił wagę słów zawartych w tekście ślubowania oraz obowiązek dotrzymania przyrzeczenia przez cały czas nauki w gimnazjum. Uroczystość uświetniły występy uczniów starszych klas, m. in. pokaz szkolnej mody. Po części oficjalnej wszyscy udali się na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Udany debiut w kategorii młodzika

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W sobotę i niedzielę (26-27.IX) w ekonomiku odbył się VII Memoriał Macieja Olszewskiego. Był to pierwszy turniej zawodników Seta w tym sezonie i debiut w kategorii młodzików. Zaczęliśmy bardzo dobrze, wygrywając trzy mecze z Darłowem, Gdynią i bardzo dobrym zespołem z Lęborka. W niedzielę w meczu o pierwsze miejsce ulegliśmy po walce zespołowi z Torunia. Wielkie gratulację dla wszystkich zawodników, zważywszy, że wszyscy chłopcy są młodsi, a dwóch aż o trzy lata (V klasa).WIELKIE BRAWA!

Skład drużyny: Ziemowit Malinowski, Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Janusz Wrycza, Maciej Ryk, Adam Spychalski, Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Michał Musz-Porazik, Dawid Skrzypczak.

20 km na 20-lecie szkoły

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


20 lat + 20 kilometrów + 20 uczestników to najkrótsza relacja z jubileuszowego marszu z Pelplina do Owidza "20 km na 20-lecie szkoły". Zaczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie – spotkania z "Biblią Gutenberga" i sztuką sakralną. A potem? Słoneczko świeciło, grzybki w lesie pachniały (niektórzy nawet je zbierali), a pan Andrzej Szarmach bezbłędnie prowadził. Trasę pokonaliśmy w bardzo dobrym czasie, radosnej atmosferze i bez kontuzji. Niektórzy tak się rozpędzili, że postanowili zrobić jeszcze kilka dodatkowych kilometrów i pieszo dotarli do Starogardu.

Delegacja naszej szkoły w Szpęgawsku

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

27 września 2015 r. delegacja naszej szkoły (Jakub Witkowski, Natalia Balda, Natalia Komorowska, Monika Dzwonkowska) brała udział w uroczystościach ku czci osób, które spoczywają w 39 masowych grobach w Szpęgawsku. W 1939 r. hitlerowcy zabili tam i pochowali bezimiennie ponad 7 tysięcy niewinnych i bezbronnych ludzi.
W pierwszej części uroczystości bardzo liczne delegacje składały kwiaty pod pomnikiem, następnie odbyła sie msza pod przewodnictwem Bpa Piotra Krupy i niezwykle przejmujący apel poległych.
Co roku uczestnicy tego spotkania zastanawiają się, jak mogło dojść do takiego bestialstwa i czy to się już nigdy nie powtórzy. I pytania te zostają bez odpowiedzi...

Europejski Dzień bez samochodu

autor: WK

Dnia 22 września 2015 Nasi uczniowie brali udział w Europejskim Dniu bez Samochodu. Po zbiórce przy szkole pojechaliśmy na stadion miejski, z którego wystartowaliśmy ulicami Starogardu. Meta była na rynku, na którym odbyły się konkursy, koncert oraz pokaz tańca. Poz zakończeniu wróciliśmy szczęśliwie do szkoły. Opiekunami byli Adrian Dudkiewicz oraz Waldemar Konieczka.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Sprzątanie świata

autor: I. Karnauch

18 września uczniowie z naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątania Świata.
Zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki, wyruszyliśmy na "spotkanie ze śmieciami". Z humorami i pełnym zaangażowaniem zbieraliśmy śmieci w okolicach naszej szkoły, drogi do kościoła i w pobliskim lesie. Nasza praca przyniosła oczekiwany efekt - pozbyliśmy się szpecących odpadów i od razu zrobiło się czyściej; oby jak najdłużej! Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Delegacja naszej szkoły

dodał: WK| autor: : WK

Dnia 17 września delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział przy złożeniu wiązanek kwiatów przed zbiorową mogiła starogardzian - ofiar II wojny światowej w uroczystości
"76 Rocznicy Agresji Wojsk Sowieckich Na Polskę" na cmentarzu przy ul. 2 płk. Szwoleżerów Rokitniańskich


Warsztaty SU dla klas II i III gimnazjum

dodał: WK| autor: : P. Bławat, A. Jankowska

Dnia 14 września w naszej szkole odbyły sie specjalne warsztaty dla klas II i III gimnazjum dotyczące samorządu uczniowskiego. Po krótkiej prezentacji wyjaśniającej jego rolę i przypomnieniu sobie zeszłorocznych akcji naszego SU uczniowie udali się do sal. Tam w grupach przygotowywali plakaty zawierające autorskie pomysły działań na rzecz szkoły w rozpoczynającym się roku szkolnym. Następnie wszystkie klasy przedstawiły publicznie owoce swojej pracy. Do najciekawszych z nich należy zaliczyć rap chłopców z IIIb pt. "Głosuj" (a boysband z IIb juz depcze im po pietach!)

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

dodał: WK

1 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 zaczęło się od wprowadzenia sztandaru i zaśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli przygotowane części artystyczne, które umiliły dźwięk pierwszego dzwonka w szkole. W tym roku w rozpoczęciu uczestniczył Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz jak co roku Ks. prałat Józef Pick.

Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany. Przypominamy, że rok szkolny 2015/2016 zakończymy 24 czerwca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

autor: WK

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015 w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor wraz z gośćmi i wychowawcami nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego

"GALA OSIĄGNIĘĆ" PODSUMOWUJĄCA ROK SZKOLNY2014/2015 NAJWYŻSZE WYNIKI W MIEŚCIE I WYSOKIE W SKALI STANINOWEJ W KRAJU Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 23 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbyła się gala podsumowująca wyniki i osiągnięcia za rok szkolny 2014/2015. Po przywitaniu przybyłych gości, dyrektor Zespołu Szkół Ryszard Hapoński pogratulował uczniom, rodzicom i nauczycielom najwyższych wyników w mieście i wysokich w skali kraju z tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie Publicznego Gimnazjum... --> Czytaj dalej.

CZAS WSPOMNIEŃ

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Poniżej zamieszczono zdjęcia z zawodów sportowych organizowanych przez OSiR w roku szkolnym 2014/2015 z Miejskiej Gimnazjady w: koszykówce, siatkówce, tenisie stołowym, biegach przełajowych i sztafetowych.

Miłego oglądania.

TURNIEJ SPORTOWO-REKREACYJNY "ORLIK 2015"

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Dnia 12.06.2015 r. na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się II Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny "Orlik 2015" pod Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. W imprezie wzięły udział następujące szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6. Każdą szkołę reprezentowała 14 osobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III. Impreza miała charakter rekreacyjny, zrezygnowano z elementu współzawodnictwa (jak miało to miejsce w roku poprzednim). Konkurencje przygotowano w formie stacyjnej. Gości i uczestników turnieju przywitał Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Hapoński. Rozpoczęcie zabawy poprzedził wspólny taniec dzieci i nauczycieli. Celem turnieju było wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała; popularyzacja wiedzy prozdrowotnej; dobra zabawa poprzez sport oraz integracja uczniów poprzez zabawę. Dzieci wykazały się odpowiednią sprawnością ruchową i wytrwałością, z zadowoleniem pokonywały kolejne stacje.

Oficjalnego zamknięcia turnieju i wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dokonała Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pani Urszula Domachowska. Szczególne podziękowanie należą się uczennicom klasy IVb, które podczas trwania imprezy prezentowały przygotowane układy taneczne. Organizatorami turnieju były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Uczniowie ZSP im. J. Pawła II w Starogardzie Gd. kręcili LipDub

dodał: WK

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych PSP nr 6 oraz PG Nr 4 w Starogardzie Gdańskim nakręcili swój pierwszy Lip Dub. W piątek 19 czerwca ich szkoła stała się wielkim planem filmowym, a dzieci i nauczyciele zamieniłi się w aktorów.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z przygotowania wideoklipu autorstwa Artura Spychalskiego

"Dzień urodzin Patrona Szkoły – Jana Pawła II"

dodał: WK | autor: M. Bonk


Dnia 18 maja bieżącego roku w ZSP im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbyły się dwie takie same inscenizacje - jedna dla szkoły podstawowej, a druga dla gimnazjum. Dotyczyły one życia Jana Pawła II.

Opowiadały o obchodzeniu jego 95 urodzin w niebie.--> czytaj dalej

UKS SET DWUKROTNIE ZDOBYWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

9 maja w SP nr 85 w Gdańsku odbyły się finały wojewódzkie Kinder +Sport. UKS SET Starogard Gdański w kategorii "dwójek" po wygraniu ligi wojewódzkiej stawiany był w roli faworyta i rozstawiono go z jedynką. Chłopcy stanęli na wysokości zadania - wygrali swoją grupę, ćwierćfinał, półfinał i w finale pokonali SAPS Starogard Gdański.

Tym samym zdobyli wszystko, co było do zdobycia w tym roku w naszym województwie. --> czytaj dalej.

KOLEJNY UDANY TURNIEJ

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

18 i 19 kwietnia w naszym mieście, u naszych rywali zza miedzy odbył się ogólnopolski turniej minisiatkówki chłopców. W zawodach reprezentowały nas dwie drużyny. Pierwszy zespół (Maciek, Janek, Szymon i Marek) zajął trzecie miejsce, natomiast drugi (Marcel, Maciek, Miki i Michał) dziesiąte. Oba zespoły zasłużyły na wielkie brawa, rozegrały wiele dobrych meczów. Mnie najbardziej cieszy zwycięstwo w ćwierćfinale z Suchanikem (bardzo klasowy zespół) i w walce o brąz z SAPS - em. I kto "rządzi" w Starogardzie? ( Ha, ha, ha..) Trzeba pamiętać, że w pierwszym składzie występuje trzech zawodników o rok młodszych. Cieszy również indywidualna nagroda dla Jana. Specjalne podziękowanie dla Pana Adama Burczyka za opiekę podczas zawodów i cenne uwagi. Dziękuję rodzicom za obecność i doping podczas turnieju.

UKS SET JEDZIE NA MISTRZOSTWA POLSKI

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W Łebieniu odbyła się ostatnia runda ligi wojewódzkiej dwójek siatkarskich chłopców. Ten turniej, jak i pozostałe, wygrała drużyna z Żabna, nie przegrywając żadnego meczu w całej lidze. Zwycięzca ligi, UKS SET Starogard Gdański zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach od 2 do 5 lipca w Krakowie.

Ciekawostką jest fakt, że drugie miejsce w lidze przypadło również drużynie ze Starogardu (SAPS Starogard Gdański), co świadczy, że w tej kategorii wiekowej starogardzianie są bardzo silni. --> czytaj dalej.

KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Bardzo miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły (Agata Jankowska, Mikołaj Neścior, Eliza Wojewódka i kapitan Szymon Skrzypczak) zajęła III miejsce w jubileuszowym X Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. 25 kwietnia 2015 r. młodzież ze Starogardu i okolic rywalizowała w Publicznym Gimnazjum nr 1 najpierw pisząc test, następnie odpowiadając przed komisją. Nasi uczniowie wykazali się zarówno wiedzą o Wielkiej Brytanii, jak i umiejętnościami językowymi. Gratulacje!

PO EGZAMINACH

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Miło było, ale się skończyło ;) Maraton egzaminacyjny, do którego w tym roku przystąpiło w naszej szkole 58 uczniów, już za nami. Gimnazjaliści zacięcie walczyli z zadaniami i własnymi nerwami. O to, aby nie opadli z sił, zadbał Samorząd Uczniowski, który organizował słodkie poczęstunki w czasie przerw. Teraz stresy już za nami, pozostaje oczekiwanie z nadzieją na bardzo dobre wyniki.

ELIMINACJE MIEJSKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015.

Turniej już kolejny raz patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański. --> Czytaj dalej.

Dbaj o swój kręgosłup

dodał: WK | autor: S. Kosecka, J. Sierant

Dnia 13.03.2015 r. odbył się turniej rekreacyjno-sportowy "Dbaj o swój kręgosłup". Turniej ten odbywa się w naszej szkole od 15 lat. W imprezie brały udział dzieci z klas III szkoły podstawowej. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej, dobra zabawa poprzez sport i rekreację oraz wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała. Konkurencje sportowe były przygotowane w formie stacyjnej i opierały się na ćwiczeniach z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie. Na koniec Dyrektor Szkoły wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Turniej został przygotowany przez p. J. Sierant i p. S. Kosecką.

PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

26 marca miała miejsce najbardziej oczekiwana przez uczniów w naszej szkole impreza, jaką rokrocznie jest Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Wystąpili przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Śpiewano po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i ... koreańsku. Przeplatały się występy solistów i grup, wystąpiło w sumie blisko 30 wykonawców. Dominowała współczesna muzyka pop , ale były również muzyczne "wycieczki" aż do lat 70-tych. Publiczności zaproponowano również karaoke i multimedialną krzyżówkę. Koncertom towarzyszyła wystawa poświęcona historii muzyki rozrywkowej i nowoczesnym metodom nauczania języków obcych. Taka impreza to zarówno nauka i promocja języków obcych, jak i pokaz talentów oraz wspaniała rozrywka.

