UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

autor: WK

Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolny w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum.
Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor wraz z gośćmi
i wychowawcami nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w nauce oraz życzymy udanych wakacji.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego

DZIEŃ DZIECKA DNIEM SPORTU I ZABAW

dodał: WK | autor: S. Kosecka

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", te słowa Janusza Korczaka w pełni potwierdzają, że Dzień Dziecka to najfajniejszy dzień w roku, radosny i pełen atrakcji. To jakże radosne święto nasza szkoła spędziła na sportowo. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Przygotowano dla nich 11 zadań sportowych w formie stacyjnej, min.: rzuty do celu, ćwiczenia równoważne, piłki uszatki, skoki w workach, tor przeszkód z wykorzystaniem opon, tunel itp. Za każde wykonane zadanie najmłodsi uczniowie otrzymywali kolorowe pieczątki. Na koniec dzieci otzrymały baloniki, lody oraz słodycze.

Organizatorami imprezy były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: Monika Nitka

W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbył się IV Szkolny konkurs Pięknego Czytania dla klas 4-7 SP. Podczas eliminacji klasowych wyłoniono po jednym reprezentancie z każdej klasy. Tak jak w ubiegłym roku, Każdy uczestnik prezentował dwa teksty prozatorskie. Jeden tekst dowolny, wybrany przez siebie oraz drugi wylosowany podczas konkursu. Jury w składzie: Kamila Breszka, Beata Koprowska i Monika Nitka wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce zdobyła Aleksandra Bławat z klasy 7c
II miejsce zdobyła Ewa Buczyńska z klasy 5b
III miejsce zdobyłyMarta Partyka z klasy 4c i Julia Winiarska z klasy 7b

Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Pielak, Natalia Maziakowska i Oliwier Meka
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i zwycięstwa.

TYLKO DLA ORŁÓW

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W piątkowe popołudnie 18 .05.2018 nie wszyscy uczniowie i nauczyciele powiatu starogardzkiego mogli zacząć weekendowy wypoczynek. O godzinie 14 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 rozpoczął się V Powiatowy Konkurs Lingwistyczny "Szkolny poliglota"pod patronatami Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Starogard. Do rywalizacji zgłoszono 25 uczniów z 9 szkół powiatu. Każdy z nich musiał się wykazać świetną znajomością dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. ---> czytaj dalej


POD NOWYM SZTANDAREM

dodał: WK | autor: R. Hapoński

18 maja 2018 r. w dniu 98 rocznicy urodzin patrona szkoły miała miejsce szczególna dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II uroczystość. W tym dniu byliśmy uczestnikami nadania nowego sztandaru szkole, w związku ze zmianą nazwy (jeszcze w zeszłym roku Zespół Szkół Publicznych)--> czytaj dalej


SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Dnia 21 maja nasza szkoła gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz klas 1 szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance oraz pokazie przygotowanym przez strażaków --> czytaj dalejMiejski Konkurs Plastyczny

dodał: WK | autor: K. Paul

Dnia 18 maja 2018 r. podczas uroczystości szkolnych z okazji Dnia Patrona Szkoły w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im Jana Pawła II odbyło się podsumowanie
Miejskiego Konkursu Plastycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański zorganizowanego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pt.: "Bohaterowie tamtych czasów" --> czytaj dalej

Gra terenowa "W drodze do niepodległości: śladami zasłużonych dla Kociewia"

dodał: WK | autor: M. Nitka

16 maja 2018 r. uczniowie klasy 2cg: Mateusz Mroczkowski, Paweł Morawski i Dominik Łada wraz z opiekunem p. Moniką Nitką reprezentowali naszą szkołę w grze terenowej. Impreza została zorganizowana w ramach Sieci Współpracy Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Starogardzkiego. Głównym celem tegorocznej edycji gry było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poznanie różnych instytucji, stowarzyszeń i bibliotek działających na rzecz ochrony i propagowania dziedzictwa historycznego i regionalnego. Gra rozpoczęła się w Bibliotece Pedagogicznej, w której uczniowie losowali numery startowe i otrzymali zestawy zadań do wykonania. Uczestnicy musieli pojawić się w czterech punktach w centrum miasta: w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Muzeum Szwoleżerów Rokitniańskich i Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych. Po wykonaniu zadań uczniowie udali się do Strzelnicy czyli do siedziby Bractwa Kurkowego. Tam czekało na uczniów wiele atrakcji m. in. konkurencja strzelecka i spotkanie z przedstawicielami Bractwa Kurkowego. Imprezę zakończyło uroczyste wręczenie nagród.

TRZY MAŁE (CHARYTATYWNE) ŚWINKI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

16.04.2018 grupa uczniów z klasy IIb gim. wystawiła dla swoich młodszych kolegów spektakl pt. "Trzy małe świnki". Przedstawienie w języku angielskim zostało przygotowane w ramach zajęć rozwijających projektu "Widzę, doświadczam, rozumiem".

Dochód z przedstawienia wesprze starogardzkie hospicjum.

KOMUNIKAT DO RODZICÓW DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ W NABORZE DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

dodał: WK | autor: B. Wirkus

Szanowni Rodzice,

z uwagi na duże zainteresowanie naborem do oddziałów przedszkolnych w placówkach, dla których Gmina Miejska Starogard Gdański jest organem prowadzącym informujemy, iż rekrutacja w trybie podstawowym została zakończona i nie zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca.

W celu uzyskania dodatkowych miejsc dla dzieci, które nie zostały przyjęte do przedszkoli, Gmina Miejska Starogard Gdański rozpoczyna postępowanie konkursowe dla zainteresowanych placówek niepublicznych (bez dodatkowych kosztów dla rodziców). Po zakończeniu tego postępowania, zostaniecie Państwo poinformowani w zakresie możliwości wskazania innej placówki w której dziecko będzie mogło korzystać z prawa do wychowania przedszkolnego. Informacja zostanie Państwu przekazana w terminie do końca lipca 2018 r. na adres wskazany we wniosku.

W związku z powyższym nie ma konieczności składania dodatkowych dokumentów. Państwa dane zostały zarejestrowane zarówno w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji Nabór, jak również w wersji papierowej, którą złożyliście w przedszkolu pierwszego wyboruEdukacyjny Projekt Gimnazjalny może być wyjątkowy!

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim udowodniła, że edukacyjny projekt gimnazjalny może być wyjątkowym wspomnieniem z czasów szkolnych. Uczniowie klasy IIc wystąpili na XIV Przeglądzie Twórczości Teatralnej "Życie to teatr", który odbył się 25 kwietnia br. w sali widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. --> czytaj dalej

NIEZWYKŁA PRZYGODA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W dniach 20-24 marca dwudziestoosobowa grupa uczniów klas II i III gimnazjum z PSP 6 w Starogardzie Gd. uczestniczyła w niezwykłej intelektualnej przygodzie jaka niewątpliwie był wyjazd na Euroweek do Długopola (Kotlina Kłodzka).

EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, --> czytaj dalej

ZGŁOSZENIA - "SZKOLNY POLIGLOTA"

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Już 18 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Starogardzie Gd. odbędzie się piąta edycja Powiatowego Konkursu Lingwistycznego "Szkolny poliglota". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału ambitnych i uzdolnionych językowo uczniów klas VII i gimnazjalnych ze Starogardu i okolic. W zmaganiach konkursowych trzeba wykazać się znajomością dwóch języków – angielskiego (na poziomie średniozaawansowanym) i niemieckiego (na poziomie podstawowym). Po napisaniu testu najlepsi uczestnicy przechodzą do etapu ustnego. Nasze przedsięwzięcie objęte jest patronatami Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Starogard. Regulamin wraz z terminarzem konkursu w załączniku.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

dodał: WK | autor: WK

Pięknych Świąt Wielkanocnych -

obfitujących w rodzinne spotkania,

pozytywne emocje i wiosenną radość -

tego życzy administrator

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

dodał: WK| autor: W. Piotrowska, A. Piechowska

O tym, że w naszej szkole nie tylko się uczymy, ale też spędzamy czas na wesołej zabawie przekonali się przyszli uczniowie klas pierwszych. Odwiedzili Oni naszą szkołę wraz ze swoimi Rodzicami 15 marca.
Wszyscy goście mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez klasy trzecie. W drugiej części imprezy rodzice udali się na spotkanie z dyrekcją szkoły, pedagogiem i nauczycielami. Dzieci w tym czasie uczestniczyły w zabawach i grach sportowych, zajęciach komputerowych i plastycznych.
Wszystkim przybyłym gościom spodobała się nasza szkoła.
Do zobaczenia we wrześniu!!!

Kiermasz Wielkanocny

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Serdecznie zapraszamy

Na "Kiermasz Wielkanocny" organizowany przez świetlicę szkolną, który odbędzie się

w dniu 15 i 16 marca 2018 roku

od godziny 8:45 do 15:20

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

dodał: WK | autor: dyrektor

Dnia 15 marca wszystkich chętnych zapraszamy na

"DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY"

o godz.16:00 do przedszkola,
który odbędzie się w budynku przy ul. Kalinowskiego 28 oraz
od godz. 17:00
do klas pierwszych SP w głównym budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy

Z ŻABNEM W NOWY ROK - PO RAZ SZÓSTY

dodał: WK | autor: dyrektor

W piątek 23 lutego 2018r., w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbyła się już po raz szósty impreza integracyjno - charytatywna pt.
"Z ŻABNEM W NOWY ROK". Organizatorem tego wydarzenia była dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami i Rada Rodziców. Tego wieczoru spotkali się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Imprezę honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Pan Janusz Stankowiak.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

W ostatnim tygodniu przed feriami odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uczennice z aktywu bibliotecznego: Marta Partyka, Aleksandra Czarnecka, Karolina Zwara i Weronika Jendernalik wraz z bibliotekarzami, przygotowały przedstawienie pt. "Urodziny Kopciuszka", które zaprezentowały dzieciom. Uczniowie poznali zasady poszanowania książek, zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i złożyli uroczyste przyrzeczenie. Po pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy oraz po raz pierwszy wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że nasi nowi czytelnicy będą nas często odwiedzać i czerpać przyjemność z czytania książek.

WOŚP

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Tegoroczny szkolny finał WOŚP w PSP 6 był niezwykle udany. Zgłosiło się wielu uczniów do występów wokalnych i tanecznych w ramach naszego koncertu charytatywnego. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za chęć pomocy, czas poświęcony na przygotowania i odwagę! Po koncercie cała szkoła zaproszona była na dyskotekę. Maks i Paweł profesjonalnie przygotowali salę, Gabrysia, Julia i Ziemowit niesamowicie rozkręcili towarzystwo. Uczniowie bawili się doskonale, a w rezultacie uzbieraliśmy rekordową dla naszej szkoły kwotę 1145,15. A gdyby jeszcze zsumować środki uzyskane przez ponad 40 naszych wolontariuszy w zbiórce ulicznej....ho, ho, ho!

DZIEŃ ŚPIOCHA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Jakie pytanie słyszy najczęściej opiekun samorządu w naszej szkole? - Kiedy będzie Dzień Śpiocha?! Uczniowie niecierpliwie czekali od września Maks i Paweł profesjonalnie przygotowali salę, Gabrysia, Julia i Ziemowit niesamowicie rozkręcili towarzystwo. Uczniowie bawili się doskonale, a w rezultacie uzbieraliśmy rekordową dla naszej szkoły kwotę 1145,15. A gdyby jeszcze zsumować środki uzyskane przez ponad 40 naszych wolontariuszy w zbiórce ulicznej....ho, ho, ho! i wreszcie 23 stycznia nadszedł ten uwielbiany przez dzieci i młodzież (a także ponoć niektórych nauczycieli). Jego urok polega na tym, że każdy może przyjść do szkoły w swojej najmilszej piżamce, z podusią, przytulanką i w kapciuszkach, a z radiowęzła płyną kołysanki. I to jest to!

MIKOŁAJKI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

6 grudnia, zgodnie z tradycją, gościliśmy w szkole świętego Mikołaja. Czy rzeczywiście świętego? Nie wiadomo. Czy jednego? Na pewno nie! Tego dnia w naszej szkole roiło się od czerwonych mikołajowych czapeczek. Każda grzeczna klasa otrzymała też paczkę słodyczy ufundowaną przez SU.

Mikołajki powinny być częściej!

"Z ŻABNEM W NOWY ROK - PO RAZ SZÓSTY"
w PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6

im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 23 lutego 2018r. od godz. 17:00 w Publicznej Szkole Podstawowe nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się impreza charytatywna zorganizowana już szósty rok z rzędu pt. "Z ŻABNEM W NOWY ROK - PO RAZ SZÓSTY". Tego wieczoru spotkają się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Spotkanie ma na celu integrację środowiska, prezentację osiągnięć artystycznych uczniów, a także pozyskanie środków na potrzeby szkoły. Organizatorzy zapewniają dużo ciekawych atrakcji m.in. kawiarenkę, loterię fantową, prezentacje uczniow z rodzicami, licytacje, kącik szachowy. Podczas spotkania przez cały czas odbywać się będą występy wokalne oraz taneczne.
Patronat honorowy: PREZYDENT MIASTA Starogard Gdański.
Patronat medialny m. in.: gazeta DZIEŃ DOBRY STAROGARD,
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

NAUCZYCIEL NA MEDAL

autor: WK| autor: Admin

W listopadzie 2017 roku zakończyło się finałowe głosowanie w plebiscycie

"Nauczyciel na Medal".

Nauczycielka klas I-III naszej szkoły Wioletta Piotrowska zajęła II miejsce w powiecie starogardzkim.

Gratulacje

ŻYCZENIA

dodał: WK | autor: WK

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła
Świąt Bożego Narodzenia
oraz
odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018 oraz spełnienia najskrytszych marzeń

ZBIÓRKA MAKULATURY

dodał: WK | autor: B. Koprowska

W dniach 15-16 listopada 2017 r. odbyła się w PSP nr 6 zbiórka makulatury. Przebiegała na zasadzie rywalizacji klas.
Podczas zbiórki makulatury zebraliśmy 3220 kg.
Najwięcej zebrała klasa 3a SP - aż 327kg. W nagrodę została zaproszona na pizzę Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w naszą akcję. Uzyskany dochód przeznaczymy na nowe książki do biblioteki szkolnej. Kolejna zbiórka za rok!!!
--> wyniki zbiórki poszczególnych klas! (pdf))

TYDZIEŃ LITERATURY SZWEDZKIEJ

dodał: WK | autor: M. Nitka

W listopadzie 2017 roku w bibliotece szkolnej miała miejsce impreza czytelnicza, której celem było przybliżenie młodszym uczniom literatury szwedzkich autorów. Odbywała się ona w scenerii miasteczka Volleby, w którym rozgrywa się akcja lubianej przez dzieci serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Z tej okazji, na specjalnie przygotowane zajęcia, zaproszono uczniów klas drugich i trzecich SP. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z wystawami na temat najciekawszych książek literatury szwedzkiej oraz poznały ciekawostki dotyczące tego kraju. Po wysłuchaniu fragmentu "Tajemnic biblioteki" uczniowie mogli wcielić się w rolę detektywów i pomóc rozwiązać zagadkę zaginięcia "cennej" książki z naszej biblioteki. Przy okazji uczniowie mogli obejrzeć wystawę nowości wydawniczych .

PASOWANIE NA UCZNIA

autor: WK| autor: H. Osińska

26 października 2017r. w PSP nr 6 im. Jana Pawła II uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia. Licznie przybyli rodzice, rodzeństwo
i inni członkowie rodzin. Zebranych rodziców powitał dyrektor Ryszard Hapoński. Życzył uczniom aby mogły rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, pod okiem wykwalifikowanej kadry. --> ... czytaj dalej

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

autor: WK| autor: K. Połom

10 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie zostało przygotowane przez gimnazjalistów pod kierownictwem pań:
Moniki Dzwonkowskiej i Katarzyny Paul --> ... czytaj dalej

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

autor: WK

Dnia 12 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Uroczystość umiliły występy wokalistów przygotowanych przez naszych uczniów.

Pod koniec gali dyrektor Ryszard Hapoński podziękował pracownikom za rzetelną pracę i wręczył nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

KIERMASZ SZKOLNY

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Serdecznie zapraszamy na

ŚWIETLICOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY,

który odbędzie się

6 i 7 grudnia 2017 roku

od godziny 8:00 do 15:20

Statut PSP

dodał: WK | autor: R. Hapoński

Statut Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6

im. Jana Pawła II

w Starogardzie Gdańskim

obowiązujący od 1 grudnia 2017 r.

--> ... STATUT

Starogardzianki wyróżnione w konkursie
"List do Taty"

dodał: WK | autor: K. Breszka

W piątek, 6 października, w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w IV edycji konkursu "List do Taty". Organizatorami były Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego - Inicjatywa Tato.Net. Zadaniem uczniów było napisanie pracy na temat: "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tato?". --> ... czytaj dalej

Projekt Widzę Doświadczam Rozumiem

dodał: WK | autor: J. Malinowsksa

Prowadzony jest nabór do projektu
Widzę Doświadczam Rozumiem
na zajęcia wyrównawcze
z języka angielskiego w klasach gimnazjalnych.

Uczniowie chętni proszenie są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

IX Memoriał Maćka Olszewskiego

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Wygrywamy IX Memoriał Maćka Olszewskiego.
Pokonujemy w stosunku 2:0 SKS, Stoczniowiec, Delfina, Stocznie i Juranda Malbork.
Janek zostaje MVP turnieju, a Miłosz najlepszym rozgrywającym. Dobrze rozpoczynamy nowy sezon w kategorii młodzika.
JEST NIEZŁA PAKA!!!

Chłopcy z Seta najlepsi w lidze Starogardzko-Chwaszczyńskiej

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz


Chłopcy z Seta najlepsi w lidze
Starogardzko-Chwaszczyńskiej.

W ostatnim turnieju, jak i klasyfikacji generalnej na pierwszym i drugim miejscu.

Mogło być trochę lepiej...

1 IX 2017r. Przekształcenie Zespołu Szkół Publicznych
w Publiczną Szkołę Podstawową nr 6

dodał: WK

W myśl reformy edukacji narodowej od dnia 1 września 2017 roku nasz Zespół Szkół Publicznych został przekształcony w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.
Według podjętej UCHWAŁY NR XLIV/428/2017 RADY MIASTA STAROGARD GDAŃSKI z dnia 30 sierpnia 2017 r. w sprawie stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół Publicznych.
Stwierdza się, przekształcenie Zespołu Szkół Publicznych, w skład którego wchodzą Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim oraz Publiczne Gimnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim w ośmioletnią Publiczną Szkołę Podstawową Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim z siedzibą ul Bp. Dominika 32.

15 V 2017 r. do 12 IX 2017 -
TERMOMODERNIZACJA SZKOŁY

dodał: WK

Dzięki przystąpieniu

GMINY MIEJSKIEJ STAROGARD GDAŃSKI

do projektu z FUNDUSZU EUROPEJSKIEGO -

budynek główny naszej szkoły wygląda

jak nowy ... ---> Czytaj dalej

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

dodał: WK

4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. W tym roku na godz. 9:00 przyszły oddziały przedszkolne
i klasy 1-3, a na godz. 11:00 klasy 4-7 i oddziały gimnazjum. W rozpoczęciu uczestniczyli goście: Ks. prałat Józef Pick
i Prezydent Miasta Janusz Stankowiak. Zaczęło się od wprowadzenia sztandaru i zaśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli przygotowane części artystyczne, które umiliły dźwięk pierwszego dzwonka w szkole.

Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany. Przypominamy, że rok szkolny 2017/2018 zakończymy 22 czerwca zostało jeszcze tylko 271 dni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

autor: WK

Dnia 4 września 2017 uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny:
Oddziały przedszkolne i klasy 1-3 PSP
godz. 8.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 9.00 Akademia w ZSP

klasy 4-7 PSP i dla Gimnazjum
10.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 11.00 Akademia w ZSP.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów i dotrwania do końca roku szkolnego w jak najlepszych nastrojach.

Dokładny terminarz roku szkolnego 2017/2018, podany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - kliknij

UBEZPIECZENIE DZIECKA 2017/2018

dodał: WK | autor: R. Hapoński

Szanowni rodzice. W tym roku szkolnym 2017/2018 ubezpieczenie dziecka, będziecie dokonywali sami we własnym zakresie.
W szkole będzie możliwość wybrania oferty z firm, towarzystw, które będą prezentować się już w dniu
4 września w czasie rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Na naszej witrynie internetowej, będziemy także zamieszczać dla Państwa oferty ubezpieczenia dziecka, jeśli takie otrzymamy od towarzystw.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

autor: WK

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć uczniów, którzy osiągneli najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego, pan dyrektor wraz z gośćmi: Wiceprezydentem Miasta ds. społecznych Maciejm Kalinowskim, Ks. prałatem Józefem Pick, Rafałem Żywek i wychowawcami klas wręczyli wyróżnienia i nagrody. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

SKRZYDLATA GALA TALENTÓW

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się 19 czerwca i została nazwana „Skrzydlatą Galą Talentów”.
Motywem przewodnim stały się skrzydła anielskie, które zdobiły scenografię oraz stanowiły złote myśli w tekstach konferansjerów, a także wiązały się z muzycznymi przerywnikami. ...--> czytaj dalej

MISTRZOSTWA POLSKI W MINISIATKÓWCE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W ostatnim tygodniu czerwca w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w minisiatkówce. W każdej kategorii uczestniczyły 32 drużyny, mistrz i wicemistrz województwa. Z pomorskiego, z pierwszego miejsca w czwórkach zakwalifikował się UKS Set Starogard Gdański - Mistrz Polski z ubiegłego roku. Na początku trafiliśmy do grupy z Lubinem, Elblągiem i Chobrzanami, łatwe zwycięstwa po 2:0 dało nam pierwsze miejsce. --> czytaj dalej

Omnibus z "szóstki"

dodał: WK | autor: I. Karnauch


Bartek Lange z klasy 2c z Zespołu Szkół Publicznych, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym.
To chłopiec niezwykle ambitny i pracowity, mający na swoim koncie udział w wielu konkursach przedmiotowych: humanistyczny, recytatorski, matematyczny, przyrodniczo-ekologiczny, czytelniczy. --> czytaj dalej

BAL GIMNAZJALNY

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Dnia 2 czerwca 2017 r. na sali hotelu REN odbył się bal absolwenta. W tym roku pożegnaliśmy trzy trzecie klasy. We wspólnej zabawie brali udział uczniowie, dyrekcja oraz przedstawiciele grona pedagogicznego. Pan Dyrektor oraz przedstawicielka uczniowskiej braci Natalia Komorowska wygłosili krótkie przemówienia, a potem wszyscy ruszyli na parkiet. Zabawa była przednia, co potwierdza galeria upamiętniających ją zdjęć.

Podziękowanie za charytatywny kiermasz słodkości

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

W imieniu organizatorów i społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnej "Pomóżmy Mikołajowi w walce o zdrowie". Doceniamy zaangażowanie w niesieniu pomocy i dziękujemy za "okazane serce" oraz upieczenie przepysznych ciast!
Przy okazji rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsza muffinkę. Nagrodziliśmy dyplomami i książkami cztery osoby: Iga Szymikowska z klasy 2c, Norbert Gdanietz, Wiktor Łukasiak oraz Szymon Ślusarczyk z klasy 2a. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny
"ORLIK 2017"

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Dnia 8 czerwca 2017 roku na boisku Orlik przy Zespole Szlół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się IV Międzyszkolny Turniej Spotrowo- Rekreacyjny "Orlik 2017" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdanski. W imprezie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe ze Starogardu Gdanskiego: PSP 1, PSP 2, PSP 3, PSP 4 filia, Szkoła Chrześcijańska oraz PSP 6. Każdą szkołę reprezentowała dwunastoosobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III ... czytaj dalej

Mistrzostwa ZSP w szachach

dodał: WK | autor: Z. Kozłowski

31.05.2017 r. odbył się turniej o mistrzostwo Zespołu Szkół Publicznych w szachach. W zawodach udział wzięło 10 uczniów i 1 uczennica naszej szkoły.
Turniej wygrał uczeń II b gimnazjum Paweł Unstädt i uzyskał tytuł mistrza Zespołu Szkół Publicznych 2017 roku.
Najlepszy wynik w kategorii klas IV-VI osiągnął Wojciech Tomasiak z klasy VIa, a w kategorii klas I-III Szymon Ślusarczyk z klasy IIa.

Dzień Patrona Szkoły - Jana Pawła II

dodał: WK | autor: R. Hapoński


Uroczystą akademię rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Ryszard Hapoński, który przywitał zaproszonych gości. Wśród nich byli - Zastępca Prezydenta Miasta do Spraw Społecznych Maciej Kalinowski, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych UM Agnieszka Buczyńska, ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, ksiądz dziekan Józef Pick oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Unstädt. --> czytaj dalej

NASTOLETNI POLIGLOCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

19 maja 2017r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Lingwistycznego "Szkolny Poliglota".

Biorący w nim udział w gimnazjaliści musieli wykazać się świetną znajomością dwóch języków: angielskiego
i niemieckiego w mowie i w piśmie. ... czytaj dalej

OPŁATY ZA OBIADY 2017

dodał: WK | autor: R. Hapoński


W związku z założeniem przez
Gminę Miejską Centrum Usług Wspólnych,
od roku szkolnego 2016/2017 opłaty za obiady nie będą dokonywane jak dotychczas w szkole, lecz w następujący sposób (wg załącznika) w nagłówku informacje
opłaty za obiady za maj 2017 - zobacz

Dziękujemy za udział w kiermaszu wielkanocnym

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

W dniach od 27 do 28 kwietnia 2017 roku w szkole odbył się kiermasz wielkanocny przygotowany przez nauczycieli szkolnej świetlicy, z którego dochód został przeznaczony na zakupienie klocków konstrukcyjnych Incastro oraz akcesoriów do sklepiku.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów klasy Vb, którzy upiekli pyszne babeczki

Nowoczesne metody nauczania języka angielskiego

dodał: WK | autor: J. Bona

20 uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim wzięło udział w obozie językowym w Międzygórzu - malowniczo położonej miejscowości
w Kotlinie Kłodzkiej.
W dniach od 01 do 05.04.2017r. grupa uczniów już kolejny raz wraz z nauczycielami: Justyna Bona-Kramkowska
i Monika Nitka
z Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gdańskim --> czytaj dalejElektroniczna rekrutacja
do szkół ponadgimnazjalnych 2017/2018

dodał: WK | autor: B. Koprowska

Informacje szczegółowe o warunkach i kryteriach rekrutacji do szkół w Powiecie Starogardzkim będą dostępne na stronie www.powiatstarogard.pl, na stronach szkół ponadgimnazjalnych oraz w Szkolnych Punktach Informacyjnych.

W każdej klasie 3 gim. zostaną przeprowadzone zajęcia, podczas których dokładnie omówione będą wszystkie czynności i cały proces rekrutacji.

System elektronicznego logowania jest aktywny od 8 maja. Uczniowie muszą zalogować się i dostarczyć podanie do wybranej przez siebie szkoły najpóźniej do 14 czerwca.

Szkolny Punkt Informacji znajduje się w bibliotece szkolnej.

--> Zasady naboru do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie starogardzkim

--> Zasady rekrutacji do pobrania

REKRUTACJA NA ROK 2017/2018

dodał: WK | autor: dyrektor

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami jakie będą potrzebne podczas rekrutacji do ZSP

UWAGA RODZICE--> czytaj

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych --> czytaj

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 6 --> czytaj

SZKOLNY POLIGLOTA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Już 19 maja 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbędzie się czwarta edycja Powiatowego Lingwistycznego "Szkolny poliglota". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału ambitnych i uzdolnionych językowo gimnazjalistów ze Starogardu i okolic. W zmaganiach konkursowych trzeba wykazać się znajomością dwóch języków – angielskiego (na poziomie średniozaawansowanym) i niemieckiego (na poziomie podstawowym). Po napisaniu testu najlepsi uczestnicy przechodzą do etapu ustnego. Nasze przedsięwzięcie objęte jest patronatami Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Starogard.
Regulamin wraz z terminarzem konkursu w załączniku.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

dodał: WK |

Zdrowych, wesołych Świąt Wielkanocnych,

radosnego i pogodnego nastroju.

Dużo wiosennego optymizmu,

oraz miłych spotkań w rodzinnym gronie i wśród przyjaciół.


DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Od kilku lat 21 marca – pierwszy dzień wiosny – jest w naszej szkole Dniem Samorządności, w którym młodzież szczególnie wykazać się może pomysłowością i inicjatywą. Co wymyślili tym razem? Tradycyjnie już na niektórych lekcjach zajęli miejsce nauczycieli i poprowadzili zajęcia. Poza tym gimnazjaliści pod hasłem "Jak się bawili nasi dziadkowie?" prowadzili zabawy w salach i na świeżym powietrzu dla dzieci z najmłodszych klas. Klasa Ia gimnazjum zorganizowała "Pluszakowy Kiermasz", na którym niepotrzebne pluszaki znalazły nowych właścicieli, a pozyskane środki zasiliły konto Samorządu Uczniowskiego. Uwieńczeniem tego dnia był pokaz mody "Z modą przez dekady" i karaoke dla całego gimnazjum. Impreza była bardzo efektowna, a wspólne śpiewanie starych i nowych szlagierów przyniosło wszystkim wiele radości.

Udane rozpoczęcie sezonu

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Wygrywamy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Poznaniu. Są to pierwsze poważne zawody w nowym sezonie i do tego w nowym składzie, gramy teraz w „czwórkach” siatkarskich. Sprawdzian wypadł dobrze, chociaż w jednym meczu, bardzo duża ilość błędów spowodowała kłopoty, co mogło zakończyć się porażką. Trenujemy dalej, zgrywamy się w nowym systemie gry i czekamy na przeciwników.

Podstawówka z Żabna najlepsza w mieście i powiecie

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Młodzi siatkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej nie mieli sobie równych, wygrywając Mistrzostwa Miasta i Powiatu. Poziom był bardzo wyrównany, większość pojedynków kończyła się w trzecim secie. W Starogardzie najbardziej zacięty pojedynek stoczyliśmy z PSP 3, który dał nam zwycięstwo mieście i awans do Mistrzostw Powiatu. Następny szczebel rozgrywek okazał się dość łatwy. Pokonaliśmy w nim podstawówki z Zelgoszczy, Skarszew i Pączewa.

Pierwsze i piąte miejsce Seta w III rundzie Ligi Starogardzko - Chwaszczyńskiej

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Oba zespoły mnie bardzo rozczarowały. Nasz najlepszy zespół zaprezentował bardzo słaby poziom, duża ilość błędów, brak koncentracji i nerwówka we wszystkich meczach z zespołami o trzy klasy słabszymi. Natomiast dwójka zagrała bardzo bojaźliwie, były fragmenty dobrej gry, ale końcówki należały do przeciwników i stąd takie miejsce. Trochę usprawiedliwia duża absencja na treningach, zespół już od dłuższego czasu trenuje w bardzo okrojonym składzie.

Szczecinek drugi raz zdobyty

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz


W pierwszy weekend ferii zimowych udaliśmy się do Szczecinka na Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej.

Pierwsza drużyna wygrała zawody, natomiast druga zajęła ósme miejsce.
Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Kołobrzegu

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Bardzo udane zakończenie roku w Kołobrzegu

W grudniu wygrywamy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Kołobrzegu.

Druga drużyna dostaje się również do grupy finałowej i zajmuje wysokie szóste miejsce.
BRAWO SET!!!