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim klasom IV-VI i gimnazjum "przejęcie władzy" w szkole w pierwszym dniu wiosny - 20 marca. Za zgodą nauczycieli uczniowie mieli prowadzić prawdziwe lekcje. Zgłosiło się sporo chętnych, w niektórych klasach tak dużo, ze zabrakło dla nich lekcji. Było to ciekawe doświadczenie dla uczniów i nauczycieli

"JEDEN Z DZIESIĘCIU"

dodał: WK | autor: M. Kolaska

Dnia 16 marca 2015 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie matematycznym "JEDEN Z DZIESIĘCIU". Konkurs ten wzorowany był na popularnym telewizyjnym teleturnieju. Do udziału przystąpiło 10 chętnych i odważnych uczniów. Celem konkursu było kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji oraz życzliwej atmosfery jaka powinna towarzyszyć konkursom.

Matematyczny turniej przebiegał w trzech etapach - zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych wiadomości z zakresu wiedzy już zdobytej w szkole. Do trzeciego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Krzysztof Pisarski (IC), Paulina Bławat (IIB), Szymon Skrzypczak (IIIB).

Głównym zwycięzcą został Krzysztof Pisarski z klasy (IC). Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

DRZWI OTWARTE

dodał: WK | autor: A. Piechowska

19 marca 2015 r. odbył się "Dzień Otwarty" dla dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w naszej szkole w klasie pierwszej. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci klas III A i III B. Następnie przyszli pierwszoklasiści mogli obejrzeć szkołę i spędzić miło czas na zabawie, zajęciach plastycznych, ruchowych i komputerowych. W tym czasie rodzice spotkali się z dyrekcją szkoły i wychowawcami.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W dniach 26 i 27 lutego 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych na Czytelników. Podczas spotkania bibliotekarki zapoznały uczniów z zasadami wypożyczania i poszanowania zbiorów. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali przyjęci do grona czytelników. Po pasowaniu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i po raz pierwszy wypożyczyły książki.

Cieszymy się z naszych nowych czytelników i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

SREBRNI MEDALIŚCI WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2015

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

27 lutego 2015 r. w Lęborku odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej chłopców. Uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim po wygraniu mistrzostw miasta, powiatu i półfinałów wojewódzkich zakwalifikowali się do ostatniego etapu tych zawodów - finału wojewódzkiego. Po losowaniu grup trafili do drużyn z Lęborka i Prabut. Oba mecze wygrali w stosunku 2:0 i awansowali do meczu finałowego. O złoty medal walczyli z drużyną ze Szkoły Podstawowej Nr 42 z Gdańska, która wygrała drugą grupę. Pierwszy set drużyna PSP nr 6 wygrała bardzo łatwo 25:11, drugi przegrała 22:25. O wszystkim rozstrzygną taibrek, gdzie do momentu 12:12 gra toczyła się punkt za punkt, Na co dzień uczniowie PSP NR 6 w Starogardzie Gdańskim są zawodnikami UKS "SET" Starogard Gdański, który jest zeszłorocznym mistrzem województwa w zespołach klubowych, w kategorii "trójek " siatkarskich.

Skład "drużyny": Ziemowit Malinowski, Dawid Karbowski , Janusz Wrycza, Kacper Godlewski, Maciej Ryk, Michał Musz Porazik, Michał Kazusek, Mikołaj Raczyński, Maciej Ogórek, Dawid Skrzypczak, Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Marcel Szkodowski.

Trener: Mariusz Fryźlewicz --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

ZA NAMI DZIEŃ KOBIET

dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Samorząd gimnazjum postarał się, aby to święto nie było zapomniane. Na 6 marca zapowiedziano dzień spódniczkowo-sukienkowy. Pomysł polegał na tym, by każda przedstawicielka płci pięknej podkreśliła tego dnia swoją urodę , przychodząc do szkoły w sukience lub spódniczce. Jak wyszło? Dzięki dziewczynom, które włączyły się w tę zabawę, wyszło ślicznie, kobieco, słodko, atrakcyjnie.... Tego samego dnia wszystkie gimnazjalistki otrzymały od kolegów z SU życzenia i lizaki. Chłopcy zaś wzięli udział w głosowaniu na Miss 2015.

Tytuł NAJPIĘKNIEJSZEJ (oraz stosowna szarfa i diadem) trafił do Elizy Wojewódki, za NAJMILSZĄ została uznana Eryka Sokun . Dziewczynom gratulujemy, a wszystkim głosującym dziękujemy za udział w zabawie. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .

VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINIPIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR POMORZA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W ostatni weekend ferii w Gdańsku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Pomorza. UKS Set Starogard Gdański wystawił dwie drużyny, jedną w roczniku 2003 i jedną w 2002. W młodszym wystartowało 18 zespołów, natomiast w starszym 13 z całej Polski. "Trójka" wypadła nieco lepiej, zajmując trzecie miejsce, przegrywając tylko dwa mecze. Natomiast starsi po dwóch dniach zawodów zajmowali drugie miejsce.

W przedostatnim meczu turnieju z Treflem Gdańsk kontuzji łokcia doznał Zimowit. Po niezłej walce mecz zakończył się naszym zwycięstwem, ale pozbyliśmy się bardzo dobrego zawodnika, którego nie da się zastąpić. W ostatnim dniu jedno zwycięstwo i dwie porażki, i ostatecznie piąte miejsce w turnieju.

Skład "trójki": Jan Wrycza, Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Maciej Ogórek i Mikołaj Raczyński.

Skład "czwórki": Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Jan Wrycza, Michał Musz – Porazik, Kacper Godlewski --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

MISTRZOSTWA POWIATU W NASZEJ SZKOLE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

19 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w minisiatkówce chłopców. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny - zwycięzcy swoich rejonów. Szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego, Skórcza, Zelgoszczy i Zblewo. Gospodarze okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze w stosunku dwa do zera i awansowali do następnego etapu rozgrywek. Półfinał wojewódzki odbędzie się 20 lutego w Brusach.

Skład drużyny: Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Ziemowit Malinowski, Michał Musz-Porazik, Szymon Adamczyk, Janusz Wrycza, Maciej Burczyk, Maciej Ogórek, Dawid Srzypczak, Mikołaj Raczyński, Maciej Ryk. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"Z ŻABNEM W NOWY ROK - PO RAZ TRZECI"

dodał: WK | autor: R. Hapoński

w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.

W dniu 30 stycznia 2015 r. od godz. 17:00 do ok. 20:00 w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowe nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbyła się impreza charytatywna zorganizowana już trzeci rok z rzędu pt.
"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ TRZECI". --> czytaj dalej

WYRÓŻNIENIE ZA HOJNOŚĆ

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

9 stycznia w naszej szkole odbyły się imprezy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem przeprowadzonych zbiórek było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację najmłodszych i najstarszych potrzebujących. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował koncert i mecz. W koncercie wystąpili wokaliści z naszego gimnazjum, urozmaiceniem były pokazy taneczne, a "wisienką na torcie" występ z pogranicza kabaretu. Następnie drużyna siatkarzy z podstawówki zmierzyła się ze swoimi belframi i wyszła z tego starcia zwycięsko. Tego dnia bawiliśmy się świetnie, ale najważniejsze, ze udało się zebrać aż 582,85 zł. Okazało się, że jest to suma rekordowa wśród starogardzkich szkół i otrzymaliśmy za to oficjalne "wośpowe" wyróżnienie. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

MISTRZOSTWA MIASTA... BEZ HISTORII

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Pierwszy etap Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej okazał się dla nas spacerkiem. Pokonaliśmy wszystkie starogardzkie szkoły w stosunku 2:0 i zajęliśmy pierwsze miejsce. Już 19 stycznia czeka nas następna przeprawa, tym razem będą to Mistrzostwa Powiatu, które odbędą się w naszej szkole.

Skład drużyny: Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Ziemowit Malinowski, Michał Musz - Porazik, Marcel Szkodowski, Janusz Wrycza, Maciej Burczyk, Maciej Ogórek, Dawid Srzypczak i Michał Kazusek. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Idą Święta

autor: WK

Po wyczerpujących dniach spędzonych w ławce szkolnej przyszedł czas na odpoczynek. Nasza szkoła wypełniła się świątecznymi ozdobami.

19 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele obejrzeli akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pod koniec akademii zostały ogłoszone wyniki z Świątecznego Komkursu Matematycznego dla klas czwartych: 1 miejsce - Zofia Cybulska , 2 miejsce - Jagoda Jankowska , 3 miejsce - Estera Kujawa, następnie klasy spotkały się w swoim gronie z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję podzielić sie opłatkiem z nauczycielami i znajomymi z wszystkich klas, dzięki czemu szkolna wigilia nabrała rodzinnego charakteru.--> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

SET WYGRYWA W STAROGARDZIE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W sobotę, 15 listopada 2014 r. uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez Starogardzką Akademię Piłki Siatkowej. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: dwójek (rocznik 2004 i młodsi) i czwórek (rocznik 2002 i młodsi). W młodszej wystawiliśmy dwie drużyny. Maciej Burczyk i Szymon Adamczyk wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce.

Nieco gorzej wypadli Nikodem Szwemiński i Marek Landowski, zajmując piąte miejsce. W kategorii starszej wystawiliśmy trzy drużyny. Z dwóch grup eliminacyjnych (11 drużyn) do finału awansowały tylko cztery drużyny, w tym trzy z naszej szkoły. Ostatecznie zajęliśmy pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Na trzecim uplasowała się drużyna z Chwaszczyna. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju

Mikołajkowa Impreza Integracyjna

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Dnia 4 grudnia 2014 r. odbyła się "Mikołajkowa Impreza Integracyjna" dla klas pierwszych szkoły podstawowej. Mikołajki zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego, którego pomysłodawcami byli uczniowie klasy 2a gimnazjum. W zabawie uczestniczyło około 70 dzieci. Przygotowano dla nich 10 zadań sportowych w formie stacyjnej, min.: rzuty do celu, skoki na trampolinie, strzały na bramkę, zwis na drążku, kręgle, piłki uszatki, ćwiczenia równoważne, tunel itp. Za każde wykonane zadanie najmłodsi uczniowie otrzymywali kolorowe pieczątki. Na koniec imprezy wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce, a prowadzącym był Mikołaj, który uczył dzieci specjalnie przygotowanego układu tanecznego. Dla każdej klasy przygotowano „mikołajkowe dyplomy” i słodycze.

"Dyktando Kociewwskie"

dodał: WK | autor: K. Breszka

21 listopada w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Dyktando Kociewskie" pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego Leszka Burczyka. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe niemal z całego powiatu. Celem konkursu było przede wszystkim wdrażanie uczniów do stosowania znajomości zasad ortograficznych i interpunkcji w praktyce oraz kształtowanie nawyku poprawnej pisowni. Zmagania ortograficzne przeprowadzono w formie dyktand.

W kategorii klas I-III zwyciężyła Lena Gomuła z PSP 4, na drugim miejscu znalazł się Stanisław Oryl z PSP 1, a na trzecim Joachim Górnaś z PSP w Lubichowie.

Wyróżnienia otrzymali: Ksenia Iwanowska z PSP 3 i Oliwia Miszewska z PSP 1.

W kategorii klas IV – VI na pierwszym miejscu uplasowała się Katarzyna Przybysz z PSP 3, na drugim Agnieszka Furgalska z PSP w Lubichowie, a na trzecim Oliwia Tecław z PSP 1.

Na wyróżnienia zasłużyły: Martyna Suska z PSP 4 i Julianna Deyna z PSP 1. Oczekiwanie na werdykt umilały gościom gry i zabawy ortograficzne oraz występ klasy Vc. Organizatorki zapraszają do udziału w konkursie już za rok.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Jak co roku dla uczczenia Święta Niepodległości zawodnicy "Seta" Starogard Gdański uczestniczyli w turnieju drużyn trzyosobowych w Kwidzynie. Wystawiliśmy cztery zespoły, które zostały rozlosowane do pięciu grup. Tę fazę rozgrywek wszystkie drużyny zakończyły z kompletem zwycięstw. Jednak pechowe losowanie grup spowodowało, że nasze zespoły trafiły na siebie w dalszym etapie rozgrywek. Dwie z czterech drużyn musiały odpaść z dalszych gier. Do finału dotarli nasi mistrzowie województwa, którzy nie dali żadnych szans drużynie z Kwidzyna, wygrywając do pięciu. Ciekawostką jest fakt, że nasz zawodnik - Marek Landowski, który na czas tego turnieju został wypożyczony do drużyny z Kwidzyna, zajął drugie miejsce. Brąz także przypadł naszej drużynie.

Skład złotych medalistów: Ziemowit Malinowski, Kacper Godlewski, Dawid Karbowski.

Skład brązowych medalistów: Szymon Adamczyk, Mikołaj Raczyński, Marcel Szkodowski. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

SINGLE SIATKARSKIE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Od turnieju jedynek zaczęliśmy sezon siatkarski 2014/2015.Do turnieju zgłosiło się 18 chłopców w wieku od 9 do 12 lat, których rozlosowano do dwóch grup. Na tym etapie rozgrywkowym graliśmy systemem każdy z każdym. Po zakończeniu tej rundy zawodnicy, którzy zajęli te same pozycje w dwóch grupach, grali o końcowe miejsce w turnieju. Natomiast dwa pierwsze miejsca grały krzyże o wejście do finału.

Najlepszym zawodnikiem, a co za tym idzie, mistrzem szkoły został Kacper Godlewski, na drugim miejscu uplasował się Dawid Karbowski, a na trzecim Ziemowit Malinowski. Na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu - Maciek Burczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Znów recytowali dla Papieża

dodał: WK | autor: K. Breszka, M. Dzwonkowska

24 października w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ulubiona poezja Jana Pawła II". W recytacjach brało udział 38 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów niemal całego powiatu. Patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty, a także Pan Prezydent Edmund Stachowicz oraz Dziekan Dekanatu Starogardzkiego ks. Józef Pick. Zmagania konkursowe uświetnił występ Ewy i Łukasza Kiełpińskich.--> Czytaj dalej.

"Kto czyta książki - żyje podwójnie"

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

Takie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. 23 października tradycyjnie, jak co roku przygotowano wiele atrakcji dla odwiedzających bibliotekę szkolną. Wcześniej uczniowie klas 1-3 wykonali zakładki do książek, uczniowie klas 4-6 narysowali okładki swoich ulubionych książek, a gimnazjaliści zareklamowali czytanie - przygotowując plakaty. Ze wszystkich otrzymanych prac utworzono piękne wystawy, które można było obejrzeć tego dnia. Zaprezentowane zostały książki - nowości otrzymane podczas akcji "Książka dla biblioteki". Przygotowano również prezentacje multimedialne m.in. o największych bibliotekach w Polsce i na świecie. W zajęciach przeprowadzonych tego dnia przez bibliotekarzy uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Na wszystkich, odwiedzający nas czytelników, czekały słodycze.

PIES TERAPEUTA

dodał: WK | autor: B. Wirkus

W dniach 9 i 10 października 2014 roku naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście p. Barbara Kozłowska - Lidke z psem Prima z Fundacji Dogtor. Prima jest psem terapeutą, który bierze udział w zajęciach terapeutycznych zamieniając je w niezwykłą przygodę. Trudny proces rehabilitacji zamienia się w radosną zabawę z psem.

Celem spotkania była nauka odpowiedniego zachowania w kontakcie z psem, poznanie bezpiecznych postaw w sytuacji spotkania z nieznanym zwierzęciem, rozwijanie empatii poprzez kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, obowiązków właściciela oraz poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt. Spotkanie zakończył pokaz fantastycznych sztuczek wykonanych przez psa. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tych zajęciach. Bardzo podobał się im pies Prima. Dziękujemy.

Światowy Dzień Uśmiechu

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

Od kilku lat w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku postanowiliśmy obchodzić go również w naszej szkole. W tym celu na drzwiach do klas oraz wszystkich innych pomieszczeniach pojawiły się żółte uśmiechnięte buźki wraz z krótkim dowcipem. Wszystkim uczniom i pracownikom, bibliotekarki (B. Koprowska i M. Nitka) i dziewczęta z tzw."Aktywu bibliotecznego", przyklejały "uśmiechy" na bluzach i koszulkach. Na początku każdej lekcji ,dla rozluźnienia atmosfery, przez szkolny radiowęzeł puszczane były kilkuminutowe audycje radiowe z serii "Dzieci wiedzą lepiej". Tego dnia wszyscy byli bardziej uśmiechnięci i weseli.

PASOWANIE NA UCZNIA

dodał: WK| autor: B. Wirkus

7 października 2014 roku odbyło się PASOWANIE NA UCZNIA. Poprzez ślubowanie sześcio i siedmiolatki zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II. Uczniowie składali przysięgę na sztandar szkoły w obecności pana dyrektora Ryszarda Hapońskiego, pani wicedyrektor Doroty Dorau oraz wychowawców i licznie przybyłych rodziców. Uczniowie klas pierwszych przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny. Wychowawcami klas pierwszych są: Czesława Glaza, Beata Wirkus, Joanna Bednarek. Naszym pierwszoklasistom życzymy wiele sukcesów.

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI

dodał: WK| autor: R. Hapoński

W dniu 19 września 2014 roku w Zespole Szkół Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, w ramach akcji ETZT w naszym mieście, odbył się

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI.

Starogardzkie szkoły podstawowe i gimnazja wytypowały po pięciu zawodników, którzy później rywalizowali w jednaj kategorii. --> ... czytaj dalej

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

dodał: WK

Dnia 1 września 2014r. na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 przybyła Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych pani Urszula Domachowska.

Uczniowie mieli przygotowaną krótką część artystyczną, która umiliła dźwięk pierwszego dzwonka w szkole.

Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

autor: WK

27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014 w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć uczniów, którzy osiągneli najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego, pan dyrektor wraz z gośćmi i wychowawcami wręczył nagrody. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

XXIV Regionalny Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt. "Ulubiona postać z książki".

dodał: WK | autor: K. Paul


Organizatorem konkursu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kociewie" w Starogardzie gdańskim. W Tegorocznej edycji uczestniczyło 84 placówek. Nadesłano 1206 prac, z czego na wystawę, która odbyła się 31 maja zakwalifikowano 380, z których 50 wyróżniono.

Nasi uczniowie z gimnazjum byli wśród wyróżnionych :

 • Cyprian Dziewiątkowski
 • Mateusz Zieliński

XIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" – Czersk 2014.

dodał: WK | autor: K. Paul


W dniach 9-10 maja odbył się już po raz trzynasty, Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W Czersku zaprezentowali się wokaliści z województwa pomorskiego i województw ościennych – soliści i zespoły m.in. z Helu, Pucka, Gdyni, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna, Pelplina, Słupska, Bytowa, Kościerzyny, Człuchowa, Tucholi, Legbąda, Świekatowa, Łomianki, Osiecznej, Kalisk oraz Czerska (63 solistów, 13 zespołów). Organizatorem WPPDiM są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II oraz Ośrodek Kultury w Czersku.

Zespół Quatro otrzymał II miejsce: Weronika Skiba, Marcelina Peplińska, Karolina Hoppe, Łukasz Godlewski, Bartek Jażyński, Julia Przytarska, Filip Zakrzewski i Katarzyna Paul

NAJMŁODSI RYWALIZOWALI "NA ORLIKU".

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka


Dnia 23.05.2014 r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II odbył się

I Międzyszkolny Turniej Sportowo - Rekreacyjny „Orlik 2014” pod Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. --> czytaj dalej

Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: B. Koprowska , M. Nitka, B. Wirkus

30 maja odbył się w naszej szkole "Konkurs Pięknego Czytania". Skierowany został do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Celem tego konkursu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do czytania, ale także rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa oraz przybliżenie im literatury dziecięcej i młodzieżowej.Pierwszy etap konkursu polegał na zaprezentowaniu przygotowanego wcześniej przez siebie, 3-4 minutowego fragmentu książki. Natomiast w drugim etapie uczestnicy czytali fragmenty wylosowane, nieznane wcześniej. Jury w składzie: Beata Wirkus, Beata Koprowska i Monika Nitka wyłoniło Mistrza Pięknego Czytania, którym został Paweł Unstadt z klasy 5 b. Drugie miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Smukalskiej z 6c, a trzecie Pawłowi Morawskiemu z 4c. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Nastoletni poligloci

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska, A. Becker


16 maja 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbył się po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Językowy "Szkolny Poliglota". O 13.30 do rywalizacji stanęło 25 gimnazjalistów z powiatu starogardzkiego wyłonionych w eliminacjach szkolnych --> czytaj dalej

"Dzień wzruszeń w Zespole Szkół Publicznych"

dodał: WK | autor: B. Streng


Dzień Patrona w Zespole Szkół Publicznych

Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II

W Starogardzie Gdańskim - kanonizacja Jana Pawła II

--> czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ŻYWA LEKCJA HISTORII


dodał: WK | autor: J. Wichrowska.


12 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Zajęcia zostały przeprowadzone przez bractwo rycerskie KERIN. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną poprzez obejrzenie lekcji pt.: "Bolesław Chrobry i jego czasy". Brać rycerska przybliżyła nam czasy w których rządził Mieszko I i Bolesław Chrobry. Uczniowie dowiedzieli się o misji biskupa Wojciecha w Prusach, zjeździe w Gnieźnie i uzbrojeniu Słowian.

Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem nasi uczniowie brali udział w przedstawieniu. Było dużo radości, gdy poprzebierani uczniowie wcielali się w role Bolesława Chrobrego, cesarza Ottona i biskupa Wojciecha. W ten sposób przekonaliśmy się, że historia nie jest nudną nauką, lecz fascynującą przygodą.

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 07.05.2014 w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje powiatowe XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie naszej szkoły Publicznego Gimnazjum nr 4 zajęli III miejsce --> Czytaj dalej.

Dbaj o swój kręgosłup

dodał: WK | autor: S. Kosecka, J. Sierant

Dnia 07.04.2014 r. odbył się turniej rekreacyjno-sportowy "Dbaj o swój kręgosłup". Turniej ten odbywa się w naszej szkole od 14 lat. W imprezie brały udział dzieci z klas II – III szkoły podstawowej. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej, dobra zabawa przez sport, rywalizacja "fair play" oraz wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała. Konkurencje sportowe podobały się dzieciom, które chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie. Na koniec Dyrektor Szkoły wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Turniej został przygotowany przez p. J. Sierant i p. S. Kosecką. Informujemy również, że powyższy turniej odbędzie się na szczeblu miejskim 23.05.2014 r., jako I Międzyszkolny Turniej Rekreacyjno - Sportowy „Orlik 2014” pod Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gd.

JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

26 kwietnia 2014 r. w Gdańsku, w hali Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasieniak” odbył się finał wojewódzki w "trójkach" i "dwójkach" siatkarskich o Puchar Kinder+Sport.

Zajmując pierwsze lub drugie miejsce, można było zdobyć awans do mistrzostw Polski, które w tym roku odbędą się w Drzonkowie, w województwie lubuskim. --> ... czytaj

Koniec wojewódzkiej ligi mini - siatkówki

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Siatkarze z naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w pomorskiej lidze minisiatkówki chłopców. Rozgrywki odbywały się systemem turniejowym (Kobylnica, Gdańsk, Malbork, Lębork).

Drużyna, która zdobyła największą ilość punktów, po czterech zawodach wygrywała ligę. --> ... czytaj

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 25.03.2014 w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej już kolejny raz patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gd. Pan Edmund Stachowicz. --> Czytaj dalej.

"Z Podwórka Na Stadion"

dodał: WK | autor: A. Dudkiewicz


Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w największym turnieju piłki nożnej dla dzieci w Polsce.

W tym roku reprezentowała Nas nie tylko drużyna chłopców, ale również dziewcząt. W powiatowym etapie zawodów drużyny rywalizowały --> ... czytaj

Pierwszy Dzień Wiosny

dodał: WK | autor: K. Wielgosz

Dnia 19 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Udział brały wszystkie dzieci z klas 0 – III SP Rozegrały się konkursy między wszystkimi klasami. Dzieci chętnie odpowiadały na zagadki i rebusy wiosenne. Wszyscy wspólnie oklaskami powitaliśmy "Małą wiosenkę", która przybyła do Nas z ciepłych krajów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

17 marca 2014r. zorganizowano w bibliotece uroczystość "Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników". Pomimo niewielkich przeciwności (brak prądu), uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z regulaminem wypożyczalni, poznali zasady obchodzenia się z książką i uczestniczyli w zabawach. Podczas części oficjalnej, nasi nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie nadeszła ta najbardziej wyczekiwana chwila, czyli wypożyczenie książki. Po mniej lub bardziej wnikliwych poszukiwaniach, wszystkie dzieci z wybranymi przez siebie książeczkami udały się do klas.Cieszymy się, że grono naszych czytelników powiększyło się o pierwszoklasistów, zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki a przede wszystkim do czytania książek!!!

DNI OTWARTE SZKOŁY!

dodał: WK | autor: B. Wirkus

17 marca 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej Nr6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbył się DZIEŃ OTWARTY.
Szkoła przygotowała dla gości wiele atrakcji.Rodzice i ich pociechy mogli poznać szkołę, porozmawiać z nauczycielami, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach. --> ... czytaj

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej

dodał: WK | autor: K. Breszka

28 lutego w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Spośród 27 recytatorów jury wybrało najlepszych. W kategorii klas IV – VI - I miejsce zajęła Zofia Partyka z klasy V a, II miejsce Wiktoria Żywek z klasy VI b, III miejsce przyznano Aleksandrze Smukalskiej z klasy VI c.

W kategorii klas I-III gimnazjum na I miejscu uplasowała się Dominika Gapska z klasy I a, II miejsce zajęła Sandra Jeleń z klasy III b, a III Inga Czuba z klasy II c.

Przyznano również wyróżnienia dla Roberta Wierzejskiego i Michała Kazuska z kl. IV c, Pawła Unstädt z kl. V b oraz Natalii Komorowskiej z kl. VI b.
Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze i drugie miejsce będą reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym.