III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: Monika Nitka

29 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 4-6 SP. Wzięło w nim udział po dwóch uczniów z każdej klasy, którzy zostali wyłonieni podczas klasowych eliminacji przez nauczycielki języka polskiego. Każdy uczestnik prezentował dwa teksty prozatorskie, jeden wybrany przez siebie, drugi wylosowany podczas konkursu. Poziom był wyrównany, a zwyciężyli następujący uczniowie wyłonieni przez jury w składzie:
panie Kamila Breszka, Beata Koprowska i Monika Nitka.
I miejsce zdobył Oliwier Meka z klasy 5b,
II miejsce zdobył Jerzy Dzwonkowski z klasy 6b,
III miejsce ex aequo Emilia Szymanel z klasy 4b i Olaf Domachowski z klasy 6a.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i przygotowanie do konkursu.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Przyszli czytelnicy podczas spotkania rozwiązywali zagadki, krzyżówkę oraz wyszukiwali poprawnych tytułów bajek i baśni, dzięki temu mogli zaprezentować zdobyte umiejętności, umożliwiające im wejście do wspaniałego świata książki. Nasi najmłodsi uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Uroczycie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz listy dla rodziców dotyczące roli czytania. Uroczystość przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze.

Nowych czytelników zapraszamy do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Kiermasz Wielkanocny

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Serdecznie zapraszamy

Na "Kiermasz Wielkanocny" organizowany przez świetlicę szkolną, który odbędzie się

w dniu 27 i 28 marca 2017 roku

od godziny 8:00 do 15:00

DZIEŃ KOBIET

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W tym roku Samorząd Uczniowski nikomu nie pozwolił zapomnieć o Dniu Kobiet. 8 marca już od świtu chłopcy malowali kolorowymi kredami ogromny bukiet przed wejściem do szkoły. Tuż za drzwiami ich koledzy częstowali wszystkie wchodzące kobietki cukierkami, można też było wygrać miłą niespodziankę. Były oczywiście obchody w klasach i słodki poczęstunek w pokoju nauczycielskim, tradycyjne już wybory najładniejszej (Ewa Godlewska IIIc) i najmilszej ( Nadia Żurawska Ia) gimnazjalistki oraz po raz pierwszy "Babskie disco" (bardzo udane!). Na finał szkolny boysband brawurowo wykonał przez radiowęzeł piosenkę z dedykacją dla pań w każdym wieku. Było miło!


"Z ŻABNEM W NOWY ROK - PO RAZ PIĄTY"

dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

24 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych
im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbyła się doroczna impreza integracyjno-charytatywna "Z ŻABNEM W NOWY ROK". Tego wieczoru w niewiarygodnie odmienionej sali gimnastycznej, przy pięknie nakrytych kawiarnianych stolikach spotkali się pracownicy szkoły, uczniowie z rodzinami, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. Spotkanie miało na celu integrację środowiska lokalnego, prezentację osiągnięć artystycznych uczniów, promocję szkoły, a także pozyskanie środków finansowych na potrzeby działalności statutowej szkoły. Główną atrakcją wieczoru były występy wokalne, taneczne, teatralne i kabaretowe w wykonaniu uczniów, rodziców i absolwentów. Ponadto organizatorzy jak zwykle zapewnili dużo dodatkowych atrakcji, m.in. kawiarenkę, w której obsługiwali nauczyciele i rodzice, loterię fantową, licytacje, malowanie twarzy, a także kącik szachowy.
Koordynatorką tego udanego przedsięwzięcia była pani Katarzyna Paul.

W opinii bardzo wielu osób, był to niezwykle przyjemy i integrujący społeczność szkolną wieczór. Przy okazji bardzo dobrej zabawy, udało się zebrać rekordową kwotę – 5 000 zł., która zasiliła konto Rady Rodziców.
Z tej okazji Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych składa serdeczne podziękowania Prezydentowi Miasta Panu Januszowi Stankowiakowi za objęcie patronatem tego wydarzenia, a także dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej organizacji i przebiegu. Zaangażowanie wielu osób, pracowników szkoły, rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły, kolejny raz potwierdziły sens organizowania takiego spotkania.

NASZA NIEWIELKA ORKIESTRA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Jak co roku nasza szkoła zorganizowała własną akcję wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Odbył się przegląd szkolnych kabaretów, na którym ujawniły się prawdziwe talenty komiczne. Następnie uczniowie i najdzielniejsi nauczyciele wzięli udział w charytatywnym meczu siatkówki. Ostatnim punktem programu był spektakl teatralny na motywach powieści "Ten obcy" zrealizowany przez klasę VIB pod kierunkiem pani Kamili Breszki. Wszystkie działania były bardzo udane i dzięki nim mogliśmy wesprzeć WOŚP niebagatelną kwotą...
Gratulujemy i dziękujemy pomysłodawcom, wykonawcom i ofiarodawcom!

BOMB(K)OWY KONKURS

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie PG4 wzięli udział w zorganizowanym prze Samorząd Uczniowski konkursie na najładniejszą samodzielnie wykonaną bombkę. Następnie odbyło się głosowanie nauczycieli, w wyniku którego za zwycięską została uznana praca dziewcząt z klasy IIa: Zosi Partyki, Sandry Biesik i Pauliny Cybulskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki od SU, a piękne bombki zawisły na szkolnej choince.


KAŻDY KOCHA MIKOŁAJA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Uczniowie starszych klas podstawówki i gimnazjaliści bardzo pragnęli, aby i do nich przyszedł Mikołaj. Byli przecież bardzo grzeczni i pilnie się uczyli!!! Nie było to łatwe, ale Samorząd Uczniowski sprowadził dla nich Mikołaja z workiem pełnym słodyczy. Z okazji jego wizyty niemal wszyscy uczniowie założyli niezwykle twarzowe mikołajowe czapki. Było więc smacznie i ślicznie ?

DZIEŃ DRESA

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Kiedy jesień i zima już trochę się dłużą, a wszystkie dni wydają się takie same, to trzeba coś zrobić, żeby było trochę ciekawiej.

Może na przykład wyjątkowo lubiany przez dużych i małych Dzień Dresa?JASEŁKA

dodał: WK | autor: M. Burczyk

Dnia 22.12.2016r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II z okazji świat Bożego Narodzenia odbyły się "Jasełka". Uczniowie klasy IIa Gim. pod kierunkiem p. Małgorzaty Burczyk i p. Justyny Kilich przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Betlejem to my sami", w którym wcielili się w role młodych ludzi, szukających celu w życiu. Podczas swych poszukiwań właściwej drogi schodzili oni na kręte ścieżki i przeżywali ból, rozczarowanie. To opowieść o tych, którzy dzięki spotkaniu z Bogiem wreszcie odnaleźli najważniejsze wartości w życiu jakimi są: miłość, przyjaźń, rodzina.
Podczas spektaklu uczniowie kl. IIa Gim. w pełni oddali magię tych cudownych świąt.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

dodał: WK | autor: M. Burczyk


W związku z corocznymi obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS 31.11.2016 r. uczniowie z klasy IIa Publicznego Gimnazjum nr 4 w Starogardzie Gd. (S. Biesik, K. Godlewski, D. Karbowski, D. Klimczak,
Z. Malinowski, Z. Partyka, I. Trawicka)
wzięli udział w Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych. Pod kierunkiem p. Małgorzaty Burczyk przygotowali spektakl pt. "Odrzucona" . Tydzień później 08.12.2016 r. przedstawili go uczniom naszej szkoły , którzy poznali historię pewnej dziewczyny. Głowna bohaterka Karolina poprzez swoje lekkomyślne zachowanie zachorowała na AIDS i została odrzucona przez rodzinę, przyjaciół. Dowiedzieli się również, jak uniknąć zagrożenia i jak wspierać ludzi chorych, nie zostawiając ich bez pomocy.
Spektakl ten wzbogacił wiedzę uczniów naszej szkoły na temat wielkiego zagrożenia jakim jest AIDS.

ŻYCZENIA

dodał: WK | autor: WK

Zdrowych i Pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.


Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KIERMASZU

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Dnia 05 grudnia br., pod kierunkiem Pani Sabiny Koseckiej, odbył się ŚWIETLICOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY , z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkolnej świetlicy.
Szczególne podziękowania składamy Rodzicom klasy 5b za przekazanie ciast i pierników oraz Państwu Stawickim za choinkę


FINAŁ AKCJI - POMOC DLA SCHRONISKA

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Dnia 24 listopada świetlica szkolna zakończyła zbiórkę karmy i innych przydatnych rzeczy dla podopiecznych starogardzkiego schroniska. W akcję zaangażowali się uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zebrane dary zostały zawiezione przez Panią Sabinę Kosecką wraz z samorządem klasy Vb. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z warunkami tam panującymi; mogli wyprowadzić psiaki na spacer i z uśmiechem na twarzach wręczyli zebrane podarunki.

Nie obyło się też bez wzruszeń… Widok bezpańskich zwierząt porusza serca. Zwłaszcza ten czarny piesek o wiernych, ale smutnych oczach. Apelujemy do osób, które pragną posiadać wiernego, psiego przyjaciela - by adoptować zwierzęta ze schroniska. Za zebrane dary gorąco dziękujemy

KIERMASZ SŁODKOŚCI

dodał: WK | autor: Samorząd uczniowski

Dnia 10 listopada jak co roku w naszej szkole odbył się "Kiermasz Słodkości" z okazji Święta Niepodległości. Oprócz zakupu wielu pysznych, domowych wypieków, uczniowie mieli możliwość pomalowania swoich twarzy w barwach narodowych. Rozdawane były również kotyliony, które uczniowie dumnie nosili przypięte na koszulkach. Frekwencja okazała się bardzo wysoka, więc ciasta sprzedały się w przeciągu trzech przerw. Kiermasz cieszył się popularnością również wśród nauczycieli i pracowników szkoły.
Podsumowując, kiermasz był bardzo pozytywnie przyjętym przedsięwzięciem, z którego dochód przeznaczony będzie na organizacje Mikołajek w naszej szkole. Projekt przygotowała klasa III a Gim. natomiast opiekunem i ogólnym koordynatorem tej misji była p. Monika Dzwonkowska . Po raz kolejny, razem udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Serdecznie zapraszamy

Na "Kiermasz Świąteczny" organizowany przez świetlicę szkolną, który odbędzie się

w dniu 5 grudnia 2016 roku

od godziny 9:00 do 16:00

ZNICZ DLA ZAPOMNIANYCH

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Często przechodząc przez cmentarz można natknąć sie na opuszczony, zapomniany grób. W szczególny sposób sytuacja ta dotyczy pobliskiego cmentarza w Kocborowie, gdzie wśród drzew kryje się mnóstwo bezimiennych grobów osób różnych wyznań. W tygodniu po uroczystości Wszystkich Świętych gimnazjaliści zorganizowali zbiórkę zniczy i mimo niepogody odwiedzali takie groby. To ważne, aby młodzi ludzie wiedzieli, że winni są pamięć minionym pokoleniom.

POBUDKA ŚPIOCHY!

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Jesień to taki senny czas... Misie układają sie do snu, a uczniowie po dwóch miesiącach nauki wyglądają już na lekko znudzonych. Dlatego Samorząd Uczniowski PG 4 zorganizował Dzień Śpiocha. Tego dnia w salach, na korytarzach i w pokoju nauczycielskim zapanowała moda na piżamki i szlafroczki (im śmieszniejsze, tym lepsze), a uczniowie przy wtórze płynących z radiowęzła kołysanek mogli tulić się do woli do miśków i jaśków. Była to bardzo miła odskocznia od szkolnej codzienności

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

dodał: WK | autor: M. Bonk

Uczniowie klasy I a i klasy I b Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 od kilku tygodni wytrwale uczyli się wierszy, piosenek oraz właściwego zachowania. Z bijącym sercem oczekiwali wspaniałego wydarzenia – uroczystości pasowania na pierwszoklasistę. 17.10.2016r. w szkole była przygotowana dekoracja, nagłośnienie, a dzieci po raz ostatni podczas próby generalnej sprawdzały, czy wszystko dobrze zapamiętały.--> ... czytaj dalej

"Z PODWÓRKA NA STADION"

dodał: WK | autor: A. Dudkiewicz

Dnia 24.10.2016 na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gd. odbył się pierwszy etap najwięksego turnieju piłkarskego dla dzieci w Polsce
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

W kategorii dziewcząt poniżej 12 lat nasza szkoła spotkała się z gospodarzem PSP1 --> ... czytaj

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

13 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły to dzień szczególny dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Tego dnia uczniowie złożyli życzenia i podziękowania wszystkim nauczycielom za przekazaną wiedzę i włożony trud wychowawczy.
>--> czytaj dalej ...

PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

dodał: WK | autor: M. Rutkowska

Dnia 11 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Uroczystość ta jest wieloletnią tradycją naszej placówki. Na akademii obecni byli: Dyrekcja, wychowawcy klas oraz główni bohaterowie tego wydarzenia- uczniowie klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu ...
>--> czytaj dalej

OTWARCI NA SUKCES

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Zapraszamy

uczestników projektu na

uroczystą konferencje podsumowującą

Projekt Gminy Miejskiej Starogard GdańskiSUKCES NASZYCH MŁODYCH SZACHISTÓW

dodał: WK | autor: Z. Kozłowski

26.09.2016r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Miejskiej GIMNAZJADA w szachach drużynowych. Duży sukces odniosły w tych zawodach nasze drużyny. Drużyna gimnazjum w składzie: Jakub Helt, Szymon Stosik, Paweł Unstädt i Julia Jeleń zajęli I miejsce.
Drużyna SP w składzie:Leonard Kasper, Karol Bieliński, Szymon Ślusarczyk i Ewa Buczyńska zajęli II miejsce.
Serdeczne gratulacje i powodzenia dla drużyny gimnazjalnej na szczeblu powiatowym.

SAMORZĄD MA GŁOS?!

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

14 września w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów pod hasłem "Samorząd ma głos?!". Celem tych zajęć było zachęcenie młodzieży do działania w Samorządzie Uczniowskim >--> czytaj ..."UWAGA RODZICE!"

dodał: WK | autor: W. Piotrowska, J. Laser-Ruszkowska

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA PSYCHOEDUKACYJNE

"SZKOŁA DLA RODZICÓW"

Oferta skierowana jest do wszystkich rodziców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze.

Więcej informcji czytaj ...

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

dodał: WK

Dnia 1 września jak co roku w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017

Uczniowie mieli przygotowaną krótką część artystyczną, która umiliła dźwięk pierwszego dzwonka w szkole.

Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

UBEZPIECZENIE DZIECKA 2016/2017

dodał: WK | autor: R. Hapoński


Szanowni rodzice.
Od roku szkolnego 2016/2017 ubezpieczenie dziecka, będziecie dokonywali sami we własnym zakresie.
W szkole będzie możliwość wybrania oferty z firm, towarzystw, które będą prezentować się już w dniu
1 września w czasie rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Na naszej witrynie internetowej, będziemy także zamieszczać dla Państwa oferty ubezpieczenia dziecka, jeśli takie otrzymamy od towarzystw.
Oferta_AXA - kliknij
Oferta_GENERALI - kliknij
Oferta_InterRisk - kliknij
Oferta_PZU - kliknij

OPŁATY ZA OBIADY 2016/2017

dodał: WK | autor: R. Hapoński


W związku z założeniem przez
Gminę Miejską Centrum Usług Wspólnych,
od roku szkolnego 2016/2017 opłaty za obiady nie będą dokonywane jak dotychczas w szkole, lecz w następujący sposób (wg załącznika) w nagłówku nformacje
opłaty za obiady (pdf) - kliknij

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

autor: WK

1 września 2016 uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny.
dla Szkoły Podstawowej
godz. 8.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 9.00 Akademia w ZSP

dla Gimnazjum
10.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 11.00 Akademia w ZSP.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów i dotrwania do końca roku szkolnego w jak najlepszych nastrojach.

Dokładny terminarz roku szkolnego 2016/2017, podany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - kliknij

VII Edycja "Odkrywamy Talenty na Pomorzu"

dodał: WK

Serdecznie Zapraszamy!!!

Do udziału w konkursie

"Odkrywamy Talenty na Pomorzu 2016"
zapraszamy uczestników z wszystkich szkół województwa pomorskiego.

Informacje na stronie www.rsne.com.pl w zakładce Talentypomorza w rubryce VII Edycja

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

autor: WK

Dnia 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016 w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum.
Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor wraz z gośćmi
i wychowawcami nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce oraz udanych wakacji.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego

Wizyty w Starogardzkich Firmach

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W ramach projektu "Otwarci na sukces" 13 czerwca 2016 r. odbyły się spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, młodzież naszego gimnazjum odwiedziła firmy PESTAR, POMORZANKA, GILLMET. Celem spotkań było zainteresowanie uczniów lokalnym rynkiem pracy, przybliżenie im wiedzy na temat możliwości wyboru przyszłego zawodu. Podczas spotkań uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami wielu zawodów, a także potrzebami i wymaganiami jakie stawia się przyszłym pracownikom.

Wizyty w Urzędach i Instytucjach w Ramach Projektu "Otwarci na sukces"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Uczestnicy projektu edukacyjnego "Otwarci na sukces" w maju odwiedzili starogardzkie urzędy i instytucje, które związane są z rozpoczęciem działalności gospodarczej. Młodzież naszego gimnazjum odwiedziła Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Stację Sanitarno- Epidemiologiczną, Powiatowy Urząd Pracy. W czerwcu odbyło się również spotkanie z przedstawicielką Państwowej Inspekcji Pracy. Wszystkie te działania mają na celu wzrost wiedzy i zdobycie umiejętności praktycznych z zakresu ekonomii a w szczególności w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, kształtowanie postaw przedsiębiorczych, nabycie umiejętności tworzenia biznes planu oraz uzyskanie informacji o instytucjach i urzędach wspierających w rozpoczęciu działalności gospodarczej.

GALA GWIAZD

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Od 4 lat w ostatnich dniach roku szkolnego odbywa się w naszej szkole tzw. gala czyli uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i podziękowań uczniom, którzy wyróżnili się w bieżącym roku szkolnym sukcesami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, oraz ich rodzicom. W tym roku uroczystość odbyła się 17 czerwca, a nazwaliśmy ją "Galą Gwiazd". Motyw gwiazd przewijał się w scenografii, tekstach konferansjerów, muzycznych przerywnikach. Było niezwykle elegancko, panował iście oskarowy klimat, a wszystko po to, aby uhonorować nasze szkolne "gwiazdy" oraz ich dumnych rodziców. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych!!!

BAL GIMNAZJALNY 2016

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Pięknie było! Szkoda, że się skończyło i już się nie powtórzy… Bal klas III odbył się 9 czerwca 2016 roku w restauracji "Biały Kruk". Było bardzo elegancko, bardzo wesoło i odrobinkę nostalgicznie, bo "zapachniało" końcem roku i rozstaniem trzeciaków. Impreza rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, potem był jeszcze walc, humorystyczne wierszyki naszych absolwentów o koleżankach i kolegach, mnóstwo prowadzonych przez wodzireja zabaw i pląsów oraz tańce solo, w parach, grupach. Nasi uczniowie bawili się wspaniale, przy czym wykazali się dużą kulturą i świetną kondycją fizyczną. Zakwasy mieli przez kilka dni, ale piękne balowe wspomnienia zostaną im na całe życie.

Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny
"Orlik 2016"

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Dnia 15.06.2016r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się III Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny "Orlik 2016" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. W imprezie wzięły udział następujące szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego: PSP Nr 1, PSP Nr 3, PSP Nr 4 oraz PSP Nr 6. Każdą szkołę reprezentowała 12 osobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III. Gości i uczestników turnieju przywitał Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Hapoński. Rozpoczęcie imprezy poprzedził wspólny taniec dzieci. Układ taneczny został przygotowany przez uczennice z klasy VI. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej i proekologicznej; wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i o środowisko; rozbudzanie zasad zdrowej rywalizacji "fair play"; dobra zabawa poprzez sport oraz integracja uczniów. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach. Wykazały się odpowiednią sprawnością ruchową, wytrwałością oraz wiedzą prozdrowotną i proekologiczną. Oficjalnego zamknięcia turnieju i wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dokonała Dyrekcja ZSP. Zwycięzcy turnieju - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 otrzymali przechodni puchar.

Organizatorami imprezy były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

DZIEŃ DZIECKA DNIEM SPORTU I ZABAW

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", te słowa Janusza Korczaka w pełni potwierdzają, że Dzień Dziecka to najfajniejszy dzień w roku, radosny i pełen atrakcji. A przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. To jakże radosne święto nasza szkoła spędziła na sportowo. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Przygotowano dla nich 15 zadań sportowych w formie stacyjnej, min.: rzuty do celu, ćwiczenia równoważne, piłki uszatki, skoki w workach, tor przeszkód z wykorzystaniem opon, tunel itp. Za każde wykonane zadanie najmłodsi uczniowie otrzymywali kolorowe pieczątki. Największą atrakcją święta była wata cukrowa. Dzieci otrzymały również słodycze. Sponsorom bardzo dziękujemy !!!

Organizatorami imprezy były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

IX Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
w Ruchu Drogowym

dodał: WK | autor: : H. Osińska

Dnia 24 maja 2016r. w Smętowie Granicznym odbył się IX Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
w Ruchu Drogowym
. W turnieju brało udział 7 szkół. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów klasy IIIb: Aleksandra Ryk, Ignacy Bieliński i Kacper Nierzwicki wraz z opiekunem Henryką Osińską. Turniej składał się
z dwóch etapów. Pierwszy obejmował wykazanie się znajomością przepisów ruchu drogowego, drugi praktyczną jazdą na rowerze. Po dwóch etapach trudnej rywalizacji zajęliśmy I miejsce. W części teoretycznej nasi uczniowie wykazali się stu procentową wiedzą. Gratulacje!

Kiermasz używanych podręczników 16-17 czerwiec

dodał: WK


Kiermasz używanych podręczników odbędzie się 16-17 czerwca przed biblioteką szkolną. Każdy kto chce sprzedać swoje podręczniki powinien je dostarczyć do biblioteki, podpisane i wycenione (podręczniki przyjmujemy od 14 czerwca)
Przypominamy, że podręczniki mogą sprzedać tylko uczniowie klasy 6 SP i 3 Gim.
We wrześniu darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klas 1-3 nauczania zintegrowanego, 4,5 SP i 1,2 Gim.

Dzień Patrona Szkoły - Jana Pawła II

dodał: WK | autor: M. Bonk


18 maja 2016 roku Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim obchodził po raz kolejny DZIEŃ PATRONA.
Uroczystości rozpoczęła Msza Św. o godz. 8:00, którą odprawił ks. prałat Józefa Pick dziekan Dekanatu Starogardzkiego.
Uczniowie i pracownicy szkoły z wielkim wzruszeniem i dumą wspominali dzień 16 maja 2003 r., w którym Papież Jan Paweł II niekwestionowany autorytet, najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca naszych czasów, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży został patronem naszego Zespołu Szkół. --> czytaj dalej

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

19 maja 2016 r. odbył się I Owidzki Festiwal Kulinarny pod hasłem "Śniadanie – smaczne, zdrowe, kolorowe". Była to bardzo udana impreza i miło będą ją wspominać uczestnicy – drużyna z klasy IIIb gimnazjum, która zajęła tam II miejsce. Aleksandra Biesik i Anna Ciecholińska opracowały i przygotowały wiosenne menu śniadaniowe – oparte na sezonowych produktach, pełne witamin
i składników odżywczych, bajecznie kolorowe, a przede wszystkim przepyszne.

CZYTANIE NA ŚNIADANIE

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W ostatnim tygodniu kwietnia w klasach 1-3 SP realizowany był projekt edukacyjny "Czytanie na śniadanie". Przez tydzień na każdej pierwszej lekcji nauczycielki nauczania zintegrowanego czytały przez 10-20 min swoim uczniom wybraną wspólnie z dziećmi książkę zakupioną z rządowego programu "Książki naszych marzeń". Projekt ten miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie nowości czytelniczych, wyrabianie nawyku korzystania z biblioteki szkolnej, a także rozwijanie pamięci i wyobraźni. Ostatniego dnia przeprowadzono konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację dotyczącą czytanej książki. Do biblioteki szkolnej wpłynęło wiele ciekawych prac, z których jury wybrało najładniejsze i wręczyło nagrody.

IV Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Jana Pawła II

dodał: WK | autor: A. Szarmach

Dnia 20.05.2016 r. odbyła się impreza dla młodych pasjonatów "królewskiej gry". Zorganizowano ją w ramach szkolnych Dni Patrona ku czci Jana Pawła II. Papież był wielkim miłośnikiem szachów. Rozgrywał on partie praktyczne, interesował się teorią, układał również zadania szachowe dla lokalnych gazet. W zawodach uczestniczyło 20 uczniów szkół podstawowych z 5 placówek powiatu starogardzkiego. Zawodnicy rozgrywali półgodzinne partie. Rywalizacja przebiegała w miłej i sportowej atmosferze. Na zakończenie turnieju rozdano dyplomy oraz pamiątkowe nagrody rzeczowe.
Zwycięzcami turnieju zostali:
dziewczęta kl. I-II : Karolina Zwara PSP 6 Starogard Gd.
chłopcy kl. I-II : Jakub Gwizdała PSP Sumin
dziewczęta kl. III-IV : Agata Niedziela PSP 3 Starogard Gd.
chłopcy kl. III-IV : Leonhard Kasper PSP 6 Starogard Gd.
dziewczęta kl. V-VI : Weronika Górska PSP 4 Starogard Gd.
chłopcy kl. V-VI : Szymon Walczak PSP 4 Starogard Gd.
Sędzia turnieju: Andrzej Szarmach

PO ANGIELSKU I PO NIEMIECKU

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

13 maja 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych Gmnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbył się III Powiatowy Konkurs Językowy
"Szkolny Poliglota"
,
pod patronatem honorowym Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Starogard Gd. ...czytaj dalej

Konkurs matematyczny "Złote liczydło"

dodał: WK | autor: W. Konieczka

Dnia 7 maja w ZSP w Bobowie odbył się konkurs matematyczny "Złote liczydło" zorganizowany dla klas gimnazjalnych. W konkursie brało udział 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Natalia Kołakowska kl. I, Jakub Radomski z kl. II i Marcin Bonk z kl. III wraz z opiekunem W. Konieczka. Po dwóch etapach ciężkiej rywalizacji zajęliśmy I miejsce, gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli p. A. Pieczyrak i M. Kolaska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

XXXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

dodał: WK | autor: H. Osińska

Bardzo miło nam poinformować, że Ignacy Bieliński uczeń klasy IIIb PSP nr 6 zdobył II miejsce w Okręgowych Eliminacjach XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Na koncercie laureatów w Rejonowych Eliminacjach XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej zajął III miejsce.Ucznia przygotowywała wychowawczyni Henryka Osińska. Ignacy recytował wiersze Danuty Wawiłow "Daktyle" oraz Ludwika Jerzego Kern "Phaaaw". Gratulacje!

WYSTAWA "CZAR PRL-U"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Uczniowie klasy VI b wraz z opiekunem p. Jolantą Wichrowską w ramach lekcji historii przygotowali wystawę pt. "Czar PRL-u". Przez kilka tygodni uczniowie poszukiwali pamiątek-przedmiotów codziennego użytku z lat 60, 70, 80 XX wieku. W czasie tych poszukiwań, podczas rozmów z dziadkami, rodzicami mogli oni poznać realia życia w czasach PRL-u.Dzięki wystawie uczniowie naszej szkoły mogą lepiej poznać historię naszego kraju, a dorośli mają okazję powrócić do czasów dzieciństwa.

Wystawa znajduje się na holu , przy gabinecie pedagoga. Serdecznie zapraszamy.

FINALISTA X WOJEWÓDZKIEJ MAŁEJ OLIMPIADY HISTORII POLSKI

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

26 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 39 w Gdańsku odbył się finał X Wojewódzkiej Małej Olimpiady Historii Polski dla szkół podstawowych. Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finału.
Podczas etapu szkolnego zostali wyłonieni najlepsi historycy:
Jerzy Dzwonkowski kl. Vb
Kacper Połom kl. VI b
Michał Kazusek kl. VI c

Reprezentowali oni naszą szkołę w międzyszkolnych eliminacjach, w których udział wzięło 64 uczestników z województwa pomorskiego.
Do finału zakwalifikowało się 11 uczniów, wśród nich był Jerzy Dzwonkowski, który wykazał się bardzo dobrą znajomością historii Polski i uzyskał wysoki wynik.

MŁODZIEŻOWE TARGI PRACY

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Młodzież naszego gimnazjum, w ramach projektu
"Otwarci na sukces", 21 kwietnia 2016 uczestniczyła
w Młodzieżowych Targach Pracy zorganizowanych w Pomorskiej Szkole Wyższej.

Uczniowie zapoznali się z oferta starogardzkich pracodawców oraz wysłuchali wykładu
dr Wojciecha Drzeżdżona "Ścieżki kariery zawodowej"

Starogardzka "szóstka" mistrzem województwa

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Młodzi zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Starogardzie Gdańskim wygrali Mistrzostwa Miasta w minisiatkówce chłopców. Chłopcy pokonali wszystkie szkoły podstawowe w stosunku 2:0 i awansowali do Mistrzostw Powiatu. Na tym etapie również nie mieli większych problemów z pokonaniem Zelgoszczy, Skarszew i Skórcza. Na półfinał wojewódzki udali się do Brus, gdzie czekali mistrzowie innych powiatów. --> czytaj dalej

Powiatowy Konkurs Językowy "Szkolny poliglota"

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

13 maja 2016 r. odbędzie się Powiatowy Konkurs Językowy "Szkolny poliglota"! Po raz trzeci będziemy gościć najambitniejszych i najbardziej uzdolnionych językowo gimnazjalistów z powiatu starogardzkiego. Konkurs sprawdza równoczesną znajomość dwóch języków - angielskiego i niemieckiego - w piśmie i w mowie. Jego celem jest przede wszystkim promowanie nauki języków obcych wśród młodzieży. Nasze przedsięwzięcie objęte jest Patronatem Prezydenta Janusza Stankowiaka oraz Patronatem Honorowym Pomorskiego Kuratora Oświaty. W załączniku regulamin konkursu.

Nasze gimnazjum zajęło I miejsce, a szkoła podstawowa III, w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 8 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016.

Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. W imieniu Prezydenta, Turniej otworzyła Naczelnik WSS Pani Urszula Domachowska --> Czytaj dalej.

SZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY
"Najpiękniejsze jajo"

dodał: WK | autor: S. Kosecka

W marcu świetlica szkolna zorganizowała konkurs na najpiękniejsze jajo wielkanocne. Był on przeznaczony dla klas 1 - 3 szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 54 uczniów. 23 marca p. Katarzyna Paul wybrała zwycięzców. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły p. Ryszarda Hapońskiego, pozostali uczniowie nagrody pocieszenia.
WYNIKI
w kategorii klas 1:

 • I miejsce - Anna Grojs 1a
 • II miejsce - Klaudia Czaja 1a
 • III miejsce - Miłosz Bukowski 1c

w kategorii klas 2:

 • I miejsce - Roksana Kosecka 2b
 • II miejsce - Oskar Klein 2a
 • III miejsce - Weronika Mecka 2a

w kategorii klas 3:

 • I miejsce - Emilia Szymanel 3c
 • II miejsce - Katarzyna Tomaszewska 3c
 • III miejsce - Marta Ryk 3b

FLASH MOB CZYTELNICZY

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W pierwszy dzień wiosny w naszej szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie – flash mob czytelniczy. Na pierwszej przerwie obiadowej wszyscy uczniowie klas 6 ze swoimi ulubionymi książkami pojawili się na holu pierwszego piętra, aby wspólnie z kolegami i koleżankami poczytać. Akcja ta, zorganizowana przez nauczycielki z biblioteki szkolnej, miała za zadanie zwrócić uwagę uczniów, że można też w inny, niebanalny sposób spędzić przerwę oraz przede wszystkim wypromować kupione z rządowego programu "Książki naszych marzeń" nowości. Udostępniona była także uczniom "mobilna biblioteka", z której można było wypożyczyć książki na przerwie. Z minuty na minutę czytających przybywało, a książek w mini – biblioteczce ubywało. Wydarzenie to zaliczamy do bardzo udanych. Miło patrzyło się na uczniów tak zainteresowanych książkami.
Monika Nitka, Beata Koprowska

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

dodał: WK |

Zdrowych, wesołych Świąt Wielkanocnych,

radosnego i pogodnego nastroju.