SUKCESY NASZYCH HISTORYKÓW

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W ostatnich miesiącach uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w dwóch konkursach historycznych

- KONKURS: ŚLADY HISTORII NAJNOWSZEJ W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

- II WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY pt "HISTORIA POPMORZA GDAŃSKIEGO" --> ... czytaj

Siatkówka w PSP 6

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W grudniu na hali miejskiej wzięliśmy udział w Mistrzostwach Miasta w mini siatkówce chłopców. Zawody były dla nas kolejnym z etapów przygotowań do zbliżających się turniejów z cyklu Kinder Sport.

Losowanie ułożyło się dla nas bardzo korzystnie. Pierwszy mecz zagraliśmy teoretycznie z najsłabszym rywalem - szkoła PSP2 --> ... czytaj

Z Żabnem w Nowy Rok

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

7 lutego w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbyła się niecodzienna impreza charytatywna pt."Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ DRUGI". Tego wieczoru spotkali się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Spotkanie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Edmund Stachowicz. Patronat medialny – portal 24starogard.pl. oraz Radio Głos. Wśród przybyłych gości była Naczelnik Wydz. Spraw Społecz. Pani Urszula Domachowska, a także Ks. Dziekan Józef Pick. --> ... czytaj

Świąteczny czas

dodał: WK | autor: K. Breszka

20 grudnia w Zespole Szkół Publicznych odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów klasy IVa oraz IVb. Nad przygotowaniem dzieci czuwały p. , Justyna Kilich i Kamila Breszka. Przedstawienie upamiętniające wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat wzbogaciły wspólnie śpiewane kolędy oraz występ zespołu "Tańczące nutki" pod kierunkiem p. Wioletty Piotrowskiej oraz p. Marty Wielgosz.

Wigilia w przedszkolu

dodał: WK | autor: K. Jastrzemska

20 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilijna, na której dzieci wystąpiły z programem "Jasełkowym".

Występ przygotowany został przez p. I. Lizakowską, D. Dobruchowska i K. Jastrzemską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Mikołajki

dodał: WK | autor: K. Jastrzemska

Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbyły się "Mikołajki" dla klas "0".

Zabawę prowadziła zaproszona firma wraz z wychowawcami grup.

W zabawie uczestniczyli również rodzice dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień pieczonego ziemniaka

dodał: WK | autor: K. Jastrzemska

3 października odbyło się spotkanie integracyjne rodziców grup "0" tzw.
"Dzień Pieczonego Ziemniaka".

Rodzice wzbogacili przedszkolny skalniak w ciekawe rośliny, wybrano Królewską Rodzinę Ziemniaczaną, wspólnie pieczono ziemniaki i kiełbaski na ognisku.

Osiągnięcia artystyczne

dodał: WK | autor: K. Paul

W dniu 17 grudnia w Parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wernisaż prac w konkursach bożonarodzeniowych. Uroczystość umilił występ dzieci z Klubu Maluszka działającego przy OPP , a nagrody wręczali Starosta Starogardzki Leszek Burczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Marek Gabriel i Dyrektor naszej placówki Grzegorz Oller... --> ... czytaj

Osiągnięcia młodych siatkarzy

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W ostatnim dniu listopada uczestniczyliśmy w Elbląskiej Siatkarskiej Lidze Jedynek Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych (SALWATOR KIDS VOLLEY LEAGUE ).

Był to jeden z czterech turniejów. Graliśmy systemem jeden set do 25 punktów, każdy z każdym w swoim roczniku. --> ... czytaj

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

dodał: WK | autor: K. Breszka

22 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Dyktando Kociewskie" pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego.

W zmaganiach wzięło udział 41 uczniów ze szkół całego powiatu --> ... czytaj

V Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej "Jedziemy do lasu"

dodał: WK | autor: K. Paul

W dniu 4 listopada jury wysłuchało 49 zgłoszeń na V Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej "Jedziemy do lasu". Do finałowego koncertu zakwalifikowała się Zosia Partyka z klasy V a oraz zespół Quatro.

19 listopada w kinie Sokół w Starogardzie Gdańskim obył się finałowy koncert V Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej "Jedziemy do lasu" Zosia Partyka otrzymała I miejsce w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI Zespół Quatro otrzymał wyróżnienie.

Turniej czytelniczy pt. "Magiczne wiersze J. Tuwima"

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Dnia 5.11.2013r., z okazji Roku Tuwima, zorganizowany został przez nauczycieli bibliotekarzy, turniej czytelniczy dla klas trzecich pt. "Magiczne wiersze Juliana Tuwima".

Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w wielu ciekawych konkurencjach. Rozwiązywano krzyżówkę, odpowiadano na pytania ukryte w balonikach i jajkach, odgadywano tytuły wierszy na podstawie rekwizytów i przeczytanych fragmentów, układano alfabet i puzzle. Turniej przebiegał w atmosferze zabawy i dopingu publiczności. Uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą ze znajomości wierszy tego autora. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody. Pierwsze m-ce ex aequo zajęli uczniowie z klasy 3a i 3b, miejsce drugie z niewielką różnicą punktów przypadło drużynie z klasy 3c. Rozstrzygnięto również konkurs rysunkowy na najpiękniejszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Monika Nitka i Beata Koprowska

Kwidzyn zdobyty

dodał: WK | autor: M. Fryżlewicz

Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada w hali KSCiR w Kwidzynie odbył się turniej minisiatkówki drużyn trzyosobowych. Startowaliśmy w kategorii rocznika 2001 i młodszych. Graliśmy z zawodnikami o rok, dwa, a nawet trzy lata starszymi. W zawodach uczestniczyło 9 zespołów, w tym dwa z naszej szkoły, które podzielono na trzy grupy. Graliśmy jednego seta do 25 punktów.

Druga drużyna nie miała już tak łatwej przeprawy. Na początku łatwo pokonała przeciwników z Kwidzyna, później nieoczekiwanie uległa po wyrównanym meczu drużynie z Elbląga. Po podliczeniu małych punktów okazała się jednak najlepsza i również awansowała do finału. W grupie walczącej o medale nasze zespoły wygrały wszystkie mecze i już tylko między sobą grały o pierwsze miejsce. Do Starogardu przywieźliśmy zatem złoty i srebrny medal.

Skład pierwszego zespołu: Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Kacper Godlewski; Skład drugiego zespołu: Maciej Burczyk, Janusz Wrycza, Dawid Skrzypczak, Filip Kurowski;

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

dodał: WK | autor: A. Pograniczny

10 października 2013r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II 58 dzieci wzięło udział w uroczystości pasowania na ucznia. Licznie przybyli rodzice, rodzeństwo i inni członkowie rodzin. Zebranych rodziców powitał Dyrektor Zespołu Szkół Pan Ryszard Hapoński, który w ciepłych słowach scharakteryzował drogę dzieci, które przez najbliższe lata znajdować będą się pod opieką oddanej i fachowej kadry. Zapewnił, że dzieci będą mogły rozwijać zdolności i zainteresowania, kształtować charakter przez co w przyszłości będą kreatywnymi i świadomymi obywatelami. Siedmiolatki i sześciolatki zaczarowane przez złą wróżkę w żółtodzioby musiały udowodnić , że już dużo potrafią i sprostają zadaniom aby zrzucić złe zaklęcie.

Na pomoc przybyły dobre wróżki z czterech krain: miłości, muzyki, pracy i wiedzy. Każda z nich sprawdziła umiejętności i zdolności dzieci w różnych dziedzinach życia szkolnego. Kandydaci na uczniów zaprezentowali ciekawą część artystyczną przeplataną piosenkami i wierszami. Po występach przedstawiciele rodziców poprosili Pana Dyrektora o pasowanie dzieci z klas Ia, Ib, Ic na pełnoprawnych uczniów. Pasowani uczniowie przyrzekali dbać o dobre imię szkoły, przynosić chlubę swoim rodzicom. Na zakończenie dzieciom wręczono pamiątkowe dyplomy. Małe Żaki wraz ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami udali się do klas ,gdzie czekał na nie poczęstunek. Uroczystość z udziałem uczniów z klas IV przygotowały M. Bonk, H. Osińska , A. Pograniczny.

Zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego

dodał: WK

Uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 i PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 4 im. JANA PAWŁA II w STAROGARDZIE GD. odwiedzili POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI W WARSZAWIE.

2 października 2013 r. na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego grupa 45 uczniów w tym najlepszych sportowców z Zespołu Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. pojechała do Warszawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Mistrzostwa szkoły podstawowej w singlach siatkarskich chłopców

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

W ostatnim dniu września w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły podstawowej w singlach siatkarskich chłopców.

Do zawodów przystąpiło 13 uczniów, którzy byli rozlosowani do trzech grup. Zwycięzcy grup plus najlepszy z drugiego miejsca zagrali w finale „A” o miejsca 1-4. W głębi wiadomosci więcej treści.

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI.

dodał: WK| autor: R. Hapoński

Z okazji EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 2013, na terenie naszej szkoły w dniu 16 września, odbył się TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI.

Turniej skierowany był dla uczniów szkół podstawowych klas 4 - 6 oraz uczniów gimnazjów. Mogli w nim uczestniczyć zawodnicy posiadający kartę rowerową oraz ci, których wytypowali opiekunowie z poszczególnych szkół. Turniej ma charakter jednoetapowy --> ... czytaj

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

dodał: WK

Dnia 2 września 2013r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Uczniowie szkoły podstawowej mieli przygotowane części artystyczne, które umiliły dźwięk pierwszego dzwonka w szkole. Pan dyrektor złóżył gratulacje naszej uczennicy Monice Laser, która otrzymała jedną z trzech nagród głównych w konkursie plastycznym pt. "Bezpiecznie nad wodą, w wodzie i na wodzie" organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej "Bezpieczna woda"
Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

autor: WK

28 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013 w szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2012/2013.

Sukces w projekcie
"Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy".

dodał: WK | autor: I. Jedwabska

W roku szkolnym 2012/2013 21 uczniów z klas piątych uczestniczyło w projekcie "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy". Liderem projektu jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a partnerem Fundacja Mateusza Kusznierewicza NAVIGARE. Uczniowie pracowali w trzech oddzielnych 7-osobowych grupach, które następnie zostały zgłoszone do konkursu projektów. Zaangażowanie dzieci oraz ich opiekuna - p. Izabeli Jedwabskiej zostało wyróżnione i nagrodzone. Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w okresie wakacji letnich w obozie żeglarskim organizowanym na wodach Zatoki Gdańskiej. Fundacja NAVIGARE pokrywa pełen koszt obozu dla wszystkich 21 uczniów klas piątych.

Jest to ogromny sukces naszej szkoły. Warto zauważyć, iż spośród 386 grup projektowych z całego województwa pomorskiego nagrodzonych zostało 68 - w tym wszystkie 3 grupy z naszej szkoły.

GRATULACJE

Sąd nad książką

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

14 czerwca odbyła się prezentacja warsztatów "Od tabliczki glinianej do książki multimedialnej", które odbywały się przez cały rok szkolny w bibliotece. Brały w nich udział uczennice klasy 5b, które poznawały historię pisma i książki oraz wykonywały różne ich formy : tabliczki gliniane, zwoje, książki harmonijkowe, książkę rękopiśmienną i drukowaną.

Poza wystawą prac, zaproszone klasy 4 i 5 mogły obejrzeć inscenizację pod tytułem „Sąd nad książką”, którą przygotowały razem z uczniami p. Monika Nitka i p. Beata Koprowska.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych czytelników szkoły: Martynę Kukawka kl. 5a, Annę Semrau kl. 6b i Kingę Kozera 2c. Po rozdaniu dyplomów i książek, dyrektor szkoły Ryszard Hapoński podkreślił, jak ważna jest książka w życiu młodego człowieka.

Festyn pt. "Sport to zdrowie"

dodał: WK | autor: A. Dudkiewicz

Dnia 14.06.2013r. w naszej szkole został zorganizowany festyn pt. "Sport to zdrowie". Uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów z klas 0 i 1, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach sportowych. Było wesoło i ciekawie. Głównymi organizatorami imprezy byli: Adrian Dudkiewicz, Magdalena Grzeszkiewicz oraz uczniowie naszego gimnazjum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

"Nietypowa Lekcja WOS"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

5 czerwca w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia dotyczące bankowości poprowadziły panie reprezentujące Bank Gospodarki Żywnościowej oddział w Starogardzie Gd. Panie zaprezentowały system bankowy funkcjonujący w Polsce, działalność i ofertę BGŻ.

Podczas spotkania można było uzyskać nie tylko ciekawe informacje na temat bankowości, wyróżniający się wiedzą uczniowie otrzymali nagrody.

"Lekcja w Muzeum"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W maju uczniowie klas piątych uczestniczyli w lekcji muzealnej pt."Starogard za panowania joannitów i krzyżaków."

Zajęcia odbyły się w Muzeum Ziemi Kociewskiej, które poprowadził pan Zbigniew Potocki. Podczas spotkania w muzeum uczniowie pogłębili dotychczasową wiedzę o najstarszych dziejach miasta, poznali zabytki i średniowieczną zabudowę Starogardu

"Turniej Szachowy"

dodał: WK | autor: A. Szarmach

Dnia 28 maja 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbył się III Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Jana Pawła II.