Dużo wiosennego optymizmu,

oraz miłych spotkań w rodzinnym gronie i wśród przyjaciół.DRZWI OTWARTE

dodał: WK| autor: H. Osińska

Dnia 15.03.2016r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się "Dzień otwarty dla przyszłych klas pierwszych". Uroczystość rozpoczęła p. H. Osińska wraz ze swoją klasą humorystycznym przedstawieniem "Wizyta kandydata na pierwszoklasistę w sekretariacie szkoły
PSP nr 6". Na tę uroczystość uczniowie klasy III b przygotowali kukiełki warzyw, które wykorzystali w przedstawieniu kukiełkowym pt. "Na straganie" J. Brzechwy. Teatrzyk wzbudził duże zainteresowanie, szczególnie u najmłodszych widzów. Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne nabyte podczas zajęć tanecznych w zespole "Gabi". Na sali gimnastycznej odbywały się pokazy uczniów naszej szkoły uczestniczących na zajęcia karate. Po przedstawieniach, przyszli pierwszoklasiści wraz z nauczycielami rozeszli się do sal, gdzie uczestniczyli w zajęciach komputerowych, sportowych i plastycznych. Każde dziecko otrzymało "sówkę" z wykazem książek i pomocy niezbędnych w klasie pierwszej. Rada Rodziców ufundowała dzieciom słodycze. Rodzice w tym czasie mieli okazję przy kawie i cieście na rozmowę z dyrekcją szkoły, nauczycielami i pedagogiem. Dziękujemy wszystkim przybyłym do nas gościom za uczestnictwo i miłą atmosferę podczas zabaw i wspólnych rozmów.
Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały: p. H. Osińska i p. M. Bonk.

REKRUTACJA NA ROK 2016/2017

dodał: WK | autor: dyrektor

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami jakie będą potrzebne podczas rekrutacji do ZSP

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych --> czytaj

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 6 --> czytaj

Rekrutacja do Gimnazjum Nr 4 --> czytajEuroweek - Szkoła Liderów

dodał: WK | autor: J. Bona

Nasi uczniowie w składzie: Julia Jankowska, Jagoda Jankowska, Nadia Ryk, Paulina Czaplewska, Natalia Komorowska, Szymon Stosik oraz Przemysław Pastwa wzięli udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym "Euroweek"- Szkoła Liderów 6-10 marca 2016 r.
W Międzygórzu. Uczniowie zostali przeszkoleni m.in w następujacym zakresie: leadership, poznaj Unię Europejską, praca i motywacja w grupie, program Erasmus +, poznawanie kultur świata, prowadzenie prezentacji/autoprezentacji, wolontariat, szok kulturowy. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Meksyku, Kenii, Filipin, Azerbejdżanu,Indii, Turcji, Wietnamu,Francji, Łotwy.

W trakcie pobytu zwiedziliśmy Bystrzycę Kłodzką oraz Kłodzko. Uczniowie nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu!!!DZIEŃ OTWARTY

dodał: WK | autor: dyrektor

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY w dniu 15 marca 2016 r.

godzina 15:30 - dla rodziców i dzieci kandydatów do oddziałów przedszkolnych tzw. "zerówek" który odbędzie się w budynku przedszkola;

godzina 16:30 - dla rodziców i dzieci kandydatów do klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy --> zobacz plakat

MINI GRYF 2016 DLA SETA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Kolejny wielki sukces odnieśli młodzi siatkarze Seta, którzy wygrali ogólnopolski turniej minsiatkówki, tym razem
w Szczecinku. Był to trzeci wygrany turniej tej rangi.
W zawodach uczestniczyło 18 zespołów z całej Polski. Chłopcy zagrali świetne zawody, wygrywając 12 meczów.
W finale pokonali znakomity zespół z Kędzierzyna - Koźla. Szymon zdobywa kolejną nagrodę najlepszego zawodnika turnieju.

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Miłosz Prus, Maciej Burczyk, Kacper Kopczyński

JEDZIEMY NA FINAŁY WOJEWÓDZKIE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Młodzi zawodnicy z Publicznego Gimnazjum Nr 4
w Starogardzie Gdańskim wygrali Mistrzostwa Miasta
w minisiatkówce chłopców. Chłopcy pokonali wszystkie szkoły podstawowe w stosunku 2:0 i awansowali do Mistrzostw Powiatu. Na tym etapie również nie mieli większych problemów z pokonaniem Zelgoszczy, Skarszew i Skórcza. Na półfinał wojewódzki udali się do Brus, gdzie czekali inni mistrzowie powiatów. Nasi uczniowie przystąpili do pierwszego meczu lekko stremowani, jednak po chwili wszystko wróciło do normy. Wygrali i ten mecz, i pozostałe. Na finały wojewódzkie już wkrótce pojadą do Lęborka.

Skład drużyny: Dawid Wacholc, Tomasz Marszałek, Szymon Adamczyk, Sebastian Wojewódka, Mateusz Szwemiński, Maciej Burczyk, Janusz Wrycza, Mikołaj Raczyński, Maciej Ogórek, Marcel Szkodowski, Marek Landowski, Michał Kazusek.

UKS SET WYGRYWA TURNIEJ OGÓLNOPOLSKI
W KOŁOBRZEGU

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W grudniu udaliśmy się do Kołobrzegu na turniej minipiłki siatkowej chłopców. Były to kolejne zawody w ramach przygotowań do mistrzostw województwa i Polski.
W imprezie startowało 30 zespołów z województwa pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego
i zachodniopomorskiego, które podzielono na trzy grupy.
W eliminacyjnej Set wygrał dziewięć pojedynków i zajął pierwsze miejsce. Do gier w grupie finałowej przystąpiło sześć najlepszych drużyn. Starogardzianie pokonali Sulechów I ,Sulechów II, Szczecinek, Krotoszyn, a przegrali z Gubinem. W meczu o pierwsze miejsce ponownie spotkali się z Krotoszynem, z którym po raz drugi zwyciężyli i zajęli pierwsze miejsce. Zapraszamy do obejrzenia meczu finałowego z tego turnieju.

Skład drużyny: Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Miłosz Prus, Dawid Wacholc, Tomasz Marszałek, Kacper Kopczyński, Kacper Myśków, Tomasz Rudnicki, Marek Landowski, Patryk Lekan

CHEMIA DLA CIEKAWYCH

dodał: WK | autor: A. Pograniczny

W klasie IIIC PSP 14 i 15 stycznia odbyły się zajęcia z udziałem rodziców p. K. Tomaszewskiej i E. Pastwy, którzy wspólnie z wychowawczynią A. Pograniczny zachęcali do wykonywania prezentów dla dziadków i babć z wikliny papierowej.

Drugie zajęcia „Chemia dla ciekawych” poprowadzone przez p. Ewę Pastwa n-la chemii w szkole średniej, miały zainteresować dzieci w tym działem nauki poprzez ciekawe doświadczenia i aktywny w nich udział

"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ CZWARTY"

dodał: WK | autor: R. Hapoński

5 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych
Szkole Podstawowe nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II
w Starogardzie Gdańskim, odbyła się niecodzienna impreza integracyjno - charytatywna pt.
"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ CZWARTY" . Organizatorem była dyrekcja, rada pedagogiczna i Radą Rodziców Zespołu Szkół.
Tego wieczoru spotkali się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Imprezę patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak. --> czytaj dalej

FERIE W STAROGARDZIE GD.

dodał: WK | autor:

Informacja

o starogardzkiej ofercie

wydarzeń podczas

ferii zimowych

dla dzieci i młodzieży

OTWARCI NA SUKCES

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W ramach projektu edukacyjnego
"Otwarci na sukces"
15 uczniów klas drugich 2 lutego 2016 roku wzięło udział w spotkaniu z doradcą zawodowym.
Podczas zajęć uczniowie m.in. zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy, sprawdzili swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe.

WOŚP 2016

dodał: WK | autor: G. Zadurska kl. 1b

Dnia 13 stycznia od godz. 9.50 do 11.45 w naszej szkole odbył się pokaz tańca i mecz siatkarski na charytatywny cel- WOŚP. Na każdą z imprez wstęp kosztował 2 zł. Łącznie nasza szkoła zebrała 530 zł i 61 gr. na sprzęt medyczny do szpitali dla osób starszych i dzieci. Całość została zorganizowana przez SU gimnazjum, na którego czele stoi p. Monika Dzwonkowska i przewodnicząca Natalia Komorowska.

OTWARCI NA SUKCES

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

Projekt Gminy Miejskiej Starogard Gdański
"Otwarci na sukces"

Uwaga uczniowie klas drugich !

Każdy z was kto chce rozwijać swoje umiejętności i nabywać nowe kompetencje w dziedzinie rozwoju osobistego i zawodowego, poznać tajniki przedsiębiorczości może zapisać się na zajęcia pozalekcyjne --> Czytaj dalej.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

dodał: WK | autor: K. Sroka

Dnia 7 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mikołajem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 1-3 SP. Wielką niespodziankę przygotowali także, rodzice dzieci z klasy 2A, którzy wystąpili w przedstawieniu pt. "Kopciuszek". Dzieci otrzymały prezenty od Mikołaja, a w ramach podziękowania uczniowie z klasy 2A i 2B pięknie zaśpiewali piosenki świąteczne. Podczas występu można było obejrzeć prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaja wykonane przez dzieci.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ CZWARTY”,
w Zespole Szkół Publicznych
Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 4
im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 5 lutego 2016r. od godz. 17:00 do ok. 20:00 w Zespole Szkół Publicznych Szkole Podstawowe nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się impreza charytatywna zorganizowana już czwarty rok z rzędu pt. "Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ CZWARTY". Tego wieczoru spotkają się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Spotkanie ma na celu integrację środowiska, prezentację osiągnięć artystycznych uczniów, a także pozyskanie środków na potrzeby szkoły. Organizatorzy zapewniają dużo ciekawych atrakcji m.in. kawiarenkę, loterię fantową, galerię prac dzieci i młodzieży, licytacje, kącik szachowy, kącik malucha. Podczas spotkania przez cały czas odbywać się będą występy wokalne oraz taneczne. Wystąpią m. in. dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie ze szkoły podstawowej, zespół z gimnazjum "Pasja", a także inni artyści jako goście specjalni.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Starogard Gdański.
Patronat medialny m. in.: Radio Głos, Portal Starogard 24, gazeta DZIEŃ DOBRY STAROGARD,
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ŻYCZYMY

dodał: WK | autor: WK

Zdrowych i Pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.


Szczęśliwego Nowego Roku 2016!

" KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" -
nowości w bibliotece szkolnej!

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Mamy wiele nowych, ciekawych książek, zarówno dla dzieci młodszych, starszych, jak i dla gimnazjalistów. Wszystkie te woluminy udało nam się zakupić dzięki udziałowi w rządowym programie na rok 2015 "Książki naszych marzeń", a także dzięki funduszom szkolnym. Wzbogaciliśmy się o około 160 nowych książek - jakich? - możecie zobaczyć na zdjęciach, co prawda nie są to wszystkie nasze zakupy, gdyż spora ich ilość jest już u czytelników.
Zapraszamy!!! --> zdjęcia

"DZIADY" MICKIEWICZA NA GIMNAZJALNEJ SCENIE TEATRALNEJ

dodał: WK | autor: J. Król

W piątek 27.11.2015r. o godz.17.00 w Publicznym Gimnazjum Nr4 w Starogardzie Gdańskim odbyło się przedstawienie "Dziady II" w wykonaniu uczniów klasy I B gimnazjum. Reżyserem sztuki była pani Monika Dzwonkowska. Scenografia przedstawienia była imponująca i sprawiała, że widz czuł, jak gdyby przebywał w wiejskiej kaplicy w odległych czasach. Młodzi aktorzy, mimo braku warsztatu aktorskiego, w pełni oddali klimat i nastrój panujący w dramacie Adama Mickiewicza. --> Czytaj dalej.

STAROGARDZKIE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W dniach 16-22 listopada 2015uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Starogardzkich Dniach Przedsiębiorczości w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości. W tych dniach zostały zorganizowane warsztaty, które odbyły się w formie gry biznesowej. Celem zajęć było kształtowanie w uczniach nawyku poprzedzania decyzji dokonaną analizą jej konsekwencji, aby w sposób racjonalny dokonywać wyborów, zwłaszcza w zakresie gospodarowania swoimi finansami.--> Czytaj dalej.

XIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY "DYKTANDO KOCIEWSKIE".

dodał: WK | autor: K. Breszka

W Zespole Szkół Publicznych Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim w dniu 20 listopada 2015 r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Dyktando Kociewskie”, pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego Pana Leszka Burczyka.

Wzięło w nim udział 53 uczniów ze szkół całego powiatu. Od tego roku w zmaganiach uczestniczyli również gimnazjaliści.

STARSI MŁODSZYM

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Dnia 26.11.2015 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się turniej rekreacyjno-sportowy "Dbaj o swój kręgosłup". Turniej ten odbywa się w naszej szkole od 15 lat, jednak tym razem został zorganizowany i przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klas II gimnazjum. W imprezie brały udział dzieci z klas III szkoły podstawowej. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej, dobra zabawa poprzez sport i rekreację oraz wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała. Konkurencje sportowe były przygotowane w formie stacyjnej i opierały się na ćwiczeniach z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie. Za każde wykonane zadanie otrzymywały kolorowe pieczątki. Na koniec imprezy wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce, a gimnazjaliści uczyli dzieci specjalnie przygotowanego układu tanecznego.

Na koniec Dyrektor Szkoły wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały p. J. Sierant i p. S. Kosecką.

BUDŻET OBYWATELSKI 2016

dodał: WK | autor: R. Hapoński

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na wybór projektu w ramach
Budżetu obywatelskiego 2016.

29 listopada w godz. 10:00 - 16:00, głosowanie odbędzie się w Zespole Szkół Publicznych.

Natomiast już teraz można głosować w Urzędzie Miasta.

"DZIEŃ DRESA" PO RAZ DRUGI

dodał: WK | autor: K. Necel

18 listopada w naszej szkole odbył się
"Dzień dresa".
Uczniowie chodzili po szkolnych korytarzach w dresowych spodniach, oraz bluzach.

Tego dnia również nauczyciele wzięli bardzo aktywny udział w zabawie.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Serdecznie zapraszamy

Na "Kiermasz Świąteczny" organizowany przez świetlicę szkolną, który odbędzie się

w dniach 3 - 4 grudnia 2015 roku

od godziny 9:00 do 15:20

SŁODKI SMAK WOLNOŚCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSP w Starogardzie Gd. odbyły się 10 listopada. Chcieliśmy, aby wiedzy historycznej na temat odzyskania niepodległości towarzyszyła refleksja na temat wolności i współczesnego patriotyzmu oraz aby dzieci i młodzież miały możliwość radośnie uczcić to święto.

UKS SET STAROGARD GDAŃSKI DRUGI W WAŁCZU

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Kolejnym sukcesem zakończył się dla siatkarzy Seta V Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej, który odbywał się w dniach 07-08 listopada 2015r. w Wałczu. Do turnieju zgłosiły się dwadzieścia cztery zespoły z całej Polski. W grupie eliminacyjnej chłopcy ze Starogardu stoczyli jedenaście zwycięskich pojedynków, co dało im pierwsze miejsce. Do fazy finałowej przystąpiło sześć najlepszych zespołów z dwóch grup. Zawodnicy Seta wygrali z Sulechowem, Szczecinkiem, Krotoszynem i w meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z Kędzierzynem Koźle, który już pokonali w grupie eliminacyjnej. Mecz nie ułożył się najlepiej, dużo własnych błędów, szczególnie w odbiorze zagrywki, a co za tym idzie, mało skuteczny atak. To za mało, aby wygrać z tak dobrą drużyną. Pozostaje mały niedosyt, bo przecież wygraliśmy z nimi na niższym etapie rozgrywek

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Miłosz Prus, Jakub Wacholc
Trener: Mariusz Fryźlewicz

RUNDA ELIMINACYJNA W MALBORKU

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Od wyjazdu do Malborka, 25 października 2015 r. UKS SET Starogard Gdański zaczął ligę młodzika. Jest to debiut klubu w rozgrywkach ligowych w zespołach szóstkowych. Wszyscy zawodnicy są młodsi, a trzech z pierwszego składu to uczniowie piątych i szóstych klas szkoły podstawowej. Po ostatnich sparingach miałem małe obawy, ale wierzyłem ,że stać ich na wiele. Nie mamy w tym roku w tej klasie rozgrywkowej wielkiego ciśnienia na wynik. Zespół ma się ogrywać i w optymalnym wieku młodzika zdobyć medal. Zaczęliśmy od meczu z Omegą Gdynią II, łatwe zwycięstwo 2:0(25:5,25:7). Następnym przeciwnikiem był gospodarz Jurand Malbork, zespół o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Nasi chłopcy nie przestraszyli się wyższych kolegów i również wygrali 2:0(25:13,25:12).Trzeci mecz ze Stoczniowcem Gdańsk wygrali walkowerem z powodu braku aktualnych badań lekarskich. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze, jestem z nich dumny. Oby tak dalej.

Skład drużyny: Kacper Godlewski, Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Maciej Ryk, Michał Musz-Porazik, Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Dawid Skrzypczak, Janusz Wrycza.
Trener: Mariusz Fryźlewicz

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ -
JUBILEUSZ DWUDZIESTOLECIA

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 13 października 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych tj. Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku z tą uroczystością związany był także z jubileuszem dwudziestolecia szkoły... ---> Czytaj dalej.

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

dodał: WK

6 października 2015r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II dzieci wzięły udział w uroczystości pasowania na ucznia i złożyli ślubowanie. Licznie przybyli rodzice, rodzeństwo i inni członkowie rodzin. Zebranych rodziców powitał Dyrektor Zespołu Szkół Pan Ryszard Hapoński, który w ciepłych słowach scharakteryzował drogę dzieci, które przez najbliższe lata znajdować będą się pod opieką oddanej i fachowej kadry. Zapewnił, że dzieci będą mogły rozwijać zdolności i zainteresowania, kształtować charakter przez co w przyszłości będą kreatywnymi i świadomymi obywatelami.

TURNIEJ SIATKÓWKI Z OKAZJI 20-LECIA SZKOŁY

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

18 września 2015r. z okazji 20 - lecia naszej szkoły odbył się turniej piłki siatkowej pod patronatem Prezydenta Miasta.

Zawody zostały przygotowane przez istniejący w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy Set Starogard Gdański. Zaprosiliśmy najlepsze zespoły województwa pomorskiego rocznika 2002.

AKCJA ZNICZ DLA CMENTARZA W KOCBOROWIE

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji nad tym, co istotne w naszym życiu. Ten czas szczególnie sprzyja chwilom zadumy nad przemijaniem, nad wspaniałością i kruchością człowieka. Odwiedzając groby najbliższych, często spotykamy opuszczone mogiły, o których nikt już nie pamięta. To nad nimi pochylali się w minionym tygodniu nasi gimnazjaliści. Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski PG4 akcja "Znicz dla cmentarza w Kocborowie" przyniosła wspaniałe efekty. Niemal 150 zniczy zapłonęło na smutnych, zapomnianych grobach.

DZIEŃ ŚPIOCHA

dodał: WK | autor: Paulina


Dnia 22 października odbył sie w naszej szkole dzień śpiocha.

Korytarze były wypełnione uczniami ubranymi w kolorowe piżamki i kapcie. Całości dopełniły kocyki, pluszami i poduchy,
zapraszamy do obejrzenia zdjęć

UKS SET Starogard Gdański
najlepszy w Poznaniu

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Najmłodsi adepci siatkówki UKS-u SETA Starogard Gdański, mistrzowie województwa pomorskiego udali się do Poznania na I Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Dowódcy 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. W zawodach uczestniczyły najlepsze zespoły z północnej i zachodniej Polski. Nasi chłopcy nie mieli sobie równych, wygrali bardzo łatwo dwanaście meczów. Był to pierwszy w tym sezonie wygrany ogólnopolski turniej minisiatkówki w ramach przygotowań do Mistrzostw Województwa i Polski. Szymon Adamczyk został najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej. Trenujemy dalej i przygotowujemy się do następnego turnieju, który odbędzie się w Wałczu.

Skład drużyny: Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Miłosz Prus
Trener: Mariusz Fryźlewicz

Wybory przewodniczącego SU

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Szkolna Komisja Wyborcza informuje, że dnia 30 września 2015 roku przeprowadzono wybory przewodniczącego SU. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego PG 4 (§ 6) władze SU są wybierane w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Najwyższą liczbę głosów i stanowisko przewodniczącej SU w roku szk. 2015/2016 otrzymała Natalia Komorowska z IIb. Zastępcą przewodniczącej będzie Dominika Gapska z IIIa. Frekwencja wyborcza wyniosła 57%. Najwyższa frekwencja była w klasie Ib – 80%.
Gratulacje dla Ib za postawę i oczywiście, dla Natalii za wygraną!

Wybory na mistera i miśka szkoły

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


Dnia 30 września odbyły się w naszej szkole wybory na mistera i miśka szkoły. Dziewczęta z gimnazjum wytypowały najprzystojniejszego i najmilszego chłopaka z klasy.

Najprzystojniejszym chłopakiem został Dawid Karbowski z Ia, a najmilszym Ziemowit Malinowski również z kl. Ia

Srebro chłopców z podstawówki

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

30 września 2015 r. odbyły się zawody międzyszkolne w sztafetowych biegach przełajowych. Była to druga z cyklu imprez organizowanych przez OSiR. Nasi chłopcy po dobrym występie w indywidualnych biegach przełajowych (siedmiu uczniów w pierwszej dwudziestce) stawiani byli w roli kandydatów do medali. Na pierwszej zmianie pobiegł Janusz Wrycza, który zakończył bieg na drugim miejscu. Tę pozycję utrzymywaliśmy do szóstej zmiany. Wtedy na trasę wyruszył Szymon Adamczyk, który po znakomitym biegu, uzyskując dużą przewagę, wyprowadził nas na pierwsze miejsce. Prowadziliśmy jeszcze przez jakiś czas, jednak na przedostatniej zmianie nasz zawodnik stracił wypracowaną przewagę i nie utrzymał prowadzenia . Ostatni Mateusz Szwemiński nie zdołał dogonić prowadzącego zawodnika i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce, które dało nam awans do Mistrzostw Powiatu.

Skład drużyny: Janusz Wrycza, Adam Mokwiński , Jakub Stencel, Mikołaj Raczyński, Marek Mucha, Sebastian Wojewódka, Mateusz Szwemiński, Szymon Adamczyk, Miłosz Kurszewski, Jakub Laser

Ślubowanie

dodał: WK | autor: A. Pieczyrak


29 września uczniowie pierwszych klas Publicznego Gimnazjum Nr 4 złożyli ślubowanie. Dyrektor szkoły pan Ryszard Hapoński podkreślił wagę słów zawartych w tekście ślubowania oraz obowiązek dotrzymania przyrzeczenia przez cały czas nauki w gimnazjum. Uroczystość uświetniły występy uczniów starszych klas, m. in. pokaz szkolnej mody. Po części oficjalnej wszyscy udali się na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Udany debiut w kategorii młodzika

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W sobotę i niedzielę (26-27.IX) w ekonomiku odbył się VII Memoriał Macieja Olszewskiego. Był to pierwszy turniej zawodników Seta w tym sezonie i debiut w kategorii młodzików. Zaczęliśmy bardzo dobrze, wygrywając trzy mecze z Darłowem, Gdynią i bardzo dobrym zespołem z Lęborka. W niedzielę w meczu o pierwsze miejsce ulegliśmy po walce zespołowi z Torunia. Wielkie gratulację dla wszystkich zawodników, zważywszy, że wszyscy chłopcy są młodsi, a dwóch aż o trzy lata (V klasa).WIELKIE BRAWA!

Skład drużyny: Ziemowit Malinowski, Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Janusz Wrycza, Maciej Ryk, Adam Spychalski, Szymon Adamczyk, Maciej Burczyk, Michał Musz-Porazik, Dawid Skrzypczak.

20 km na 20-lecie szkoły

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska


20 lat + 20 kilometrów + 20 uczestników to najkrótsza relacja z jubileuszowego marszu z Pelplina do Owidza "20 km na 20-lecie szkoły". Zaczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie – spotkania z "Biblią Gutenberga" i sztuką sakralną. A potem? Słoneczko świeciło, grzybki w lesie pachniały (niektórzy nawet je zbierali), a pan Andrzej Szarmach bezbłędnie prowadził. Trasę pokonaliśmy w bardzo dobrym czasie, radosnej atmosferze i bez kontuzji. Niektórzy tak się rozpędzili, że postanowili zrobić jeszcze kilka dodatkowych kilometrów i pieszo dotarli do Starogardu.

Delegacja naszej szkoły w Szpęgawsku

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

27 września 2015 r. delegacja naszej szkoły (Jakub Witkowski, Natalia Balda, Natalia Komorowska, Monika Dzwonkowska) brała udział w uroczystościach ku czci osób, które spoczywają w 39 masowych grobach w Szpęgawsku. W 1939 r. hitlerowcy zabili tam i pochowali bezimiennie ponad 7 tysięcy niewinnych i bezbronnych ludzi.
W pierwszej części uroczystości bardzo liczne delegacje składały kwiaty pod pomnikiem, następnie odbyła sie msza pod przewodnictwem Bpa Piotra Krupy i niezwykle przejmujący apel poległych.
Co roku uczestnicy tego spotkania zastanawiają się, jak mogło dojść do takiego bestialstwa i czy to się już nigdy nie powtórzy. I pytania te zostają bez odpowiedzi...

Europejski Dzień bez samochodu

autor: WK

Dnia 22 września 2015 Nasi uczniowie brali udział w Europejskim Dniu bez Samochodu. Po zbiórce przy szkole pojechaliśmy na stadion miejski, z którego wystartowaliśmy ulicami Starogardu. Meta była na rynku, na którym odbyły się konkursy, koncert oraz pokaz tańca. Poz zakończeniu wróciliśmy szczęśliwie do szkoły. Opiekunami byli Adrian Dudkiewicz oraz Waldemar Konieczka.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Sprzątanie świata

autor: I. Karnauch

18 września uczniowie z naszej szkoły, jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątania Świata.
Zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki, wyruszyliśmy na "spotkanie ze śmieciami". Z humorami i pełnym zaangażowaniem zbieraliśmy śmieci w okolicach naszej szkoły, drogi do kościoła i w pobliskim lesie. Nasza praca przyniosła oczekiwany efekt - pozbyliśmy się szpecących odpadów i od razu zrobiło się czyściej; oby jak najdłużej! Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Delegacja naszej szkoły

dodał: WK| autor: : WK

Dnia 17 września delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział przy złożeniu wiązanek kwiatów przed zbiorową mogiła starogardzian - ofiar II wojny światowej w uroczystości
"76 Rocznicy Agresji Wojsk Sowieckich Na Polskę" na cmentarzu przy ul. 2 płk. Szwoleżerów Rokitniańskich


Warsztaty SU dla klas II i III gimnazjum

dodał: WK| autor: : P. Bławat, A. Jankowska

Dnia 14 września w naszej szkole odbyły sie specjalne warsztaty dla klas II i III gimnazjum dotyczące samorządu uczniowskiego. Po krótkiej prezentacji wyjaśniającej jego rolę i przypomnieniu sobie zeszłorocznych akcji naszego SU uczniowie udali się do sal. Tam w grupach przygotowywali plakaty zawierające autorskie pomysły działań na rzecz szkoły w rozpoczynającym się roku szkolnym. Następnie wszystkie klasy przedstawiły publicznie owoce swojej pracy. Do najciekawszych z nich należy zaliczyć rap chłopców z IIIb pt. "Głosuj" (a boysband z IIb juz depcze im po pietach!)

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

dodał: WK

1 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 zaczęło się od wprowadzenia sztandaru i zaśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli przygotowane części artystyczne, które umiliły dźwięk pierwszego dzwonka w szkole. W tym roku w rozpoczęciu uczestniczył Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz jak co roku Ks. prałat Józef Pick.

Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany. Przypominamy, że rok szkolny 2015/2016 zakończymy 24 czerwca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

autor: WK

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015 w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor wraz z gośćmi i wychowawcami nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego

"GALA OSIĄGNIĘĆ" PODSUMOWUJĄCA ROK SZKOLNY2014/2015 NAJWYŻSZE WYNIKI W MIEŚCIE I WYSOKIE W SKALI STANINOWEJ W KRAJU Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 23 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych Szkole Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbyła się gala podsumowująca wyniki i osiągnięcia za rok szkolny 2014/2015. Po przywitaniu przybyłych gości, dyrektor Zespołu Szkół Ryszard Hapoński pogratulował uczniom, rodzicom i nauczycielom najwyższych wyników w mieście i wysokich w skali kraju z tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie Publicznego Gimnazjum... --> Czytaj dalej.

CZAS WSPOMNIEŃ

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Poniżej zamieszczono zdjęcia z zawodów sportowych organizowanych przez OSiR w roku szkolnym 2014/2015 z Miejskiej Gimnazjady w: koszykówce, siatkówce, tenisie stołowym, biegach przełajowych i sztafetowych.

Miłego oglądania.

TURNIEJ SPORTOWO-REKREACYJNY "ORLIK 2015"

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka

Dnia 12.06.2015 r. na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się II Międzyszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny "Orlik 2015" pod Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. W imprezie wzięły udział następujące szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6. Każdą szkołę reprezentowała 14 osobowa drużyna, składająca się z uczniów klas III. Impreza miała charakter rekreacyjny, zrezygnowano z elementu współzawodnictwa (jak miało to miejsce w roku poprzednim). Konkurencje przygotowano w formie stacyjnej. Gości i uczestników turnieju przywitał Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Hapoński. Rozpoczęcie zabawy poprzedził wspólny taniec dzieci i nauczycieli. Celem turnieju było wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała; popularyzacja wiedzy prozdrowotnej; dobra zabawa poprzez sport oraz integracja uczniów poprzez zabawę. Dzieci wykazały się odpowiednią sprawnością ruchową i wytrwałością, z zadowoleniem pokonywały kolejne stacje.

Oficjalnego zamknięcia turnieju i wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dokonała Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pani Urszula Domachowska. Szczególne podziękowanie należą się uczennicom klasy IVb, które podczas trwania imprezy prezentowały przygotowane układy taneczne. Organizatorami turnieju były p. Joanna Sierant i p. Sabina Kosecka.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2015/2016

autor: wk

Dzisiaj zamieszczamy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w zerówce, klasach 1 - 6 szkoły podstawowej oraz 1 - 3 gimnazjum w przyszłym roku szkolnym.

Uwaga!
Uczniowie klas 1, 2 i 4 SP oraz uczniowie klas 1 Gim
otrzymają darmowe podręczniki we wrześniu.

Uczniowie ZSP im. J. Pawła II w Starogardzie Gd. kręcili LipDub

dodał: WK

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych PSP nr 6 oraz PG Nr 4 w Starogardzie Gdańskim nakręcili swój pierwszy Lip Dub. W piątek 19 czerwca ich szkoła stała się wielkim planem filmowym, a dzieci i nauczyciele zamieniłi się w aktorów.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z przygotowania wideoklipu autorstwa Artura Spychalskiego

Kiermasz używanych podręczników

dodał: WK


17 czerwca w godzinach od 10.00 do 13.00, na holu szkoły odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

Uczniowie, którzy chcieliby sprzedać swoje podręczniki mogą je przynosić do biblioteki szkolnej przed kiermaszem. Książki te muszą być w dobrym stanie (wszelkie zapiski ołówkiem należy usunąć), podpisane i wycenione.

Książki, które nie zostaną sprzedane, będzie można nabywać w bibliotece jeszcze do 25.06.2015r.

Uwaga!!!
Uczniowie, którzy idą do kl. 4 SP i 1 Gim nie kupują podręczników!

Zapraszamy uczniów i rodziców

REKRUTACJA NA ROK 2015/2016

dodał: WK | autor: dyrektor

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami jakie będą potrzebne podczas rekrutacji do ZSP

Rekrutacja do Gimnazjum Nr 4 --> czytaj

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 6 --> czytaj

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych --> czytaj

"Dzień urodzin Patrona Szkoły – Jana Pawła II"

dodał: WK | autor: M. Bonk


Dnia 18 maja bieżącego roku w ZSP im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbyły się dwie takie same inscenizacje - jedna dla szkoły podstawowej, a druga dla gimnazjum. Dotyczyły one życia Jana Pawła II.

Opowiadały o obchodzeniu jego 95 urodzin w niebie.--> czytaj dalej

UKS SET DWUKROTNIE ZDOBYWA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

9 maja w SP nr 85 w Gdańsku odbyły się finały wojewódzkie Kinder +Sport. UKS SET Starogard Gdański w kategorii "dwójek" po wygraniu ligi wojewódzkiej stawiany był w roli faworyta i rozstawiono go z jedynką. Chłopcy stanęli na wysokości zadania - wygrali swoją grupę, ćwierćfinał, półfinał i w finale pokonali SAPS Starogard Gdański.

Tym samym zdobyli wszystko, co było do zdobycia w tym roku w naszym województwie. --> czytaj dalej.

KOLEJNY UDANY TURNIEJ

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

18 i 19 kwietnia w naszym mieście, u naszych rywali zza miedzy odbył się ogólnopolski turniej minisiatkówki chłopców. W zawodach reprezentowały nas dwie drużyny. Pierwszy zespół (Maciek, Janek, Szymon i Marek) zajął trzecie miejsce, natomiast drugi (Marcel, Maciek, Miki i Michał) dziesiąte. Oba zespoły zasłużyły na wielkie brawa, rozegrały wiele dobrych meczów. Mnie najbardziej cieszy zwycięstwo w ćwierćfinale z Suchanikem (bardzo klasowy zespół) i w walce o brąz z SAPS - em. I kto "rządzi" w Starogardzie? ( Ha, ha, ha..) Trzeba pamiętać, że w pierwszym składzie występuje trzech zawodników o rok młodszych. Cieszy również indywidualna nagroda dla Jana. Specjalne podziękowanie dla Pana Adama Burczyka za opiekę podczas zawodów i cenne uwagi. Dziękuję rodzicom za obecność i doping podczas turnieju.

UKS SET JEDZIE NA MISTRZOSTWA POLSKI

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W Łebieniu odbyła się ostatnia runda ligi wojewódzkiej dwójek siatkarskich chłopców. Ten turniej, jak i pozostałe, wygrała drużyna z Żabna, nie przegrywając żadnego meczu w całej lidze. Zwycięzca ligi, UKS SET Starogard Gdański zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach od 2 do 5 lipca w Krakowie.

Ciekawostką jest fakt, że drugie miejsce w lidze przypadło również drużynie ze Starogardu (SAPS Starogard Gdański), co świadczy, że w tej kategorii wiekowej starogardzianie są bardzo silni. --> czytaj dalej.

KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Bardzo miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły (Agata Jankowska, Mikołaj Neścior, Eliza Wojewódka i kapitan Szymon Skrzypczak) zajęła III miejsce w jubileuszowym X Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. 25 kwietnia 2015 r. młodzież ze Starogardu i okolic rywalizowała w Publicznym Gimnazjum nr 1 najpierw pisząc test, następnie odpowiadając przed komisją. Nasi uczniowie wykazali się zarówno wiedzą o Wielkiej Brytanii, jak i umiejętnościami językowymi. Gratulacje!

PO EGZAMINACH

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Miło było, ale się skończyło ;) Maraton egzaminacyjny, do którego w tym roku przystąpiło w naszej szkole 58 uczniów, już za nami. Gimnazjaliści zacięcie walczyli z zadaniami i własnymi nerwami. O to, aby nie opadli z sił, zadbał Samorząd Uczniowski, który organizował słodkie poczęstunki w czasie przerw. Teraz stresy już za nami, pozostaje oczekiwanie z nadzieją na bardzo dobre wyniki.

ZGŁOSZENIA - "SZKOLNY POLIGLOTA"

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Do 30 kwietnia przyjmujemy zgłoszenia szkół do Powiatowego Konkursu Językowego "Szkolny poliglota", który odbędzie odbędzie się 19 maja 2015 r.! Po raz drugi będziemy gościć najambitniejszych i najbardziej uzdolnionych językowo gimnazjalistów z powiatu starogardzkiego. Konkurs sprawdza równoczesną znajomość dwóch języków - angielskiego i niemieckiego - w piśmie i w mowie. Jego celem jest przede wszystkim promowanie nauki języków obcych wśród młodzieży. Nasze przedsięwzięcie objęte jest Patronatem Prezydenta Janusza Stankowiaka oraz Patronatem Honorowym Pomorskiego Kuratora Oświaty. W załączniku regulamin konkursu

ELIMINACJE MIEJSKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 10 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015.

Turniej już kolejny raz patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański. --> Czytaj dalej.

Dbaj o swój kręgosłup

dodał: WK | autor: S. Kosecka, J. Sierant

Dnia 13.03.2015 r. odbył się turniej rekreacyjno-sportowy "Dbaj o swój kręgosłup". Turniej ten odbywa się w naszej szkole od 15 lat. W imprezie brały udział dzieci z klas III szkoły podstawowej. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej, dobra zabawa poprzez sport i rekreację oraz wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała. Konkurencje sportowe były przygotowane w formie stacyjnej i opierały się na ćwiczeniach z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie. Na koniec Dyrektor Szkoły wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Turniej został przygotowany przez p. J. Sierant i p. S. Kosecką.

PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

26 marca miała miejsce najbardziej oczekiwana przez uczniów w naszej szkole impreza, jaką rokrocznie jest Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Wystąpili przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Śpiewano po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i ... koreańsku. Przeplatały się występy solistów i grup, wystąpiło w sumie blisko 30 wykonawców. Dominowała współczesna muzyka pop , ale były również muzyczne "wycieczki" aż do lat 70-tych. Publiczności zaproponowano również karaoke i multimedialną krzyżówkę. Koncertom towarzyszyła wystawa poświęcona historii muzyki rozrywkowej i nowoczesnym metodom nauczania języków obcych. Taka impreza to zarówno nauka i promocja języków obcych, jak i pokaz talentów oraz wspaniała rozrywka.

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim klasom IV-VI i gimnazjum "przejęcie władzy" w szkole w pierwszym dniu wiosny - 20 marca. Za zgodą nauczycieli uczniowie mieli prowadzić prawdziwe lekcje. Zgłosiło się sporo chętnych, w niektórych klasach tak dużo, ze zabrakło dla nich lekcji. Było to ciekawe doświadczenie dla uczniów i nauczycieli

"JEDEN Z DZIESIĘCIU"

dodał: WK | autor: M. Kolaska

Dnia 16 marca 2015 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie matematycznym "JEDEN Z DZIESIĘCIU". Konkurs ten wzorowany był na popularnym telewizyjnym teleturnieju. Do udziału przystąpiło 10 chętnych i odważnych uczniów. Celem konkursu było kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji oraz życzliwej atmosfery jaka powinna towarzyszyć konkursom.

Matematyczny turniej przebiegał w trzech etapach - zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych wiadomości z zakresu wiedzy już zdobytej w szkole. Do trzeciego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Krzysztof Pisarski (IC), Paulina Bławat (IIB), Szymon Skrzypczak (IIIB).

Głównym zwycięzcą został Krzysztof Pisarski z klasy (IC). Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

DRZWI OTWARTE

dodał: WK | autor: A. Piechowska

19 marca 2015 r. odbył się "Dzień Otwarty" dla dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w naszej szkole w klasie pierwszej. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną przygotowaną przez dzieci klas III A i III B. Następnie przyszli pierwszoklasiści mogli obejrzeć szkołę i spędzić miło czas na zabawie, zajęciach plastycznych, ruchowych i komputerowych. W tym czasie rodzice spotkali się z dyrekcją szkoły i wychowawcami.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

W dniach 26 i 27 lutego 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych na Czytelników. Podczas spotkania bibliotekarki zapoznały uczniów z zasadami wypożyczania i poszanowania zbiorów. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali przyjęci do grona czytelników. Po pasowaniu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i po raz pierwszy wypożyczyły książki.

Cieszymy się z naszych nowych czytelników i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

DRZWI OTWARTE

dodał: WK | autor: dyrektor

Dnia 19 marca wszystkich chętnych zapraszamy na

"DRZWI OTWARTE"

od godz.16:00 do oddziałów przedszkolnych, który odbędzie się w budynku przedszkola, oraz od godz. 17:00
do klas pierwszych SP w budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy

--> zobacz plakat

SREBRNI MEDALIŚCI WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2015

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

27 lutego 2015 r. w Lęborku odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej chłopców. Uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim po wygraniu mistrzostw miasta, powiatu i półfinałów wojewódzkich zakwalifikowali się do ostatniego etapu tych zawodów - finału wojewódzkiego. Po losowaniu grup trafili do drużyn z Lęborka i Prabut. Oba mecze wygrali w stosunku 2:0 i awansowali do meczu finałowego. O złoty medal walczyli z drużyną ze Szkoły Podstawowej Nr 42 z Gdańska, która wygrała drugą grupę. Pierwszy set drużyna PSP nr 6 wygrała bardzo łatwo 25:11, drugi przegrała 22:25. O wszystkim rozstrzygną taibrek, gdzie do momentu 12:12 gra toczyła się punkt za punkt, Na co dzień uczniowie PSP NR 6 w Starogardzie Gdańskim są zawodnikami UKS "SET" Starogard Gdański, który jest zeszłorocznym mistrzem województwa w zespołach klubowych, w kategorii "trójek " siatkarskich.

Skład "drużyny": Ziemowit Malinowski, Dawid Karbowski , Janusz Wrycza, Kacper Godlewski, Maciej Ryk, Michał Musz Porazik, Michał Kazusek, Mikołaj Raczyński, Maciej Ogórek, Dawid Skrzypczak, Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Marcel Szkodowski.

Trener: Mariusz Fryźlewicz --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

ZA NAMI DZIEŃ KOBIET

dodał: WK | autor: M.Dzwonkowska

Samorząd gimnazjum postarał się, aby to święto nie było zapomniane. Na 6 marca zapowiedziano dzień spódniczkowo-sukienkowy. Pomysł polegał na tym, by każda przedstawicielka płci pięknej podkreśliła tego dnia swoją urodę , przychodząc do szkoły w sukience lub spódniczce. Jak wyszło? Dzięki dziewczynom, które włączyły się w tę zabawę, wyszło ślicznie, kobieco, słodko, atrakcyjnie.... Tego samego dnia wszystkie gimnazjalistki otrzymały od kolegów z SU życzenia i lizaki. Chłopcy zaś wzięli udział w głosowaniu na Miss 2015.

Tytuł NAJPIĘKNIEJSZEJ (oraz stosowna szarfa i diadem) trafił do Elizy Wojewódki, za NAJMILSZĄ została uznana Eryka Sokun . Dziewczynom gratulujemy, a wszystkim głosującym dziękujemy za udział w zabawie. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .

VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINIPIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR POMORZA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W ostatni weekend ferii w Gdańsku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Pomorza. UKS Set Starogard Gdański wystawił dwie drużyny, jedną w roczniku 2003 i jedną w 2002. W młodszym wystartowało 18 zespołów, natomiast w starszym 13 z całej Polski. "Trójka" wypadła nieco lepiej, zajmując trzecie miejsce, przegrywając tylko dwa mecze. Natomiast starsi po dwóch dniach zawodów zajmowali drugie miejsce.

W przedostatnim meczu turnieju z Treflem Gdańsk kontuzji łokcia doznał Zimowit. Po niezłej walce mecz zakończył się naszym zwycięstwem, ale pozbyliśmy się bardzo dobrego zawodnika, którego nie da się zastąpić. W ostatnim dniu jedno zwycięstwo i dwie porażki, i ostatecznie piąte miejsce w turnieju.

Skład "trójki": Jan Wrycza, Maciej Burczyk, Szymon Adamczyk, Maciej Ogórek i Mikołaj Raczyński.

Skład "czwórki": Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Jan Wrycza, Michał Musz – Porazik, Kacper Godlewski --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

PROGRAM - MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

dodał: WK | autor: R. Hapoński

Dnia 19.02.2015r. Pan Prezydent Miasta, Janusz Stankowiak, wręczył uczniom starogardzkich gimnazjów certyfikaty mediatorów rówieśniczych.

Natomiast na ręce Dyrektorów gimnazjów złożone zostały podziękowania za przychylność dla mediacji w szkole oraz stworzenie możliwości dla takiego sposobu rozwiązywania konfliktów.

Takie podziękowanie otrzymał Dyrektor naszego gimnazjum, Pan Ryszard Hapoński.--> czytaj dalej

MISTRZOSTWA POWIATU W NASZEJ SZKOLE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

19 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w minisiatkówce chłopców. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny - zwycięzcy swoich rejonów. Szkoły podstawowe ze Starogardu Gdańskiego, Skórcza, Zelgoszczy i Zblewo. Gospodarze okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze w stosunku dwa do zera i awansowali do następnego etapu rozgrywek. Półfinał wojewódzki odbędzie się 20 lutego w Brusach.

Skład drużyny: Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Ziemowit Malinowski, Michał Musz-Porazik, Szymon Adamczyk, Janusz Wrycza, Maciej Burczyk, Maciej Ogórek, Dawid Srzypczak, Mikołaj Raczyński, Maciej Ryk. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ TRZECI"

dodał: WK | autor: R. Hapoński

w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.

W dniu 30 stycznia 2015 r. od godz. 17:00 do ok. 20:00 w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowe nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbyła się impreza charytatywna zorganizowana już trzeci rok z rzędu pt.
"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ TRZECI". --> czytaj dalej

WYRÓŻNIENIE ZA HOJNOŚĆ

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

9 stycznia w naszej szkole odbyły się imprezy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem przeprowadzonych zbiórek było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację najmłodszych i najstarszych potrzebujących. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował koncert i mecz. W koncercie wystąpili wokaliści z naszego gimnazjum, urozmaiceniem były pokazy taneczne, a "wisienką na torcie" występ z pogranicza kabaretu. Następnie drużyna siatkarzy z podstawówki zmierzyła się ze swoimi belframi i wyszła z tego starcia zwycięsko. Tego dnia bawiliśmy się świetnie, ale najważniejsze, ze udało się zebrać aż 582,85 zł. Okazało się, że jest to suma rekordowa wśród starogardzkich szkół i otrzymaliśmy za to oficjalne "wośpowe" wyróżnienie. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ TRZECI" POD
PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GD.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

Informacje na temat imprezy:

Termin:
30 stycznia 2015 r. od godz. 17:00

Miejsce:
Zespół Szkół Publicznych
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 i Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd.

ul. Bp. K. Dominika 32,
83 – 200 Starogard Gdański.
tel/fax. (58) 562-30-50; e-mail: psp9@dobrynet.pl

 1. Cel imprezy:
  Impreza charytatywna organizowana po raz trzeci (pierwszy raz w roku 2013), mająca na celu promocję szkoły, integrację środowiska miejskiego i wiejskiego oraz pozyskanie środków na zakup przede wszystkim sprzętu nagłaśniającego dla szkoły oraz pomocy dydaktycznych. Zasięg imprezy – obszar miejski oraz okolice szkoły gminy wiejskiej.
 2. Program:
  • Koncerty
  • Kawiarenka
  • Loteria
  • Licytacje oraz wiele innych atrakcji
  • Kino i zabawy dla dzieci
 3. Partnerzy:

 4. Multimedialny Portal Informacyjny 24 Starogard pl., Radio Głos Pelplin, SCK, DDS, Wydawnictwo Pomorskie Rolnik Pomorski .

MISTRZOSTWA MIASTA... BEZ HISTORII

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Pierwszy etap Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce siatkowej okazał się dla nas spacerkiem. Pokonaliśmy wszystkie starogardzkie szkoły w stosunku 2:0 i zajęliśmy pierwsze miejsce. Już 19 stycznia czeka nas następna przeprawa, tym razem będą to Mistrzostwa Powiatu, które odbędą się w naszej szkole.

Skład drużyny: Dawid Karbowski, Kacper Godlewski, Ziemowit Malinowski, Michał Musz - Porazik, Marcel Szkodowski, Janusz Wrycza, Maciej Burczyk, Maciej Ogórek, Dawid Srzypczak i Michał Kazusek. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Idą Święta

autor: WK

Po wyczerpujących dniach spędzonych w ławce szkolnej przyszedł czas na odpoczynek. Nasza szkoła wypełniła się świątecznymi ozdobami.

19 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele obejrzeli akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pod koniec akademii zostały ogłoszone wyniki z Świątecznego Komkursu Matematycznego dla klas czwartych: 1 miejsce - Zofia Cybulska , 2 miejsce - Jagoda Jankowska , 3 miejsce - Estera Kujawa, następnie klasy spotkały się w swoim gronie z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję podzielić sie opłatkiem z nauczycielami i znajomymi z wszystkich klas, dzięki czemu szkolna wigilia nabrała rodzinnego charakteru.--> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

SET WYGRYWA W STAROGARDZIE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W sobotę, 15 listopada 2014 r. uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez Starogardzką Akademię Piłki Siatkowej. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: dwójek (rocznik 2004 i młodsi) i czwórek (rocznik 2002 i młodsi). W młodszej wystawiliśmy dwie drużyny. Maciej Burczyk i Szymon Adamczyk wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce.

Nieco gorzej wypadli Nikodem Szwemiński i Marek Landowski, zajmując piąte miejsce. W kategorii starszej wystawiliśmy trzy drużyny. Z dwóch grup eliminacyjnych (11 drużyn) do finału awansowały tylko cztery drużyny, w tym trzy z naszej szkoły. Ostatecznie zajęliśmy pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Na trzecim uplasowała się drużyna z Chwaszczyna. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju

Mikołajkowa Impreza Integracyjna

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Dnia 4 grudnia 2014 r. odbyła się "Mikołajkowa Impreza Integracyjna" dla klas pierwszych szkoły podstawowej. Mikołajki zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego, którego pomysłodawcami byli uczniowie klasy 2a gimnazjum. W zabawie uczestniczyło około 70 dzieci. Przygotowano dla nich 10 zadań sportowych w formie stacyjnej, min.: rzuty do celu, skoki na trampolinie, strzały na bramkę, zwis na drążku, kręgle, piłki uszatki, ćwiczenia równoważne, tunel itp. Za każde wykonane zadanie najmłodsi uczniowie otrzymywali kolorowe pieczątki. Na koniec imprezy wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce, a prowadzącym był Mikołaj, który uczył dzieci specjalnie przygotowanego układu tanecznego. Dla każdej klasy przygotowano „mikołajkowe dyplomy” i słodycze.

Nie jesteś sam

autor: WK

Kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji, nie będziesz wiedział, jak sobie poradzić, pamiętaj: NIE JESTEŚ SAM. Możesz podzielić się swoim problemem z rodzicami, przyjaciółmi, wychowawcą, psychologiem i pedagogiem szkolnym.

Kliknij czytaj aby zobaczyć numery telefonów zaufania.

Kiermasz Świąteczny

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Serdecznie zapraszamy

Na "Kiermasz Świąteczny",

który odbędzie się

8 grudnia 2014 roku

od godziny 9:00 do 15:20

"Dyktando Kociewwskie"

dodał: WK | autor: K. Breszka

21 listopada w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Dyktando Kociewskie" pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego Leszka Burczyka. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe niemal z całego powiatu. Celem konkursu było przede wszystkim wdrażanie uczniów do stosowania znajomości zasad ortograficznych i interpunkcji w praktyce oraz kształtowanie nawyku poprawnej pisowni. Zmagania ortograficzne przeprowadzono w formie dyktand.

W kategorii klas I-III zwyciężyła Lena Gomuła z PSP 4, na drugim miejscu znalazł się Stanisław Oryl z PSP 1, a na trzecim Joachim Górnaś z PSP w Lubichowie.

Wyróżnienia otrzymali: Ksenia Iwanowska z PSP 3 i Oliwia Miszewska z PSP 1.

W kategorii klas IV – VI na pierwszym miejscu uplasowała się Katarzyna Przybysz z PSP 3, na drugim Agnieszka Furgalska z PSP w Lubichowie, a na trzecim Oliwia Tecław z PSP 1.

Na wyróżnienia zasłużyły: Martyna Suska z PSP 4 i Julianna Deyna z PSP 1. Oczekiwanie na werdykt umilały gościom gry i zabawy ortograficzne oraz występ klasy Vc. Organizatorki zapraszają do udziału w konkursie już za rok.

Maraton Edukacyjny

dodał: WK | autor: A. Pieczyrak

Od 1 grudnia 2014 do kwietnia 2015 odbywać się będą zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
Plan zajęć:

- Poniedziałek godz. 8:00 sala 308 geografia + biologia (prowadzi pani A. Drywa)

- godz. 14:30 sala 309 matematyka (prowadzi pani M. Kolaska)

- Wtorek godz. 8:00 sala 309 chemia + matematyka (prowadzi pani A. Pieczyrak)

- godz. 14:30 sala 303 fizyka co 2 tygodnie (prowadzi pani M. Małkowska)

- Czwartek godz. 14:30 sala 308 biologia + geografia (prowadzi pani A. Drywa)

- Piątek godz. 14:30 sala 303 chemia + matematyka (prowadzi pani A. Pieczyrak)

Zapraszamy!

Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

ZBIERAMY PUSZKI!!!

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zbiórki puszek aluminiowych. Celem akcji jest pomoc powstałemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu "Set" Starogard Gdański oraz niezbędna dla naszego środowiska potrzeba segregacji śmieci. Przez dwa ostatnie miesiące poprzedniego roku szkolnego (maj, czerwiec ) zebraliśmy ponad 30 kg, co dało kwotę 100zł. Udało się kupić profesjonalną piłkę do gry w minisiatkówkę.

Każdy, kto chce pomóc , mile widziany- znacząca jest nawet jedna puszka!

Odpowiedzialny Mariusz Fryźlewicz

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Jak co roku dla uczczenia Święta Niepodległości zawodnicy "Seta" Starogard Gdański uczestniczyli w turnieju drużyn trzyosobowych w Kwidzynie. Wystawiliśmy cztery zespoły, które zostały rozlosowane do pięciu grup. Tę fazę rozgrywek wszystkie drużyny zakończyły z kompletem zwycięstw. Jednak pechowe losowanie grup spowodowało, że nasze zespoły trafiły na siebie w dalszym etapie rozgrywek. Dwie z czterech drużyn musiały odpaść z dalszych gier. Do finału dotarli nasi mistrzowie województwa, którzy nie dali żadnych szans drużynie z Kwidzyna, wygrywając do pięciu. Ciekawostką jest fakt, że nasz zawodnik - Marek Landowski, który na czas tego turnieju został wypożyczony do drużyny z Kwidzyna, zajął drugie miejsce. Brąz także przypadł naszej drużynie.

Skład złotych medalistów: Ziemowit Malinowski, Kacper Godlewski, Dawid Karbowski.

Skład brązowych medalistów: Szymon Adamczyk, Mikołaj Raczyński, Marcel Szkodowski. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

SINGLE SIATKARSKIE

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Od turnieju jedynek zaczęliśmy sezon siatkarski 2014/2015.Do turnieju zgłosiło się 18 chłopców w wieku od 9 do 12 lat, których rozlosowano do dwóch grup. Na tym etapie rozgrywkowym graliśmy systemem każdy z każdym. Po zakończeniu tej rundy zawodnicy, którzy zajęli te same pozycje w dwóch grupach, grali o końcowe miejsce w turnieju. Natomiast dwa pierwsze miejsca grały krzyże o wejście do finału.

Najlepszym zawodnikiem, a co za tym idzie, mistrzem szkoły został Kacper Godlewski, na drugim miejscu uplasował się Dawid Karbowski, a na trzecim Ziemowit Malinowski. Na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu - Maciek Burczyk. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju. --> Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Znów recytowali dla Papieża

dodał: WK | autor: K. Breszka, M. Dzwonkowska

24 października w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ulubiona poezja Jana Pawła II". W recytacjach brało udział 38 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów niemal całego powiatu. Patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty, a także Pan Prezydent Edmund Stachowicz oraz Dziekan Dekanatu Starogardzkiego ks. Józef Pick. Zmagania konkursowe uświetnił występ Ewy i Łukasza Kiełpińskich.--> Czytaj dalej.

"Kto czyta książki - żyje podwójnie"

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

Takie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. 23 października tradycyjnie, jak co roku przygotowano wiele atrakcji dla odwiedzających bibliotekę szkolną. Wcześniej uczniowie klas 1-3 wykonali zakładki do książek, uczniowie klas 4-6 narysowali okładki swoich ulubionych książek, a gimnazjaliści zareklamowali czytanie - przygotowując plakaty. Ze wszystkich otrzymanych prac utworzono piękne wystawy, które można było obejrzeć tego dnia. Zaprezentowane zostały książki - nowości otrzymane podczas akcji "Książka dla biblioteki". Przygotowano również prezentacje multimedialne m.in. o największych bibliotekach w Polsce i na świecie. W zajęciach przeprowadzonych tego dnia przez bibliotekarzy uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Na wszystkich, odwiedzający nas czytelników, czekały słodycze.

PIES TERAPEUTA

dodał: WK | autor: B. Wirkus

W dniach 9 i 10 października 2014 roku naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście p. Barbara Kozłowska - Lidke z psem Prima z Fundacji Dogtor. Prima jest psem terapeutą, który bierze udział w zajęciach terapeutycznych zamieniając je w niezwykłą przygodę. Trudny proces rehabilitacji zamienia się w radosną zabawę z psem.

Celem spotkania była nauka odpowiedniego zachowania w kontakcie z psem, poznanie bezpiecznych postaw w sytuacji spotkania z nieznanym zwierzęciem, rozwijanie empatii poprzez kontakt z psem, poznanie jego potrzeb, obowiązków właściciela oraz poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt. Spotkanie zakończył pokaz fantastycznych sztuczek wykonanych przez psa. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tych zajęciach. Bardzo podobał się im pies Prima. Dziękujemy.

Światowy Dzień Uśmiechu

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

Od kilku lat w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku postanowiliśmy obchodzić go również w naszej szkole. W tym celu na drzwiach do klas oraz wszystkich innych pomieszczeniach pojawiły się żółte uśmiechnięte buźki wraz z krótkim dowcipem. Wszystkim uczniom i pracownikom, bibliotekarki (B. Koprowska i M. Nitka) i dziewczęta z tzw."Aktywu bibliotecznego", przyklejały "uśmiechy" na bluzach i koszulkach. Na początku każdej lekcji ,dla rozluźnienia atmosfery, przez szkolny radiowęzeł puszczane były kilkuminutowe audycje radiowe z serii "Dzieci wiedzą lepiej". Tego dnia wszyscy byli bardziej uśmiechnięci i weseli.

PASOWANIE NA UCZNIA

dodał: WK| autor: B. Wirkus

7 października 2014 roku odbyło się PASOWANIE NA UCZNIA. Poprzez ślubowanie sześcio i siedmiolatki zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II. Uczniowie składali przysięgę na sztandar szkoły w obecności pana dyrektora Ryszarda Hapońskiego, pani wicedyrektor Doroty Dorau oraz wychowawców i licznie przybyłych rodziców. Uczniowie klas pierwszych przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny. Wychowawcami klas pierwszych są: Czesława Glaza, Beata Wirkus, Joanna Bednarek. Naszym pierwszoklasistom życzymy wiele sukcesów.

Skrócony kalendarz na rok szkolny 2014/2015

dodał: WK

Na stronie szkoły zamieszczamy skrócony kalendarz na rok szkolny 2014/2015. W kalendarzu zanajdują się terminy rad pedagogicznych, dni wolnych od nauki oraz terminy konsultacji.

Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi terminami.

W głębi wiadomości terminarze (pdf).

ULUBIONA POEZJA JANA PAWŁA II

dodał: WK | organizatorzy: M. Dzwonkowska, K. Breszka

24 października w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbędzie się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Ulubiona poezja Jana Pawła II" pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych 1-3 i 4-6 oraz z gimnazjów.

Kartę zgłoszenia (załącznik) należy przesłać do 17 października 2014r. na adres naszej szkoły, więcej informacji--> w regulaminie...

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI

dodał: WK| autor: R. Hapoński

W dniu 19 września 2014 roku w Zespole Szkół Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, w ramach akcji ETZT w naszym mieście, odbył się

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI.

Starogardzkie szkoły podstawowe i gimnazja wytypowały po pięciu zawodników, którzy później rywalizowali w jednaj kategorii. --> ... czytaj dalej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

dodał: WK| autor: R. Hapoński

W dniu 18 września 2014 roku w Zespole Szkół Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, w ramach akcji ETZT w naszym mieście, odbyła się prezentacja projektu:

"Bezpieczni na drodze - pieszy i rowerzysta" --> czytaj dalej

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

dodał: WK

Dnia 1 września 2014r. na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 przybyła Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych pani Urszula Domachowska.

Uczniowie mieli przygotowaną krótką część artystyczną, która umiliła dźwięk pierwszego dzwonka w szkole.

Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

autor: WK

1 września 2014 uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny.
dla Szkoły Podstawowej
godz. 8.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 9.00 Akademia w ZSP

dla Gimnazjum
10.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 11.00 Akademia w ZSP.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów i dotrwania do końca roku szkolnego w jak najlepszych nastrojach.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

autor: WK

27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014 w zerówce, szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć uczniów, którzy osiągneli najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego, pan dyrektor wraz z gośćmi i wychowawcami wręczył nagrody. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych efektów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

Ostatnie pożegnanie

autor: WK

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 17.08.2014r. zmarła nasza koleżanka Izabela Jedwabska.

Pogrzeb odbędzie się dnia 21.08.2014r. o godz. 12.00 w kościele N.S.P.J. Łapiszewo.