W turnieju szachowym startowało 29 szachistów i szachistek z 6 szkół Starogardu Gd. Walka na szachownicach była zacięta, lecz --> ... czytaj

"10 lat z Janem Pawłem II"

dodał: WK | autor: B. Streng

Dzień 17 maja 2013r. był szczególny i wyjątkowy dla społeczności Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.W szkole miała miejsce uroczystość poświęcona 10-leciu nadania placówce imienia Jana Pawła II.

Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas licznie zgromadzeni goście, którym wyrażamy wdzięczność za obecność. Wśród nich w imieniu Prezydenta Miasta - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pani Urszula Domachowska, Przewodniczący Rady Miasta Pan Sławomir Ruśniak, Przewodniczącego Komisji Edukacji Pana Dariusza Stuba, Radna Pani Wioleta Cegłowska. Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gdańsku delegatury w Tczewie - wizytator Pan Zbigniew Kowal, ks. Dziekan Józef Pick, Naczelnik Wydziału Edukacji przy starostwie powiatowym Pan Marek Gabriel oraz dyrektorzy starogardzkich szkół.

Dyrektor Zespołu Szkół wyraził również wdzięczność rodzicom za przybycie, a w szczególności przewodniczącym Rady Rodziców – Pan Henryk Grzonka, Pani Elżbieta Dziemińska, Pan Rafał Żywek --> czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

SUKCES GIMNAZLASTÓW

dodał: WK | autor: Adam Becker

Uczniowie klasy IIIa Publicznego Gimnazjum Nr 4 zwyciężyli w Wojewódzkim Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji i Prozy Niemieckiej, który odbył się 9 kwietnia 2013 roku. Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum Nr 3. Celem konkursu była popularyzacja zainteresowań literaturą niemiecką wśród młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w kategorii scenki teatralne. Przedstawili fragment baśni Braci Grimm "Czerwony Kapturek" i okazali się najlepsi, nie mając sobie równych. Zdobyli pierwsze miejsce, „bijąc” o głowę konkurencję. Nasi zwycięzcy wystąpili w składzie: Karolina Arlukiewicz, Marcelina Gillasamantinow, Katarzyna Kuczkowska, Natalia Menczykowska, Dorota Osowicka, Krzysztof Reikowski, Patryk Wyka. Uczniów przygotował nauczyciel języka niemieckiego p. A. Becker. Gratulujemy sukcesu!

WARSZTATY DEUTSCH WAGEN TOUR W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

dodał: WK | autor: Adam Becker

Do naszej Szkoły dotarł samochód "Deutsch Wagen Tour". Samochody z kolorowym logo podróżują po całej Polsce w ramach programu organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, którego celem jest popularyzacja języka niemieckiego.

Lektorzy projektu prowadzą innowacyjne lekcje nauki języka niemieckiego oraz przekazują w nowatorski sposób wiedzę o Niemczech w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. --> Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Powitanie Wiosny

dodał: WK | autor: Anna Pograniczny

19 marca klasy 0 - III z naszej szkoły przygotowały uroczyste powitanie wiosny, na które złożyły się inscenizacja pt. "O odwilży, kichaniu i wiosny powitaniu" według Wandy Chotomskiej oraz piosenki o tematyce wiosennej. Uroczystość zakończyła parada marzeń wykonana przez uczniów klas 0 - III. Naszą imprezę zaszczyciło swoją obecnością wielu rodziców. Było kolorowo, wesoło i wiosennie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

"Dzień otwarty"

dodał: WK

W środę 27.03.2013r. odbył się "Dzień otwarty" Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.

Na scenie, zaprezentowali się zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Głównym punktem programu artystycznego była inscenizacja słowno – muzyczna pt. „Idzie wiosna” przygotowana przez uczniów klas III b, III c oraz I a
--> Czytaj dalej

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 26.03.2013 w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Udział w eliminacjach powiatowych wzięło 5 drużyn trzyosobowych ze Szkół Podstawowych oraz 4 drużyny trzyosobowe z Gimnazjów (razem 27 zawodników).

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Edmund Stachowicz.

--> Szczegółowa relacja z turnieju.

Pożegnanie z zimą w Trzepowie

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zdecydowali się na aktywne spędzenie czasu w Ośrodku Narciarskim w Trzepowie, by tam doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Tym razem aż 41 uczniów zarówno z podstawówki jak i gimnazjum zechciało spróbować swoich sił na stoku. Dla większości było to nowe doświadczenie i niejednokrotnie wyzwanie. Nikogo jednak nie zrażały upadki (co jest przecież nieuniknione), a wytrwałe ćwiczenia pozwoliły na opanowanie podstawowych umiejętności i korzystanie z oferty ośrodka w pełnym tego słowa znaczeniu. 300- metrowa trasa zjazdowa nie jest już dla nikogo problemem.Zima wprawdzie się kończy, ale przecież kolejne sezony narciarskie przed nami. Może zatem w przyszłym roku wybierzemy się ... w Tatry? Co Wy na to? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Siatkarze grają w piłkę ręczną

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Na hali Agro-Kociewia w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopów. Uczestniczyły w nich cztery gimnazja ze Starogardu Gdańskiego

Ostatecznie zajęliśmy dobre drugie miejsce. W głębi wiadomosci więcej treści.

Kolejny wygrany turniej siatkarzy

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

14 lutego w pierwszym dniu ferii zimowych nasi uczniowie wzięli udział w turniej siatkówki.Zawody były zorganizowane przez OSiR w Starogardzie Gdańskim w ramach Akcji Zima na hali miejskiej. Do turnieju chłopców zgłosiło się sześć zespołów. Graliśmy systemem każdy z każdym, jednego seta do 25 punktów. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni,wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce.

Z Żabnem w Nowy Rok

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

25 stycznia w Zespole Szkół Jana Pawła II w Żabnie odbyła się niecodzienna impreza charytatywna pt. "Z Żabnem w Nowy Rok". Tego wieczoru spotkali się: pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie, darczyńcy i sponsorzy, przyjaciele szkoły. Wśród przybyłych gości byli zastępca Prezydenta Miasta Pani Iwona Lewandowska, ks. Prałat Józef Pik, przewodniczący rady rodziców Pan Rafał Żywek.

WOŚP w ZSP

dodał: WK | autor: Jolanta Wichrowska

Nasza szkoła corocznie aktywnie wspiera akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd uczniowski przygotował z tej okazji koncert oraz mecz siatkówki pomiędzy uczniami gimnazjum i nauczycielami.

Za symboliczną złotówkę można było obejrzeć te atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu i meczu.

Turniej dla przedszkolaków

dodał: WK | autor: Adrian Dudkiewicz

W grudniu w naszej szkole został zorganizowany turniej dla dzieci z naszego przedszkola.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.


II miejsce w Unihokeju

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Po wygraniu mistrzostw powiatu, które odbyły się w Kleszczewie, nasi uczniowie zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkich. Spotkali się tam z mistrzami powiatu kościerskiego, chojnickiego oraz pruszczańskiego.

Zawody odbywały się w Ogorzelinach, niedaleko Chojnic.


I miejsce Mikołajkowa siatkówka

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

7 grudnia 2012 roku w hali miejskiej w Starogardzie Gd. odbył się turniej mikołajkowy w piłce siatkowej. W zawodach w kategorii młodzieżowej uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Starogardzie Gdańskim. Do turnieju przystąpiło siedem zespołów z powiatu starogardzkiego ...


X Powiatowy Konkurs Ortograficzny

dodał: WK | autor: K. Breszka, A. Pograniczny, D. Dobruchowska


23 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych Szkole Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Dyktando Kociewskie" pod patronatem pana starosty Leszka Burczyka.

Do zmagań o ...

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

dodał: WK | autor: M. Nitka, B. Koprowska

W dniu 23 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się impreza, która uświetniła Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych, którzy wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach. Dzieci zobaczyły wystawę książek, których bohaterami są misie oraz gazetkę pt."Bohaterowie bajek i baśni - misie" Następnie dzieci nauczyły się wierszyka Jana Brzechwy "Niedźwiedź", oraz wzięły udział w porannej gimnastyce ze swoimi misiami. Nauczycielki przeczytał także uczniom pouczający tekst o poszanowaniu zabawek oraz przeprowadziły quiz z wiedzy o niedźwiedziach brunatnych. Na zakończenie spotkania bawiono się na holu szkoły z wykorzystaniem chusty KLANZA. Zajęcia prowadziły: Beata Koprowska i Monika Nitka.

POEZJA W HOŁDZIE PAPIEŻOWI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W październiku w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ulubiona poezja Jana Pawła II".

Dla laureatów zostały wręczone nagrody książkowe.Relacja z niego ukazała się w dwutygodniku "Pielgrzym". Oto fragment: ...


Dzień Edukacji Narodowej

dodał: WK | autor: M. Nitka

12 października 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uczniowie z klas 5b i 3a uświetnili ją humorystyczną inscenizacją, przedstawiającą scenki z życia szkoły i nauczycieli. Piosenki, wykonane do znanych szlagierów sprawiły, że publiczność dała się "porwać" wspólnemu śpiewaniu. Inscenizacje przygotowały panie: Marzanna Bonk i Monika Nitka. Podczas tego szkolnego święta obecni byli uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Pod koniec gali, dyrektor Ryszard Hapoński, podziękował pracownikom za rzetelną pracę i wręczył nagrody.

Wystawa Małych Zwierząt

dodał: WK | autor: I. Jedwabska

Dnia 24 października 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbyła się Wystawa Małych Zwierząt. Została ona zorganizowana z okazji X Akcji "Pełna miska dla schroniska" prowadzonej w szkole od 2003 r.

W trakcie wystawy zostało wręczonych 40 dyplomów w najróżniejszych kategoriach.

Ślubowanie uczniów gimnazjum

dodał: WK |

W ramach krzewienia tradycji dnia 2 października 2012 r. odbyło się w PG Nr 4 ślubowanie gimnazjalistów klas I. Impreza miała na celu zacieśnienie emocjonalnych więzów ze szkołą. Poprzez ślubowanie młodzież została oficjalnie przyjęta w poczet uczniów gimnazjum. Uroczystość odbyła się przy pomniku patrona - Jana Pawła II. Uczniowie składali przysięgę na sztandar Szkoły w obecności dyrektora Ryszarda Hapońskiego oraz wychowawców klas. Po tej oficjalnej części młodzież przeszła na teren boiska "Orlik", gdzie impreza przyjęła charakter rekreacyjno - sportowy. W ramach zabaw integracyjnych uczniowie pokonali 3 etapowy tor przeszkód, walczyli w turnieju "balonowej siatkówki", oraz układali sportowy okrzyk kibica. Dodatkową atrakcją było ognisko z kiełbaskami, a ewentualne "porażki" sportowe można było sobie osłodzić przepysznym ciastem. Wychowawcami nowych klas pierwszych są: IA Andrzej Szarmach, IB Alicja Pieczyrak, Ic Mariusz Fryźlewicz. Naszym nowym gimnazjalistom życzymy udanych trzech lat nauki.W ogólnej opinii uczestników impreza była bardzo udana i dała uczniom motywację do pracy w nowej szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze ślubowania

Wizytacja w Naszej Szkole

dodał: WK | autor: ks. Damian

Dnia 01 października 2012 w ramach wizytacji parafialnej Naszą Szkołę odwiedził Administrator diecezji pelplińskiej Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. W drzwiach szkoły przywitał Go Pan Dyrektor wraz z delegacją nauczycieli i grupą uczniów. Po radosnym przywitaniu ks. Biskup odwiedził gabinet dyrektora, by pokrótce zapoznać się z działalnością szkoły. W tym czasie uczniowie IVA oczekiwali ks. Biskupa, który po wizycie w biurze Dyrektora odwiedził ich na katechezie. Po jej zakończeniu serdecznie podziękował Pani katechetce Justynie Kilich i dzieciom znakomitej wiedzy i głębokiego zaangażowania w temat modlitwy różańcowej. Wizytacja przebiegła bardzo owocnie i radośnie.

Historyczny sukces naszych biegaczy

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

26 września 2012r. na Piekiełkach odbyły się Mistrzostwa Miasta w ramach Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych.Dwa dni wcześniej w zawodach indywidualnych nasi uczniowie przez pomyłkę sędziów nie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami ...Orlik Volleymania 2012 srebro

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Dzień po sukcesie dziewcząt z UKS Libero (I miejsce) na orlik wybiegli chłopcy z Publicznego Gimnazjum Nr 4 Starogardzie Gdańskim. Aby awansować do finałów w Człuchowie musieli wygrać mistrzostwa miasta i powiatu. Siatkarze ze Starogardu Gdańskiego przyjechali do Człuchowa z zamiarem poprawienia wyniku z poprzedniej edycji turnieju "Orlik Volleymania 2011", gdzie nie zdołali awansować do półfinałów ...