Różaniec za duszę śp. Zmarłej, odmówiony zostanie dnia 20.08.2014r. o godz. 18.30 i 21.08.2014r. o godz. 11.00 w kaplicy kościoła N.S.P.J. Łapiszewo.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

dodał: WK

odbędzie się w piątek 27 czerwca

dla Szkoły Podstawowej
godz. 8.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 9.00 Akademia w sali gimnastycznej w ZSP

dla Gimnazjum
10.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 11.00 Akademia w sali gimnastycznej w ZSP.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców.

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2014/2015

autor: WK

Dzisiaj zamieszczamy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w zerówce, klasach 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum w przyszłym roku szkolnym.

Przypominam, że klasy 5 nie mogą odkupić podręczników od klasy 6, gdyż nie są one dostosowane do nowej podstawy programowej.


Wykaz książek to dokument programu PDF, który można wydrukować.

Kiermasz używanych podręczników 23 - 24 czerwca.

dodał: WK


23 czerwca kiermasz będzie miał formę indywidualnej sprzedaży. Każdy, kto chce sprzedać swoje podręczniki, może je wystawić na holu 1,2 i 5 lekcji.

24 czerwca kiermasz odbywać się będzie w bibliotece. Kto nie sprzedał swoich podręczników pierwszego dnia, może przynieść je (wycenione i podpisane) do biblioteki. Będziemy je udostępniać od 8.00 do 13.00.

Przypominam, że klasy 5 nie mogą odkupić podręczników od klasy 6, gdyż nie są one dostosowane do nowej podstawy programowej.

Zapraszamy uczniów i rodziców

XXIV Regionalny Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt. "Ulubiona postać z książki".

dodał: WK | autor: K. Paul


Organizatorem konkursu jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kociewie" w Starogardzie gdańskim. W Tegorocznej edycji uczestniczyło 84 placówek. Nadesłano 1206 prac, z czego na wystawę, która odbyła się 31 maja zakwalifikowano 380, z których 50 wyróżniono.

Nasi uczniowie z gimnazjum byli wśród wyróżnionych :

 • Cyprian Dziewiątkowski
 • Mateusz Zieliński

XIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" – Czersk 2014.

dodał: WK | autor: K. Paul


W dniach 9-10 maja odbył się już po raz trzynasty, Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W Czersku zaprezentowali się wokaliści z województwa pomorskiego i województw ościennych – soliści i zespoły m.in. z Helu, Pucka, Gdyni, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna, Pelplina, Słupska, Bytowa, Kościerzyny, Człuchowa, Tucholi, Legbąda, Świekatowa, Łomianki, Osiecznej, Kalisk oraz Czerska (63 solistów, 13 zespołów). Organizatorem WPPDiM są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II oraz Ośrodek Kultury w Czersku.

Zespół Quatro otrzymał II miejsce: Weronika Skiba, Marcelina Peplińska, Karolina Hoppe, Łukasz Godlewski, Bartek Jażyński, Julia Przytarska, Filip Zakrzewski i Katarzyna Paul

NAJMŁODSI RYWALIZOWALI "NA ORLIKU".

dodał: WK | autor: J. Sierant, S. Kosecka


Dnia 23.05.2014 r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II odbył się

I Międzyszkolny Turniej Sportowo - Rekreacyjny „Orlik 2014” pod Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. --> czytaj dalej

Konkurs Pięknego Czytania

dodał: WK | autor: B. Koprowska , M. Nitka, B. Wirkus

30 maja odbył się w naszej szkole "Konkurs Pięknego Czytania". Skierowany został do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Celem tego konkursu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do czytania, ale także rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa oraz przybliżenie im literatury dziecięcej i młodzieżowej.Pierwszy etap konkursu polegał na zaprezentowaniu przygotowanego wcześniej przez siebie, 3-4 minutowego fragmentu książki. Natomiast w drugim etapie uczestnicy czytali fragmenty wylosowane, nieznane wcześniej. Jury w składzie: Beata Wirkus, Beata Koprowska i Monika Nitka wyłoniło Mistrza Pięknego Czytania, którym został Paweł Unstadt z klasy 5 b. Drugie miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Smukalskiej z 6c, a trzecie Pawłowi Morawskiemu z 4c. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Nastoletni poligloci

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska, A. Becker


16 maja 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbył się po raz pierwszy Powiatowy Konkurs Językowy "Szkolny Poliglota". O 13.30 do rywalizacji stanęło 25 gimnazjalistów z powiatu starogardzkiego wyłonionych w eliminacjach szkolnych --> czytaj dalej

"Dzień wzruszeń w Zespole Szkół Publicznych"

dodał: WK | autor: B. Streng


Dzień Patrona w Zespole Szkół Publicznych

Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II

W Starogardzie Gdańskim - kanonizacja Jana Pawła II

--> czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ŻYWA LEKCJA HISTORII


dodał: WK | autor: J. Wichrowska.


12 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Zajęcia zostały przeprowadzone przez bractwo rycerskie KERIN. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną poprzez obejrzenie lekcji pt.: "Bolesław Chrobry i jego czasy". Brać rycerska przybliżyła nam czasy w których rządził Mieszko I i Bolesław Chrobry. Uczniowie dowiedzieli się o misji biskupa Wojciecha w Prusach, zjeździe w Gnieźnie i uzbrojeniu Słowian.

Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem nasi uczniowie brali udział w przedstawieniu. Było dużo radości, gdy poprzebierani uczniowie wcielali się w role Bolesława Chrobrego, cesarza Ottona i biskupa Wojciecha. W ten sposób przekonaliśmy się, że historia nie jest nudną nauką, lecz fascynującą przygodą.

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 07.05.2014 w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 i Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje powiatowe XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie naszej szkoły Publicznego Gimnazjum nr 4 zajęli III miejsce --> Czytaj dalej.

Dbaj o swój kręgosłup

dodał: WK | autor: S. Kosecka, J. Sierant

Dnia 07.04.2014 r. odbył się turniej rekreacyjno-sportowy "Dbaj o swój kręgosłup". Turniej ten odbywa się w naszej szkole od 14 lat. W imprezie brały udział dzieci z klas II – III szkoły podstawowej. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy prozdrowotnej, dobra zabawa przez sport, rywalizacja "fair play" oraz wdrażanie uczniów do ciągłego dbania o swoje zdrowie i prawidłową postawę ciała. Konkurencje sportowe podobały się dzieciom, które chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawie. Na koniec Dyrektor Szkoły wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Turniej został przygotowany przez p. J. Sierant i p. S. Kosecką. Informujemy również, że powyższy turniej odbędzie się na szczeblu miejskim 23.05.2014 r., jako I Międzyszkolny Turniej Rekreacyjno - Sportowy „Orlik 2014” pod Patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gd.

"Koniec języka za przewodnika"


dodał: WK | autor: Becker A.


Dnia 16 maja 2014 roku
o godzinie 13.30
w Zespole Szkół Publicznych
odbędzie się

Powiatowy konkurs językowy
Szkolny Poliglota
I edycja

REKRUTACJA NA ROK 2014/2015

dodał: WK | autor: dyrektor


Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami jakie będą potrzebne podczas rekrutacji do ZSP


Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych --> czytaj

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 6 --> czytaj

Rekrutacja do Gimnazjum Nr 4 --> czytaj


JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

26 kwietnia 2014 r. w Gdańsku, w hali Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasieniak” odbył się finał wojewódzki w "trójkach" i "dwójkach" siatkarskich o Puchar Kinder+Sport.

Zajmując pierwsze lub drugie miejsce, można było zdobyć awans do mistrzostw Polski, które w tym roku odbędą się w Drzonkowie, w województwie lubuskim. --> ... czytaj

Koniec wojewódzkiej ligi mini - siatkówki

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

Siatkarze z naszej szkoły podstawowej uczestniczyli w pomorskiej lidze minisiatkówki chłopców. Rozgrywki odbywały się systemem turniejowym (Kobylnica, Gdańsk, Malbork, Lębork).

Drużyna, która zdobyła największą ilość punktów, po czterech zawodach wygrywała ligę. --> ... czytaj

"Pomóż Izie i innym"

dodał: WK |

Dnia 27 kwietnia 2014 r. w niedzielę w Starogardzkim Centrum Kultury zostanie przeprowadzona akcja "Pomóż Izie i innym" w ramach dnia dawcy szpiku kostnego.

Dla Ciebie to 5 minut, a dla drugiej osoby, która choruje na białaczkę to całe życie.

Bliższych informacji na ten temat możesz uzyskać w Stowarzyszeniu "Można Inaczej" --> ... czytaj

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 25.03.2014 w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej już kolejny raz patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gd. Pan Edmund Stachowicz. --> Czytaj dalej.

"Z Podwórka Na Stadion"

dodał: WK | autor: A. Dudkiewicz


Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w największym turnieju piłki nożnej dla dzieci w Polsce.

W tym roku reprezentowała Nas nie tylko drużyna chłopców, ale również dziewcząt. W powiatowym etapie zawodów drużyny rywalizowały --> ... czytaj

Pierwszy Dzień Wiosny

dodał: WK | autor: K. Wielgosz

Dnia 19 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Udział brały wszystkie dzieci z klas 0 – III SP Rozegrały się konkursy między wszystkimi klasami. Dzieci chętnie odpowiadały na zagadki i rebusy wiosenne. Wszyscy wspólnie oklaskami powitaliśmy "Małą wiosenkę", która przybyła do Nas z ciepłych krajów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pasowanie na czytelnika

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Ntka

17 marca 2014r. zorganizowano w bibliotece uroczystość "Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników". Pomimo niewielkich przeciwności (brak prądu), uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z regulaminem wypożyczalni, poznali zasady obchodzenia się z książką i uczestniczyli w zabawach. Podczas części oficjalnej, nasi nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie nadeszła ta najbardziej wyczekiwana chwila, czyli wypożyczenie książki. Po mniej lub bardziej wnikliwych poszukiwaniach, wszystkie dzieci z wybranymi przez siebie książeczkami udały się do klas.Cieszymy się, że grono naszych czytelników powiększyło się o pierwszoklasistów, zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki a przede wszystkim do czytania książek!!!

DNI OTWARTE SZKOŁY!

dodał: WK | autor: B. Wirkus

17 marca 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej Nr6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbył się DZIEŃ OTWARTY.
Szkoła przygotowała dla gości wiele atrakcji.Rodzice i ich pociechy mogli poznać szkołę, porozmawiać z nauczycielami, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach. --> ... czytaj

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej

dodał: WK | autor: K. Breszka

28 lutego w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Spośród 27 recytatorów jury wybrało najlepszych. W kategorii klas IV – VI - I miejsce zajęła Zofia Partyka z klasy V a, II miejsce Wiktoria Żywek z klasy VI b, III miejsce przyznano Aleksandrze Smukalskiej z klasy VI c.

W kategorii klas I-III gimnazjum na I miejscu uplasowała się Dominika Gapska z klasy I a, II miejsce zajęła Sandra Jeleń z klasy III b, a III Inga Czuba z klasy II c.

Przyznano również wyróżnienia dla Roberta Wierzejskiego i Michała Kazuska z kl. IV c, Pawła Unstädt z kl. V b oraz Natalii Komorowskiej z kl. VI b.
Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze i drugie miejsce będą reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym.

SUKCESY NASZYCH HISTORYKÓW

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W ostatnich miesiącach uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w dwóch konkursach historycznych

- KONKURS: ŚLADY HISTORII NAJNOWSZEJ W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

- II WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY pt "HISTORIA POPMORZA GDAŃSKIEGO" --> ... czytaj

REKRUTACJA NA ROK 2014/2015. DZIEŃ OTWARTY

dodał: WK | autor: dyrektor

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami jakie będą potrzebne podczas rekrutacji do ZSP

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych --> czytaj

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 6 --> czytaj

Rekrutacja do Gimnazjum Nr 4 --> czytaj


17 marca zapraszamy na "DZIEŃ OTWARTY" do oddziałów przedszkolnych od godz. 15:00 w budynku przedszkola, oraz
do klas pierwszych SP od godz. 16:00 w budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy

Siatkówka w PSP 6

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W grudniu na hali miejskiej wzięliśmy udział w Mistrzostwach Miasta w mini siatkówce chłopców. Zawody były dla nas kolejnym z etapów przygotowań do zbliżających się turniejów z cyklu Kinder Sport.

Losowanie ułożyło się dla nas bardzo korzystnie. Pierwszy mecz zagraliśmy teoretycznie z najsłabszym rywalem - szkoła PSP2 --> ... czytaj

Z Żabnem w Nowy Rok

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

7 lutego w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim, odbyła się niecodzienna impreza charytatywna pt."Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ DRUGI". Tego wieczoru spotkali się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Spotkanie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Edmund Stachowicz. Patronat medialny – portal 24starogard.pl. oraz Radio Głos. Wśród przybyłych gości była Naczelnik Wydz. Spraw Społecz. Pani Urszula Domachowska, a także Ks. Dziekan Józef Pick. --> ... czytaj

"Z ŻABNEM W NOWY ROK – PO RAZ DRUGI" POD
PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GD.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

Informacje na temat imprezy:

 1. Termin:
  7 luty 2014 r. godz. 17:00 – 19:15
 2. Miejsce:
  Zespół Szkół Publicznych
  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 i Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd.

  ul. Bp. K. Dominika 32,
  83 – 200 Starogard Gdański.
  tel/fax. (58) 562-30-50; e-mail: psp9@dobrynet.pl
 3. Cel imprezy:
  Impreza charytatywna organizowana po raz drugi (pierwszy raz w roku 2013), mająca na celu promocję szkoły, integrację środowiska miejskiego i wiejskiego oraz pozyskanie środków na zakup przede wszystkim sprzętu nagłaśniającego dla szkoły oraz pomocy dydaktycznych. Zasięg imprezy – obszar miejski oraz okolice szkoły gminy wiejskiej.
 4. Program:
  • Koncerty
  • Kawiarenka
  • Loteria
  • Pokazy akrobatyki
  • Kąciki – "Szachowy", "Malucha"
  • Licytacje oraz wiele innych atrakcji
 5. Partnerzy:

 6. Multimedialny Portal Informacyjny 24 Starogard pl., Radio Głos Pelplin.

Świąteczny czas

dodał: WK | autor: K. Breszka

20 grudnia w Zespole Szkół Publicznych odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów klasy IVa oraz IVb. Nad przygotowaniem dzieci czuwały p. Justyna Kilich i Kamila Breszka. Przedstawienie upamiętniające wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat wzbogaciły wspólnie śpiewane kolędy oraz występ zespołu "Tańczące nutki" pod kierunkiem p. Wioletty Piotrowskiej oraz p. Marty Wielgosz.

Wigilia w przedszkolu

dodał: WK | autor: K. Jastrzemska

20 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość wigilijna, na której dzieci wystąpiły z programem "Jasełkowym".

Występ przygotowany został przez p. I. Lizakowską, D. Dobruchowska i K. Jastrzemską.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Mikołajki

dodał: WK | autor: K. Jastrzemska

Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbyły się "Mikołajki" dla klas "0".

Zabawę prowadziła zaproszona firma wraz z wychowawcami grup.

W zabawie uczestniczyli również rodzice dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień pieczonego ziemniaka

dodał: WK | autor: K. Jastrzemska

3 października odbyło się spotkanie integracyjne rodziców grup "0" tzw.
"Dzień Pieczonego Ziemniaka".

Rodzice wzbogacili przedszkolny skalniak w ciekawe rośliny, wybrano Królewską Rodzinę Ziemniaczaną, wspólnie pieczono ziemniaki i kiełbaski na ognisku.

Osiągnięcia artystyczne

dodał: WK | autor: K. Paul

W dniu 17 grudnia w Parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wernisaż prac w konkursach bożonarodzeniowych. Uroczystość umilił występ dzieci z Klubu Maluszka działającego przy OPP , a nagrody wręczali Starosta Starogardzki Leszek Burczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Marek Gabriel i Dyrektor naszej placówki Grzegorz Oller... --> ... czytaj

Osiągnięcia młodych siatkarzy

dodał: WK | autor: M. Fryźlewicz

W ostatnim dniu listopada uczestniczyliśmy w Elbląskiej Siatkarskiej Lidze Jedynek Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych (SALWATOR KIDS VOLLEY LEAGUE ).

Był to jeden z czterech turniejów. Graliśmy systemem jeden set do 25 punktów, każdy z każdym w swoim roczniku. --> ... czytaj

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

dodał: WK | autor: K. Breszka

22 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Dyktando Kociewskie" pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego.

W zmaganiach wzięło udział 41 uczniów ze szkół całego powiatu --> ... czytaj

V Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej "Jedziemy do lasu"

dodał: WK | autor: K. Paul

W dniu 4 listopada jury wysłuchało 49 zgłoszeń na V Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej "Jedziemy do lasu". Do finałowego koncertu zakwalifikowała się Zosia Partyka z klasy V a oraz zespół Quatro.

19 listopada w kinie Sokół w Starogardzie Gdańskim obył się finałowy koncert V Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej "Jedziemy do lasu" Zosia Partyka otrzymała I miejsce w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI Zespół Quatro otrzymał wyróżnienie.

Turniej czytelniczy pt. "Magiczne wiersze J. Tuwima"

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

Dnia 5.11.2013r., z okazji Roku Tuwima, zorganizowany został przez nauczycieli bibliotekarzy, turniej czytelniczy dla klas trzecich pt. "Magiczne wiersze Juliana Tuwima".

Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w wielu ciekawych konkurencjach. Rozwiązywano krzyżówkę, odpowiadano na pytania ukryte w balonikach i jajkach, odgadywano tytuły wierszy na podstawie rekwizytów i przeczytanych fragmentów, układano alfabet i puzzle. Turniej przebiegał w atmosferze zabawy i dopingu publiczności. Uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą ze znajomości wierszy tego autora. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody. Pierwsze m-ce ex aequo zajęli uczniowie z klasy 3a i 3b, miejsce drugie z niewielką różnicą punktów przypadło drużynie z klasy 3c. Rozstrzygnięto również konkurs rysunkowy na najpiękniejszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Monika Nitka i Beata Koprowska

Zajęcia sportowe

dodał: WK | autor: K. Sadkowski

Zajęcia sportowe

unihokej, lekka atletyka, mini piłka ręczna

Poniedziałek - 15.30
Środa - 16.00
Piątek - 16.00

Zapraszam prowadzący zajęcia -

Kazimierz Sadkowski

KIERMASZ SZKOLNY

dodał: WK | autor: S. Kosecka

Serdecznie zapraszamy

Na kiermasz pt "Świąteczne rękodzieło"

który odbędzie się

6 grudnia 2013 roku

od godziny 10:00 do 15:30

Kwidzyn zdobyty

dodał: WK | autor: M. Fryżlewicz

Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada w hali KSCiR w Kwidzynie odbył się turniej minisiatkówki drużyn trzyosobowych. Startowaliśmy w kategorii rocznika 2001 i młodszych. Graliśmy z zawodnikami o rok, dwa, a nawet trzy lata starszymi. W zawodach uczestniczyło 9 zespołów, w tym dwa z naszej szkoły, które podzielono na trzy grupy. Graliśmy jednego seta do 25 punktów.

Druga drużyna nie miała już tak łatwej przeprawy. Na początku łatwo pokonała przeciwników z Kwidzyna, później nieoczekiwanie uległa po wyrównanym meczu drużynie z Elbląga. Po podliczeniu małych punktów okazała się jednak najlepsza i również awansowała do finału. W grupie walczącej o medale nasze zespoły wygrały wszystkie mecze i już tylko między sobą grały o pierwsze miejsce. Do Starogardu przywieźliśmy zatem złoty i srebrny medal.

Skład pierwszego zespołu: Dawid Karbowski, Ziemowit Malinowski, Kacper Godlewski; Skład drugiego zespołu: Maciej Burczyk, Janusz Wrycza, Dawid Skrzypczak, Filip Kurowski;

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

dodał: WK | autor: A. Pograniczny

10 października 2013r. w Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II 58 dzieci wzięło udział w uroczystości pasowania na ucznia. Licznie przybyli rodzice, rodzeństwo i inni członkowie rodzin. Zebranych rodziców powitał Dyrektor Zespołu Szkół Pan Ryszard Hapoński, który w ciepłych słowach scharakteryzował drogę dzieci, które przez najbliższe lata znajdować będą się pod opieką oddanej i fachowej kadry. Zapewnił, że dzieci będą mogły rozwijać zdolności i zainteresowania, kształtować charakter przez co w przyszłości będą kreatywnymi i świadomymi obywatelami. Siedmiolatki i sześciolatki zaczarowane przez złą wróżkę w żółtodzioby musiały udowodnić , że już dużo potrafią i sprostają zadaniom aby zrzucić złe zaklęcie.

Na pomoc przybyły dobre wróżki z czterech krain: miłości, muzyki, pracy i wiedzy. Każda z nich sprawdziła umiejętności i zdolności dzieci w różnych dziedzinach życia szkolnego. Kandydaci na uczniów zaprezentowali ciekawą część artystyczną przeplataną piosenkami i wierszami. Po występach przedstawiciele rodziców poprosili Pana Dyrektora o pasowanie dzieci z klas Ia, Ib, Ic na pełnoprawnych uczniów. Pasowani uczniowie przyrzekali dbać o dobre imię szkoły, przynosić chlubę swoim rodzicom. Na zakończenie dzieciom wręczono pamiątkowe dyplomy. Małe Żaki wraz ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami udali się do klas ,gdzie czekał na nie poczęstunek. Uroczystość z udziałem uczniów z klas IV przygotowały M. Bonk, H. Osińska , A. Pograniczny.

Zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego

dodał: WK

Uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 i PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 4 im. JANA PAWŁA II w STAROGARDZIE GD. odwiedzili POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI W WARSZAWIE.

2 października 2013 r. na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego grupa 45 uczniów w tym najlepszych sportowców z Zespołu Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. pojechała do Warszawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Urodziny biblioteki

dodał: WK | autor: Bibliotekarze

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

23 października (środa) zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do biblioteki szkolnej.
W tym dniu będzie można:

- wypożyczyć wszystkie nowości, które dotychczas były na wystawie

- otrzymać słodki upominek, za każdą wypożyczoną książkę

- wziąć udział w pobijaniu rekordu wypożyczeń

- zobaczyć wystawę książek cenionego polskiego pisarza Edmunda Niziurskiego, a także obejrzeć fragmenty zekranizowanych powieści tego autora

- obejrzeć wystawę prac pokonkursowych, na najpiękniejszą ilustrację do wierszy Juliana Tuwima

Zapraszamy Bibliotekarze

Mistrzostwa szkoły podstawowej w singlach siatkarskich chłopców

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

W ostatnim dniu września w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły podstawowej w singlach siatkarskich chłopców.

Do zawodów przystąpiło 13 uczniów, którzy byli rozlosowani do trzech grup. Zwycięzcy grup plus najlepszy z drugiego miejsca zagrali w finale „A” o miejsca 1-4. W głębi wiadomosci więcej treści.

Życzenia

dodał: WK | autor: Samorząd uczniowski

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta. Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy. Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI.

dodał: WK| autor: R. Hapoński

Z okazji EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 2013, na terenie naszej szkoły w dniu 16 września, odbył się TURNIEJ ROWEROWY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA STAROGARD GDAŃSKI.

Turniej skierowany był dla uczniów szkół podstawowych klas 4 - 6 oraz uczniów gimnazjów. Mogli w nim uczestniczyć zawodnicy posiadający kartę rowerową oraz ci, których wytypowali opiekunowie z poszczególnych szkół. Turniej ma charakter jednoetapowy --> ... czytaj

Skrócony kalendarz na rok szkolny 2013/2014

dodał: WK

Na stronie szkoły zamieszczamy skrócony kalendarz na rok szkolny 2013/2014. W kalendarzu zanajdują się terminy rad pedagogicznych, dni wolnych od nauki oraz terminy konsultacji.

Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi terminami.

W głębi wiadomości terminarze (pdf).

MINI MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

dodał: WK| autor: R. Hapoński

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU 2013

w ramach obchodów w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd.

będzie dostępne mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

dodał: WK

Dnia 2 września 2013r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Uczniowie szkoły podstawowej mieli przygotowane części artystyczne, które umiliły dźwięk pierwszego dzwonka w szkole. Pan dyrektor złóżył gratulacje naszej uczennicy Monice Laser, która otrzymała jedną z trzech nagród głównych w konkursie plastycznym pt. "Bezpiecznie nad wodą, w wodzie i na wodzie" organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej "Bezpieczna woda"
Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

dodał: WK

odbędzie się w piątek 29 czerwca

dla Szkoły Podstawowej
godz. 8.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 9.00 Akademia w sali gimnastycznej w ZSP

dla Gimnazjum
10.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 11.00 Akademia w sali gimnastycznej w ZSP.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców.

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

autor: WK

28 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013 w szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku szkolnego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2012/2013.

Sukces w projekcie
"Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy".

dodał: WK | autor: I. Jedwabska

W roku szkolnym 2012/2013 21 uczniów z klas piątych uczestniczyło w projekcie "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy". Liderem projektu jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a partnerem Fundacja Mateusza Kusznierewicza NAVIGARE. Uczniowie pracowali w trzech oddzielnych 7-osobowych grupach, które następnie zostały zgłoszone do konkursu projektów. Zaangażowanie dzieci oraz ich opiekuna - p. Izabeli Jedwabskiej zostało wyróżnione i nagrodzone. Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w okresie wakacji letnich w obozie żeglarskim organizowanym na wodach Zatoki Gdańskiej. Fundacja NAVIGARE pokrywa pełen koszt obozu dla wszystkich 21 uczniów klas piątych.

Jest to ogromny sukces naszej szkoły. Warto zauważyć, iż spośród 386 grup projektowych z całego województwa pomorskiego nagrodzonych zostało 68 - w tym wszystkie 3 grupy z naszej szkoły.

GRATULACJE

Kiermasz używanych podręczników

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

26 czerwca (w środę) przed biblioteką
odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
Każdy, kto chce sprzedać swoje książki,
może od 24 czerwca przynosić je do biblioteki - podpisane i wycenione.

Podręczniki powinny być w dobrym stanie,
a wszystkie wpisy wygumkowane.

Sąd nad książką

dodał: WK | autor: B. Koprowska, M. Nitka

14 czerwca odbyła się prezentacja warsztatów "Od tabliczki glinianej do książki multimedialnej", które odbywały się przez cały rok szkolny w bibliotece. Brały w nich udział uczennice klasy 5b, które poznawały historię pisma i książki oraz wykonywały różne ich formy : tabliczki gliniane, zwoje, książki harmonijkowe, książkę rękopiśmienną i drukowaną.

Poza wystawą prac, zaproszone klasy 4 i 5 mogły obejrzeć inscenizację pod tytułem „Sąd nad książką”, którą przygotowały razem z uczniami p. Monika Nitka i p. Beata Koprowska.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych czytelników szkoły: Martynę Kukawka kl. 5a, Annę Semrau kl. 6b i Kingę Kozera 2c. Po rozdaniu dyplomów i książek, dyrektor szkoły Ryszard Hapoński podkreślił, jak ważna jest książka w życiu młodego człowieka.

Festyn pt. "Sport to zdrowie"

dodał: WK | autor: A. Dudkiewicz

Dnia 14.06.2013r. w naszej szkole został zorganizowany festyn pt. "Sport to zdrowie". Uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów z klas 0 i 1, którzy rywalizowali w 17 konkurencjach sportowych. Było wesoło i ciekawie. Głównymi organizatorami imprezy byli: Adrian Dudkiewicz, Magdalena Grzeszkiewicz oraz uczniowie naszego gimnazjum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2013/2014

autor: WK

Dzisiaj zamieszczamy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w zerówce, klasach 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum w przyszłym roku szkolnym.

Uwaga! Podręcznik do klasy 4 SP z przedmiotu Zajęcia komputerowe jest nowy.

Wykaz książek to dokument programu PDF, który można wydrukować.

"Nietypowa Lekcja WOS"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

5 czerwca w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia dotyczące bankowości poprowadziły panie reprezentujące Bank Gospodarki Żywnościowej oddział w Starogardzie Gd. Panie zaprezentowały system bankowy funkcjonujący w Polsce, działalność i ofertę BGŻ.

Podczas spotkania można było uzyskać nie tylko ciekawe informacje na temat bankowości, wyróżniający się wiedzą uczniowie otrzymali nagrody.

"Lekcja w Muzeum"

dodał: WK | autor: J. Wichrowska

W maju uczniowie klas piątych uczestniczyli w lekcji muzealnej pt."Starogard za panowania joannitów i krzyżaków."

Zajęcia odbyły się w Muzeum Ziemi Kociewskiej, które poprowadził pan Zbigniew Potocki. Podczas spotkania w muzeum uczniowie pogłębili dotychczasową wiedzę o najstarszych dziejach miasta, poznali zabytki i średniowieczną zabudowę Starogardu

"Turniej Szachowy"

dodał: WK | autor: A. Szarmach

Dnia 28 maja 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbył się III Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Jana Pawła II.

W turnieju szachowym startowało 29 szachistów i szachistek z 6 szkół Starogardu Gd. Walka na szachownicach była zacięta, lecz --> ... czytaj

"10 lat z Janem Pawłem II"

dodał: WK | autor: B. Streng

Dzień 17 maja 2013r. był szczególny i wyjątkowy dla społeczności Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.W szkole miała miejsce uroczystość poświęcona 10-leciu nadania placówce imienia Jana Pawła II.

Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas licznie zgromadzeni goście, którym wyrażamy wdzięczność za obecność. Wśród nich w imieniu Prezydenta Miasta - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pani Urszula Domachowska, Przewodniczący Rady Miasta Pan Sławomir Ruśniak, Przewodniczącego Komisji Edukacji Pana Dariusza Stuba, Radna Pani Wioleta Cegłowska. Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gdańsku delegatury w Tczewie - wizytator Pan Zbigniew Kowal, ks. Dziekan Józef Pick, Naczelnik Wydziału Edukacji przy starostwie powiatowym Pan Marek Gabriel oraz dyrektorzy starogardzkich szkół.

Dyrektor Zespołu Szkół wyraził również wdzięczność rodzicom za przybycie, a w szczególności przewodniczącym Rady Rodziców – Pan Henryk Grzonka, Pani Elżbieta Dziemińska, Pan Rafał Żywek --> czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

SUKCES GIMNAZLASTÓW

dodał: WK | autor: Adam Becker

Uczniowie klasy IIIa Publicznego Gimnazjum Nr 4 zwyciężyli w Wojewódzkim Międzygimnazjalnym Konkursie Poezji i Prozy Niemieckiej, który odbył się 9 kwietnia 2013 roku. Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum Nr 3. Celem konkursu była popularyzacja zainteresowań literaturą niemiecką wśród młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w kategorii scenki teatralne. Przedstawili fragment baśni Braci Grimm "Czerwony Kapturek" i okazali się najlepsi, nie mając sobie równych. Zdobyli pierwsze miejsce, „bijąc” o głowę konkurencję. Nasi zwycięzcy wystąpili w składzie: Karolina Arlukiewicz, Marcelina Gillasamantinow, Katarzyna Kuczkowska, Natalia Menczykowska, Dorota Osowicka, Krzysztof Reikowski, Patryk Wyka. Uczniów przygotował nauczyciel języka niemieckiego p. A. Becker. Gratulujemy sukcesu!

WARSZTATY DEUTSCH WAGEN TOUR W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

dodał: WK | autor: Adam Becker

Do naszej Szkoły dotarł samochód "Deutsch Wagen Tour". Samochody z kolorowym logo podróżują po całej Polsce w ramach programu organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, którego celem jest popularyzacja języka niemieckiego.