Srebro dla naszych piłkrzy

dodał: WK | autor: Adrian Dudkiewicz

Dnia 21 września na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. odbył się turniej piłkarski pod szyldem "Biało Zielona Przyszłość z Lotosem" dla szkół podstawowych klas II - IV, pod patronatem starosty starogardzkiego Leszka Burczyka. Chlopcy wywalczyli srebrne medale...Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

dodał: WK

Dnia 3 września 2012r. uroczyście rozpoczęliśmy z naszymi gośćmi: Ks. prałatem Józefem Pick, nowy rok szkolny 2012/2013. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli przygotowaną część artystyczną, która umiła nam dzwięk pierwszego dzwonka w szkole. Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany. Przypominamy, że rok szkolny 2012/2013 zakończymy 28 czerwca 2013.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Bal gimnazjalny 2012

autor: Wk

Dnia 15 czerwca w Zajeździe "BACHUS" odbył się tradycyjny, coroczny bal gimnazjalny uczniów naszej szkoły. Gimnazjaliści zaczęli od poloneza, następnie bawili się przy rytmach muzyki granej przez DJ'a z przerwami na posiłek do późnego wieczora.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Komunikat z Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

dodał: WK | autor: S.Kosecka, J.Sierant

W dniu 19.03.2012 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej- chłopców.

Klasyfikacja końcowa: PSP1 - I m-ce, PSP6 - II m-ce,
PSP3 - III m-ce, PSP2 - IV m-ce, PSP4 - V m-ce.
Opiekun - S. Kosecka -->ZdjęciaDnia 14.12.2011 r. na hali miejskiej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiły się cztery szkoły: PSP 1, PSP 3, PSP 4 , PSP 6. Nasze dziewczęta zajęły 3 miejsce - opiekun J. Sierant. Chłopcy niestety mieli mniej szczęścia, w meczu o brązowy medal przegrali z PSP1. -->Zdjęcia


W dniach 17-18.10.2011 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim gościnnie zorganizował w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim rozgrywki Unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA DZIEWCZĄT:
PSP 3 - I m-ce, PSP 6 - II m-ce, PSP 4 - III m-ce,
PSP 1- IV m-ce,SP KATOLICKA- V m-ce.Opiekun: J.Sierant

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CHŁOPCÓW: PSP 3 - I m-ce, PSP 2 - II m-ce,
PSP 6 - III m-ce, PSP 4 - IV m-ce, PSP 1 - V m-ce,SP KATOLICKA - VI m-ce
Opiekun - S. Kosecka -->Zdjęcia

Turniej o Puchar Tymbarku w Stężycy

dodał: WK | autor: Adrian Dudkiewicz

Dnia 24 maja nasza drużyna uczestniczyła w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Tymbarku pt. "Z podwórka na stadion", które odbyły się w Stężycy. Wystartowało 20 najlepszych drużyn z województwa pomorskiego, a my zajęliśmy bardzo wysokie 4 miejsce.

Drużyna PSP 6 Starogard trafiła do grupy A z takimi drużynami jak: UKS Ogólniak Nowy Dwór Gd.,
SP 35 Gdańsk, ZS Czarne.
Oto komplet wyników:

Starogard - Nowy Dwór 6:0, Starogard - Czarne 3:2, Starogard - Gdańsk 1:8
1/8 finału Starogard - Chojnice 1:1 (wygrana w karnych 6:5)
1/4 finału Starogard - Bytów 0:6
Mecz o trzecie miejsce Starogard - Wejherowo 1:3

Każdy uczestnik turnieju podpisał flagę Hiszpanii, która zostanie wręczona zawodnikom tej drużyny podczas EURO 2012.

W głębi wiadomości zdjęcia z zawodów.

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim

dodał: WK | autor: Andrzej Szarmach

Dnia 20.04.2012 r. w PSP Nr 3 odbyło się spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim - pierwszym Polakiem, który na pokładzie radzieckiego statku "Sojuz 30" odbył lot w Kosmos. W spotkaniu tym wzięła udział 20-osobowa delegacja naszej szkoły

Gawęda pierwszego polskiego kosmonauty była bardzo ciekawa. Generał Hermaszewski z wielką pasją opowiedział o swoim życiu, zaczynając od dzieciństwa i lat szkolnych a na podróży po orbicie Ziemi kończąc. Okazuje się, że na swoją kosmiczną przygodę musiał zapracować ciężką pracą i systematyczną nauką. W trakcie swojej wojskowej kariery, gen. Hermaszewski nauczył się latać na szybowcach, tradycyjnych samolotach silnikowych oraz nowoczesnych odrzutowcach ponaddźwiękowych. W czasie przygotowań do kosmicznego lotu musiał "pokonać" kilkuset innych kandydatów na kosmonautę, okazać się najlepszym spośród wszystkich polskich pilotów. Jego przygoda w kosmosie trwała od 27.06 - 5.07.1978 r. W tym czasie okrążył ziemię 126 razy. Z jego relacji dowiedzieliśmy się jak był zbudowany statek "Sojuz 30", co kosmonauci jedli i jak odpoczywali.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz rozdawaniem autografów. Mirosław Hermaszewski podarował naszej delegacji swoją książkę pt. "Ciężar nieważkości – opowieści pilota –kosmonauty".

Dzień Ziemi

dodał: Cpr | autor: Izabela Jedwabska

20 kwietnia 2012 r. z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyła się prezentacja projektu "Dziobem i pazurem". Projekt realizowany był w roku szkolnym 2011/2012 wśród uczniów klas IV - VI i dotyczył ptaków drapieżnych żyjących w Polsce. Uczniowie w ramach projektu przygotowali między innymi wystawę o ptakach drapieżnych oraz uczestniczyli w konkursie wiedzy. Cała społeczność uczniowska zapoznała się z prezentacjami o ptakach drapieżnych oraz obejrzała przedstawienie teatralne przygotowane przez klasę VI a pod tytułem: "Jak dzięcioł mamy dla sowy szukał".

Impreza przygotowana przez panią Izabelę Jedwabską cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

dodał: Cpr | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 19.04.2012 w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Udział w eliminacjach powiatowych wzięło 11 trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych oraz 11 drużyn trzyosobowych z Gimnazjów (razem 66 zawodników).

--> Szczegółowa relacja z turnieju.

W głebi waidomości zdjęcia z turnieju.

Zwycięstwo naszej dryżyny w Pucharze Tymbarka

dodał: Cpr | autor: Adrian Dudkiewicz

Dnia 20.04.2012 odbyły sie w naszej szkole zawody piłki nożnej o Puchar Tymbarku "Z Podwórka Na stadion - etap gminny". Nasza drużyna (ŁAPISZEWSKIE LWY) zwyciężyła i zakwalifikowała się do kolejnego etapu - powiatowego.

Wyniki meczów: 9-0 Z Beniaminek 03,5-1 z PSP1,26-0 z Katolicką SP.

Skład drużyny:Jakub Wontka, Oliwer Lisek, Bartosz Szlagowski, Andrzej Gliński, Jacek Bukowski, Paweł Petka, Mateusz Szwemiński, Sebastian Wojewódka, Dawid Karbowski, Kacper Godlewski. Trener- A. Dudkiewicz (Murinho).

Etap powiatowy również zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. Tym razem w etapie powiatowym zwyciężyli kolejno z drużynami: 5-1 SP Bobowo, 8-0 z SP Kleszczewo, 5-0 z SP Osieczna. Tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 24.05.2012 w Stężycy (powiat kartuski).

W głębi wiadomości zdjęcia z zawodów.

Powitanie Wiosny

dodał: Cpr | autor: Anna Pograniczny, Diana Dobruchowska

21 marca 2012 uroczyście powitały wiosnę dzieci klas "0" i I - III szkoły podstawowej. Na tę okoliczność uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "Coś tam w lesie huknęło?" oraz wiersze i piosenki o tematyce wiosennej i przyrodniczej. Na scenie było wiosennie i kolorowo dzięki scenografii i przepięknie wykoananym strojom młodych aktorów. Gimnazjaliści dla najmłodszych uczniów przygotowali pokaz multimedialny o zwierzętach i roslinach wiosną. Nie zabrakło też konkursów, krzyżówek i zagadek. Było wesoło i radośnie.

W głębi wiadomości zdjęcia z powitania wiosny.

Jesienne spotkanie wolontariuszy

dodał: Cpr | autor: Dorota Dorau

W dniach 25 i 26 listopada 2011 w naszej szkole odbyły się I Jesienne Spotkania Wolontariuszy Powiatu Starogardzkiego zorganizowane przez Starogardzkie Centrum Wolontariatu działające w ramach Stowarzyszenia "Można Inaczej". W spotkaniu wzięło udział 63 wolontariuszy , w tym 28 z naszej szkoły.

W głębi wiadomości relacja oraz zdjęcia ze spotkania.

Jasełka

dodał: Cpr | autor: Justyna Kilich

Nadeszły Święta Bożego Narodzenia czas życzeń, radosnej rodzinnej atmosfery, prezentów, pachnącej choinki, wigilijnego stołu i kolęd. W związku z tym miłym dla nas wszystkich okresem dnia 22 grudnia 2011 roku uczniowie klasy III A SP zaprezentowali jasełka pt.: "KOLĘDA NA ZIEMI".

Jasełka pozwoliły stworzyć podniosłą atmosferę, w której nie brakowało życzliwości, miłego uśmiechu, radości i oczywiście momentu dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek.

Dzień Papieski - uczczenie relikwii Jana Pawła II

dodał: Cpr

Dzień 19 października 2011r. był szczególny i wyjątkowy dla społeczności Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II.

W naszej szkole miała miejsce uroczystość poświęcona uczczeniu relikwii błogosławionego Jana Pawła II. Wszyscy przeżyli niezapomniane chwile wzruszeń.

W głębi wiadomości relacja oraz zdjęcia z uroczystości.

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

dodał: Cpr | autor: MD

6 października sześcio- i siedmiolatkowie oficjalnie wstąpili do szkolnej braci - zostali pasowani na uczniów i złożyli ślubowanie. Uroczystość była poprzedzona wesołymi występami pierwszaków, którzy przy mikrofonach nie czuli się wcale skrępowani i naturalnym wdziękiem "rozbrajali" złożoną z rodziców publiczność.

W głębi waidomości zdjęcia ze ślubowania.

Pasowanie na gimnazjalistę

dodał: Cpr

Dnia 30 wzrześnia odbyło się w Naszej szkole ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez samorząd uczniowski.

Naszym nowym gimnazjalistom życzymy udanych trzech lat nauki!

W głębi waidomości zdjęcia ze ślubowania.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

dodał: Cpr

1 września 2011 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany.

Przypominamy, że rok szkolny 2011/2012 zakończymy 29 czerwca 2012.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Pożegnanie absolwentów - rocznik 1996 SP i 1993 GIM

autor: Cpr

19 czerwca żegnaliśmy absolwentów klas szóstych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum. Niektórzy w murach Naszej szkoły spędzili 10 lat, wliczając zerówkę, szkołę podstawową oraz gimnazjum. Tym bardziej smutno Nam było żegnać Naszych absolwentów. Mamy nadzieję, że nowa szkoła będzie dla Was, drodzy absolwenci drugim domem, miejscem wielu przyjaźni i nowych znajomości.

W głębi wiadomości zdjęcia grupowe poszczególnych klas w oryginalnej rozdzielczości i jakości do ściągnięcia na pamiątkę :)

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

autor: Cpr

19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2008/2009 w szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2008/2009.

Bal szóstoklasisty 2009

autor: Cpr

10 czerwca odbył się w Naszej szkole bal szóstoklasity. Impreza rozpoczęła się krótkim wstępem artystycznym.

Na balu bawiły się klasy VIA - wychowawca Małgorzata Stencel, VIB - Kataryzna Paul oraz VIC - Małgorzata Burczyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Gimnazjada 2009

autor: Cpr

6 czerwca Nasza szkoła wzięła aktywny udział w gimnazjadzie. Cykliczna impreza tym razem odbyła się na hali miejskiej. Nasza szkoła przygotowała się do zadań oraz ubrała się na przyznany Nam kolor żółty.

Gimnazjada pokazała serce do walki Naszych uczniów i nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gimnazjady.

Bal gimnazjalny 2009

autor: Cpr

8 czerwca odbył się w Naszej szkole tradycyjny, coroczny bal gimnazjalny. Niektóre osoby spędziły w Naszej szkole 10 lat. Tym bardziej była okazja do uroczystego zakończenia jednego z etapów życia.

Gimnazjaliści zaczęli od poloneza oraz walca angielskiego. Następnie bawili się przy rytmach muzyki granej przez DJ'a.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Dyskoteka z okazji Dnia Dziecka

autor: Cpr

2 czerwca odbyła się ostatnia dyskoteka w tym roku szkolnym. Impreza odbyła się z okazji Dnia Dziecka i chociaż frewencja tego dnia nie zachwyciła, wszyscy bawili sie wyśmienicie.

Dyskotekę zorganizował samorząd szkolny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dyskoteki.