Lektorzy projektu prowadzą innowacyjne lekcje nauki języka niemieckiego oraz przekazują w nowatorski sposób wiedzę o Niemczech w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. --> Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

PROJEKT "BEZPIECZNA PRZYSZŁOŚĆ" - DZIECI W SIECI

dodał: WK| autor: J. Sierant, S. Kosecka

CO POWINNI WIEDZIEĆ RODZICE?

CO MOGĄ ZROBIĆ RODZICE?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami na temat: TWOJE DZIECKO A INTERNET w Menu głównym w zakładce Projekty


Gimnazjalisto klasy III

dodał: WK


Już czas wybrać szkołę, w której chcesz się dalej uczyć.

Poniżej znajdziesz informacje dotyczące rekrutacji, czyli

wszystko co powinieneś widzieć, by w następnym roku

szkolnym być uczniem szkoły średniej.


 1. Zarządzenie Pomorskiego Kuratora Oświaty
 2. Instrukcja Obsługi Elektronicznego Systemu Rekrutacji Do Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Starogardzkiego
 3. Powiatowy Regulamin Rekrutacji 2013-14

WYWIADÓWKA 13 maja

dodał: WK

W przyszłym tygodniu w poniedziałek w naszj szkole odbędą się wywiadówki dla szkoły podstawowej o godz. 16:00 i dla gimnazjum o godz. 17:00. Dla rodziców i opiekunów prawnych uczniów klas I-III Gimnazjum o godz. 16:00 na auli odbędzie się spektakl profilaktyczny "Sekret" oraz spotkanie z terapeutą ds. uzależnień p. Andrzejem Makowskim na temat środków odurzających, po zakończeniu spotkania wywiadówka. W głębi wiadomośći zamieściliśmy przydział sal. Zapraszamy

Powitanie Wiosny

dodał: WK | autor: Anna Pograniczny

19 marca klasy 0 - III z naszej szkoły przygotowały uroczyste powitanie wiosny, na które złożyły się inscenizacja pt. "O odwilży, kichaniu i wiosny powitaniu" według Wandy Chotomskiej oraz piosenki o tematyce wiosennej. Uroczystość zakończyła parada marzeń wykonana przez uczniów klas 0 - III. Naszą imprezę zaszczyciło swoją obecnością wielu rodziców. Było kolorowo, wesoło i wiosennie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Spotkania z rodzicami

dodał: WK

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców oraz prawnych opiekunów na spotkania z nauczycielami ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH:

dnia 16.04.2013r. spotkanie z rodzicami - konsultacje:
godz. 17:00 - 17:45

dnia 13.05.2013r. spotkanie z rodzicami - wywiadówka:
SP godz.16:00; GIMNAZJUM godz. 17:00 oraz

dnia 03.06.2013r. spotkanie z rodzicami - konsultacje: godz. 17:00 - 17:45

"Dzień otwarty"

dodał: WK

W środę 27.03.2013r. odbył się "Dzień otwarty" Zespole Szkół Publicznych Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim.

Na scenie, zaprezentowali się zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Głównym punktem programu artystycznego była inscenizacja słowno – muzyczna pt. „Idzie wiosna” przygotowana przez uczniów klas III b, III c oraz I a
--> Czytaj dalej

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 26.03.2013 w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje miejskie XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Udział w eliminacjach powiatowych wzięło 5 drużyn trzyosobowych ze Szkół Podstawowych oraz 4 drużyny trzyosobowe z Gimnazjów (razem 27 zawodników).

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Edmund Stachowicz.

--> Szczegółowa relacja z turnieju.

GIMNAZJALISTO!

dodał: WK

To już ostatni dzwonek przed egzaminem.

Zapraszamy uczniów klas trzecich PG 4

Na "MARATON EDUKACYJNY"


więcej treści w glębi wiadomości

Pożegnanie z zimą w Trzepowie

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zdecydowali się na aktywne spędzenie czasu w Ośrodku Narciarskim w Trzepowie, by tam doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Tym razem aż 41 uczniów zarówno z podstawówki jak i gimnazjum zechciało spróbować swoich sił na stoku. Dla większości było to nowe doświadczenie i niejednokrotnie wyzwanie. Nikogo jednak nie zrażały upadki (co jest przecież nieuniknione), a wytrwałe ćwiczenia pozwoliły na opanowanie podstawowych umiejętności i korzystanie z oferty ośrodka w pełnym tego słowa znaczeniu. 300- metrowa trasa zjazdowa nie jest już dla nikogo problemem.Zima wprawdzie się kończy, ale przecież kolejne sezony narciarskie przed nami. Może zatem w przyszłym roku wybierzemy się ... w Tatry? Co Wy na to? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Siatkarze grają w piłkę ręczną

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Na hali Agro-Kociewia w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopów. Uczestniczyły w nich cztery gimnazja ze Starogardu Gdańskiego

Ostatecznie zajęliśmy dobre drugie miejsce. W głębi wiadomosci więcej treści.

Kolejny wygrany turniej siatkarzy

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

14 lutego w pierwszym dniu ferii zimowych nasi uczniowie wzięli udział w turniej siatkówki.Zawody były zorganizowane przez OSiR w Starogardzie Gdańskim w ramach Akcji Zima na hali miejskiej. Do turnieju chłopców zgłosiło się sześć zespołów. Graliśmy systemem każdy z każdym, jednego seta do 25 punktów. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni,wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce.

Po feriach zmiana planu lekcji

dodał: WK

Zaczęły się wyczekiwane ferie. Po dwutygodniowym wypoczynku zapraszamy wszystkich uczniów tj. 25 lutego do szkoły według nowego planu lekcji.

Nowy plan lekcji jest dostępny na naszej stronie w górnym menu, a poniżej jest bezpośredni link. Plan można wydrukować.

Z Żabnem w Nowy Rok

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

25 stycznia w Zespole Szkół Jana Pawła II w Żabnie odbyła się niecodzienna impreza charytatywna pt. "Z Żabnem w Nowy Rok". Tego wieczoru spotkali się: pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie, darczyńcy i sponsorzy, przyjaciele szkoły. Wśród przybyłych gości byli zastępca Prezydenta Miasta Pani Iwona Lewandowska, ks. Prałat Józef Pik, przewodniczący rady rodziców Pan Rafał Żywek.

IMPREZA CHARYTATYWNA

dodał: WK | autor: Ryszard Hapoński

Dnia 25 stycznia w naszej szkole o godz. 17:00 odbędzie się impreza charytatywna pt. "Z Żabnem w Nowy Rok".

W programie koncerty, kawiarenka, loteria, licytacje i zabawy dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych - wstęp wolny.WOŚP w ZSP

dodał: WK | autor: Jolanta Wichrowska

Nasza szkoła corocznie aktywnie wspiera akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd uczniowski przygotował z tej okazji koncert oraz mecz siatkówki pomiędzy uczniami gimnazjum i nauczycielami.

Za symboliczną złotówkę można było obejrzeć te atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu i meczu.

Turniej dla przedszkolaków

dodał: WK | autor: Adrian Dudkiewicz

W grudniu w naszej szkole został zorganizowany turniej dla dzieci z naszego przedszkola.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.


II miejsce w Unihokeju

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Po wygraniu mistrzostw powiatu, które odbyły się w Kleszczewie, nasi uczniowie zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkich. Spotkali się tam z mistrzami powiatu kościerskiego, chojnickiego oraz pruszczańskiego.

Zawody odbywały się w Ogorzelinach, niedaleko Chojnic.


I miejsce Mikołajkowa siatkówka

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

7 grudnia 2012 roku w hali miejskiej w Starogardzie Gd. odbył się turniej mikołajkowy w piłce siatkowej. W zawodach w kategorii młodzieżowej uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Starogardzie Gdańskim. Do turnieju przystąpiło siedem zespołów z powiatu starogardzkiego ...


X Powiatowy Konkurs Ortograficzny

dodał: WK | autor: K. Breszka, A. Pograniczny, D. Dobruchowska


23 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych Szkole Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Dyktando Kociewskie" pod patronatem pana starosty Leszka Burczyka.

Do zmagań o ...

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

dodał: WK | autor: M. Nitka, B. Koprowska

W dniu 23 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się impreza, która uświetniła Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych, którzy wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach. Dzieci zobaczyły wystawę książek, których bohaterami są misie oraz gazetkę pt."Bohaterowie bajek i baśni - misie" Następnie dzieci nauczyły się wierszyka Jana Brzechwy "Niedźwiedź", oraz wzięły udział w porannej gimnastyce ze swoimi misiami. Nauczycielki przeczytał także uczniom pouczający tekst o poszanowaniu zabawek oraz przeprowadziły quiz z wiedzy o niedźwiedziach brunatnych. Na zakończenie spotkania bawiono się na holu szkoły z wykorzystaniem chusty KLANZA. Zajęcia prowadziły: Beata Koprowska i Monika Nitka.

POEZJA W HOŁDZIE PAPIEŻOWI

dodał: WK | autor: M. Dzwonkowska

W październiku w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ulubiona poezja Jana Pawła II".

Dla laureatów zostały wręczone nagrody książkowe.Relacja z niego ukazała się w dwutygodniku "Pielgrzym". Oto fragment: ...


Dzień Edukacji Narodowej

dodał: WK | autor: M. Nitka

12 października 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Uczniowie z klas 5b i 3a uświetnili ją humorystyczną inscenizacją, przedstawiającą scenki z życia szkoły i nauczycieli. Piosenki, wykonane do znanych szlagierów sprawiły, że publiczność dała się "porwać" wspólnemu śpiewaniu. Inscenizacje przygotowały panie: Marzanna Bonk i Monika Nitka. Podczas tego szkolnego święta obecni byli uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Pod koniec gali, dyrektor Ryszard Hapoński, podziękował pracownikom za rzetelną pracę i wręczył nagrody.

Wystawa Małych Zwierząt

dodał: WK | autor: I. Jedwabska

Dnia 24 października 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbyła się Wystawa Małych Zwierząt. Została ona zorganizowana z okazji X Akcji "Pełna miska dla schroniska" prowadzonej w szkole od 2003 r.

W trakcie wystawy zostało wręczonych 40 dyplomów w najróżniejszych kategoriach.

Zapraszamy na wystawę zwierząt

dodał: WK | autor: I. Jedwabska

DNIA 25 października zapraszamy do naszej szkoły na wystawę zwierząt, na której odbędzie się

ZBIÓRKA DARÓW NA RZECZ SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W HERMANOWIE.

Przewidywane są nagrody i wyróżnienia.

Więcej w głębi wiadomości

Ślubowanie uczniów gimnazjum

dodał: WK |

W ramach krzewienia tradycji dnia 2 października 2012 r. odbyło się w PG Nr 4 ślubowanie gimnazjalistów klas I. Impreza miała na celu zacieśnienie emocjonalnych więzów ze szkołą. Poprzez ślubowanie młodzież została oficjalnie przyjęta w poczet uczniów gimnazjum. Uroczystość odbyła się przy pomniku patrona - Jana Pawła II. Uczniowie składali przysięgę na sztandar Szkoły w obecności dyrektora Ryszarda Hapońskiego oraz wychowawców klas. Po tej oficjalnej części młodzież przeszła na teren boiska "Orlik", gdzie impreza przyjęła charakter rekreacyjno - sportowy. W ramach zabaw integracyjnych uczniowie pokonali 3 etapowy tor przeszkód, walczyli w turnieju "balonowej siatkówki", oraz układali sportowy okrzyk kibica. Dodatkową atrakcją było ognisko z kiełbaskami, a ewentualne "porażki" sportowe można było sobie osłodzić przepysznym ciastem. Wychowawcami nowych klas pierwszych są: IA Andrzej Szarmach, IB Alicja Pieczyrak, Ic Mariusz Fryźlewicz. Naszym nowym gimnazjalistom życzymy udanych trzech lat nauki.W ogólnej opinii uczestników impreza była bardzo udana i dała uczniom motywację do pracy w nowej szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze ślubowania

ULUBIONA POEZJA JANA PAWŁA II

dodał: WK | organizatorzy: M. Dzwonkowska, K. Breszka

19 października w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbędzie się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Ulubiona poezja Jana Pawła II". W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zadaniem uczestników będzie piękna recytacja tekstów, które by dobrze odzwierciedlały poglądy Papieża-Polaka na najróżniejsze sfery ludzkiego życia - wiarę, relacje międzyludzkie, piękno świata, sztukę, itp. Od 4 lat impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard, tym razem będzie miała jednak szczególnie uroczystą oprawę, ponieważ została objęta patronatem Administratora Diecezji Pelplińskiej Bpa Wiesława Śmigla.

Wizytacja w Naszej Szkole

dodał: WK | autor: ks. Damian

Dnia 01 października 2012 w ramach wizytacji parafialnej Naszą Szkołę odwiedził Administrator diecezji pelplińskiej Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. W drzwiach szkoły przywitał Go Pan Dyrektor wraz z delegacją nauczycieli i grupą uczniów. Po radosnym przywitaniu ks. Biskup odwiedził gabinet dyrektora, by pokrótce zapoznać się z działalnością szkoły. W tym czasie uczniowie IVA oczekiwali ks. Biskupa, który po wizycie w biurze Dyrektora odwiedził ich na katechezie. Po jej zakończeniu serdecznie podziękował Pani katechetce Justynie Kilich i dzieciom znakomitej wiedzy i głębokiego zaangażowania w temat modlitwy różańcowej. Wizytacja przebiegła bardzo owocnie i radośnie.

Historyczny sukces naszych biegaczy

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

26 września 2012r. na Piekiełkach odbyły się Mistrzostwa Miasta w ramach Gimnazjady w sztafetowych biegach przełajowych.Dwa dni wcześniej w zawodach indywidualnych nasi uczniowie przez pomyłkę sędziów nie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami ...Orlik Volleymania 2012 srebro

dodał: WK | autor: Mariusz Fryźlewicz

Dzień po sukcesie dziewcząt z UKS Libero (I miejsce) na orlik wybiegli chłopcy z Publicznego Gimnazjum Nr 4 Starogardzie Gdańskim. Aby awansować do finałów w Człuchowie musieli wygrać mistrzostwa miasta i powiatu. Siatkarze ze Starogardu Gdańskiego przyjechali do Człuchowa z zamiarem poprawienia wyniku z poprzedniej edycji turnieju "Orlik Volleymania 2011", gdzie nie zdołali awansować do półfinałów ...

Srebro dla naszych piłkrzy

dodał: WK | autor: Adrian Dudkiewicz

Dnia 21 września na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. odbył się turniej piłkarski pod szyldem "Biało Zielona Przyszłość z Lotosem" dla szkół podstawowych klas II - IV, pod patronatem starosty starogardzkiego Leszka Burczyka. Chlopcy wywalczyli srebrne medale...WYWIADÓWKA 26 i 27 września

dodał: WK

W przyszłym tygodniu w naszj szkole odbędą się wywiadówki dla szkoły podstawowej i gimnazjum. W głębi wiadomośći zamieściliśmy dokładne terminy i przydział sal. Zapraszamy wszystkich rodziców i prawnych opiekunów na spotkanie z wychowawcami.

27.09 o godz. 17:00 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas I GIM. z Dyrekcją, Pedagogiem i Psychologiem Szkolnym. Zapraszamy.

Skrócony kalendarz na rok szkolny 2012/2013

dodał: WK

Na stronie szkoły zamieszczamy skrócony kalendarz na rok szkolny 2012/2013. W kalendarzu zanajdują się terminy rad pedagogicznych, dni wolnych od nauki oraz terminy egzaminów.

Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi terminami.

W głębi wiadomości terminarz (pdf).

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

dodał: WK

Dnia 3 września 2012r. na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w szkole podstawowej przybyła Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych pani Urszula Domachowska, a do gimnazjum z-ca Naczelnika pani Bożena Bielińska oraz jak co roku Ks. prałat Józef Pick. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli przygotowane części artystyczne, które umiliły dźwięk pierwszego dzwonka w szkole.


Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany. Przypominamy, że do wakacji zostało już tylko 287 dni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

autor: WK

3 września 2012 uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny.
dla Szkoły Podstawowej
godz. 8.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 9.00 Akademia w ZSP

dla Gimnazjum
10.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 11.00 Akademia w ZSP.

Ferie zimowe wyznaczone zostały od 11 lutego do 24 lutego.

Wiosenna przerwa świąteczna od 28 marca do 2 kwietnia

Zakończenie roku szkolnego 2012_2013 nastąpi 28 czerwca 2013.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów i dotrwania do końca roku szkolnego w jak najlepszych nastrojach.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2011/2012

dodał: WK

odbędzie się w piątek 29 czerwca

dla Szkoły Podstawowej
godz. 8.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 9.00 Akademia w sali gimnastycznej w ZSP

dla Gimnazjum
10.00 - Msza Święta w Parafii NSPJ
godz. 11.00 Akademia w sali gimnastycznej w ZSP.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców.

Komunikat z Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

dodał: WK | autor: S.Kosecka, J.Sierant

W dniu 19.03.2012 r. odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej- chłopców.

Klasyfikacja końcowa: PSP1 - I m-ce, PSP6 - II m-ce,
PSP3 - III m-ce, PSP2 - IV m-ce, PSP4 - V m-ce.
Opiekun - S. Kosecka -->ZdjęciaDnia 14.12.2011 r. na hali miejskiej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiły się cztery szkoły: PSP 1, PSP 3, PSP 4 , PSP 6. Nasze dziewczęta zajęły 3 miejsce - opiekun J. Sierant. Chłopcy niestety mieli mniej szczęścia, w meczu o brązowy medal przegrali z PSP1. -->Zdjęcia


W dniach 17-18.10.2011 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim gościnnie zorganizował w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim rozgrywki Unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA DZIEWCZĄT:
PSP 3 - I m-ce, PSP 6 - II m-ce, PSP 4 - III m-ce,
PSP 1- IV m-ce,SP KATOLICKA- V m-ce.Opiekun: J.Sierant

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CHŁOPCÓW: PSP 3 - I m-ce, PSP 2 - II m-ce,
PSP 6 - III m-ce, PSP 4 - IV m-ce, PSP 1 - V m-ce,SP KATOLICKA - VI m-ce
Opiekun - S. Kosecka -->Zdjęcia

Turniej o Puchar Tymbarku w Stężycy

dodał: WK | autor: Adrian Dudkiewicz

Dnia 24 maja nasza drużyna uczestniczyła w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Tymbarku pt. "Z podwórka na stadion", które odbyły się w Stężycy. Wystartowało 20 najlepszych drużyn z województwa pomorskiego, a my zajęliśmy bardzo wysokie 4 miejsce.

Drużyna PSP 6 Starogard trafiła do grupy A z takimi drużynami jak: UKS Ogólniak Nowy Dwór Gd.,
SP 35 Gdańsk, ZS Czarne.
Oto komplet wyników:

Starogard - Nowy Dwór 6:0, Starogard - Czarne 3:2, Starogard - Gdańsk 1:8
1/8 finału Starogard - Chojnice 1:1 (wygrana w karnych 6:5)
1/4 finału Starogard - Bytów 0:6
Mecz o trzecie miejsce Starogard - Wejherowo 1:3

Każdy uczestnik turnieju podpisał flagę Hiszpanii, która zostanie wręczona zawodnikom tej drużyny podczas EURO 2012.

W głębi wiadomości zdjęcia z zawodów.

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim

dodał: WK | autor: Andrzej Szarmach

Dnia 20.04.2012 r. w PSP Nr 3 odbyło się spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim - pierwszym Polakiem, który na pokładzie radzieckiego statku "Sojuz 30" odbył lot w Kosmos. W spotkaniu tym wzięła udział 20-osobowa delegacja naszej szkoły

Gawęda pierwszego polskiego kosmonauty była bardzo ciekawa. Generał Hermaszewski z wielką pasją opowiedział o swoim życiu, zaczynając od dzieciństwa i lat szkolnych a na podróży po orbicie Ziemi kończąc. Okazuje się, że na swoją kosmiczną przygodę musiał zapracować ciężką pracą i systematyczną nauką. W trakcie swojej wojskowej kariery, gen. Hermaszewski nauczył się latać na szybowcach, tradycyjnych samolotach silnikowych oraz nowoczesnych odrzutowcach ponaddźwiękowych. W czasie przygotowań do kosmicznego lotu musiał "pokonać" kilkuset innych kandydatów na kosmonautę, okazać się najlepszym spośród wszystkich polskich pilotów. Jego przygoda w kosmosie trwała od 27.06 - 5.07.1978 r. W tym czasie okrążył ziemię 126 razy. Z jego relacji dowiedzieliśmy się jak był zbudowany statek "Sojuz 30", co kosmonauci jedli i jak odpoczywali.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz rozdawaniem autografów. Mirosław Hermaszewski podarował naszej delegacji swoją książkę pt. "Ciężar nieważkości – opowieści pilota –kosmonauty".

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2012/2013

dodał: Cpr

Dzisiaj zamieszczamy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w zerówce, klasach 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum w przyszłym roku szkolnym.

Wykaz książek to dokument w formacie pdf, który można wydrukować.

Dzień Ziemi

dodał: Cpr | autor: Izabela Jedwabska

20 kwietnia 2012 r. z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyła się prezentacja projektu "Dziobem i pazurem". Projekt realizowany był w roku szkolnym 2011/2012 wśród uczniów klas IV - VI i dotyczył ptaków drapieżnych żyjących w Polsce. Uczniowie w ramach projektu przygotowali między innymi wystawę o ptakach drapieżnych oraz uczestniczyli w konkursie wiedzy. Cała społeczność uczniowska zapoznała się z prezentacjami o ptakach drapieżnych oraz obejrzała przedstawienie teatralne przygotowane przez klasę VI a pod tytułem: "Jak dzięcioł mamy dla sowy szukał".

Impreza przygotowana przez panią Izabelę Jedwabską cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Sukces naszych uczniów

dodał: Cpr

Duży sukces odnieśli nasi uczniowie w konkursach kuratoryjnych. Marta Walecka z kl. IIB została laureatką, a Agata Klasa (IIA) finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, opiekunem Marty jest pani Barbara Streng, a Agaty pani Anna Benert.

Dwie nasze uczennice zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Dorota Osowicka (kl. IIA) oraz Barbara Jedwabska (IIIA) reprezentowały naszą szkołę na finale w Gdyni. Opiekunem uczennic jest pan Cyprian Princ

Sukcesem okazał się również udział Moniki Zielińskiej w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym. Monika reprezentowała naszą szkołę w finale tego konkursu. Monikę przygotowała pani Alicja Pieczyrak.

Uczennicom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewaluacja w Publicznym Gimnazjum Nr 4

dodał: Cpr | autor: Ryszard Hapoński

W dniach 16, 17 i 20 stycznia 2012r. w naszej szkole – Publicznym Gimnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim odbyła się ewaluacja w obszarze: "Efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkoły".

--> Informacja o ewaluacji. (doc)

--> Raport z ewaluacji. (pdf)

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

dodał: Cpr | autor: Ryszard Hapoński

W dniu 19.04.2012 w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Starogardzie Gd. odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Udział w eliminacjach powiatowych wzięło 11 trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych oraz 11 drużyn trzyosobowych z Gimnazjów (razem 66 zawodników).

--> Szczegółowa relacja z turnieju.

W głebi waidomości zdjęcia z turnieju.

Zwycięstwo naszej dryżyny w Pucharze Tymbarka

dodał: Cpr | autor: Adrian Dudkiewicz

Dnia 20.04.2012 odbyły sie w naszej szkole zawody piłki nożnej o Puchar Tymbarku "Z Podwórka Na stadion - etap gminny". Nasza drużyna (ŁAPISZEWSKIE LWY) zwyciężyła i zakwalifikowała się do kolejnego etapu - powiatowego.

Wyniki meczów: 9-0 Z Beniaminek 03,5-1 z PSP1,26-0 z Katolicką SP.

Skład drużyny:Jakub Wontka, Oliwer Lisek, Bartosz Szlagowski, Andrzej Gliński, Jacek Bukowski, Paweł Petka, Mateusz Szwemiński, Sebastian Wojewódka, Dawid Karbowski, Kacper Godlewski. Trener- A. Dudkiewicz (Murinho).

Etap powiatowy również zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. Tym razem w etapie powiatowym zwyciężyli kolejno z drużynami: 5-1 SP Bobowo, 8-0 z SP Kleszczewo, 5-0 z SP Osieczna. Tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 24.05.2012 w Stężycy (powiat kartuski).

W głębi wiadomości zdjęcia z zawodów.

Powitanie Wiosny

dodał: Cpr | autor: Anna Pograniczny, Diana Dobruchowska

21 marca 2012 uroczyście powitały wiosnę dzieci klas "0" i I - III szkoły podstawowej. Na tę okoliczność uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "Coś tam w lesie huknęło?" oraz wiersze i piosenki o tematyce wiosennej i przyrodniczej. Na scenie było wiosennie i kolorowo dzięki scenografii i przepięknie wykoananym strojom młodych aktorów. Gimnazjaliści dla najmłodszych uczniów przygotowali pokaz multimedialny o zwierzętach i roslinach wiosną. Nie zabrakło też konkursów, krzyżówek i zagadek. Było wesoło i radośnie.

W głębi wiadomości zdjęcia z powitania wiosny.

Jesienne spotkanie wolontariuszy

dodał: Cpr | autor: Dorota Dorau

W dniach 25 i 26 listopada 2011 w naszej szkole odbyły się I Jesienne Spotkania Wolontariuszy Powiatu Starogardzkiego zorganizowane przez Starogardzkie Centrum Wolontariatu działające w ramach Stowarzyszenia "Można Inaczej". W spotkaniu wzięło udział 63 wolontariuszy , w tym 28 z naszej szkoły.

W głębi wiadomości relacja oraz zdjęcia ze spotkania.

Jasełka

dodał: Cpr | autor: Justyna Kilich

Nadeszły Święta Bożego Narodzenia czas życzeń, radosnej rodzinnej atmosfery, prezentów, pachnącej choinki, wigilijnego stołu i kolęd. W związku z tym miłym dla nas wszystkich okresem dnia 22 grudnia 2011 roku uczniowie klasy III A SP zaprezentowali jasełka pt.: "KOLĘDA NA ZIEMI".

Jasełka pozwoliły stworzyć podniosłą atmosferę, w której nie brakowało życzliwości, miłego uśmiechu, radości i oczywiście momentu dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek.

Dzień Papieski - uczczenie relikwii Jana Pawła II

dodał: Cpr

Dzień 19 października 2011r. był szczególny i wyjątkowy dla społeczności Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II.

W naszej szkole miała miejsce uroczystość poświęcona uczczeniu relikwii błogosławionego Jana Pawła II. Wszyscy przeżyli niezapomniane chwile wzruszeń.

W głębi wiadomości relacja oraz zdjęcia z uroczystości.

Skrócony kalendarz na rok szkolny 2011/2012

dodał: Cpr

Na stronie szkoły zamieszczamy skrócony kalendarz na rok szkolny 2011/2012. W kalendarzu zanajdują się terminy rad pedagogicznych, dni wolnych od nauki oraz terminy egzaminów.

Zapraszamy do zapoznania się z ważnymi terminami.

W głębi wiadomości terminarz (pdf).

Konsultacje nauczycieli ZSP

dodał: Cpr

W razie problemów z nauką oraz potrzeb kontaku z nauczycielami ZSP, raz w miesiącu można przyjść na konsultacje.

Szczególnie zapraszamy rodziców uczniów majacych problemy z nauką.

W głębi wiadomości terminy konsultacji.

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

dodał: Cpr | autor: MD

6 października sześcio- i siedmiolatkowie oficjalnie wstąpili do szkolnej braci - zostali pasowani na uczniów i złożyli ślubowanie. Uroczystość była poprzedzona wesołymi występami pierwszaków, którzy przy mikrofonach nie czuli się wcale skrępowani i naturalnym wdziękiem "rozbrajali" złożoną z rodziców publiczność.

W głębi waidomości zdjęcia ze ślubowania.

Pasowanie na gimnazjalistę

dodał: Cpr

Dnia 30 wzrześnia odbyło się w Naszej szkole ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez samorząd uczniowski.

Naszym nowym gimnazjalistom życzymy udanych trzech lat nauki!

W głębi waidomości zdjęcia ze ślubowania.

Przyłapani na czytaniu

dodał: Cpr

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny pt. "Przyłapani na czytaniu". Zrób ciekawe zdjęcie przedstawiające osobę czytającą książkę lub czasopismo.

Zdjęcia prześlij na adres cpr4444@wp.pl. Zostaną one umieszczone na stronie internetowej szkoły, a najciekawsze wywołamy.

Czekają atrakcyjne nagrody!!!

Zdjęcia konkursowe będzie można obejrzeć na wystawie podczas urodzin biblioteki.

Wielka zbiórka książek, filmów

dodał: Cpr

W dniach od 26 września do 20 października organizujemy w bibliotece szkolnej wielką zbiórkę książek, filmów na DVD/VCD, oraz płyt CD. Otrzymane zbiory wystawione będą na kiermaszu, który odbędzie się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych (25-28 X). Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup nowości do biblioteki szkolnej.

Zachęcamy zarówno uczniów jak i nauczycieli do przejrzenia swoich szafek oraz księgozbiorów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

dodał: Cpr

1 września 2011 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby był on jak najbardziej udany.

Przypominamy, że rok szkolny 2011/2012 zakończymy 29 czerwca 2012.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Kalendarz roku szkolnego 2011/2012

autor: Cpr

1 września 2011 uroczyście inaugurujemy nowy rok szkolny. Ferie zimowe wyznaczone zostały na dni 30 stycznia - 12 lutego.

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 nastąpi 29 czerwca 2012.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów i dotrwania do 29 czerwca w jak najlepszych nastrojach.

W głębi wiadomości dokładny terminarz roku szkolnego, który pochodzi ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs wiedzy o Wilkiej Brytanii

autor: Monika Dzwonkowska

Jaki jest związek między Rolls-Roycem, porem, kobzą i Sherlockiem Holmesem? Wiedzą zapewne Ci uczniowie gimnazjum, którzy 5 marca wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Uczestników było 19, czworo z nich będzie reprezentować naszą szkołę w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy i Wielkiej Brytanii (19 marca, PG 1 w Starogardzie).

Trzymamy kciuki za Igę Bielińską, Martę Walecką, Blankę Bastian i Jakuba Tkaczyka!

Test, jaki rozwiązywali uczniowie, w głębi wiadomości.

Konkurs Dobrego Wychowania

autor: Monika Dzwonkowska

14 lutego w wyjątkowo romantycznej oprawie odbył się IV Konkurs Dobrego Wychowania. W ramach konkursu każda klasa miała okazję się wypowiedzieć na temat dobrych manier - były skecze, piosenki, rap, plakaty. Dużo śmiechu i trochę refleksji. Oto "garść" z nich:

- dobre maniery to nie sztuczny rytuał. To wywodząca się z tradycji praktyczna i niesłychanie przydatna we współczesnym świecie umiejętność właściwego zachowania się w każdej sytuacji.

- przestrzeganie zasad dobrego wychowania dowodzi szacunku dla innych i czyni świat przyjemniejszym miejscem do życia.

- dobre maniery nie krępują i nie usztywniają, a wprost przeciwnie - zapewniają swobodę i poczucie bezpieczeństwa, pozwalają na luksus bycia sobą.

Konkurs dobrego wychowania

autor: Monika Dzwonkowska

Jak wręcza się kwiaty? Jakimi sztućcami je się spaghetti? Jak się mówi "swetr" czy "sweter"? Jak kulturalnie się zachować w typowych i zupełnie niecodziennych sytuacjach? Odpowiedzi na te pytania znają na pewno wszyscy uczniowie klas V i VI, bo 11 lutego brali udział w wielkiej powtórce z dobrych manier - "Konkursie Dobrego Wychowania". Gwoździem programu były wybory Dżentelmena Roku 2010. Ośmiu wspaniałych chłopaków wytypowanych przez klasy poddano wielu trudnym próbom. Wszyscy okazali się prawdziwymi dżentelmenami, ale na tytuł Dżentelmena Roku najbardziej zasłużył Łukasz Godlewski z klasy VA, tuż za nim uplasowali się Patryk Wyka z VIb i Leszek Czecholewski z VIa. Gratulujemy!

W głębi wiadomości zdjęcia z konkursu.

Sukcesy koła plastycznego

autor: Małgorzata Wołłejko - Stencel

W I semestrze uczestnicy koła plastycznego przygotowali dwie wystawy: w grudniu "Zima na Kociewiu", w styczniu "Anioły z masy solnej".

W tym roku szkolnym odbyły się również konkursy, w których nagrody odbierali uczniowie naszej szkoły.

W głębi wiadomości szczegóły i zdjęcia.

Zimowy konkurs fotograficzny zakończony

autor: Cpr

Duże zainteresowanie wzbudził konkurs fotograficzny "Zima w obiektywie" zorganizowany przez panią Monikę Dzwonkowską i Cypriana Princ. Na konkurs nadesłano 136 zdjęć z zimowymi krajobrazami. Ostatecznie wygrało zdjęcie wykonane przez Łukasza Kurowskiego z klasy IIIC.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości oraz artystycznej duszy.

W głębi wiadomości trzy najlepsze waszym zdaniem zdjęcia konkursowe.

Wielki sukces drużyny siatkarskiej!

autor: Cpr

Wielki sukces osiągnęła nasza drużyna siatkarzy. W finale wojewódzkim, który odbył się w Malborku reprezentacja szkoły podstawowej w mini siatkówce chłopców wywalczyła brązowe medale.

Wcześniej nasza drużyna przebrnęła przez mistrzostwa miasta, mistrzostwa powiatu oraz półfinały wojewódzkie.

Wielkie gratulacje dla naszej drużyny oraz dla trenera Mariusza Fryźlewicza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z mistrzostw powiatu.

Nasi uczniowie na lodowisku

autor: Cpr

W miesiącach zimowych nasi uczniowie aktywnie korzystali z zimowej aury i możliwości spędzenia czasu na miejskim lodowisku. W styczniu w ramach zajęć wychowania fizycznego na lodowisko pojechali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy bawili się znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczek na lodowisko.

Dyskoteka karnawałowa

autor: Cpr

Dnia 20 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Była to pierwsza zabawa w czasie karnawału.

Na dyskotece bawiło się około 100 uczniów. Zapraszamy na kolejne szkolne zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dyskoteki.

Nasza szkoła dla WOŚP

autor: Cpr

8 stycznia nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd uczniowski przygotował z tej okazji koncert oraz mecz siatkówki pomiędzy uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum z nauczycielami. Nauczyciele nie dali się ograć podstawówce i gimnazjalistom, za rok okazja do rewanżu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu i meczu.

Bal karnawałowy

autor: Cpr

Dnia 6 stycznia odbył sie w Naszej szkole bal karnawałowy, w którym brali udział uczniowie klas 1-3. Uczniowie przebrali się w stroję swoich ulubionych postaci.

Bal zaczął się od występu komika, następnie zaczęły się tańce, na które uczniowie najbardziej czekali.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Wigilie klasowe

autor: Cpr

We wtorek 22 grudnia odbyły się w Naszej szkole spotkania wigilijne. Każda klasa spotkała się w swoim gronie z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję podzielić sie opłatkiem z nauczycielami i znajomymi z wszystkich klas, dzięki czemu szkolna wigilia nabrała rodzinnego charakteru.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawych zdjęć z wigilijnego dnia. Kto wie, może zobaczysz tam siebie? :)

Jasełka

autor: Cpr

Dnia 22 grudnia odbyły sie w Naszej szkole jasełka. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele obejrzeli akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W skupieniu obejrzeliśmy historię narodzin Jezusa oraz wysłuchaliśmy pięknych kociewskich kolęd.

Jasełka przygotowały Katarzyna Paul, Małgorzata Burczyk oraz Justyna Kilich.

W głębi wiadomości zdjęcia z jasełek.

Wystawa prac - zima i święta na Kociewiu

autor: Cpr

W ostatnich dniach grudniowych można było obejrzeć w Naszej szkole prace uczniów uczęszczających na koło plastyczne. Artyści pani Małgosi wykonali prace na temat zimy oraz świąt na Kociewiu. Wszystkie prace możemy obejrzeć na szkolnym korytarzu.

W głębi wiadomości zdjęcia z wystawy.

Jasełka w języku angielskim

autor: Cpr

W tym roku mieliśmy okazję obejrzeć jasełka z języku angielskim. Przedstawienie przygotowała pani Monika Dzwonkowska wraz z klasą VIB. Warto było zobaczyć i usłyszeć o narodzinach Jezusa w najpopularniejszym języku świata.

W głębi wiadomości zdjęcia z jasełek.

Świąteczny wystrój sal w Naszej szkole

autor: Cpr

Po raz pierwszy odbył się w Naszej szkole konkurs na najładniejszy wystrój sali związany z Świętami Bożego Narodzenia. Samorząd szkoły podstawowej po burzliwych naradach uznał, że najładniej przystrojona jest sala 308. Salę tą udekorowała klasa VB. Gratulujemy zwycięzcom.

W głębi wiadomości zdjęcia wystrojonych sal.

Akcje charytatywne w Naszej szkole

autor: Cpr

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Nasza szkoła aktywnie angażuje się w akcje charytatywne. Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem Jolanty Wichrowskiej oraz Justyny Bony zoorganizował zbiórkę z maskotek dla najbardziej potrzebujących.

Kolejny już raz uczniowie uczestniczyli w akcji "Kilogram". Gimnazjaliści zbierali produkty spożywcze w starogardzkich sklepach.

Dziękujemy wszystkim za dużą hojność i zaangażowanie.

Andrzejki klasy VIB

autor: Cpr

Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci. [źródło: wikipedia.pl]

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z andrzejek klasy VIB.

Warsztaty matematyczno - ekologiczne

autor: Cpr

Kolejny rok odbyły się w Naszej szkole warsztaty matematyczno - ekologiczne dla klas drugich gimnazjum. Co roku cieszą się one dużą popularnością wśród uczniów. Gimnazjaliści mają okazję pracy w grupach tworząc prezentację na temat ptaków, lasów, drzew i wody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

Mistrz ortografii

autor: Monika Dzwonkowska

21 listopada 2009 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów z całego powiatu, którzy przyjechali tu, by po raz siódmy konkurować o tytuł "Mistrza Ortografii". Po napisaniu niezwykle trudnych dyktand okazało się, że tytuł ten przypadł w udziale Marcie Markowskiej z PSP nr 1 w Starogardzie Gd. (w kategorii klas I-III) oraz Fabianowi Dietrich z PSP nr 2 w Starogardzie Gd. (w kategorii klas IV-VI).

W głębi wiadomości zdjęcia z konkursu, pełna klasyfikacja medalowa oraz treść dyktanda.

Kawiarenka andrzejkowa

autor: Anna Drywa

W dniu 30.11.2009 r odbyła się już siódmy raz kawiarenka andrzejkowa .Celem kawiarenki było zebranie pieniędzy na pomoc w edukacji afrykańskich dzieci. Wzorem lat ubiegłych uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ciasta, słodycze oraz napoje. Były także cukierki z wróżbami. Ponad to uczennice klasy III A piekły przepyszne gofry, które schodziły jak ciepłe bułeczki. Impreza była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili. Z kawiarenki udało się zebrać 350 zł co pozwoli na opłacenie sześciorgu naszym adoptowanym murzynkom kolejnego roku nauki.

Dziękuję bardzo wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w akcję, uczniom i nauczycielom. Serdeczne podziękowanie dla samorządu uczniowskiego za ogromny wkład i duże zaangażowanie podczas trwania kawiarenki andrzejkowej.

Zaprzaszam do obejrzenia zdjęć.

W nadchodzącym tygodniu próbne egzaminy

autor: Cpr

Gorący tydzień czeka Naszych gimnazjalistów. Od 8-11 grudnia zostaną przeprowadzone próbne egzaminy dla uczniów klas drugich i trzecich.

Wielkimi krokami zbliża się także zimowa przerwa świąteczna, 23 grudnia wszyscy udamy się na zasłużony odpoczynek.

Informujemy jednocześnie rodziców, że do 15 grudnia zostaną poinformowani o proponowanych ocenach z każdego przedmiotu.

W głębi wiadomości szczegółowy terminarz wszystkich egzaminów i rad pedagogicznych.

Poezja w hołdzie papieżowi

autor: Monika Dzwonkowska

24 października w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Ulubiona poezja Jana Pawła II". Zadaniem uczestników konkursu było takie dobranie repertuaru, aby wybrane wiersze dobrze odzwierciedlały poglądy Papieża-Polaka na najróżniejsze sfery ludzkiego życia - wiarę, relacje międzyludzkie, piękno świata itp. W tym roku impreza miała jednak szczególnie uroczystą oprawę, ponieważ po raz pierwszy została objęta patronatem Prezydenta Miasta Starogard.

Zapraszamy do przeczytania relacji i zdjęć z konkursu.

Unihokej - zakończyło się na półfinale

autor: Cpr

W tym roku szkolnym Nasze drużyny unihokeja odnosiły sukcesy w każdej kategorii wiekowej. Uczniowie szkoły podstawowej zakończyli rywalizację na etapie Mistrzostw Powiatu. Etap wyżej zakończyli swój udział uczniowie gimnazjum. Nasza drużyna chłopców rywalizowała o wejście do finałów wojewódzkich. Niestety nasi zawodnicy musieli uznać wyższość innych drużyn.

Wszystkim drużynom dziękujemy za zaangażowanie i walkę w zawodach unihokeja. Drużyny przygotowali: Magdalena Grzeszkiewicz, Kazimierz Sadkowski, Mariusz Fryźlewicz oraz Adrian Dudkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II

autor: Aleksandra Turek

W dniu 08.10.2009r. w Częstochowie odbyła się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Szkół im. Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów wraz z 3 opiekunami: p. Justyną Kilich, Aleksandrą Turek i ks. Damianem Klajst. Wyruszyliśmy 07.10 by odwiedzić po drodze Park Jurajski w Solcu Kujawskim, a wieczorem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Następnego dnia o godz. 11:00 rozpoczęła się Msza Św. z udziałem szkół o imieniu Jana Pawła II z Polski i Litwy pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce J.E. Ks. Abp Józefa Kowalczyka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pielgrzymki.

Plan lekcji i wymagania przedmiotowe

autor: Cpr

Na stronie Naszej szkoły zamieściliśmy aktualny plan lekcji dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

Do planu bezpośredni link w tej wiadomości oraz w górnym menu. Plan można wydrukować.

Dzisiaj zostały także zaktualizowane wymagania przedmiotowe zwłaszcza dla klas pierwszych gimnazjum. W związku z nową podstawą programową wymagania te uległy zmianie.

Święto Edukacji Narodowej

autor: Cpr

Dnia 13 października odbyła się w Naszej szkole uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dyrektor wręczył nagrody pracownikom szkoły.

Uroczystość umiliły występy wokalistów przygotowanych przez Katarzynę Paul.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Unihokej - najlepsi w Mistrzostwach Miasta

autor: Cpr

Nasza reprezentacja szkoły w unihokeju przyzwyczaiła Nas do sukcesów. W tym roku w Mistrzostwach Miasta gimnazjaliści zajęli pierwsze miejsce zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców. Tym samym Nasze drużyny reprezentować będą Starogard Gdański na Mistrzostwach Powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Dzień Języków Obcych

autor: Cpr

Dnia 24 września odbył się w Naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą wykonując zadania przygotowane przez Naszych anglistów. Obok rywalizacji było też miejsce na dobrą zabawę.

Dzień Języków Obcych przygotowały Joanna Brzyska oraz Monika Dzwonkowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej

autor: Cpr

Pod koniec września odbyło się w Naszej szkole ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym roku impreza była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy do pierwszej klasy mogły iść dzieci, które ukończyły szósty rok życia. Na ślubowaniu pojawili się również rodzice Naszych nowych uczniów.

Naszym nowym uczniom życzymy wielu sukcesów i miłego pobytu w Naszej szkole.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze ślubowania.

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

autor: Cpr

Dnia 30 września 2009 r. odbyło się w Naszej szkole ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez samorząd uczniowski.

Wychowawcami nowych klas pierwszych są: Ia Alicja Pieczyrak, Ib Mariusz Fryźlewicz, Ic Katarzyna Paul.

Naszym nowym gimnazjalistom życzymy udanych trzech lat nauki!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze ślubowania.

Wesoła lekcja języka angielskiego

autor: Aneta Burczyk

Dnia 7 października 2009 r. grupa dziewcząt z klasy VIa zrobiła niespodziankę dzieciom z zerówki - razem z panią Moniką Dzwonkowską poprowadziły dla nich pierwszą lekcję języka angielskiego. Były pacynki, śpiewy, tańce, wspólne rysowanie plakatu - uciecha dla dużych i małych!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

III Konkurs Ładnego Pisania "Mistrz kaligrafii"

autor: Monika Dzwonkowska

28 września 2009 r. odbył się III Konkurs Ładnego Pisania "Mistrz kaligrafii" dla uczniów szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było jak najstaranniejsze zapisanie tekstu poetyckiego. Trzeba było pięknie kreślić i łączyć literki, umiejętnie rozmieścić wiersz na kartce i nie przekroczyć wyznaczonego czasu.

Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce: Adrianna Peplińska z kl. VIa, II miejsce: Łukasz Godlewski z kl. Va, III miejsce: Paulina Anhalt z kl. VIb

Biegi przełajowe - sztafety 2. miejsce

autor: Cpr

W środę 23 września odbyły się biegi przełajowe. Tym razem uczniowie rywalizowali w biegach sztafetowych, w czym upatrywaliśmy szansę na sukces. Ostatecznie najlepsze miejsce uzyskali chłopacy z gimnazjum, którzy dali się wyprzedzić dopiero na 400 metrów przed metą. Nasza drużyna zajęłą 2. miejsce. Dziewczyny z gimnazjum 4., a dziewczyny SP 5. miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Dzień bez samochodu

autor: Cpr

Dnia 22 września liczna grupa uczniów Naszej szkoły wybrała się na coroczny rajd rowerowy, który promował ideę dnia bez samochodu.

W tym roku rowerzyści udali się do Sumina na piknik rowerowy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku.

Piknik integracyjny klasy VIB

autor: Cpr, Mateusz Wirkus

Dnia 14 września klasa VIB wybrała się pod opieką pani Moniki Dzwonkowskiej oraz pana Zbigniewa Kozłowskiego na piknik integracyjny w okolicę Okola.

Zapraszamy do przeczytania relacji z pikniku autorstwa gospodarza klasy Mateusza Wirkusa oraz obejrzenia zdjęć z pikniku.

Turniej siatkówki w Pruszczu Gdańskim

autor: Cpr

W sobotę 19 września młodzi siatkarze z klas VI szkoły podstawowej pojechali do Pruszcza Gdańskiego na silnie obsadzone zawody w trójkach siatkarskich. Był to pierwszy turniej nowego sezonu. Ostatecznie spośród 14 drużyn Nasi zawodnicy zajęli 9., 13. i 14. miejsce. Do zawodów uczniów przygotował Mariusz Fryźlewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Biegi przełajowe

autor: Cpr

15 września odbyły się na piekiełkach indywidualne biegi przełajowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Za tydzień rywalizacja w sztafecie.

Dziękujemy uczniom za udział w zawodach i życzymy sukcesów w sztafecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Sprzątanie Świata

autor: Cpr

18 września Nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji sprzątania świata. Uczniowie sprzątali okolicę szkoły, osiedle Łapiszewo oraz park kocborowski. Zwłaszcza w tym ostatnim miejscu znaleziono wiele śmieci. Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji sprzątania świata.

Terminarz roku szkolnego 2009/2010

autor: Cpr

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej znajduje się terminarz roku szkolnego 2009/2010. W tym roku szkolnym ferie mamy w ostatniej turze, czyli dopiero między 15-28 lutego 2010. Egzaminy gimnazjalne odbędą się między 27-29 kwietniem (HUM, MAT-PRZYR, ANG).

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 nastąpi 25 czerwca 2010.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów i dotrwania do 25 czerwca w jak najlepszych nastrojach.

W głębi wiadomości dokładny terminarz roku szkolnego, który pochodzi ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

autor: Cpr

1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2009/2010. Na boisku szkolnym stanęli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Publicznych i chociaż pogoda była wakacyjna, wszyscy z radością przyjęli pierwszy dzwonek.

W tym roku w rozpoczęciu uczestniczył prezydent miasta pan Edmund Stachowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego.

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2009/2010

autor: Cpr

Dzisiaj zamieszczamy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w zerówce, klasach 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum w przyszłym roku szkolnym.

Przypominamy, że od przyszłego roku szkolnego zmienia się podstawa programowa i wszystkie książki do klasy I gimnazjum są nowe.

Wykaz książek to dokument programu Word, który można wydrukować.

Pożegnanie absolwentów - rocznik 1996 SP i 1993 GIM

autor: Cpr

19 czerwca żegnaliśmy absolwentów klas szóstych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum. Niektórzy w murach Naszej szkoły spędzili 10 lat, wliczając zerówkę, szkołę podstawową oraz gimnazjum. Tym bardziej smutno Nam było żegnać Naszych absolwentów. Mamy nadzieję, że nowa szkoła będzie dla Was, drodzy absolwenci drugim domem, miejscem wielu przyjaźni i nowych znajomości.

W głębi wiadomości zdjęcia grupowe poszczególnych klas w oryginalnej rozdzielczości i jakości do ściągnięcia na pamiątkę :)

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

autor: Cpr

19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2008/2009 w szkole podstawowej i gimnazjum. Po odczytaniu osiągnięć, pan dyrektor nagrodził wszystkie osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki na koniec roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2008/2009.

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2009/2010

autor: Cpr

AKTUALIZACJA Z DNIA 18 CZERWCA - DODANA KSIĄŻKA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA I KLASY GIMNAZJUM.

Dzisiaj zamieszczamy wykaz podręczników, które będą obowiązywały w zerówce, klasach 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum w przyszłym roku szkolnym.

Przypominamy, że od przyszłego roku szkolnego zmienia się podstawa programowa i wszystkie książki do klasy I gimnazjum są nowe.

Wykaz książek to dokument programu Word, który można wydrukować.

Bal szóstoklasisty 2009

autor: Cpr

10 czerwca odbył się w Naszej szkole bal szóstoklasity. Impreza rozpoczęła się krótkim wstępem artystycznym.

Na balu bawiły się klasy VIA - wychowawca Małgorzata Stencel, VIB - Kataryzna Paul oraz VIC - Małgorzata Burczyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Bal gimnazjalny 2009

autor: Cpr

8 czerwca odbył się w Naszej szkole tradycyjny, coroczny bal gimnazjalny. Niektóre osoby spędziły w Naszej szkole 10 lat. Tym bardziej była okazja do uroczystego zakończenia jednego z etapów życia.

Gimnazjaliści zaczęli od poloneza oraz walca angielskiego. Następnie bawili się przy rytmach muzyki granej przez DJ'a.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Gimnazjada 2009

autor: Cpr

6 czerwca Nasza szkoła wzięła aktywny udział w gimnazjadzie. Cykliczna impreza tym razem odbyła się na hali miejskiej. Nasza szkoła przygotowała się do zadań oraz ubrała się na przyznany Nam kolor żółty.

Gimnazjada pokazała serce do walki Naszych uczniów i nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gimnazjady.

Dyskoteka z okazji Dnia Dziecka

autor: Cpr

2 czerwca odbyła się ostatnia dyskoteka w tym roku szkolnym. Impreza odbyła się z okazji Dnia Dziecka i chociaż frewencja tego dnia nie zachwyciła, wszyscy bawili sie wyśmienicie.

Dyskotekę zorganizował samorząd szkolny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dyskoteki.

Dzień Dziecka w Naszej szkole

autor: Cpr

1 czerwca obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji samorząd uczniowski przygotował rywalizację drużyn klasowych szkoły podstawowej w kilku dyscyplinach. Ostatecznie w rywalizacji klas IV wygrała klasa IVB, klas V - VA i klas VI - VIC. Ostatecznie uczestników rywalizacji wygoniła pogoda.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

"Puchar Bałtyku" w Jastarni

autor: Cpr

29 maja Nasi młodzi siatkarze wybrali się na trzydniowy Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej w Jastarni o "Puchar Bałtyku". Na turniej przyjechały drużyny siatkarskie z całej Polski. Nasza szkoła wystawiła trzy zespoły. Najlepszy z nich zajął 9 miejsce.

Turniej odbył się w malowniczej miejscowości na półwyspie helskim, a do boju zagrzewał trener Mariusz Fryźlewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Majówka

autor: Cpr

26 maja odbył się w Naszej szkole coroczny konkurs piosenki turystycznej Majówka. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Młodzi artyści wykonywali piosenki o tematyce turystycznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z całego powiatu starogardzkiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z majówki.

Koło plastyczne - kolejne sukcesy

autor: Małgorzata Wołejko-Stencel

W II semestrze koło plastyczne odniosło kolejne sukcesy plastyczne. Nasi artyści zajmowali pierwsze miejsca we wszystkich konkursach, w jakich brali udział. Serdecznie im gratulujemy!

W głębi wiadomości miejsca zajmowane w poszczególnych konkursach i zdjęcia Naszych laureatów.

Akademia Przygoda część 2

autor: Cpr

Trzy klasy udały się na biwak do Lubania na Akademię Przygoda. VIA, VIB i IA gimnazjum brała udział w wielu ciekawych i niesamowitych ćwiczeniach, by w nocy iść spać do beczek.

Ćwiczenia miały na celu integrację zespołów klasowych i można powiedzieć, że w pełni się to udało. Każde ćwiczenie polegało na współnej pracy w grupie, bez tego ani rusz.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części zdjęć zdjęć z wyjazdu.

Został tydzień na wystawienie ocen

autor: Cpr

Już tylko tydzień został na poprawienie swojej sytuacji ocenowej. 1 czerwca wszystkie oceny będą już wystawione.

8 czerwca odbędzie się bal gimnazjalny, a 10 czerwca bal szóstoklasisty.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca.

Szczegółowe terminy w głębi wiadomości.

Zespół pani Kasi z wyróżnieniem

autor: Cpr

Co roku z sukcesem zespół pani Katarzyny Paul uczestniczy w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Jabłowie. 15 maja zespół w składzie; Iga Bielińska, Adrianna Peplińska, Agata Klasa oraz Natalia Zakrzewska zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Ku pamięci Naszego patrona

autor: Cpr

15 maja uczciliśmy kolejną rocznicę urodzin Naszego patrona Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Naszego patrona, aby złozyc kwiaty i znicze.

Wszyscy oglądaliśmy akademię i wsłuchiwaliśmy się w nostalgiczne piosenki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego dnia.

Akademia Przygoda, czyli niezapomniane wrażenia

autor: Cpr

Trzy klasy udały się na biwak do Lubania na Akademię Przygoda. VIA, VIB i IA gimnazjum brała udział w wielu ciekawych i niesamowitych ćwiczeniach, by w nocy iść spać do beczek.

Ćwiczenia miały na celu integrację zespołów klasowych i można powiedzieć, że w pełni się to udało. Każde ćwiczenie polegało na współnej pracy w grupie, bez tego ani rusz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

Po egzaminie, czyli przeżyjmy to jeszcze raz

autor: Cpr

Od egzaminu gimnazjalnego minął prawie miesiąc. Trzecioklasiści czują już wakacje i jednocześnie w napięciu oczekują na wyniki.

My przypominamy dzień 24 kwietnia, czyli część humanistyczną egzaminu gimnazjalnego w zdjęciach Moniki Dzwonkowskiej. Komentarz Cyprian Princ.

Turniej BRD - eliminacje miejskie i powiatowe

autor: Ryszard Hapoński

Nasza szkoła również w tym roku gościła uczestników eliminacji miejskich i powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym.

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Edmund Stachowicz.

W głebi wiadomości relacja i wyniki turnieju.

Język angielski - zadania z rozwiązaniami

autor: Cpr

Dzisiaj bardzo ważny dzień dla gimnazjalistów. O godzinie 9.00 zasiedli oni w ławkach, aby napisać egzamin z języka angielskiego.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się zadania z języka angielskiego. Odpowiedzi do zadań umieszczone są na portalu gazeta.pl

Kliknij w pomarańczowe napisy, aby zobaczyć zadania z rozwiązaniami.

Część matematyczno - przyrodnicza - rozwiązania

autor: Cpr

Dzisiaj bardzo ważny dzień dla gimnazjalistów. O godzinie 9.00 zasiedli oni w ławkach, aby napisać matematyczno - przyrodniczą część egzaminu gimnazjalnego.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się zadania z części matematyczno - przyrodniczej. Odpowiedzi do zadań umieszczone są na portalu gazeta.pl

Kliknij w pomarańczowe napisy, aby zobaczyć zadania z rozwiązaniami.

Jutro język angielski. Wszystkim życzymy powodzenia!

Część humanistyczna - zadania z rozwiązaniami

autor: Cpr

Dzisiaj bardzo ważny dzień dla gimnazjalistów. O godzinie 9.00 zasiedli oni w ławkach, aby napisać humanistyczną część egzaminu gimnazjalnego.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się zadania z części humanistycznej. Odpowiedzi do zadań umieszczone są na portalu gazeta.pl

Kliknij w pomarańczowe napisy, aby zobaczyć zadania z rozwiązaniami.

Jutro część matematyczno - przyrodnicza. Wszystkim życzymy powodzenia!

Egzamin gimnazjalny - zbieramy punkty. POWODZENIA!

autor: Cpr

Egzamin gimnazjalny, to taka część w życiu gimnazjalisty, na którą niekoniecznie czeka się z wytęsknieniem. Wręcz przeciwnie - każdy uczeń traktuje to jako jawne przymuszenie do sprawdzenia wiedzy, jaką posiada. Jeszcze gdyby kazali mu siedzieć jeden dzień, dałby radę. Biorąc pod uwagę, że przeżycia związane z egzaminem rozłożone są na trzy dni to nie lada wyczyn, żeby przetrwać wszystko bezobjawowo.

Jak dobrze napisać? Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem dobrego dobrego zdania :)

W Dzień Ziemi na ekologicznym szlaku

autor: Cpr

Tradycyjnie podczas Dnia Ziemi, gimnazjaliści klas I i II wybierają się do miejsc, w których pojęcie Ziemia nabiera szczególnego znaczenia. Uczniowie odwiedzili oczyszczalnię ścieków w Starogardzie Gdańskim i Jabłowie, starogardzki sanepid, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych "Starkom" oraz ścieżkę dydaktyczną w parku miejskim. Gimnazjaliści mogli zobaczyć jak o Ziemie dba się w gminie Starogard Gdański.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z odwiedzin oczyszczalni ścieków w Jabłowie.

Duży sukces Naszej drużyny piłki nożnej

autor: Cpr

Dużą niespodziankę sprawili uczniowie Naszego gimnazjum na miejskich zawodach w piłce nożnej. Drużyna prowadzona przez Adriana Dudkiewicza wprawiła w osłupienie faworyzowane PG1 (złożone z zawodników Wierzycy Starogard) oraz pozostałe gimnazja. Dzięki przemyślanej taktyce Nasz zespół bez porażki zakończył cały turniej. Ostatecznie piłkarze zajęli 2. miejsce ustępując zwycięzcom tylko różnicą bramek. To duży sukces Naszej, ambitnie walczącej drużyny.

Zawodnikom i trenerowi gratulujemy srebrnego medalu!

Zobacz zdjęcie i wyniki z zawodów, które pochodzą ze strony OSiR Starogard Gdański.

Kolejny sukces Naszych gimnazjalistów

autor: Alicja Pieczyrak

16 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie odbył się Sejmik Ekologicznych pod hasłem: "Alternatywne żródła energii".

Nasza reprezentacja składająca się z trzech uczniów: Justyna Specht, Magdalena Trawicka oraz Wojciech Zimmer z klasy IIA, zajęła I miejsce.

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z konkursu.

Złote liczydło

autor: Małgorzata Kolaska

Dnia 4 kwietnia odbył sie w Naszej szkole Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny "Złote liczydło". Te matematyczne zmagania wpisały się już w tradycję szkół gimnazjalnych powiatu starogardzkiego. W ubiegłym roku zostaliśmy zwycięzcami tego konkursu, zatem teraz organizacja należała do Nas.

Osobami odpowiedzialnymi za organizację konkursu były nauczycielki matematyki: Alicja Pieczyrak, Małgorzata Kolaska i Daniela Rutkowska.

W głębi informacji relacja z konkursu.

Jajko - pisanka - kraszanka

autor: Cpr

Z okazji Świąt Wielkanocnych zorganizowana została wystawa prac uczniów szkoły podstawowej pt. "Jajko - pisanka - kraszanka". Prace młodych artystów mogliśmy oglądać na głównym holu Naszej szkoły. Nad całością czuwały Anna Pograniczny oraz Małgorzata Wołejko-Stencel.

Zapraszamy do obejrzenia prac Naszych uczniów.

Warsztaty w bibliotece

autor: Beata Koprowska, Monika Nitka

W tym roku szkolnym zorganizowane zostały warsztaty dla chętnych uczniów z klas szóstych. Celem cotygodniowych spotkań jest przybliżenie młodzieży historii pisma i książki w sposób nie teoretyczny, ale praktyczny. Uczniowie własnoręcznie wykonują różnorodne formy książek od tabliczek glinianych poprzez zwoje, średniowieczne kodeksy rękopiśmienne do współczesnych ich odpowiedników czyli książek multimedialnych.

Zajęcia odbywają się w bibliotece, raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o 13.40.

Zainteresowanych uczniów klas 6 zapraszamy do nas.

Nowości w kąciku bibliotecznym

autor: Cpr

Dzisiaj zamieściliśmy nowe materiały w kąciku bibliotecznym. Zmiany zaszły w każdym dziale: księgozbiór, o bibliotece, wydarzenia oraz centrum multimedialne. Oprócz listy darczyńców książki dla biblioteki, pojawiły się nowe zdjęcia oraz godziny otwarcia bilioteki. Zapraszamy do kącika biblioteki.

Odwiedzaj bibliotekę, a będziesz mądrym człowiekiem :)

Egzamin szóstoklasisty - zadania z rozwiązaniami

autor: Cpr

Dzisiaj bardzo ważny dzień dla szóstoklasistów. O godzinie 9.00 zasiedli oni w ławkach, aby napisać pierwszy w swoim życiu poważny egzamin - sprawdzian szóstoklasisty.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdują się zadania ze sprawdzianu. Odpowiedzi do zadań umieszczone są na portalu gazeta.pl

4. rocznica śmierci Jana Pawła II

autor: Cpr

2 kwietnia obchodzimy czwartą rocznicę smierci patrona Naszej szkoły Jana Pawła II. Z tej okazji na głownym holu odbyła się prezentacja zdjęć i książek związanych z Janem Pawłem II. Ponadto nasi uczniowie pełnili wartę przy pamiątkowej płycie z podobizną Naszego patrona.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prezentacji.