Dzień Dziecka w Naszej szkole

autor: Cpr

1 czerwca obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji samorząd uczniowski przygotował rywalizację drużyn klasowych szkoły podstawowej w kilku dyscyplinach. Ostatecznie w rywalizacji klas IV wygrała klasa IVB, klas V - VA i klas VI - VIC. Ostatecznie uczestników rywalizacji wygoniła pogoda.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

"Puchar Bałtyku" w Jastarni

autor: Cpr

29 maja Nasi młodzi siatkarze wybrali się na trzydniowy Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej w Jastarni o "Puchar Bałtyku". Na turniej przyjechały drużyny siatkarskie z całej Polski. Nasza szkoła wystawiła trzy zespoły. Najlepszy z nich zajął 9 miejsce.

Turniej odbył się w malowniczej miejscowości na półwyspie helskim, a do boju zagrzewał trener Mariusz Fryźlewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Majówka

autor: Cpr

26 maja odbył się w Naszej szkole coroczny konkurs piosenki turystycznej Majówka. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Młodzi artyści wykonywali piosenki o tematyce turystycznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z całego powiatu starogardzkiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z majówki.

Akademia Przygoda część 2

autor: Cpr

Trzy klasy udały się na biwak do Lubania na Akademię Przygoda. VIA, VIB i IA gimnazjum brała udział w wielu ciekawych i niesamowitych ćwiczeniach, by w nocy iść spać do beczek.

Ćwiczenia miały na celu integrację zespołów klasowych i można powiedzieć, że w pełni się to udało. Każde ćwiczenie polegało na współnej pracy w grupie, bez tego ani rusz.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części zdjęć zdjęć z wyjazdu.

Zespół pani Kasi z wyróżnieniem

autor: Cpr

Co roku z sukcesem zespół pani Katarzyny Paul uczestniczy w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Jabłowie. 15 maja zespół w składzie; Iga Bielińska, Adrianna Peplińska, Agata Klasa oraz Natalia Zakrzewska zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Ku pamięci Naszego patrona

autor: Cpr

15 maja uczciliśmy kolejną rocznicę urodzin Naszego patrona Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Naszego patrona, aby złozyc kwiaty i znicze.

Wszyscy oglądaliśmy akademię i wsłuchiwaliśmy się w nostalgiczne piosenki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego dnia.

Akademia Przygoda, czyli niezapomniane wrażenia

autor: Cpr

Trzy klasy udały się na biwak do Lubania na Akademię Przygoda. VIA, VIB i IA gimnazjum brała udział w wielu ciekawych i niesamowitych ćwiczeniach, by w nocy iść spać do beczek.

Ćwiczenia miały na celu integrację zespołów klasowych i można powiedzieć, że w pełni się to udało. Każde ćwiczenie polegało na współnej pracy w grupie, bez tego ani rusz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

Po egzaminie, czyli przeżyjmy to jeszcze raz

autor: Cpr

Od egzaminu gimnazjalnego minął prawie miesiąc. Trzecioklasiści czują już wakacje i jednocześnie w napięciu oczekują na wyniki.

My przypominamy dzień 24 kwietnia, czyli część humanistyczną egzaminu gimnazjalnego w zdjęciach Moniki Dzwonkowskiej. Komentarz Cyprian Princ.

Turniej BRD - eliminacje miejskie i powiatowe

autor: Ryszard Hapoński

Nasza szkoła również w tym roku gościła uczestników eliminacji miejskich i powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym.

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Edmund Stachowicz.

W głebi wiadomości relacja i wyniki turnieju.

W Dzień Ziemi na ekologicznym szlaku

autor: Cpr

Tradycyjnie podczas Dnia Ziemi, gimnazjaliści klas I i II wybierają się do miejsc, w których pojęcie Ziemia nabiera szczególnego znaczenia. Uczniowie odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Starogardzie Gdańskim i Jabłowie, starogardzki sanepid, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych "Starkom" oraz ścieżkę dydaktyczną w parku miejskim. Gimnazjaliści mogli zobaczyć jak o Ziemie dba się w gminie Starogard Gdański.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z odwiedzin oczyszczalni ścieków w Jabłowie.

Złote liczydło

autor: Małgorzata Kolaska

Dnia 4 kwietnia odbył sie w Naszej szkole Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny "Złote liczydło". Te matematyczne zmagania wpisały się już w tradycję szkół gimnazjalnych powiatu starogardzkiego. W ubiegłym roku zostaliśmy zwycięzcami tego konkursu, zatem teraz organizacja należała do Nas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu

Jajko - pisanka - kraszanka

autor: Cpr

Z okazji Świąt Wielkanocnych zorganizowana została wystawa prac uczniów szkoły podstawowej pt. "Jajko - pisanka - kraszanka". Prace młodych artystów mogliśmy oglądać na głównym holu Naszej szkoły. Nad całością czuwały Anna Pograniczny oraz Małgorzata Wołejko-Stencel.

Zapraszamy do obejrzenia prac Naszych uczniów.

Dzień Języków Obcych

autor: Cpr

Corocznie odbywa się w Naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie mają okazję usłyszeć i zobaczyć scenki, w których wykorzystywany był język angielski, niemiecki i francuski. Cała zabawa językowa trwała 2 godziny lekcyjne i adresowana była do uczniów klas pierwszych i trzecich gimnazjum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Turniej koszykówki z okazji Dnia Samorządności

autor: Cpr

Z okazji Dnia Samorządności Adrian Dudkiewicz przygotował dla uczniów klas drugich gimnazjum turniej koszykówki. Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, że każda klasa wygrała po jednym spotkaniu i do wyłonienia zwycięzców potrzebne było policzenie tzw. małych punktów. Ostatecznie turniej wygrała klasa IIA. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Sukces Naszych uczniów

autor: Monika Dzwonkowska

Dwojgu uczniów Naszej szkoły udało się ostatnio odnieść spore sukcesy na niwie naukowej. Anna Prabucka z IIIB ma już za sobą etap pisemny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, a 23 marca (poniedziałek) przystapi do finałowego etapu ustnego. Z wielką nadzieją, że znajdzie się w gronie laureatów, apelujemy, aby cała szkoła trzymała za nią kciuki w poniedziałek między 11 a 12 :)

Piotr Zieliński z IIIC 20 marca (piątek) bedzie reprezentował szkołę w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym. Gremilane trzymanie kciuków w najbliższy piątek od 10 - 11.

Zobaczmy Naszych finalistów w akcji :)

Uczniowie zdobywają wiedzę

autor: Cpr

Pamiątkowe zdjęcia dla Naszych uczniów zrobione podczas wytężonej pracy, pośród szkolnych ławek. Tym razem obserwujemy klasy VB, VIB, IIIA oraz IIIB. I chociaż nie każdy chętnie pozował, to i tak zdjęcia śmiało mogą konkurować z portalem nasza klasa. Zespół Szkół Publicznych - nasze klasy :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Szkolny Konkurs Recytatorski

autor: Anna Benert, Cpr

24 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach: dzieci starszych oraz młodzieży.

W kategorii dzieci starszych wygrała Katarzyna Kuczkowska, a w kategorii młodzieży Justyna Specht.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Z kołem fizycznym na lodowisku

autor: Cpr

Lodowisko to świetne miejsce do sprawdzenia siły tarcia. Uczestnicy koła fizycznego z Cyprianem Princ wybrali się na starogardzkie lodowisko, aby przekonać się na własnej skórze i nogach ile radości może przynieść zminiejszenie siły tarcia. Do zminimalizowania kontaktu z podłożem potrzebne były specjalne buty, czyli łyżwy, które dotykają lodu wąską, metalową płozą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy.

Poza obiektywem, czyli z przymrużeniem oka ;) część 3

autor: Cpr

Są takie zdjęcia, które trudno zaszufladkować do jakiejkolwiek kategorii, jednakże ich skasowanie, czy przechowywanie na dysku komputera byłoby ich smutnym końcem. Dlatego wychodząc na przeciw artystom fotografom i ludziom, dzięki którym te zdjęcia powstały przedstawiamy je na naszej stronie jako wyraz wdzięczności dla osób na nich występujących. Szkoła to miejsce radosne i wesołe, dlatego zapraszamy do oglądania :).

Żeby z uśmiechem wejść w drugi semestr!

Wesoła szkoła: Uczniowie zdobywają umiejętności

autor: Cpr

Egzamin gimnazjalny to ważny etap w życiu młodego człowieka. Klasy trzecie przez trzy lata wytrwale i w pocie czoła pracują, aby osiągnąć wymarzony cel. Zobaczmy jak jeden z zimowych dni spędzają klasy IIIB i IIIC. Zielone ławki, gabinet przyrodniczy, to sprzyjające miejsce do zdobywania kolejnych umiejętności. :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Muzyka z Kociewia

autor: Cpr

W piątek 30 stycznia odwiedzili Nas muzycy z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Uczniowie drugich klas gimnazjum mieli okazję posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Grzegorza Ollera. Zespół złożony głównie z instrumentów strunowych zagrał miłe dla ucha utwory.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Moja rodzina i szkoła w twórczości polskich poetów

autor: Cpr

W czwartek 29 stycznia odbyło się w Naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III pod tytułem "Moja rodzina i szkoła w twórczości polskich poetów". Nasi najmłodsi uczniowie mogli poznać życiorysy i twórczość tych, od których zaczynają swoją przygodę z książką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Konkurs Dobrego Wychowania

autor: Monika Dzwonkowska

Dnia 27 stycznia odbył się w Naszej szkole Konkurs Dobrego Wychowania. Kamila Breszka i Monika Dzwonkowska przygotowały konkurs, który ma na celu propagowanie zasad savior vivre'u wśród Naszych uczniów. Forma konkursowa wprowadziła zdrową rywalizację wśród uczniów klas piątych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Dyskoteka karnawałowa

autor: Cpr

We wtorek odbyła się w Naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie w liczbie około 100 z chęcią bawili się na imprezie. Podczas zabawy odbył się konkurs na najlepsze przebranie, w którym laureatami zostali Oliwia Kilich, Klaudia Menczykowska i Marian Spychalski.

Dziękujemy paniom: Monice, Gosi i Justynie za opiekę :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dyskoteki.

Mistrzostwa SP w "dwójkach" Siatkarskich

autor: Mariusz Fryźlewicz, Cpr

Dnia 16 grudnia odbyły się w Naszej szkole Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w "dwójkach" Siatkarskich. Mariusz Fryźlewicz przygotował rywalizacje młodych siatkarzy, dzięki czemu miał przegląd kadr na tegoroczne zawody. Przypomnijmy może, że siatkarze pana Mriusza grali w zeszłym roku w finale wojewódzkim. Jak można było sie spodziewać rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie 1. miejsce zjęli: Jakub Warmbier i Paweł Guziński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Mecze unihokeja na remis

autor: Cpr

Było już śpiewanie, były mecze koszykówki i siatkówki. Tym razem za złotówkę można było kupić bilet na mecz unihokeja, w którym wystąpili nauczyciele i uczniowie. Spotkanie zgromadziło wiele osób chcących obejrzeć swoich nauczycieli w akcji. Uczniowie wsytawili drużynę żeńską i męską. Obydwa mecze zakończyły sie remisem.

Dochód ze spotkania został przeznaczony na WOŚP

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Jasełka klasy VC dla WOŚP

autor: Cpr

Nasza szkoła corocznie aktywnie wspiera akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w tym roku nauczyciele i uczniowie zoorganizowali wiele atrakcji. Jedną z nich były jesełka przygotowanę przez Annę Benert i klasę VC. Za symboliczną złotówkę można było obejrzeć historię narodzin Jezusa w wykonaniu młodych aktorów z koła teatralnego. Dochód z jasełek został przekazany na WOŚP.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek.

Bal karnawałowy

autor: Cpr

Dnia 7 stycznia odbył sie w Naszej szkole bal karnawałowy, w którym brali udział uczniowie klas 1-3. Uczniowie przebrali się w stroję swoich ulubionych postaci.

Bal zaczął się od występu komika, następnie zaczęły się tańce, na które uczniowie najbardziej czekali.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Uczniowie Naszej szkoły, część 1

autor: Cpr

Od dzisiaj, co pewnien czas będziemy zmieszczali zdjęcia uczniów Naszej szkoły. Zdjęcia będą znajdowały się pod linkiem uczniowie (lewa ramka).

Jeżeli chcecie, aby Wasze zdjęcia znajdowały się na szkolnej stronie, należy wysłać maila ze zdjęciem wraz z podpisem na adres administratora strony.

Dzisiaj pierwsza część zdjęć. Zapraszamy do oglądania.

Uczniowie Naszej szkoły, część 1

autor: Cpr

Od dzisiaj, co pewnien czas będziemy zmieszczali zdjęcia uczniów Naszej szkoły. Zdjęcia będą znajdowały się pod linkiem uczniowie (lewa ramka).

Jeżeli chcecie, aby Wasze zdjęcia znajdowały się na szkolnej stronie, należy wysłać maila ze zdjęciem wraz z podpisem na adres administratora strony.

Dzisiaj pierwsza część zdjęć. Zapraszamy do oglądania.

Poza obiektywem, czyli z przymrużeniem oka ;) część 2

autor: Cpr

Są takie zdjęcia, które trudno zaszufladkować do jakiejkolwiek kategorii, jednakże ich skasowanie, czy przechowywanie na dysku komputera byłoby ich smutnym końcem. Dlatego wychodząc na przeciw artystom fotografom i ludziom, dzięki którym te zdjęcia powstały przedstawiamy je na naszej stronie jako wyraz wdzięczności dla osób na nich występujących. Szkoła to miejsce radosne i wesołe, dlatego zapraszamy do oglądania :).

Dzisiaj przed końcem 2008 roku zamieszczamy drugą część ciekawych zdjęć.

Wigilie klasowe

autor: Cpr

W piątek 19 grudnia odbyły się w Naszej szkole spotkania wigilijne. Każda klasa spotkała się w swoim gronie z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję podzielić sie opłatkiem z nauczycielami i znajomymi z wszystkich klas, dzięki czemu szkolna wigilia nabrała rodzinnego charakteru.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawych zdjęć z wigilijnego dnia. Kto wie, może zobaczysz tam siebie? :)

Jasełka

autor: Cpr

19 grudnia odbyły sie w Naszej szkole jasełka. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele obejrzeli akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W skupieniu obejrzeliśmy historię narodzin Jezusa oraz wysłuchaliśmy pięknych kociewskich kolęd.

Jasełka przygotowały Katarzyna Paul, Kamila Breszka oraz Justyna Kilich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek.

Sukcesy Naszych uczniów w konkursach plastycznych

autor: Małgorzata Wołejko - Stencel

17 grudnia w Oginisku Pracy Pozaszkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Kociewska kartka bożonarodzeniowa". Wśród nagrodzonych byli uczniowie Naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Naszych laureatów oraz wykonanych przez nich prac.

Kiermasz Świąteczny

autor: Cpr

Przez dwa dni 17 i 18 grudnia odbywał się w Naszej szkole Kiermasz Świąteczny. Uczniowie klas pierwszych sprzedawali za symboliczną "złotówkę" aniołki i stroiki świąteczne wykonane na lekcjach plastyki i koła plastycznego. Wszystkie produkty cieszyły się bardzo dużym wzięciem.

Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kiermaszu.

Idą Święta

autor: Cpr

Po wyczerpujących dniach spędzonych w ławce szkolnej przyszedł czas na odpoczynek. Nasza szkoła wypełniła się świątecznymi ozdobami, a na holu stanęła choinka. Uczniowie myślami są już przy wigilijnym stole, a w sali pani Kasi słychać kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Naszej szkoły oraz prac uczniów z kółka plastycznego.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

25 listopada 2008 roku w bibliotece szkolnej królowały wszelkiego rodzaju misie. Tego dnia "biletem wstępu" do biblioteki był ulubiony pluszowy miś. Bibliotekarki (Beata Koprowska i Monika Nitka) przygotowały wystawę książek i gazetkę informacyjną o Kubusiu Puchatku. Zaproszono uczniów klas "O" oraz klas pierwszych na specjalnie przygotowane zajęcia. Dzieci ze swoimi "pluszakami" bawiły się świetnie przy muzyce, konkursach i głośnym czytaniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

autor: Cpr

23 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Celem dnia biblioteki jest zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne.

Nasza biblioteka aktywnie włączyła się w obchody, a uczniowie tłumnie ją odwiedzili.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Kawiarenka andrzejkowa

autor: Anna Drywa

W dniu 28.11.2008r. odbyła się kawiarenka andrzejkowa. Celem kawiarenki było zebranie pieniędzy na pomoc w edukacji afrykańskich dzieci. Wzorem lat ubiegłych uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ciasta, słodycze oraz napoje. Były także cukierki z wróżbami. Samorząd uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe. Przebrani uczniowie wróżki i wróżbitów chodzili po salach i przepowiadali przyszłość.

Impreza była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili. Z kawiarenki udało się zebrać 140 zł co pozwoli na opłacenie sześciorgu naszym adoptowanym murzynkom kolejnego roku nauki.

Dziękuję bardzo wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w akcję, uczniom i nauczycielom. Serdeczne podziękowanie dla samorządu uczniowskiego pod kierownictwem pani Jolanty Wichrowskiej za wspaniałe wróżby i duże zaangażowanie podczas trwania kawiarenki andrzejkowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Boisko otwarte!

autor: Cpr

"Nadeszła wiekopomna chwila" cytując słynne słowa z filmu "Kochaj albo rzuć". Dzisiaj, przy Naszej szkole do użytku oddano kompleks boisk wielofunkcyjnych w ramach ministerialnego projektu "Moje boisko Orlik 2012". W ten sposób coś, co na początku wydawało się fikcją - stało się faktem.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z otwarcia Naszego Boiska Orlik.

Andrzejki klasy 5A

autor: Monika Dzwonkowska, Cpr

W przeddzień Andrzejek klasa 5A postanowiła wywróżyć sobie przyszłość, czyli z jaką osobą dzielić będą swoje przyszłe życie i czy szybko znajdą partnera. Oczywiście pani Monika również postanowiła sprawdzić swoje szczęście w miłości ;).

We wszystkim pomagały wróżki: Kasia Mania, Justyna Specht i Dominika Tołkaniuk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Unihokej - 6. miejsce w finale wojewódzkim

autor: Cpr

W Gdyni odbyły się finały wojewódzkie w unihokeju dziewcząt. Nasze uczennice zajęły w finale 6. miejsce. Przypomnijmy, że aby dojść do finału wojewódzkiego Nasza drużyna wygrała zawody miejskie, mistrzostwa powiatu i półfinały wojewódzkie. Dużym sukcesem gimnazjalistek był udział w gdyńskim finale.

Nasze zawodniczki przygotował Kazimierz Sadkowski, a kibicami byli: Adrian Dudkiewicz i Ryszard Hapoński.

Dziękujemy dziewczynom za walkę i dostarczenie wielu emocji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Klasa IIIb na starogardzkim szlaku

autor: Tymczasowy Kronikarz Klasowy Łukasz Dąbrowski (i s-ka)

We wtorek klasa IIIb wybrała się z panią Moniką Dzwonkowską na starogardzki szlak wycieczkowy. Uczniowie mieli okazję spojrzeć na Nasze miasto z innej perspektywy. Przy okazji była to dla nich nietypowa lekcja - nie musieli siedzieć w ławkach, czyli połączyli przyjemne z pożytecznym.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Egzamin próbny

autor: Cpr

Dwa dni odbywały się w Naszej szkole próbne egzaminy. W sobotę gimnazjaliści pisali egzamin z części humanistycznej, a w poniedziałek z matematyczno - przyrodniczej. W opini wielu uczniów pytania były trudne. Próbne egzaminy przeprowadzamy, aby dowiedzieć się jakie treści sprawaiają uczniom największe problemy. Do właściwego podejścia (koniec kwietnia) uczniowie mają sporo czasu - teraz zapala się kontrolka informująca: "tego jeszcze nie umiem".

Warsztaty matematyczno - ekologiczne

autor: Cpr

W towarzystwie egzaminów odbyły się w Naszej szkole warsztaty matematyczno - ekologiczne dla klas pierwszych i drugich gimnazjum. Co roku cieszą się one dużą popularnością wśród uczniów. Gimnazjaliści mają okazję pracy w grupach tworząc prezentację na temat litosfery, atmosfery, hydrosfery, biosfery, ptaków, lasów, drzew i wody.

Poza obiektywem, czyli z przymrużeniem oka ;) część 1

autor: Cpr

Są takie zdjęcia, które trudno zaszufladkować do jakiejkolwiek kategorii, jednakże ich skasowanie, czy przechowywanie na dysku komputera byłoby ich smutnym końcem. Dlatego wychodząc na przeciw artystom fotografom i ludziom, dzięki którym te zdjęcia powstały przedstawiamy je na naszej stronie jako wyraz wdzięczności dla osób na nich występujących. Szkoła to miejsce radosne i wesołe, dlatego zapraszamy do ogladania :).

Kolejne części będą się pojawiały co kilka miesięcy na Naszej stronie.

Dzień niepodległości

autor: Cpr

7 listopada spotkaliśmy się na akademii poświęconej okrągłej, bo 90. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przy dźwiękach niepodległościowych piosenek uczciliśmy to najważniejsze święto państwowe. Pamiętajmy o ludziach, którzy poświęcili własne życie abyśmy żyli w wolnym kraju.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii.

Dawnych wspomnień czar..

autor: Cpr

Robiąc jesienne porządki natrafiłem na archiwalne zdjęcia. Zdjęcia dotyczą akademii, pędziwiatrów, zespołu i wielu innych wydarzeń. Warto zobaczyć jak wyglądaliśmy kiedyś i jak zmieniliśmy się My i Nasza szkoła. Zdjęcia pochodzą z lat 2002 - 2005.

Miłego oglądania :)

Unihokej - kolejny sukces

autor: Cpr

30 października odbyły się w Kleszczewie Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazjum. Dzewczęta zajęły pierwsze, a chłopacy drugie miejsce. Dziewczyny zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

autor: Cpr

Dnia 28 października odbyło się w Naszej szkole ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez samorząd uczniowski. Świeżo upieczeni gimnazjaliści musieli sobie poradzić m.in. z pytaniami dotyczącymi ich wychowawców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości

Pokaz rycerski

autor: Cpr

Dnia 29 października odbył się w Naszej szkole pokaz rycerski. Członkowie bractwa rycerskiego pokazali broń i stroje z odległych czasów. Pozwoli także w dawne stroje przebrać się niektórym Naszym uczniom. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas IV - VI.

Zpraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu.

Dzień Papieski

autor: Cpr

Dnia 28 października obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Papieski. Jest to dzień, w którym wspominamy Jana Pawła II - patrona Naszej szkoły.

Wszyscy w skupieniu obejrzeliśmy akademię przygotowaną z tej okazji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii.

Konkurs recytatorski

autor: Cpr

Dnia 25 października odbył się w Naszej szkole VII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ulubiona poezja Jana Pawła II".

Konkurs odbył się w przy okazji obchodów Dnia Papieskiego.

Zpraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Unihokej - sukces gimnazjalistów

autor: Cpr

Gimnazjaliści pozazdrościli sukcesów uczniom szkoły podstawowej i w Miejskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewczyny i chłopacy zajęli pierwsze miejsce.

Widocznie w Naszej szkole urodzeni hokeiści.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Unihokej - pierwsze i drugie miejsce

autor: Cpr

Po dwóch pierwszych miejscach w zawodach, które odbyły się w Naszej szkole, przyszedł czas na wyłonienie najlepszych drużyn z powiatu starogardzkiego. W tym celu Nasze drużyny udały się do Kleszczewa. W Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju dziewczyny zajęły 2. a chłopcy 1. miejsce. Tym samym chłopcy będą reprezentowali Nasz powiat w półfinałach wojewódzkich. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mistrzostw Powiatu w Unihokeju.

Unihokej - dwa pierwsze miejsca

autor: Cpr

Duży sukces odnieśli Nasi uczniowie w Międzyszkolnych Zawodach Szkół Podstawowych w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Obydwie drużyny zajęły pierwsze miejsce. Unihokeistów przygotowali: dziewczęta - Adrian Dudkiewicz, chłopców - Mariusz Fryźlewicz.

Nasza szkoła była gospodarzem zawodów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Dzień Edukacji Narodowej

autor: Cpr

13 października odbyła się w Naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Akademię przygotowała Kasia Paul i Małgorzata Burczyk. Licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele Naszej szkoły, życzenia, nagrody, to wszystko pozwoliło nam odczuć, że było to święto Nas wszystkich, bo to My tworzymy zgrany zespół - Zespół Szkół Publicznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Mistrzostwa ZSP w tenisie stołowym

autor: Cpr

1 października odbyły się w Naszej szkole Mistrzostwa Zespołu Szkół Publicznych w Tenisie Stołowym. Do mistrzostw zgłosiło się 10 uczestników. Organizatorem był Adrian Dudkiewicz, czyli zawodnik drugoligowej drużyny tenisa stołowego i jednocześnie nauczyciel Naszej szkoły. Mistrzem ZSP został Grzegorz Zieliński z klasy szóstej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Biegi przełajowe na Piekiełkach

autor: Cpr

Dnia 25 września Nasi uczniowie brali udział w biegach przełajowych. W zawodach brały udział szkoły podstawowe i gimnazja. Uczniowie szkoły podstawowej zajęli 4. miejsce. Gimnazjaliści wywalczyli brązowy medal. Uczniom towarzyszył Mariusz Fryźlewicz i Kazimierz Sadkowski.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Europejski Dzień bez Samochodu

autor: Cpr

Dnia 22 września 2008 Nasi uczniowie brali udział w Europejskim Dniu bez Samochodu. Po zbiórce przy szkole pojechaliśmy na stadion miejski, by poźniej udać się do Sumina. W Suminie odbyły się konkursy oraz pokaz trialu. Opiekunami byli Kazimierz Sadkowski oraz Cyprian Princ.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

"Sprzątanie Świata"

autor: Cpr

19 września Nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania świata. Nasi uczniowie co godzinę wymieniali się aby posprzątać najbliższą okolicę. Znaleźli nawet obudowę od telewizora, która okazała się najciekawszym znaleziskiem.

Warto dbać o czystość Naszego Świata.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.