Sukcesy Naszych recytatorek

autor: Monika Dzwonkowska

W zeszłym tygodniu nasze szkolne recytatorki dwukrotnie stawały w konkursowe szranki i odnosiły sukcesy. 25 marca w PG nr 3 odbył się IX Przegląd Teatralny "Gimnazjalna Maska". W grupie recytatorów zwyciężyła Justyna Specht z IIa, Oliwia Markowska z IIIa zajęła 3. miejsce a Karolina Wotzka z IIb otrzymała wyróżnienie. 27 marca Oliwia Markowska reprezentowała Starogard w Rejonowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej, gdzie również wywalczyła "brązowy medal".

Autor zdjęcia: Kuba Radzewicz "Polska Dziennik Bałtycki"

Konkurs na prezentację multimedialną

autor: Cpr

Trzy zespoły reprezentowały Naszą szkołę w II edycji konkursu na prezentację multimedialną, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim. Temat prezentacji: "Legendy Starogardu i okolic w fotografii i opowieściach znanych ludzi" najlepiej zaprezentowali uczniowie SOSW. Nasza najlepsza drużyna w składzie: Oskar Greca, Dawid Stasiewicz i Paweł Wojciechowski zajęła 3. miejsce.

Ponadto Naszą szkołę reprezentowali: Daria Hinca, Beata Mielewska, Jakub Dahm oraz Dariusz Mania.

Zdjęcie pochodzi ze strony SOSW internat-sosw5.blog.onet.pl

Dzień Języków Obcych

autor: Cpr

Corocznie odbywa się w Naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie mają okazję usłyszeć i zobaczyć scenki, w których wykorzystywany był język angielski, niemiecki i francuski. Cała zabawa językowa trwała 2 godziny lekcyjne i adresowana była do uczniów klas pierwszych i trzecich gimnazjum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Turniej koszykówki z okazji Dnia Samorządności

autor: Cpr

Z okazji Dnia Samorządności Adrian Dudkiewicz przygotował dla uczniów klas drugich gimnazjum turniej koszykówki. Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, że każda klasa wygrała po jednym spotkaniu i do wyłonienia zwycięzców potrzebne było policzenie tzw. małych punktów. Ostatecznie turniej wygrała klasa IIA. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju.

Sukces Naszych uczniów

autor: Monika Dzwonkowska

Dwojgu uczniów Naszej szkoły udało się ostatnio odnieść spore sukcesy na niwie naukowej. Anna Prabucka z IIIB ma już za sobą etap pisemny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, a 23 marca (poniedziałek) przystapi do finałowego etapu ustnego. Z wielką nadzieją, że znajdzie się w gronie laureatów, apelujemy, aby cała szkoła trzymała za nią kciuki w poniedziałek między 11 a 12 :)

Piotr Zieliński z IIIC 20 marca (piątek) bedzie reprezentował szkołę w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym. Gremilane trzymanie kciuków w najbliższy piątek od 10 - 11.

Zobaczmy Naszych finalistów w akcji :)

Mistrzostwa SP w Minikoszykówce Chłopców

autor: Mariusz Fryźlewicz, Cpr

Klasa VIA zdobyła Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Minikoszykówce Chłopców. W finale pokonali oni zawodników z klasy VC.

Klasa VIA wystapiła w składzie: Dawid Dębski, Michał Kwaśniewski, Piotr Pastwa, Patryk Murawski i Patryk Czarnecki.

W głębi wiadomości wyniki mistrzostw.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

autor: Ryszard Hapoński

Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbędą się w Naszej szkole dnia 26.03.2009r. o godz. 9.00

Eliminacje powiatowe odbędą się w Naszej szkole dnia 16.04.2009 o godz. 9.30

W głebi wiadomości oficjalny komunikat organizacyjny.

Uczniowie zdobywają wiedzę

autor: Cpr

Pamiątkowe zdjęcia dla Naszych uczniów zrobione podczas wytężonej pracy, pośród szkolnych ławek. Tym razem obserwujemy klasy VB, VIB, IIIA oraz IIIB. I chociaż nie każdy chętnie pozował, to i tak zdjęcia śmiało mogą konkurować z portalem nasza klasa. Zespół Szkół Publicznych - nasze klasy :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Szkolny Konkurs Recytatorski

autor: Anna Benert, Cpr

24 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach: dzieci starszych oraz młodzieży.

W kategorii dzieci starszych wygrała Katarzyna Kuczkowska, a w kategorii młodzieży Justyna Specht.

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowymi wynikami oraz zdjęciami z konkursu.

Z kołem fizycznym na lodowisku

autor: Cpr

Lodowisko to świetne miejsce do sprawdzenia siły tarcia. Uczestnicy koła fizycznego z Cyprianem Princ wybrali się na starogardzkie lodowisko, aby przekonać się na własnej skórze i nogach ile radości może przynieść zminiejszenie siły tarcia. Do zminimalizowania kontaktu z podłożem potrzebne były specjalne buty, czyli łyżwy, które dotykają lodu wąską, metalową płozą.

Jaki wniosek wysnuły dziewczyny podczas jazdy? Przy braku tarcia można boleśnie przekonać się o kolejnym fakcie fizycznym - siła grawitacji ściągnie Nas na ziemię w najmniej oczekiwanym momencie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy.

Karnawał na plastyce

autor: Cpr

Po tłustym czwartku nadeszła ostatnia sobota karnawału. To już jeden z ostatnich momentów, aby zaszaleć wśród dźwięków tanecznej muzyki. Na karnawał obowiązują zwariowane stroje stosowne do wspaniałej zabawy. Takie właśnie stroje zrobili sobie uczniowie z klasy VIB. Pani Małgorzata Wołejko-Stencel pozwoliła swoim uczniom wcielić się w projektantów mody. Jaki był efekt? Kliknij na zdjęcie :)

Życzenia walentykowe

autor: Cpr

Dużym zainteresowaniem cieszyło się składanie życzeń na łamach Naszej szkolnej strony. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wysłali w sumie 23 życzenia. Dziękujemy wszystkim za współna zabawę i życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dużo miłości.

W głębi wiadomości znajdują się wszystkie życzenia wysłane przez Naszych uczniów.

II semestr roku szkolnego 2008/2009

autor: Cpr

Dwutygodniowe ferie dobiegły końca. W poniedziałek zaczynamy drugi semestr roku szkolnego. Od 23 lutego obowiązywał będzie nowy plan lekcji. Wychowawcy klas zapoznają uczniów z nowym rozkładem zajęć.

Dla osób, które przyzwyczaiły się do wolnych dni bardzo ważna informacja: 9 kwietnia rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna związana ze Świętem Wielkanocnym. Do tego dnia zostało 38 dni wytrwałej nauki i pracy :)

Poza obiektywem, czyli z przymrużeniem oka ;) część 3

autor: Cpr

Są takie zdjęcia, które trudno zaszufladkować do jakiejkolwiek kategorii, jednakże ich skasowanie, czy przechowywanie na dysku komputera byłoby ich smutnym końcem. Dlatego wychodząc na przeciw artystom fotografom i ludziom, dzięki którym te zdjęcia powstały przedstawiamy je na naszej stronie jako wyraz wdzięczności dla osób na nich występujących. Szkoła to miejsce radosne i wesołe, dlatego zapraszamy do oglądania :).

Żeby z uśmiechem wejść w drugi semestr!

Wesoła szkoła: Uczniowie zdobywają umiejętności

autor: Cpr

Egzamin gimnazjalny to ważny etap w życiu młodego człowieka. Klasy trzecie przez trzy lata wytrwale i w pocie czoła pracują, aby osiągnąć wymarzony cel. Zobaczmy jak jeden z zimowych dni spędzają klasy IIIB i IIIC. Zielone ławki, gabinet przyrodniczy, to sprzyjające miejsce do zdobywania kolejnych umiejętności. :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

"Szkoła dla Rodziców"

autor: Wioletta Piotrowska, Justyna Laser-Ruszkowska

Pedagog szkolny oraz nauczyciel nauczania zintegrowanego (osoby z kwalifikacjami do prowadzenia zadań warsztatowych) zapraszają Państwa do udziału w zajęciach psychoedukacyjnych rozwijających umiejętności wychowawcze rodziców p.n. "Szkoła dla Rodziców"

W głębi wiadomości znajduje się tematyka, cel oraz data i godzina zajęć.

Muzyka z Kociewia

autor: Cpr

W piątek 30 stycznia odwiedzili Nas muzycy z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Uczniowie drugich klas gimnazjum mieli okazję posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Grzegorza Ollera. Zespół złożony głównie z instrumentów strunowych zagrał miłe dla ucha utwory.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Moja rodzina i szkoła w twórczości polskich poetów

autor: Cpr

W czwartek 29 stycznia odbyło się w Naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III szkoły podstawowej pod tytułem "Moja rodzina i szkoła w twórczości polskich poetów". Nasi najmłodsi uczniowie mogli poznać życiorysy i twórczość tych, od których zaczynają swoją przygodę z książką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Konkurs Dobrego Wychowania

autor: Monika Dzwonkowska

Dnia 27 stycznia odbył się w Naszej szkole Konkurs Dobrego Wychowania. Kamila Breszka i Monika Dzwonkowska przygotowały konkurs, który ma na celu propagowanie zasad savior vivre'u wśród Naszych uczniów. Forma konkursowa wprowadziła zdrową rywalizację wśród uczniów klas piątych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją oraz do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Dyskoteka karnawałowa

autor: Cpr

We wtorek odbyła się w Naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie w liczbie około 100 z chęcią bawili się na imprezie. Podczas zabawy odbył się konkurs na najlepsze przebranie, w którym laureatami zostali Oliwia Kilich, Klaudia Menczykowska i Marian Spychalski.

Dziękujemy paniom: Monice, Gosi i Justynie za opiekę :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dyskoteki.

P.S. Więcej zdjęć z dyskoteki już wkrótce w cyklu "Poza obiektywem, czyli z przyróżeniem oka ;)"

Konkurs Języka Polskiego - wyniki etapu rejonowego

autor: Anna Benert

Zamieszczamy na stronie wyniki etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego.

Corocznie gościmy w Naszej szkole uczestników etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego. Konkurs odbył się 17 stycznia (sobota) o godz. 10.00.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Mistrzostwa SP w "dwójkach" Siatkarskich

autor: Mariusz Fryźlewicz, Cpr

Dnia 16 grudnia odbyły się w Naszej szkole Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w "dwójkach" Siatkarskich. Mariusz Fryźlewicz przygotował rywalizacje młodych siatkarzy, dzięki czemu miał przegląd kadr na tegoroczne zawody. Przypomnijmy może, że siatkarze pana Mriusza grali w zeszłym roku w finale wojewódzkim. Jak można było sie spodziewać rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie 1. miejsce zjęli: Jakub Warmbier i Paweł Guziński.

W głebi wiadomości wyniki i zdjęcia z zawodów.

Mecze unihokeja na remis

autor: Cpr

Było już śpiewanie, były mecze koszykówki i siatkówki. Tym razem za złotówkę można było kupić bilet na mecz unihokeja, w którym wystąpili nauczyciele i uczniowie. Spotkanie zgromadziło wiele osób chcących obejrzeć swoich nauczycieli w akcji. Uczniowie wsytawili drużynę żeńską i męską. Obydwa mecze zakończyły sie remisem.

Dochód ze spotkania został przeznaczony na WOŚP

Nauczyciele wystąpili w składzie: Katarzyna Paul, Ryszard Hapoński, Andrzej Szarmach, Adrian Dudkiewicz oraz Kazimierz Sadkowski. Spotkanie sędziował Mariusz Fryźlewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Jasełka klasy VC dla WOŚP

autor: Cpr

Nasza szkoła corocznie aktywnie wspiera akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w tym roku nauczyciele i uczniowie zoorganizowali wiele atrakcji. Jedną z nich były jesełka przygotowanę przez Annę Benert i klasę VC. Za symboliczną złotówkę można było obejrzeć historię narodzin Jezusa w wykonaniu młodych aktorów z koła teatralnego. Dochód z jasełek został przekazany na WOŚP.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek.

Bal karnawałowy

autor: Cpr

Dnia 7 stycznia odbył sie w Naszej szkole bal karnawałowy, w którym brali udział uczniowie klas 1-3. Uczniowie przebrali się w stroję swoich ulubionych postaci.

Bal zaczął się od występu komika, następnie zaczęły się tańce, na które uczniowie najbardziej czekali.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Uczniowie Naszej szkoły, część 1

autor: Cpr

Od dzisiaj, co pewnien czas będziemy zamieszczali zdjęcia uczniów Naszej szkoły. Zdjęcia będą znajdowały się pod linkiem uczniowie (prawa ramka).

Jeżeli chcecie, aby Wasze zdjęcia znajdowały się na szkolnej stronie, należy wysłać maila ze zdjęciem wraz z podpisem na adres administratora strony.

Dzisiaj pierwsza część zdjęć. Zapraszamy do oglądania.

Poza obiektywem, czyli z przymrużeniem oka ;) część 2

autor: Cpr

Są takie zdjęcia, które trudno zaszufladkować do jakiejkolwiek kategorii, jednakże ich skasowanie, czy przechowywanie na dysku komputera byłoby ich smutnym końcem. Dlatego wychodząc na przeciw artystom fotografom i ludziom, dzięki którym te zdjęcia powstały przedstawiamy je na naszej stronie jako wyraz wdzięczności dla osób na nich występujących. Szkoła to miejsce radosne i wesołe, dlatego zapraszamy do oglądania :).

Dzisiaj przed końcem 2008 roku zamieszczamy drugą część ciekawych zdjęć.

Wigilie klasowe

autor: Cpr

W piątek 19 grudnia odbyły się w Naszej szkole spotkania wigilijne. Każda klasa spotkała się w swoim gronie z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję podzielić sie opłatkiem z nauczycielami i znajomymi z wszystkich klas, dzięki czemu szkolna wigilia nabrała rodzinnego charakteru.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawych zdjęć z wigilijnego dnia. Kto wie, może zobaczysz tam siebie? :)

Jasełka

autor: Cpr

19 grudnia odbyły sie w Naszej szkole jasełka. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele obejrzeli akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W skupieniu obejrzeliśmy historię narodzin Jezusa oraz wysłuchaliśmy pięknych kociewskich kolęd.

Jasełka przygotowały Katarzyna Paul, Kamila Breszka oraz Justyna Kilich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jasełek.

Sukcesy Naszych uczniów w konkursach plastycznych

autor: Małgorzata Wołejko - Stencel

17 grudnia w Oginisku Pracy Pozaszkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Kociewska kartka bożonarodzeniowa". Wśród nagrodzonych byli uczniowie Naszej szkoły.

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z konkursu, które znajdują się w głębi wiadomości.

Kiermasz Świąteczny

autor: Cpr

Przez dwa dni 17 i 18 grudnia odbywał się w Naszej szkole Kiermasz Świąteczny. Uczniowie klas pierwszych sprzedawali za symboliczną "złotówkę" aniołki i stroiki świąteczne wykonane na lekcjach plastyki i koła plastycznego. Wszystkie produkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kiermaszu.

Akcje charytatywne w Naszej szkole

autor: Cpr

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Nasza szkoła aktywnie angażuje się w akcje charytatywne. Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem Jolanty Wichrowskiej zoorganizował zbiórkę ubrań dla polskiego domu dziecka w Wilnie oraz maskotek dla najbardziej potrzebujących.

Kolejny już raz uczniowie uczestniczyli w akcji "Kilogram". Gimnazjaliści zbierali produkty spożywcze w starogardzkich sklepach.

Dziękujemy wszystkim za dużą hojność i zaangażowanie.

Idą Święta

autor: Cpr

Po wyczerpujących dniach spędzonych w ławce szkolnej przyszedł czas na odpoczynek. Nasza szkoła wypełniła się świątecznymi ozdobami, a na holu stanęła choinka. Uczniowie myślami są już przy wigilijnym stole, a w sali pani Kasi słychać kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Naszej szkoły oraz prac uczniów z kółka plastycznego.

Inaugurujemy kącik biblioteczny

autor: Cpr

Od dzisiejszego dnia będzie można znaleźć na Naszej stronie informacje z życia biblioteki szkolnej. Biblioteka składa się z następujących działów: o bibliotece, księgozbiór, wydarzenia, programy i podręczniki oraz centrum multimedialne. Autorkami są: Beata Koprowska i Monika Nitka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych oraz z Dnia Pluszowego Misia.

Odwiedzaj bibliotekę, a będziesz mądrym człowiekiem :)

Kawiarenka andrzejkowa

autor: Anna Drywa

W dniu 28.11.2008r. odbyła się kawiarenka andrzejkowa. Celem kawiarenki było zebranie pieniędzy na pomoc w edukacji afrykańskich dzieci. Wzorem lat ubiegłych uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ciasta, słodycze oraz napoje. Były także cukierki z wróżbami. Samorząd uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe. Przebrani uczniowie wróżki i wróżbitów chodzili po salach i przepowiadali przyszłość.

Impreza była bardzo udana, wszyscy świetnie się bawili. Z kawiarenki udało się zebrać 140 zł co pozwoli na opłacenie sześciorgu naszym adoptowanym murzynkom kolejnego roku nauki.

Dziękuję bardzo wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w akcję, uczniom i nauczycielom. Serdeczne podziękowanie dla samorządu uczniowskiego pod kierownictwem pani Jolanty Wichrowskiej za wspaniałe wróżby i duże zaangażowanie podczas trwania kawiarenki andrzejkowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Boisko otwarte!

autor: Cpr

"Nadeszła wiekopomna chwila" cytując słynne słowa z filmu "Kochaj albo rzuć". Dzisiaj, przy Naszej szkole do użytku oddano kompleks boisk wielofunkcyjnych w ramach ministerialnego projektu "Moje boisko Orlik 2012". W ten sposób coś, co na początku wydawało się fikcją - stało się faktem.

Zapraszam do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z otwarcia Naszego Boiska Orlik.

Andrzejki klasy 5A

autor: Monika Dzwonkowska, Cpr

W przeddzień andrzejek klasa 5A postanowiła wywróżyć sobie przyszłość, czyli z jaką osobą dzielić będą swoje przyszłe życie i czy szybko znajdą partnera. Oczywiście pani Monika również postanowiła sprawdzić swoje szczęście w miłości ;).

We wszystkim pomagały wróżki: Kasia Mania, Justyna Specht i Dominika Tołkaniuk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pierwsze klasy odwiedziły galerię

autor: Cpr

Małgorzata Stencel zabrała uczniów klas pierwszych na wystawę pt. "AKADEMIZM w 47 przykładach malarstwa i rysunkach polskich artystów", która znajduje się w Starogardzkim Centrum Kultury. Pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć grafiki, malarstwo i architekturę autorstwa Stanisławy Plewako.

Na zdjęciu uczniowie klasy 1A.

Unihokej - 6. miejsce w finale wojewódzkim

autor: Cpr

W Gdyni odbyły się finały wojewódzkie w unihokeju dziewcząt. Nasze uczennice zajęły w finale 6. miejsce. Przypomnijmy, że aby dojść do finału wojewódzkiego Nasza drużyna wygrała zawody miejskie, mistrzostwa powiatu i półfinały wojewódzkie. Dużym sukcesem gimnazjalistek był udział w gdyńskim finale.

Nasze zawodniczki przygotował Kazimierz Sadkowski, a kibicami byli: Adrian Dudkiewicz i Ryszard Hapoński.

Dziękujemy dziewczynom za walkę i dostarczenie wielu emocji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Unihokej - duży sukces drużyny dziewcząt !

autor: Cpr

Bardzo duży sukces odniosła drużyna unihokeja dziewcząt w półfinałach wojewódzkich. Gimnazjalistki uporały się z trzema drużynami i awansowały do finału wojewódzkiego! Przypomnijmy, że wcześniej Nasza drużyna wygrała zawody miejskie i powiatowe. Zawodniczki do turnieju przygotował Kazimierz Sadkowski.

Dziewczyny wystąpiły w składzie: Adrianna Zakrzewska, Aleksandra Kątnik, Dominika Kosecka, Paulina Nadolna, Małgorzata Specht, Justyna Specht, Agata Borowska, Ewa Brzozowska, Oliwia Markowska i Kamila Stolc. Gratulujemy sukcesu!

Klasa IIIB na starogardzkim szlaku

autor: Tymczasowy Kronikarz Klasowy Łukasz Dąbrowski (i s-ka)

We wtorek klasa IIIB wybrała się z panią Moniką Dzwonkowską na starogardzki szlak wycieczkowy. Uczniowie mieli okazję spojrzeć na Nasze miasto z innej perspektywy. Przy okazji była to dla nich nietypowa lekcja - nie musieli siedzieć w ławkach, czyli połączyli przyjemne z pożytecznym.

W głebi wiadomości znajduje się relacja i link do zdjęć z wycieczki.

Egzamin próbny

autor: Cpr

Dwa dni odbywały się w Naszej szkole próbne egzaminy. W sobotę gimnazjaliści pisali egzamin z części humanistycznej, a w poniedziałek z matematyczno - przyrodniczej. W opini wielu uczniów pytania były trudne. Próbne egzaminy przeprowadzamy, aby dowiedzieć się jakie treści sprawaiają uczniom największe problemy. Do właściwego podejścia (koniec kwietnia) uczniowie mają sporo czasu - teraz zapala się kontrolka informująca: "tego jeszcze nie umiem".

Warsztaty matematyczno - ekologiczne

autor: Cpr

W towarzystwie egzaminów odbyły się w Naszej szkole warsztaty matematyczno - ekologiczne dla klas pierwszych i drugich gimnazjum. Co roku cieszą się one dużą popularnością wśród uczniów. Gimnazjaliści mają okazję pracy w grupach tworząc prezentację na temat litosfery, atmosfery, hydrosfery, biosfery, ptaków, lasów, drzew i wody.

Unihokej - półfinały wojewódzkie

autor: Cpr

W półfinałach wojewódzkich unihokeja drużyna szkoły podstawowej chłopców zajęła 3. miejsce i nie awansowała do finału. Przypomnijmy, że zawodnicy pana Mariusza przeszli miejskie i powiatowe zawody bez porażki.

W przyszłym roku Nasi zawodnicy, bardziej doświadczeni, pownownie staną do boju o awans do finałów wojewódzkich.

Tenis stołowy - mistrzostwa miasta

autor: Cpr

Tenisiści stołowi wystąpili w miejskich zawodach w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. W kategori szkół podstawowych dziewczyny i chłopacy odnieśli jedno zwycięstwo i ostatecznie obydwie drużyny zjęły 3. miejsce spośród 4 drużyn uczestniczących w zawodach. Gimnazjaliści zajęli odpowiednio 4. (dziewczyny) i 3. miejsce (chłopacy) spośród czterech drużyn.

Poza obiektywem, czyli z przymrużeniem oka ;) część 1

autor: Cpr

Są takie zdjęcia, które trudno zaszufladkować do jakiejkolwiek kategorii, jednakże ich skasowanie, czy przechowywanie na dysku komputera byłoby ich smutnym końcem. Dlatego wychodząc na przeciw artystom fotografom i ludziom, dzięki którym te zdjęcia powstały przedstawiamy je na naszej stronie jako wyraz wdzięczności dla osób na nich występujących. Szkoła to miejsce radosne i wesołe, dlatego zapraszamy do ogladania :).

Kolejne części będą się pojawiały co kilka miesięcy na Naszej stronie.

Dzień niepodległości

autor: Monika Dzwonkowska

Widowisko poświęcamy tym wszystkim Polakom, dowódcom, prostym żołnierzom, sanitariuszom, którzy swą postawą i ofiarą krwi wywalczyli niepodległość naszej ojczyzny 90 lat temu. Dziękujemy i składamy hołd naszym Rodakom, którzy umierali dla idei, aby siła nie była ponad prawem. Kłaniamy się prochom tych, którzy umierając prosili: "Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy zginęli wierni jej służbie".

Pochylamy się z żalem przed matkami, których po stracie synów nikt nie potrafił pocieszyć, a jednak zgodziły się ich poświęcić na ołtarzu ojczyzny. Myślimy z szacunkiem o żonach i narzeczonych, które choć we łzach i w bólu, ale wspierały myślą, modlitwą, ciepłym słowem tych, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Akedemię przygotowały: Monika Dzwonkowska i Katarzyna Paul.

Dawnych wspomnień czar..

autor: Cpr

Robiąc jesienne porządki natrafiłem na archiwalne zdjęcia. Zdjęcia dotyczą akademii, pędziwiatrów, zespołu i wielu innych wydarzeń. Warto zobaczyć jak wyglądaliśmy kiedyś i jak zmieniliśmy się My i Nasza szkoła. Zdjęcia pochodzą z lat 2002 - 2005.

Miłego oglądania :)

Unihokej - kolejny sukces

autor: Cpr

30 października odbyły się w Kleszczewie Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt i chłopców w kategorii gimnazjum. Dzewczęta zajęły pierwsze, a chłopacy drugie miejsce. Dziewczyny zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich.

Więcej informacji w głębi wiadomości.

WWW.ZSP.STAROGARD.PL październik

autor: Cpr

Naszą młodą, bo zaledwie pięciomiesięczną stronę internetową odwiedziła w październiku rekordowa ilość osób. Średnia dzienna wyniosła 47 osób, a w sumie odwiedziło Nas 1467 osób. Od początku istnienia strony odwiedziło Nas 3195 osób. Strona z każdym dniem się rozwija i można na niej znaleźć coraz więcej informacji dotyczących Naszej szkoły. Przypominam, że jeżeli macie jakieś propozycje, co na stronie mogłoby się znaleźć należy wysłać maila na adres administratora strony.

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

autor: Cpr

Dnia 28 października odbyło się w Naszej szkole ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez samorząd uczniowski. Świeżo upieczeni gimnazjaliści musieli sobie poradzić m.in. z pytaniami dotyczącymi ich wychowawców.

Wychowawcami nowych klas pierwszych są: Ia Cyprian Princ, Ib Barbara Streng, Ic Anna Benert.

Naszym nowym gimnazjalistom życzymy udanych trzech lat nauki!

Pokaz rycerski

autor: Cpr

Dnia 29 października odbył się w Naszej szkole pokaz rycerski. Członkowie bractwa rycerskiego pokazali broń i stroje z odległych czasów. Pozwoli także w dawne stroje przebrać się niektórym Naszym uczniom. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas IV - VI.

Zpraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu.

Dzień Papieski

autor: Cpr

Dnia 28 października obchodziliśmy w Naszej szkole Dzień Papieski. Jest to dzień, w którym wspominamy Jana Pawła II - patrona Naszej szkoły.

Wszyscy w skupieniu obejrzeliśmy akademię przygotowaną z tej okazji.

Zdjęcia znajdują się w głębi wiadomości.

Konkurs recytatorski

autor: Cpr

Dnia 25 października odbył się w Naszej szkole VII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Ulubiona poezja Jana Pawła II".

Konkurs odbył się w przy okazji obchodów Dnia Papieskiego.

Zpraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Unihokej - sukces gimnazjalistów

autor: Cpr

Gimnazjaliści pozazdrościli sukcesów uczniom szkoły podstawowej i w Miejskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewczyny i chłopacy zajęli pierwsze miejsce. Widocznie w Naszej szkole urodzeni hokeiści.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji i zdjęć z zawodów.

Unihokej - pierwsze i drugie miejsce

autor: Cpr

Po dwóch pierwszych miejscach w zawodach, które odbyły się w Naszej szkole, przyszedł czas na wyłonienie najlepszych drużyn z powiatu starogardzkiego. W tym celu Nasze drużyny udały się do Kleszczewa. W Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju dziewczyny zajęły 2. a chłopcy 1. miejsce. Tym samym chłopcy będą reprezentowali Nasz powiat w półfinałach wojewódzkich. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mistrzostw Powiatu w Unihokeju.

Unihokej - dwa pierwsze miejsca

autor: Cpr

Duży sukces odnieśli Nasi uczniowie w Międzyszkolnych Zawodach Szkół Podstawowych w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Obydwie drużyny zajęły pierwsze miejsce. Unihokeistów przygotowali: dziewczęta - Adrian Dudkiewicz, chłopców - Mariusz Fryźlewicz.

Nasza szkoła była gospodarzem zawodów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Dzień Edukacji Narodowej

autor: Cpr

13 października odbyła się w Naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Akademię przygotowała Kasia Paul i Małgorzata Burczyk. Licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele Naszej szkoły, życzenia, nagrody, to wszystko pozwoliło nam odczuć, że było to święto Nas wszystkich, bo to My tworzymy zgrany zespół - Zespół Szkół Publicznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Nie jesteś sam

autor: Cpr

Kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji, nie będziesz wiedział, jak sobie poradzić, pamiętaj: NIE JESTEŚ SAM. Możesz podzielić się swoim problemem z rodzicami, przyjaciółmi, wychowawcą, psychologiem i pedagogiem szkolnym.

Kliknij czytaj aby zobaczyć numery telefonów zaufania.

Mistrzostwa ZSP w tenisie stołowym

autor: Cpr

1 października odbyły się w Naszej szkole Mistrzostwa Zespołu Szkół Publicznych w Tenisie Stołowym. Do mistrzostw zgłosiło się 10 uczestników. Organizatorem był Adrian Dudkiewicz, czyli zawodnik drugoligowej drużyny tenisa stołowego i jednocześnie nauczyciel Naszej szkoły. Mistrzem ZSP został Grzegorz Zieliński z klasy szóstej.

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z zawodów.

Biegi przełajowe na piekiełkach

autor: Cpr

Dnia 25 września Nasi uczniowie brali udział w biegach przełajowych. W zawodach brały udział szkoły podstawowe i gimnazja. Uczniowie szkoły podstawowej zajęli 4. miejsce. Gimnazjaliści wywalczyli brązowy medal. Uczniom towarzyszył Mariusz Fryźlewicz i Kazimierz Sadkowski.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Europejski Dzień bez Samochodu

autor: Cpr

Dnia 22 września 2008 Nasi uczniowie brali udział w Europejskim Dniu bez Samochodu. Po zbiórce przy szkole pojechaliśmy na stadion miejski, by poźniej udać się do Sumina. W Suminie odbyły się konkursy oraz pokaz trialu. Opiekunami byli Kazimierz Sadkowski oraz Cyprian Princ.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

"Sprzątanie Świata"

autor: Cpr

19 września Nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania świata. Nasi uczniowie co godzinę wymieniali się aby posprzątać najbliższą okolicę. Znaleźli nawet obudowę od telewizora, która okazała się najciekawszym znaleziskiem.

Warto dbać o czystość Naszego Świata.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Kalendarz roku szkolnego 2008/2009

autor: Cpr

Na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku znajduje się kalendarz roku szkolnego 2008/2009. Ferie dla Naszego województwa odbędą się na początku lutego tj. 2-15, egzamin szóstoklasisty 2 kwietnia, a egzamin gimnazjalny 22 kwietnia (część humanistyczna), 23 kwietnia (część matematyczno-przyrodnicza) i 24 kwietnia (język obcy). Dodatkowo będzie można odpracować 10 listopada oraz 2 stycznia. Aby zobaczyć cały kalendarz kliknij czytaj lub zdjęcie.


Gimnazjada

autor: Cpr

Dnia 6 czerwca 2008 w Parku Miejskim odbyła się Gimnazjada.

Przewodnim tematem tegorocznej gimnazjady był taniec. Nasza szkoła zaprezentowała poloneza, sambę, breakdance'a oraz broadway. Nad przygotowaniami czuwali pani Kasia Paul, pani Sabina Kosecka, pani Joanna Sierant, pan Kazimierz Sadkowski, pan Mariusz Fryźlewicz oraz pan Adrian Dudkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy.